Založ si blog

…politik sprenevery, Gašparovič je dohadzovačom Fica, ktorý politiku považuje za svoj najväčší omyl…

Predseda opozičnej strany Smer-SD Robert Fico vyslovil tézu, že Slovensku by pomohla veľká koalícia… že by sa pravica spojila s ľavicou. Dozrel už podľa vás čas na takýto “politický experiment”?
Nepovažujem to za experiment, pretože svet pozná takéto koalície. Tu ide ozaj len o vzájomné rešpektovanie sa a kompromisy, aby takáto koalícia mohla fungovať. V súčasnej “nervóznej atmosfére”, ktorá na Slovensku vládne, ešte nedozrel čas na to, aby sa takáto koalícia vytvorila…povedal Gašparovič pre HN.

Povedzme holú pravdu na začiatku.

Róbert Fico nereprezentuje svojim Smer-SD ľavicu. A už vôbec nie predstavy ľavicového voliča.

Róbert Fico nereprezentuje ani krajnú ľavicu.

Róberte fico je jednoducho marketingovým riaditeľom potrieb sponzorov.

Naši voliči reagujú predovšetkým na myšlienky poriadku a stability v štáte, a nepozerajú na to, či to je ľavicové, či pravicové.“, povedal Robert Fico, Národná obroda, 29. február 2000

…Len čo by sme do nejakého bloku vstúpili, stratili by sme výhodu tretej cesty. Bolo by to nedôveryhodné a strácali by sme na popularite. …“, povedal Robert Fico, Pravda, 11. decembra 2000

Tretia cesta už nie je klasická sociálna demokracia. To je omyl.“… “Pokúšame sa z tretej cesty urobiť štandardný politický prúd, ktorý sa nebude priraďovať ani k sociálnej demokracii, ani nikde inde.” povedal Robert Fico, Slovo, 36/2002

Nebol by som rád, keby Smer niekto označoval ako socialistickú stranu.” povedal Robert Fico, SME, 3. marca 2003.

Povedzme holú pravdu na začiatku.

Ivan Gašparovič reprezentuje iba potreby Róberta Fica a jeho sponzorov.

Pravda prestáva byť pravdou v momente, keď jej začne veriť viac, ako jeden človek.

Spojeniu pravice a ľavice veria dvaja – Fico a Gašparovič.

Hovorí sa, že aj pokazené hodiny dvakrát do dňa ukazujú správny čas.

Ivan Gašparovič by mal zalistovať v Ústave Slovenskej republiky a pripomenúť si minimálne text sľubu, ktorý skladal už dvakrát, sľubu prezidenta.

Následne zobrať do rúk najdiskutovanejšiu knihu talianskeho politológa Norberta Bobia – „Left and Right“ a prestať s činnosťou „dohadzovača“ pre Fica, ktorý svojou formou politiky sám seba doviedol do pozície mizérie koaličného potenciálu.

„Ľavica i pravica si svoj vplyv na politické myslenie zachovávajú, pretože politika je nevyhnutne konfliktná. Jej podstatou je stret protichodných názorov a programov“

„To, „čo je napravo“ a to „čo je naľavo“ sa môže a musí meniť“.

„NIČ nemôže byť napravo aj naľavo súčasne“.

Človek môže privrieť oči nad skazeným životom dvoch ľudí.

Človek nesmie ani len prižmúriť zrak tam, kde dvaja ťahajú veľkú časť občanov na pozície vlastnej skazenosti.

Róbert Fico dnes, potom čo sa na NAKA Ladislav Baštrnák priznal k trestnému činu krátenia daní vo výške 2 milióny eur, odvolá Róberta Kaliňáka z funkcie ministra vnútra.

19.08.2017

Róbert Fico dnes, potom čo sa na NAKA Ladislav Baštrnák priznal k trestnému činu krátenia daní vo výške 2 milióny eur, odvolá Róberta Kaliňáka z funkcie ministra vnútra. Hneď po ňom podá viac »

Keď Červený Potkan vyvezie z ministerstva jednu miliardu a dvesto miliónov je ticho, ak to urobí Potkan vlastenecký a iba polovicu, pišťanie Potkanov Červených počujú až v Bruseli.

18.08.2017

„Konečne sa mohol ponoriť do svojej ničím nerušenej existencie. Zistil, že je to nádherné ! To sú slová vraha z románu Parfum od Patrika Süskinda. Po takmer 200 rokoch od čias Edgara Allana viac »

Opilcovi Slotovi bude vyvíjať auto bez šoféra SNS-ák za 6 miliónov eur, človek, ktorý v roku 2009 predal štátu vzduch za neuveriteľných 51 miliónov eur.

16.08.2017

A ak bude platiť opcia podpísaná a schválená vládou Fica, dostane ďalších 51 miliónov. Nominant SNS je „vedec“ na pohľadanie. Po „vývoji“ výstroja vojaka 21.storočia, kde iba nakúpil viac »

práca, kuchyňa. kuchár, zamestnanie, profesia

Čerstvosť dostáva na frak. Štát mení pravidlá hry

21.08.2017 00:00

Kauza holandských fipronilových vajec odkrýva, ako funguje moderné verejné stravovanie. Čerstvosť, jeden z princípov kvalitných jedál, dostáva na frak.

merkelova

Nič by som nemenila, vyhlásila Merkelová v súvislosti s otvorením dverí utečencom

20.08.2017 20:44

Na otázku, či by sa teraz, so súčasnými vedomosťami, zachovala inak, keby sa situácia z roku 2015 znova zopakovala, Merkelová odvetila, že nie.

dúhový pochod bratislava

Farby dúhy zdvihli napätie v koalícii

20.08.2017 20:00

Festival Dúhový Pride 2017, ktorého siedmy ročník sa konal počas víkendu v bratislavských uliciach, postavil proti sebe koaličné strany SNS a Most-Híd.

PREMIÉR, fico,

Premiér Fico o Sulíkovi: Moja vláda nie je dokonalá, avšak nepovalím ju ako Vy

20.08.2017 19:09

Premiér Robert Fico na svojom profile na sociálnej sieti ostro kritizoval šéfa opozície Richarda Sulíka.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 989
Celková čítanosť: 5556409x
Priemerná čítanosť článkov: 5618x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy