Založ si blog

kaplan, súhlasím. 40 rokov deštrukcie zanechalo svoje stopy. 20 rokov novodobej deštrukcie ich zanecháva ešte hlbšie.

Napísala včera pani evastodolova k blogu – „Slovensko, krajina robotníkov, skorumpovaných JUDrov…

„My, Slováci, vždy nájdeme výťah, ktorým sa necháme odviesť tam, kde iní, pre svoje záujmy, nás potrebujú odložiť. Aby sme im my ľudia, občania, neprekážali.


Pozerajte na obraz pani evastodolova…pozerám s Vami a hovorím slovami evanjelia sv.Lukáša, kde lotor po pravici napomína zločinca po ľavici :

„Ty sa ani Boha nebojíš“ ?

„Veď si sám odsúdený k rovnakému trestu“ !

To sú základy civilizácie, to je základný kameň nášho života a jeho hodnotového sveta.

Velikán ruskej literatúry Fjodor Michajlovič Dostojevskij v „Bratoch Karamazových“ konštatuje :

„Ak je Boh mŕtvy, všetko je dovolené“.

Zločinec po ľavici Ježiša Krista sa 25.februára 1948 vyzliekol z čiernej uniformy, aby prijal uniformu Ľudových milícií, ktorú v novembri 1989 vymenil ešte s väčšou rýchlosťou za oblek „demokrata“.

Ladislav Mňačko éru komunistického opilca Gottwalda vo svojej knihe „Súdruh Munchhausen“ charakterizuje touto epizódou :

„S kým mám tu česť, súdruhovia ? Môžete sa mi legitimovať ? Máte povolenie prezrieť moje veci ? Máte zatýkač ?“

Moje námietky ich zrejme rozveselili. Môj strážca vytiahol pištoľ.

„Tu máte povolenie, legitimáciu a zatykač v jednom“, zaškľabil sa.

„A zrazu sa ukázalo, že abdikácia prezidenta Gustáva Husáka ( 10.12.1989 ) i prevzatie jeho právomoci novovymenovaným premiérom Mariánom Čalfom boli súčasťou plánu nevzdávajúcich sa komunistov“. (V.Ondruš, Atentát na nežnú revolúciu, str.51).

Cesta na javisko komédie pre najväčšieho hráča s falošnými kockami Václava Havla bola skolaudovaná.

Václav Havel nastúpil do vlaku k svojmu reštituovanému majetku s rétorikou o demokracií a slobode.

Jeho nomenklatúrni komunisti sa postavili do štartovacích blokov. Na preteky k najväčšej lúpeži dejín – privatizácií. Za odmenu obchodu so „zamatovým revolucionárom“. Od investičných skupín riadených neslávnym generálom štb, cez investičné skupiny syna herca s eštebáckou minulosťou, investičné skupiny s mafiánmi vo vlastníckych vzťahoch,nášho starostu, ktorého si dosadila mafia…až po miliardárov v Smer-SD.

Československom sa v novembri 1989 znova niesli slová Friedrich Nietzscheho – „Boh je mŕtvy“ !

A čo robil občan ?

Občan, ako bolo jeho zvykom pri vítaní Hitlera, pri vítaní Gottwalda, pri vítaní Husáka privítal Václava Havla s rovnakou generačnou pokorou, pätolízačstvom a zbabelosťou.

Bol to spevák Vladimír Merta, kto na plné ústa pri zakladaní Občianskeho fóra 19.novembra 1989, charakterizoval občana :

„Ja jsem tady za zbabělé“ !

Slovenskí zbabelci našli svojho „boha“ na bratislavských pasienkoch, aby s rovnakou zbabelosťou sa voľne presunuli na javisko iného mladého komunistu, kde sa piekli torty a oslavovalo. Zbabelci so súcitom objímali nostalgiu starých čias v spoločnosti účinkujúcich zlodejov.

Takže pani evastodolova, máte pravdu !

Je to však karikatúra pravdy.

Najväčší omyl občana spočíva v jednoduchom princípe.

Verí, že tí, ktorí boli príčinou veľkých človečenských tragédií, majú city zhodné s tragédiou podvedených zbabelcov. Občanov.

Róbert Fico dnes, potom čo sa na NAKA Ladislav Baštrnák priznal k trestnému činu krátenia daní vo výške 2 milióny eur, odvolá Róberta Kaliňáka z funkcie ministra vnútra.

19.08.2017

Róbert Fico dnes, potom čo sa na NAKA Ladislav Baštrnák priznal k trestnému činu krátenia daní vo výške 2 milióny eur, odvolá Róberta Kaliňáka z funkcie ministra vnútra. Hneď po ňom podá viac »

Keď Červený Potkan vyvezie z ministerstva jednu miliardu a dvesto miliónov je ticho, ak to urobí Potkan vlastenecký a iba polovicu, pišťanie Potkanov Červených počujú až v Bruseli.

18.08.2017

„Konečne sa mohol ponoriť do svojej ničím nerušenej existencie. Zistil, že je to nádherné ! To sú slová vraha z románu Parfum od Patrika Süskinda. Po takmer 200 rokoch od čias Edgara Allana viac »

Opilcovi Slotovi bude vyvíjať auto bez šoféra SNS-ák za 6 miliónov eur, človek, ktorý v roku 2009 predal štátu vzduch za neuveriteľných 51 miliónov eur.

16.08.2017

A ak bude platiť opcia podpísaná a schválená vládou Fica, dostane ďalších 51 miliónov. Nominant SNS je „vedec“ na pohľadanie. Po „vývoji“ výstroja vojaka 21.storočia, kde iba nakúpil viac »

práca, kuchyňa. kuchár, zamestnanie, profesia

Čerstvosť dostáva na frak. Štát mení pravidlá hry

21.08.2017 00:00

Kauza holandských fipronilových vajec odkrýva, ako funguje moderné verejné stravovanie. Čerstvosť, jeden z princípov kvalitných jedál, dostáva na frak.

merkelova

Nič by som nemenila, vyhlásila Merkelová v súvislosti s otvorením dverí utečencom

20.08.2017 20:44

Na otázku, či by sa teraz, so súčasnými vedomosťami, zachovala inak, keby sa situácia z roku 2015 znova zopakovala, Merkelová odvetila, že nie.

dúhový pochod bratislava

Farby dúhy zdvihli napätie v koalícii

20.08.2017 20:00

Festival Dúhový Pride 2017, ktorého siedmy ročník sa konal počas víkendu v bratislavských uliciach, postavil proti sebe koaličné strany SNS a Most-Híd.

PREMIÉR, fico,

Premiér Fico o Sulíkovi: Moja vláda nie je dokonalá, avšak nepovalím ju ako Vy

20.08.2017 19:09

Premiér Robert Fico na svojom profile na sociálnej sieti ostro kritizoval šéfa opozície Richarda Sulíka.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 989
Celková čítanosť: 5556443x
Priemerná čítanosť článkov: 5618x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy