Založ si blog

Morbídna hra talárov oberá občana o prácu !

Hra niektorých sudcov, advokátov i  prokurátora na masového vraha Harmana z Devínskej Novej Vsi mi pripomína rovnako morbídnu hru z môjho detstva.

Bola to hra na Meresieva.

Hráči si nechajú vlakom odrezať nohy a víťazom sa stáva ten, kto sa najďalej doplazí.

Súdna moc na Slovensku dávno odrezala ruky aj nohy.

Občanom.

Z pohľadu možnosti dovolať sa svojich práv a oprávnených záujmov.

V celých dejinách ľudstva platí základné pravidlo. Každá moc buď právo ustanovuje, alebo ho zachováva. Keď si nenárokuje ani na jednu z týchto činnosti, sama sa tým vzdáva svojho zmyslu. Na Slovensku už nemožno deliť moc na zákonnú a nezákonnú. Prítomná je iba nezákonná.

Parlament tu dlhý čas – 21 rokov – pripomína žalostnú hru, v ktorej si zákonodarcovia, poslanci , prestali uvedomovať komu vďačia za svoju blahobytnú existenciu.

Súdna moc vie, že jej neadekvátne vysoké finančné ohodnotenie , nemôže vyschnúť. Vyplácajú ich občania – formou daní – sami proti sebe. Súdna moc vie, že vždy tu bude zoznam tých, ktorí nemajú nikoho vplyvného a z času na čas je potrebné ukázať verejnosti divadlo s názvom spravodlivosť. To isté platí u prokurátorov, advokátov.

Keď nám zomrie človek blízky, zrazu pocítime potrebu „nájsť“ ho, no on už nášmu  jazyku nerozumie.

Súdna moc nikdy, v celej novodobej histórií ,nepociťovala potrebu hľadať svoj jazyk, ktorý by stránil právam a oprávneným záujmom toho najdôležitejšieho v štáte. Občana.

Občanov Slovenska dostala Súdna moc do pozície obyvateľov obkľúčeného mesta, ktorému dochádzajú potraviny a strelivo.

Súdnej moci záleží iba na jej súkromných záujmoch – napríklad vzťah JUDr.Tichá – JUDr.Trnka – JUDr. Tichí – JUDr.Fico.

Súdna moc žije z bankoviek, ktorými sa občania Slovenska snažia zakryť svoju nahotu zraňujucej nezákonnosti páchanej na nich.

Práca, ktorá občana živí prináša aj biedu, ktorá nehanobí. No právne mrzáctvo, ktoré tu istá časť súdnej moci dlhodobo predvádza prináša viac, ako biedu. Nevymožiteľnosť práva odrádza nových investorov od aktivít, ktorých cieľom je aj tvorba nových pracovných miest. Človek nikdy nesmie uzavrieť mier s biedou, o čo usilujú taláre.

Ten, kto sa vyhýba vnímaniu i kritike úpadku práva a spravodlivosti nemôže jedného dňa prísť a žiadať ospravedlnenie za chaos, s dopadom na životnú úroveň ,a dovolávať sa akéhosi všeobecného úpadku spoločnosti.

Súdnej moci sa každý práva dovolavajuci javí ako čudák, ktorý nepochopil, že nie je na zozname tých, ktorým spravodlivosť patrí.

Zo spoločnosti sa vytratilo všetko ľudské teplo.

Súdna moc spútala občanov do neprirodzenej polohy nespravodlivosti a nezákonnosti, v ktorej sú iba trpeným prvkom.

Občana, ktorý nemá prekážať v ich morbídnej „Harmanovskej“ hre na deformovanú zákonnosť a spravodlivosť.

 

Boľševici z Auróry nevystrelili, včera, po sto rokoch, to za nich urobil Andrej Danko.

18.10.2017

Za Komédiou Lenina a jeho syfilitickej milenky Nadeždy, VOSR, s jej 100 miliónmi mŕtvych, konečne padla opona. Kapitán od slovenských bigošov (pre neznalých – pešiakov politiky) vypálil zo viac »

Keď sa muži vzdávajú bez boja , ženy padajú do zajatia a deti do otroctva.

16.10.2017

Pred rokmi som písal reportáž z južných Čiech, o praktikách s vodou i odpadovou v nekalých rukách jedného rakúskeho sociálneho demokrata. Nedalo sa dopriať očiam i sluchu odpočinku pri chlapíkovi, viac »

Je možné vysloviť domnienku o vážne poškodenom duševnom zdraví Róberta Fica. . . ?

15.10.2017

V sobotu na adresu prezidenta Kisku vyslovil návrh: „Nech ukáže všetky zmluvy, ako to robím ja“ ! Predseda Smer-SD doteraz ukázal jediné. Demagógiu a klamstva, ktoré za 11 rokov jeho vládnutia viac »

NEPOUZIVAT!

Z trhu sťahujú liek Theraflu Forte, môže obsahovať cudzorodé častice

18.10.2017 16:06

Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) informuje o stiahnutí lieku Theraflu Forte z úrovne distribučných spoločností a lekární.

tk, lipsic

Podľa Smeru Lipšicova právna zástupkyňa zavádza verejnosť

18.10.2017 16:03

Podľa právnej zástupkyne expolitik Lipšic ako minister spravodlivosti nikdy nepodal dovolanie, keď znalecké posudky konštatovali spoluzavinenie chodca, ako to bolo v jeho prípade.

sokol červenonohý

Sokol Lucky sa stal celebritou

18.10.2017 16:00

Jeden zo slovenských sokolov červenonohých prekvapil ornitológov trasou, akú si vybral na cestu do Afriky, pretože letel cez Francúzsko, a nie cez Balkán či Blízky východ.

Peniaze, lupa, graf, dolár, euro

Ťažobný gigant Rio Tinto v USA obvinili z podvodu

18.10.2017 15:48

Britsko-austrálsky ťažobný gigant Rio Tinto a jeho dvoch bývalých manažérov obvinili v USA z podvodu pre zatajovanie strát.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,021
Celková čítanosť: 5729377x
Priemerná čítanosť článkov: 5612x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy