Založ si blog

Slovensko nemá odvážnych mužov a predsa sa jeden našiel !

“Slovensko, krajina skorumpovaných politikov a úradníkov, ktorí si namýšľajú, že ostatní sú idioti”.

Blog s týmto názvom som napísal pred pár dňami.

Viac, ako štvrťrok poukazujem na podozrenia zo zločinu machinácií pri verejnom obstarávaní – “Modernizácia železničnej trate Nové Mesto nad Váhom Púchov”.

Koncom apríla prišla prvá potešujúca správa.

Špeciálny prokurator Úradu špeciálnej prokuratúry GP Slovenskej republiky vydal uznesenie, ktorým uložil svojmu prokurátorovi, aby znova konal a vo veci rozhodol.

Dôvod ?

“Doposiaľ nestotožnené osoby konajúce za združenie SKANSKA, napriek vedomosti o následkoch poskytnutia nepravdivých informácií v ponuke vo verejnom obstarávaní, nepravdivé údaje predložili a vyhrali súťaž”.

Verejnú súťaž, ktorej hodnota je 200.348.348 s predpokladaným ziskom 13,9 milióna Eur.

Jeden rok toto podozrenie neprekážalo Železniciam Slovenskej republiky.

Jeden rok neboli prekážkou Úradu pre verejné obstarávanie.

Jeden rok Ministerstvo dopravy zatváralo oči.

Namiesto zákonnosti a princípov spravodlivosti boli rozohrávané “hry”, ktorých obsahom bolo všetko možné  len nie ochrana verejných záujmov.

Len nie hospodárne nakladanie s finaciami verejnej povahy.

V tomto momente by štandardný príklad manipulácie s jedným z množstva verejných obstarávaní mohol končiť presvedčením, že predsa len aj na Slovensko prichádza po dlhom čase zákon a spravodlivosť.

Že prokurátor a vyšetrovatelia budú vo svojom konaní dôslední.

Áno, keby sme nežili na Slovensku.

Zápletka v týchto dňoch dostala nový rozmer.

Vysoký policajný funkcionár plní príkaz svojho nadriadeného a vstupuje do tohto procesu policajnou akciou, ktorá má zastrašiť tých, čo na zločin machinácie pri verejnom obstarávaní – “Modernizácia železničnej trate Nové Mesto nad Váhom Púchov” – dlhodobo poukazujú.

Zastrašiť tých, ktorí sa práva, zákona a transparentnosti verejných obstarávaní dovolávajú.

Prekvapujúce ?

Pre mňa, ako človeka vyznávajúceho pravicové hodnoty…áno !

Napriek tomu verím, že Slovenská republika sa nevracia k metódam vládnutia, ktoré sme boli nútení žiť v čiernom období rokov 1994 – 1998.

Verím aj pravdivosti jedného príbehu, ktorý opisuje Niccoló Machiavelli v spojitosti s ministrom Antoniom da Venafrom vo vláde Pandolfa Petrucciho :

“Schopnosti rozumu sú trojakého druhu : niekto rozumie veciam sám od seba, druhí dokážu posúdiť, čomu rozumejú iní, tretí nerozumejú ničomu a nedokážu posúdiť nič. Prvý je veľmi schopný, druhý schopný, tretí neschopný”.

 

Posledných 12 rokov vykrádania zdravotníctva ukázalo, že zdieranie ľudia milujú. Viac, ako svoje zdravie.

18.09.2017

Človek Pavla Pašku, podpredsedu Smer-SD, Marcel Forai, riaditeľ Všeobecnej zdravotnej poisťovne, s platom 4 500 eur mesačne nakupujúci honosné nehnuteľnosti po celom Slovensku, podpísal 69 zmlúv viac »

Elitná jednotka boja so zločinom zberá aj klebety. Napríklad na Danka. Finančným inštitúciám unikajú dôverné dokumenty s daňovým tajomstvom. Napríklad na prezidenta Kisku.

14.09.2017

„V kriminálnych informáciách, čo je zber klebiet po ulici, sú ich na každého politika stovky,” reagoval Kaliňák. Ak to je tak, potom by ma zaujímal dôvod, prečo NAKA nebola schopná rok viac »

Ak by mal Robert Fico zaplatiť všetky dane z neoprávnených výhod v prezidentskej kampani musel by predať rodinu do otroctva. Aj to Vrece zemiakov, do podoby ktorého sa premenil po vyhlásení výsledkov volieb.

13.09.2017

Kiskom prenajatá súkromná firma a Ficova súkromná firma s názvom Slovenská republika. Práve začal prezidentská kampaň, lebo tí, ktorí riadia Roberta Fica, potrebujú amnestie ešte vo väčšom viac »

Mexiko, zemetrasenie,

VIDEO: Zemetrasenie v Mexiku strhávalo domy. Vyžiadalo si najmenej 50 obetí

19.09.2017 22:38

Zemetrasenie udrelo presne v deň, keď si krajina pripomínala ničivé zemetrasenie s magnitúdou 8,1, ktoré v roku 1985 pripravilo o život minimálne päťtisíc ľudí.

Nemecko, diaľnica, mýto, auto, autá, diaľnice

Vo Frankfurte našli bombu z vojny, zatvoria letisko aj diaľnicu

19.09.2017 21:54

Nevybuchnutú bombu našli robotníci pri výkopových prácach spojených s výstavbou novej podzemnej dráhy vedúcej na letisko.

hrivna, Ukrajina, Kyjev

Ukrajina oznámila návrat na medzinárodné finančné trhy

19.09.2017 21:41

Ukrajina plánuje budúci pondelok vydať dlhopisy s 15-ročnou splatnosťou s ročným úrokom 7,375 percenta.

RYANAIR

Ryanair zrušil Bratislave 12 letov

19.09.2017 20:00

Státisíce pasažierov so zrušenými letmi, milióny v neistote.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,001
Celková čítanosť: 5643519x
Priemerná čítanosť článkov: 5638x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy