Založ si blog

Žartovanie troch komunistov a jedného kardinála na Devíne pri „koži“ Cyrila a Metoda.

Včera mi napísal „ujovasiľ“…ako sám seba volá Vasiľ Biľak, aby som napísal blog, na ktorom sa bude zabávať.

Chvíľa rozmýšľania ma  odviala o rok späť. K výročiu príchodu dvoch vierozvestcov. Cyrila a Metóda. Na hrade Devín vtedy žartovali traja komunisti a jeden kardinál. Slovenský Cardinál Richelieu.

Vo vhodnom prostredí dokáže žena všetko. Keď ide o všetko dokáže muž predstierať vhodné prostredie. Neveríte ?

,,Ja som ostal katolíkom,aj keď som bol komunistom.,“, hádže sa s „duchovným posolstvom“ hrubého zrna Rudolf Schuster…(bývalý člen ÚV KSS a prezident SR).

,,Bol jeden z nás.“, nedáva sa zahanbiť zať Vasiľa Biľaka, (predseda KSS Jozef Ševc o zosnulom pápežovi Jánovi Pavlovi 2.)

,,Ale sviňa sa teší.Vlastne už dve svine sa tešia.“,… (Predseda HZDS VLadimír Mečiar o zabíjačke,kam pozval Roberta Fica a Jána Slotu), aby prakticky utvrdil našu potrebu po… učiteľovi, ktorý by nám v našom jazykom vysvetlil pravú kresťanskú vieru ( ŽK kap. XIV.).

 

Robert Fico považuje účasť na slávnosti Cyrila a Metóda za spevnenie slovenskej spolupatričnosti. Podľa neho treba “postaviť túto súdržnosť ako pevnú hrádzu proti aktivitám zvláštnej sorty dobrodruhov, ktorí rozbíjajú duchovnú celistvosť Slovenska”.( Pravda, júl 2009)

Títo dobrodruhovia podľa neho ” bulvarizáciou života stavajú jedných proti druhým, rozdeľujú slovenskú spoločnosť, ničia jej vkus a zasievajú do nej hlboké pochybnosti.”

Fico pokračoval v prirovnaniach a nazval týchto dobrodruhov aj smutnosmiešnymi postavičkami”. Tými sa vraj “nedáme vyrušovať zo systematickej práce. (Pravda, júl 2009).

„Ste idioti“ !

„Ste slizkí hadi“ !

„Ste hyeny“ !

„Človeče, povedz nám, prečo si zostavil teraz Slovienom [Slovanom] písmená a učíš ich, ktoré nikto iný predtým nevynašiel, ani apoštolovia, ani rímsky pápež, ani Gregor Bohoslovec, ani Hieronym, ani Augustín. My totiž poznáme len tri jazyky, ktorými sa patrí v knihách chváliť Boha: hebrejský, grécky, latinský“ (ŽK, kap. XVI.).

“Nikto nemal ani nemá právo, aby nám rozprával, či smieme byť vlastenci. Vážme si svoju,vlasť neotáčajme sa chrbtom k národnej histórii a nebojme sa slovného spojenia, ktorú tu asi vystihuje všetkých vás prítomných, občan – vlastenec,” vyzval účastníkov slávnosti predseda parlamentu Pavol Paška.

Muži, ktorým „vlastenectvo“ leží priamo v srdci sa nerozpakujú porušiť všetky zákony a nemajú žiaden strach, čo na to povedia ľudia. „Hrdinovia“ doby !

„Či neprichádza dážď od Boha na všetkých rovnako? A či slnko nesvieti takisto na všetkých? Či rovnako nedýchame na vzduchu všetci“? (ŽK, kap. XVI.).

Prezident republiky Ivan Gašparovič vo svojom prejave okrem iného prečítal aj telegram, ktorý dostal v piatok od pápeža Benedikta 16. V ňom pápež “vyprosil požehnania” pre prezidenta i Slovensko, ktoré v sobotu oslávilo sviatok učencov – svätcov Cyrila a Metoda.

„Dali sme ,boha, novinárom!“, jazykom novoslovienčiny vyslal „duchovné posolstvo“ Ivan Gašparovič na oslavách svojho znovuzvolenia do funkcie)

Počuješ, Filozof, tieto slová? Niet iného než teba, kto by toto mohol vykonať, preto vezmi veľa darov a svojho brata Metoda a choď! Lebo ste Solúnčania a všetci Solúnčania hovoria čistou slovančinou (ŽM) cisár Michal III. vyzval Konštantína, aby sa misie ujal.

Môžem „ujovasiľ“ ukončiť blog ináč, ako citáciou z tvojich „duchovných posolstiev“ ?

Nie, pretože ste svojich nasledovníkov dobre vychovali !

„Dejiny nemerajú osobnosti podľa ich subjektívnych zámerov a politických predsavzatí, ale podľa toho, aké sú ich činy“. ( Vasiľ Biľak, Vybrané prejavy a state, zväzok 2, str.10).

Metod napísal  „Napomenutie k pokániu“.

Metod napísal  „Napomenutie k vladárom“.


O Tých, ktorí disponujú schopnosťou múdrosti, no prijali pozíciu Komparzu v komédií Hlupákov.

27.06.2017

Čo ti na živote na Slovensku najviac prekáža ? Nedostatok polárnych medveďov, žiadne oceánske prístavy a ani jedna skurvená pyramída! ANI JEDNA! (Bobo Bobo) Súhlasím, lebo pri červenom manipulátorovi, viac »

Kaliňák vie, kto je Gorila, no za 11 rokov nič nevyšetril. Kaliňák vedel, kto sú fašisti Kotlebu a predsa ich povolil.

23.06.2017

Článok vyradený súdruhom ministrom Kaliňákom ! Potomok fašistu, Ján Čarnogurský tvrdí, že protestujúci študenti proti korupcií sú „zradcovia Slovenska a gadžovia“. Potomok Mr.Čističa viac »

Už si dosť starý na to aby si vedel že komunizmus nebol nikde na svete.

22.06.2017

Prečítal som si včera pod blogom na debate Pravda. Dobrá správa po štyridsať plus 27 rokov. Dobrá, že aj vyznávačom najväčšieho podvodu v dejinách ľudstva konečne dokvapkáva. Včera najzbytočnejšia viac »

krádež, hacker, internet, bezpečnosť, lúpež, malvér, kyberzločin, zločinec, nebezpečenstvo

Pôvod nového počítačového vírusu nie je známy, má vraj šíriť chaos

28.06.2017 12:31

Kybernetickí experti špekulujú o pôvode škodlivého softvéru. Kto za útokom stál, ešte nie je známe.

Gazprom, plyn, Rusko

Gazprom zvažuje odchod z Turecka

28.06.2017 12:25

Ruský plynárenský gigant Gazprom sa rozhoduje, či sa nestiahne z tureckého trhu, kde má viaceré firmy. Zostal by len dodávateľom zemného plynu.

prezervatív, HIV, AIDS

Vlani sa na Slovensku objavilo rekordných 87 nových prípadov nákazy HIV

28.06.2017 12:17

Päť z nich bolo diagnostikovaných u cudzincov. Vlani lekári diagnostikovali desať nových prípadov AIDS a nahlásené boli aj tri úmrtia pacientov s HIV infekciou.

Glastonbury, corbyn

Britský expert: Corbyn teraz musí zvládnuť parlament

28.06.2017 12:00

"Britská vláda síce má na svojej strane väčšinu, ale predsa len v Dolnej snemovni nemá výraznú prevahu. Líder labouristov Jeremy Corbyn musí ukázať, že dokáže viesť efektívnu opozičnú politiku,“ povedal pre Pravdu expert na britskú politiku Peter Snowdon.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 971
Celková čítanosť: 5397100x
Priemerná čítanosť článkov: 5558x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy