Založ si blog

Žartovanie troch komunistov a jedného kardinála na Devíne pri „koži“ Cyrila a Metoda.

Včera mi napísal „ujovasiľ“…ako sám seba volá Vasiľ Biľak, aby som napísal blog, na ktorom sa bude zabávať.

Chvíľa rozmýšľania ma  odviala o rok späť. K výročiu príchodu dvoch vierozvestcov. Cyrila a Metóda. Na hrade Devín vtedy žartovali traja komunisti a jeden kardinál. Slovenský Cardinál Richelieu.

Vo vhodnom prostredí dokáže žena všetko. Keď ide o všetko dokáže muž predstierať vhodné prostredie. Neveríte ?

,,Ja som ostal katolíkom,aj keď som bol komunistom.,“, hádže sa s „duchovným posolstvom“ hrubého zrna Rudolf Schuster…(bývalý člen ÚV KSS a prezident SR).

,,Bol jeden z nás.“, nedáva sa zahanbiť zať Vasiľa Biľaka, (predseda KSS Jozef Ševc o zosnulom pápežovi Jánovi Pavlovi 2.)

,,Ale sviňa sa teší.Vlastne už dve svine sa tešia.“,… (Predseda HZDS VLadimír Mečiar o zabíjačke,kam pozval Roberta Fica a Jána Slotu), aby prakticky utvrdil našu potrebu po… učiteľovi, ktorý by nám v našom jazykom vysvetlil pravú kresťanskú vieru ( ŽK kap. XIV.).

 

Robert Fico považuje účasť na slávnosti Cyrila a Metóda za spevnenie slovenskej spolupatričnosti. Podľa neho treba “postaviť túto súdržnosť ako pevnú hrádzu proti aktivitám zvláštnej sorty dobrodruhov, ktorí rozbíjajú duchovnú celistvosť Slovenska”.( Pravda, júl 2009)

Títo dobrodruhovia podľa neho ” bulvarizáciou života stavajú jedných proti druhým, rozdeľujú slovenskú spoločnosť, ničia jej vkus a zasievajú do nej hlboké pochybnosti.”

Fico pokračoval v prirovnaniach a nazval týchto dobrodruhov aj smutnosmiešnymi postavičkami”. Tými sa vraj “nedáme vyrušovať zo systematickej práce. (Pravda, júl 2009).

„Ste idioti“ !

„Ste slizkí hadi“ !

„Ste hyeny“ !

„Človeče, povedz nám, prečo si zostavil teraz Slovienom [Slovanom] písmená a učíš ich, ktoré nikto iný predtým nevynašiel, ani apoštolovia, ani rímsky pápež, ani Gregor Bohoslovec, ani Hieronym, ani Augustín. My totiž poznáme len tri jazyky, ktorými sa patrí v knihách chváliť Boha: hebrejský, grécky, latinský“ (ŽK, kap. XVI.).

“Nikto nemal ani nemá právo, aby nám rozprával, či smieme byť vlastenci. Vážme si svoju,vlasť neotáčajme sa chrbtom k národnej histórii a nebojme sa slovného spojenia, ktorú tu asi vystihuje všetkých vás prítomných, občan – vlastenec,” vyzval účastníkov slávnosti predseda parlamentu Pavol Paška.

Muži, ktorým „vlastenectvo“ leží priamo v srdci sa nerozpakujú porušiť všetky zákony a nemajú žiaden strach, čo na to povedia ľudia. „Hrdinovia“ doby !

„Či neprichádza dážď od Boha na všetkých rovnako? A či slnko nesvieti takisto na všetkých? Či rovnako nedýchame na vzduchu všetci“? (ŽK, kap. XVI.).

Prezident republiky Ivan Gašparovič vo svojom prejave okrem iného prečítal aj telegram, ktorý dostal v piatok od pápeža Benedikta 16. V ňom pápež “vyprosil požehnania” pre prezidenta i Slovensko, ktoré v sobotu oslávilo sviatok učencov – svätcov Cyrila a Metoda.

„Dali sme ,boha, novinárom!“, jazykom novoslovienčiny vyslal „duchovné posolstvo“ Ivan Gašparovič na oslavách svojho znovuzvolenia do funkcie)

Počuješ, Filozof, tieto slová? Niet iného než teba, kto by toto mohol vykonať, preto vezmi veľa darov a svojho brata Metoda a choď! Lebo ste Solúnčania a všetci Solúnčania hovoria čistou slovančinou (ŽM) cisár Michal III. vyzval Konštantína, aby sa misie ujal.

Môžem „ujovasiľ“ ukončiť blog ináč, ako citáciou z tvojich „duchovných posolstiev“ ?

Nie, pretože ste svojich nasledovníkov dobre vychovali !

„Dejiny nemerajú osobnosti podľa ich subjektívnych zámerov a politických predsavzatí, ale podľa toho, aké sú ich činy“. ( Vasiľ Biľak, Vybrané prejavy a state, zväzok 2, str.10).

Metod napísal  „Napomenutie k pokániu“.

Metod napísal  „Napomenutie k vladárom“.


Vy, odporcovia Smer-SD, nechoďte voliť, pretože všetko pokazíte ! Byť Ficom či Kotlebom tak vás nechám pozatvárať. Ako protištátne živly.

20.10.2017

Vy ste nechceli Slovensko Vladimíra Mečiara. Odmietate aj štát jeho pokračovateľa, Róberta Fica. Dlhých 11 rokov. Napriek tomu, že aj medzinárodné štatistiky uvádzajú trojnásobný nárast viac »

Boľševici z Auróry nevystrelili, včera, po sto rokoch, to za nich urobil Andrej Danko.

18.10.2017

Za Komédiou Lenina a jeho syfilitickej milenky Nadeždy, VOSR, s jej 100 miliónmi mŕtvych, konečne padla opona. Kapitán od slovenských bigošov (pre neznalých – pešiakov politiky) vypálil zo viac »

Keď sa muži vzdávajú bez boja , ženy padajú do zajatia a deti do otroctva.

16.10.2017

Pred rokmi som písal reportáž z južných Čiech, o praktikách s vodou i odpadovou v nekalých rukách jedného rakúskeho sociálneho demokrata. Nedalo sa dopriať očiam i sluchu odpočinku pri chlapíkovi, viac »

obama

Obama aj Bush nepriamo kritizovali svojho následníka v úrade, Donalda Trumpa

20.10.2017 12:24

Bývalý americký prezident Barack Obama sa vo štvrtok prvýkrát od odchodu z Bieleho domu objavil na verejnej politickej scéne.

barcelona referendum katalansko

Madrid pri obmedzení autonómie Katalánska zrejme prevezme políciu

20.10.2017 12:17

Španielska vláda zrejme v rámci obmedzení autonómie Katalánska prevezme velenie katalánskej polície. Povedal to v piatok člen vedenia vládnej Ľudovej strany Fernando Martínez-Maille.

robot v automobilke

Roboty nasadzuje každá piata slovenská firma

20.10.2017 12:00

Ťažkú manuálnu robotu môžu aj na Slovensku už o dvadsať rokov vykonávať len stroje.

nafta, benzín, ropa

Dopyt po rope čoskoro prekročí 100 miliónov barelov denne

20.10.2017 11:41

Celosvetový dopyt po rope do roku 2020 prekročí 100 miliónov barelov denne. Predpovedal to generálny tajomník kartelu OPEC Mohammed Barkindo.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,022
Celková čítanosť: 5733176x
Priemerná čítanosť článkov: 5610x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy