Založ si blog

Morbídna hra talárov oberá občana o prácu !

Hra niektorých sudcov, advokátov i  prokurátora na masového vraha Harmana z Devínskej Novej Vsi mi pripomína rovnako morbídnu hru z môjho detstva.

Bola to hra na Meresieva.

Hráči si nechajú vlakom odrezať nohy a víťazom sa stáva ten, kto sa najďalej doplazí.

Súdna moc na Slovensku dávno odrezala ruky aj nohy.

Občanom.

Z pohľadu možnosti dovolať sa svojich práv a oprávnených záujmov.

V celých dejinách ľudstva platí základné pravidlo. Každá moc buď právo ustanovuje, alebo ho zachováva. Keď si nenárokuje ani na jednu z týchto činnosti, sama sa tým vzdáva svojho zmyslu. Na Slovensku už nemožno deliť moc na zákonnú a nezákonnú. Prítomná je iba nezákonná.

Parlament tu dlhý čas – 21 rokov – pripomína žalostnú hru, v ktorej si zákonodarcovia, poslanci , prestali uvedomovať komu vďačia za svoju blahobytnú existenciu.

Súdna moc vie, že jej neadekvátne vysoké finančné ohodnotenie , nemôže vyschnúť. Vyplácajú ich občania – formou daní – sami proti sebe. Súdna moc vie, že vždy tu bude zoznam tých, ktorí nemajú nikoho vplyvného a z času na čas je potrebné ukázať verejnosti divadlo s názvom spravodlivosť. To isté platí u prokurátorov, advokátov.

Keď nám zomrie človek blízky, zrazu pocítime potrebu „nájsť“ ho, no on už nášmu  jazyku nerozumie.

Súdna moc nikdy, v celej novodobej histórií ,nepociťovala potrebu hľadať svoj jazyk, ktorý by stránil právam a oprávneným záujmom toho najdôležitejšieho v štáte. Občana.

Občanov Slovenska dostala Súdna moc do pozície obyvateľov obkľúčeného mesta, ktorému dochádzajú potraviny a strelivo.

Súdnej moci záleží iba na jej súkromných záujmoch – napríklad vzťah JUDr.Tichá – JUDr.Trnka – JUDr. Tichí – JUDr.Fico.

Súdna moc žije z bankoviek, ktorými sa občania Slovenska snažia zakryť svoju nahotu zraňujucej nezákonnosti páchanej na nich.

Práca, ktorá občana živí prináša aj biedu, ktorá nehanobí. No právne mrzáctvo, ktoré tu istá časť súdnej moci dlhodobo predvádza prináša viac, ako biedu. Nevymožiteľnosť práva odrádza nových investorov od aktivít, ktorých cieľom je aj tvorba nových pracovných miest. Človek nikdy nesmie uzavrieť mier s biedou, o čo usilujú taláre.

Ten, kto sa vyhýba vnímaniu i kritike úpadku práva a spravodlivosti nemôže jedného dňa prísť a žiadať ospravedlnenie za chaos, s dopadom na životnú úroveň ,a dovolávať sa akéhosi všeobecného úpadku spoločnosti.

Súdnej moci sa každý práva dovolavajuci javí ako čudák, ktorý nepochopil, že nie je na zozname tých, ktorým spravodlivosť patrí.

Zo spoločnosti sa vytratilo všetko ľudské teplo.

Súdna moc spútala občanov do neprirodzenej polohy nespravodlivosti a nezákonnosti, v ktorej sú iba trpeným prvkom.

Občana, ktorý nemá prekážať v ich morbídnej „Harmanovskej“ hre na deformovanú zákonnosť a spravodlivosť.

 

Róbert Fico dnes, potom čo sa na NAKA Ladislav Baštrnák priznal k trestnému činu krátenia daní vo výške 2 milióny eur, odvolá Róberta Kaliňáka z funkcie ministra vnútra.

19.08.2017

Róbert Fico dnes, potom čo sa na NAKA Ladislav Baštrnák priznal k trestnému činu krátenia daní vo výške 2 milióny eur, odvolá Róberta Kaliňáka z funkcie ministra vnútra. Hneď po ňom podá viac »

Keď Červený Potkan vyvezie z ministerstva jednu miliardu a dvesto miliónov je ticho, ak to urobí Potkan vlastenecký a iba polovicu, pišťanie Potkanov Červených počujú až v Bruseli.

18.08.2017

„Konečne sa mohol ponoriť do svojej ničím nerušenej existencie. Zistil, že je to nádherné ! To sú slová vraha z románu Parfum od Patrika Süskinda. Po takmer 200 rokoch od čias Edgara Allana viac »

Opilcovi Slotovi bude vyvíjať auto bez šoféra SNS-ák za 6 miliónov eur, človek, ktorý v roku 2009 predal štátu vzduch za neuveriteľných 51 miliónov eur.

16.08.2017

A ak bude platiť opcia podpísaná a schválená vládou Fica, dostane ďalších 51 miliónov. Nominant SNS je „vedec“ na pohľadanie. Po „vývoji“ výstroja vojaka 21.storočia, kde iba nakúpil viac »

práca, kuchyňa. kuchár, zamestnanie, profesia

Čerstvosť dostáva na frak. Štát mení pravidlá hry

21.08.2017 00:00

Kauza holandských fipronilových vajec odkrýva, ako funguje moderné verejné stravovanie. Čerstvosť, jeden z princípov kvalitných jedál, dostáva na frak.

merkelova

Nič by som nemenila, vyhlásila Merkelová v súvislosti s otvorením dverí utečencom

20.08.2017 20:44

Na otázku, či by sa teraz, so súčasnými vedomosťami, zachovala inak, keby sa situácia z roku 2015 znova zopakovala, Merkelová odvetila, že nie.

dúhový pochod bratislava

Farby dúhy zdvihli napätie v koalícii

20.08.2017 20:00

Festival Dúhový Pride 2017, ktorého siedmy ročník sa konal počas víkendu v bratislavských uliciach, postavil proti sebe koaličné strany SNS a Most-Híd.

PREMIÉR, fico,

Premiér Fico o Sulíkovi: Moja vláda nie je dokonalá, avšak nepovalím ju ako Vy

20.08.2017 19:09

Premiér Robert Fico na svojom profile na sociálnej sieti ostro kritizoval šéfa opozície Richarda Sulíka.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 989
Celková čítanosť: 5556375x
Priemerná čítanosť článkov: 5618x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy