Založ si blog

…politik sprenevery, Gašparovič je dohadzovačom Fica, ktorý politiku považuje za svoj najväčší omyl…

Predseda opozičnej strany Smer-SD Robert Fico vyslovil tézu, že Slovensku by pomohla veľká koalícia… že by sa pravica spojila s ľavicou. Dozrel už podľa vás čas na takýto “politický experiment”?
Nepovažujem to za experiment, pretože svet pozná takéto koalície. Tu ide ozaj len o vzájomné rešpektovanie sa a kompromisy, aby takáto koalícia mohla fungovať. V súčasnej “nervóznej atmosfére”, ktorá na Slovensku vládne, ešte nedozrel čas na to, aby sa takáto koalícia vytvorila…povedal Gašparovič pre HN.

Povedzme holú pravdu na začiatku.

Róbert Fico nereprezentuje svojim Smer-SD ľavicu. A už vôbec nie predstavy ľavicového voliča.

Róbert Fico nereprezentuje ani krajnú ľavicu.

Róberte fico je jednoducho marketingovým riaditeľom potrieb sponzorov.

Naši voliči reagujú predovšetkým na myšlienky poriadku a stability v štáte, a nepozerajú na to, či to je ľavicové, či pravicové.“, povedal Robert Fico, Národná obroda, 29. február 2000

…Len čo by sme do nejakého bloku vstúpili, stratili by sme výhodu tretej cesty. Bolo by to nedôveryhodné a strácali by sme na popularite. …“, povedal Robert Fico, Pravda, 11. decembra 2000

Tretia cesta už nie je klasická sociálna demokracia. To je omyl.“… “Pokúšame sa z tretej cesty urobiť štandardný politický prúd, ktorý sa nebude priraďovať ani k sociálnej demokracii, ani nikde inde.” povedal Robert Fico, Slovo, 36/2002

Nebol by som rád, keby Smer niekto označoval ako socialistickú stranu.” povedal Robert Fico, SME, 3. marca 2003.

Povedzme holú pravdu na začiatku.

Ivan Gašparovič reprezentuje iba potreby Róberta Fica a jeho sponzorov.

Pravda prestáva byť pravdou v momente, keď jej začne veriť viac, ako jeden človek.

Spojeniu pravice a ľavice veria dvaja – Fico a Gašparovič.

Hovorí sa, že aj pokazené hodiny dvakrát do dňa ukazujú správny čas.

Ivan Gašparovič by mal zalistovať v Ústave Slovenskej republiky a pripomenúť si minimálne text sľubu, ktorý skladal už dvakrát, sľubu prezidenta.

Následne zobrať do rúk najdiskutovanejšiu knihu talianskeho politológa Norberta Bobia – „Left and Right“ a prestať s činnosťou „dohadzovača“ pre Fica, ktorý svojou formou politiky sám seba doviedol do pozície mizérie koaličného potenciálu.

„Ľavica i pravica si svoj vplyv na politické myslenie zachovávajú, pretože politika je nevyhnutne konfliktná. Jej podstatou je stret protichodných názorov a programov“

„To, „čo je napravo“ a to „čo je naľavo“ sa môže a musí meniť“.

„NIČ nemôže byť napravo aj naľavo súčasne“.

Človek môže privrieť oči nad skazeným životom dvoch ľudí.

Človek nesmie ani len prižmúriť zrak tam, kde dvaja ťahajú veľkú časť občanov na pozície vlastnej skazenosti.

Boľševici z Auróry nevystrelili, včera, po sto rokoch, to za nich urobil Andrej Danko.

18.10.2017

Za Komédiou Lenina a jeho syfilitickej milenky Nadeždy, VOSR, s jej 100 miliónmi mŕtvych, konečne padla opona. Kapitán od slovenských bigošov (pre neznalých – pešiakov politiky) vypálil zo viac »

Keď sa muži vzdávajú bez boja , ženy padajú do zajatia a deti do otroctva.

16.10.2017

Pred rokmi som písal reportáž z južných Čiech, o praktikách s vodou i odpadovou v nekalých rukách jedného rakúskeho sociálneho demokrata. Nedalo sa dopriať očiam i sluchu odpočinku pri chlapíkovi, viac »

Je možné vysloviť domnienku o vážne poškodenom duševnom zdraví Róberta Fica. . . ?

15.10.2017

V sobotu na adresu prezidenta Kisku vyslovil návrh: „Nech ukáže všetky zmluvy, ako to robím ja“ ! Predseda Smer-SD doteraz ukázal jediné. Demagógiu a klamstva, ktoré za 11 rokov jeho vládnutia viac »

NEPOUZIVAT!

Z trhu sťahujú liek Theraflu Forte, môže obsahovať cudzorodé častice

18.10.2017 16:06

Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) informuje o stiahnutí lieku Theraflu Forte z úrovne distribučných spoločností a lekární.

tk, lipsic

Podľa Smeru Lipšicova právna zástupkyňa zavádza verejnosť

18.10.2017 16:03

Podľa právnej zástupkyne expolitik Lipšic ako minister spravodlivosti nikdy nepodal dovolanie, keď znalecké posudky konštatovali spoluzavinenie chodca, ako to bolo v jeho prípade.

sokol červenonohý

Sokol Lucky sa stal celebritou

18.10.2017 16:00

Jeden zo slovenských sokolov červenonohých prekvapil ornitológov trasou, akú si vybral na cestu do Afriky, pretože letel cez Francúzsko, a nie cez Balkán či Blízky východ.

Peniaze, lupa, graf, dolár, euro

Ťažobný gigant Rio Tinto v USA obvinili z podvodu

18.10.2017 15:48

Britsko-austrálsky ťažobný gigant Rio Tinto a jeho dvoch bývalých manažérov obvinili v USA z podvodu pre zatajovanie strát.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,021
Celková čítanosť: 5729381x
Priemerná čítanosť článkov: 5612x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy