Založ si blog

Žartovanie troch komunistov a jedného kardinála na Devíne pri „koži“ Cyrila a Metoda.

Včera mi napísal „ujovasiľ“…ako sám seba volá Vasiľ Biľak, aby som napísal blog, na ktorom sa bude zabávať.

Chvíľa rozmýšľania ma  odviala o rok späť. K výročiu príchodu dvoch vierozvestcov. Cyrila a Metóda. Na hrade Devín vtedy žartovali traja komunisti a jeden kardinál. Slovenský Cardinál Richelieu.

Vo vhodnom prostredí dokáže žena všetko. Keď ide o všetko dokáže muž predstierať vhodné prostredie. Neveríte ?

,,Ja som ostal katolíkom,aj keď som bol komunistom.,“, hádže sa s „duchovným posolstvom“ hrubého zrna Rudolf Schuster…(bývalý člen ÚV KSS a prezident SR).

,,Bol jeden z nás.“, nedáva sa zahanbiť zať Vasiľa Biľaka, (predseda KSS Jozef Ševc o zosnulom pápežovi Jánovi Pavlovi 2.)

,,Ale sviňa sa teší.Vlastne už dve svine sa tešia.“,… (Predseda HZDS VLadimír Mečiar o zabíjačke,kam pozval Roberta Fica a Jána Slotu), aby prakticky utvrdil našu potrebu po… učiteľovi, ktorý by nám v našom jazykom vysvetlil pravú kresťanskú vieru ( ŽK kap. XIV.).

 

Robert Fico považuje účasť na slávnosti Cyrila a Metóda za spevnenie slovenskej spolupatričnosti. Podľa neho treba “postaviť túto súdržnosť ako pevnú hrádzu proti aktivitám zvláštnej sorty dobrodruhov, ktorí rozbíjajú duchovnú celistvosť Slovenska”.( Pravda, júl 2009)

Títo dobrodruhovia podľa neho ” bulvarizáciou života stavajú jedných proti druhým, rozdeľujú slovenskú spoločnosť, ničia jej vkus a zasievajú do nej hlboké pochybnosti.”

Fico pokračoval v prirovnaniach a nazval týchto dobrodruhov aj smutnosmiešnymi postavičkami”. Tými sa vraj “nedáme vyrušovať zo systematickej práce. (Pravda, júl 2009).

„Ste idioti“ !

„Ste slizkí hadi“ !

„Ste hyeny“ !

„Človeče, povedz nám, prečo si zostavil teraz Slovienom [Slovanom] písmená a učíš ich, ktoré nikto iný predtým nevynašiel, ani apoštolovia, ani rímsky pápež, ani Gregor Bohoslovec, ani Hieronym, ani Augustín. My totiž poznáme len tri jazyky, ktorými sa patrí v knihách chváliť Boha: hebrejský, grécky, latinský“ (ŽK, kap. XVI.).

“Nikto nemal ani nemá právo, aby nám rozprával, či smieme byť vlastenci. Vážme si svoju,vlasť neotáčajme sa chrbtom k národnej histórii a nebojme sa slovného spojenia, ktorú tu asi vystihuje všetkých vás prítomných, občan – vlastenec,” vyzval účastníkov slávnosti predseda parlamentu Pavol Paška.

Muži, ktorým „vlastenectvo“ leží priamo v srdci sa nerozpakujú porušiť všetky zákony a nemajú žiaden strach, čo na to povedia ľudia. „Hrdinovia“ doby !

„Či neprichádza dážď od Boha na všetkých rovnako? A či slnko nesvieti takisto na všetkých? Či rovnako nedýchame na vzduchu všetci“? (ŽK, kap. XVI.).

Prezident republiky Ivan Gašparovič vo svojom prejave okrem iného prečítal aj telegram, ktorý dostal v piatok od pápeža Benedikta 16. V ňom pápež “vyprosil požehnania” pre prezidenta i Slovensko, ktoré v sobotu oslávilo sviatok učencov – svätcov Cyrila a Metoda.

„Dali sme ,boha, novinárom!“, jazykom novoslovienčiny vyslal „duchovné posolstvo“ Ivan Gašparovič na oslavách svojho znovuzvolenia do funkcie)

Počuješ, Filozof, tieto slová? Niet iného než teba, kto by toto mohol vykonať, preto vezmi veľa darov a svojho brata Metoda a choď! Lebo ste Solúnčania a všetci Solúnčania hovoria čistou slovančinou (ŽM) cisár Michal III. vyzval Konštantína, aby sa misie ujal.

Môžem „ujovasiľ“ ukončiť blog ináč, ako citáciou z tvojich „duchovných posolstiev“ ?

Nie, pretože ste svojich nasledovníkov dobre vychovali !

„Dejiny nemerajú osobnosti podľa ich subjektívnych zámerov a politických predsavzatí, ale podľa toho, aké sú ich činy“. ( Vasiľ Biľak, Vybrané prejavy a state, zväzok 2, str.10).

Metod napísal  „Napomenutie k pokániu“.

Metod napísal  „Napomenutie k vladárom“.


Róbert Fico dnes, potom čo sa na NAKA Ladislav Baštrnák priznal k trestnému činu krátenia daní vo výške 2 milióny eur, odvolá Róberta Kaliňáka z funkcie ministra vnútra.

19.08.2017

Róbert Fico dnes, potom čo sa na NAKA Ladislav Baštrnák priznal k trestnému činu krátenia daní vo výške 2 milióny eur, odvolá Róberta Kaliňáka z funkcie ministra vnútra. Hneď po ňom podá viac »

Keď Červený Potkan vyvezie z ministerstva jednu miliardu a dvesto miliónov je ticho, ak to urobí Potkan vlastenecký a iba polovicu, pišťanie Potkanov Červených počujú až v Bruseli.

18.08.2017

„Konečne sa mohol ponoriť do svojej ničím nerušenej existencie. Zistil, že je to nádherné ! To sú slová vraha z románu Parfum od Patrika Süskinda. Po takmer 200 rokoch od čias Edgara Allana viac »

Opilcovi Slotovi bude vyvíjať auto bez šoféra SNS-ák za 6 miliónov eur, človek, ktorý v roku 2009 predal štátu vzduch za neuveriteľných 51 miliónov eur.

16.08.2017

A ak bude platiť opcia podpísaná a schválená vládou Fica, dostane ďalších 51 miliónov. Nominant SNS je „vedec“ na pohľadanie. Po „vývoji“ výstroja vojaka 21.storočia, kde iba nakúpil viac »

práca, kuchyňa. kuchár, zamestnanie, profesia

Čerstvosť dostáva na frak. Štát mení pravidlá hry

21.08.2017 00:00

Kauza holandských fipronilových vajec odkrýva, ako funguje moderné verejné stravovanie. Čerstvosť, jeden z princípov kvalitných jedál, dostáva na frak.

merkelova

Nič by som nemenila, vyhlásila Merkelová v súvislosti s otvorením dverí utečencom

20.08.2017 20:44

Na otázku, či by sa teraz, so súčasnými vedomosťami, zachovala inak, keby sa situácia z roku 2015 znova zopakovala, Merkelová odvetila, že nie.

dúhový pochod bratislava

Farby dúhy zdvihli napätie v koalícii

20.08.2017 20:00

Festival Dúhový Pride 2017, ktorého siedmy ročník sa konal počas víkendu v bratislavských uliciach, postavil proti sebe koaličné strany SNS a Most-Híd.

PREMIÉR, fico,

Premiér Fico o Sulíkovi: Moja vláda nie je dokonalá, avšak nepovalím ju ako Vy

20.08.2017 19:09

Premiér Robert Fico na svojom profile na sociálnej sieti ostro kritizoval šéfa opozície Richarda Sulíka.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 989
Celková čítanosť: 5556374x
Priemerná čítanosť článkov: 5618x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy