Založ si blog

Morbídna hra talárov oberá občana o prácu !

Hra niektorých sudcov, advokátov i  prokurátora na masového vraha Harmana z Devínskej Novej Vsi mi pripomína rovnako morbídnu hru z môjho detstva.

Bola to hra na Meresieva.

Hráči si nechajú vlakom odrezať nohy a víťazom sa stáva ten, kto sa najďalej doplazí.

Súdna moc na Slovensku dávno odrezala ruky aj nohy.

Občanom.

Z pohľadu možnosti dovolať sa svojich práv a oprávnených záujmov.

V celých dejinách ľudstva platí základné pravidlo. Každá moc buď právo ustanovuje, alebo ho zachováva. Keď si nenárokuje ani na jednu z týchto činnosti, sama sa tým vzdáva svojho zmyslu. Na Slovensku už nemožno deliť moc na zákonnú a nezákonnú. Prítomná je iba nezákonná.

Parlament tu dlhý čas – 21 rokov – pripomína žalostnú hru, v ktorej si zákonodarcovia, poslanci , prestali uvedomovať komu vďačia za svoju blahobytnú existenciu.

Súdna moc vie, že jej neadekvátne vysoké finančné ohodnotenie , nemôže vyschnúť. Vyplácajú ich občania – formou daní – sami proti sebe. Súdna moc vie, že vždy tu bude zoznam tých, ktorí nemajú nikoho vplyvného a z času na čas je potrebné ukázať verejnosti divadlo s názvom spravodlivosť. To isté platí u prokurátorov, advokátov.

Keď nám zomrie človek blízky, zrazu pocítime potrebu „nájsť“ ho, no on už nášmu  jazyku nerozumie.

Súdna moc nikdy, v celej novodobej histórií ,nepociťovala potrebu hľadať svoj jazyk, ktorý by stránil právam a oprávneným záujmom toho najdôležitejšieho v štáte. Občana.

Občanov Slovenska dostala Súdna moc do pozície obyvateľov obkľúčeného mesta, ktorému dochádzajú potraviny a strelivo.

Súdnej moci záleží iba na jej súkromných záujmoch – napríklad vzťah JUDr.Tichá – JUDr.Trnka – JUDr. Tichí – JUDr.Fico.

Súdna moc žije z bankoviek, ktorými sa občania Slovenska snažia zakryť svoju nahotu zraňujucej nezákonnosti páchanej na nich.

Práca, ktorá občana živí prináša aj biedu, ktorá nehanobí. No právne mrzáctvo, ktoré tu istá časť súdnej moci dlhodobo predvádza prináša viac, ako biedu. Nevymožiteľnosť práva odrádza nových investorov od aktivít, ktorých cieľom je aj tvorba nových pracovných miest. Človek nikdy nesmie uzavrieť mier s biedou, o čo usilujú taláre.

Ten, kto sa vyhýba vnímaniu i kritike úpadku práva a spravodlivosti nemôže jedného dňa prísť a žiadať ospravedlnenie za chaos, s dopadom na životnú úroveň ,a dovolávať sa akéhosi všeobecného úpadku spoločnosti.

Súdnej moci sa každý práva dovolavajuci javí ako čudák, ktorý nepochopil, že nie je na zozname tých, ktorým spravodlivosť patrí.

Zo spoločnosti sa vytratilo všetko ľudské teplo.

Súdna moc spútala občanov do neprirodzenej polohy nespravodlivosti a nezákonnosti, v ktorej sú iba trpeným prvkom.

Občana, ktorý nemá prekážať v ich morbídnej „Harmanovskej“ hre na deformovanú zákonnosť a spravodlivosť.

 

O Tých, ktorí disponujú schopnosťou múdrosti, no prijali pozíciu Komparzu v komédií Hlupákov.

27.06.2017

Čo ti na živote na Slovensku najviac prekáža ? Nedostatok polárnych medveďov, žiadne oceánske prístavy a ani jedna skurvená pyramída! ANI JEDNA! (Bobo Bobo) Súhlasím, lebo pri červenom manipulátorovi, viac »

Kaliňák vie, kto je Gorila, no za 11 rokov nič nevyšetril. Kaliňák vedel, kto sú fašisti Kotlebu a predsa ich povolil.

23.06.2017

Článok vyradený súdruhom ministrom Kaliňákom ! Potomok fašistu, Ján Čarnogurský tvrdí, že protestujúci študenti proti korupcií sú „zradcovia Slovenska a gadžovia“. Potomok Mr.Čističa viac »

Už si dosť starý na to aby si vedel že komunizmus nebol nikde na svete.

22.06.2017

Prečítal som si včera pod blogom na debate Pravda. Dobrá správa po štyridsať plus 27 rokov. Dobrá, že aj vyznávačom najväčšieho podvodu v dejinách ľudstva konečne dokvapkáva. Včera najzbytočnejšia viac »

krádež, hacker, internet, bezpečnosť, lúpež, malvér, kyberzločin, zločinec, nebezpečenstvo

Pôvod nového počítačového vírusu nie je známy, má vraj šíriť chaos

28.06.2017 12:31

Kybernetickí experti špekulujú o pôvode škodlivého softvéru. Kto za útokom stál, ešte nie je známe.

Gazprom, plyn, Rusko

Gazprom zvažuje odchod z Turecka

28.06.2017 12:25

Ruský plynárenský gigant Gazprom sa rozhoduje, či sa nestiahne z tureckého trhu, kde má viaceré firmy. Zostal by len dodávateľom zemného plynu.

prezervatív, HIV, AIDS

Vlani sa na Slovensku objavilo rekordných 87 nových prípadov nákazy HIV

28.06.2017 12:17

Päť z nich bolo diagnostikovaných u cudzincov. Vlani lekári diagnostikovali desať nových prípadov AIDS a nahlásené boli aj tri úmrtia pacientov s HIV infekciou.

Glastonbury, corbyn

Britský expert: Corbyn teraz musí zvládnuť parlament

28.06.2017 12:00

"Britská vláda síce má na svojej strane väčšinu, ale predsa len v Dolnej snemovni nemá výraznú prevahu. Líder labouristov Jeremy Corbyn musí ukázať, že dokáže viesť efektívnu opozičnú politiku,“ povedal pre Pravdu expert na britskú politiku Peter Snowdon.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 971
Celková čítanosť: 5397134x
Priemerná čítanosť článkov: 5558x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy