Založ si blog

Lacní poslanci, alebo ceny rastú v réžií trhu iba poslanci Kaník, Ondruš, Matovič ponúkajú zľavy.

Nikto nemôže byť zničený inou, ako vlastnou rukou. Je v podstate jedno či sa proces sebazničenia začal porušením Stanov KOZ o nadstraníckosti odborov, že súdruh Machyňa. Alebo falošnou rovnicou súdruha Ondruša o „zlom menežerovi“, ktorý nechápe „historické poslanie“ odborov. Či seba zosmiešňovanie presúvaním dní v kalendári Matovičom. Mátoha druhého dôchodkového piliera je pre poslanca Kaníka natoľko mučenícka, že svojou rétorikou sa presúva do 19-tého storočia v presvedčení, že trinástu komnatu nikto neotvorí.

Ak chceš poznať a porozumieť národu svetom politiky, poobzeraj si jeho poslancov. S určitosťou možno povedať, že ich pracovné návyky sú na úrovni rómskeho etnika. Iba sú lepšie oblečení.

Maškarný ples Lobistov na pôde parlamentu, na ktorom sa z rozkošou „vykrúcalo“ veľa poslancov takou intenzitou, že ich poslanecké „svedomie a vedomie“ padlo do mdlôb, priniesol zisk lobistom. Tým, pri činnosti ktorých márne človek hľadá podstatné – pridanú hodnotu ich imitovanej činnosti, ktorou iba neoprávnene odkrojujú tvorcom hodnôt.

Proces schvaľovania Zákonníka práce odkryl jedno zásadne.

Kto sme a kam vlastne kráčame“ ?…

Namiesto motivácie, ktorá uprednostni človeka, jeho  zvyklosti otvárajúce mu dvere k vyššej životnej úrovni, sa vytvárajú pravidlá obmedzujúce túto cestu.

Činnosť odborov, ktoré občas dosiahnu zvýšenie miezd pre svojich členov ide na úkor iných pracovníkov.

Činnosť vlády, ktorá svojich úradníkov vybavuje vyššími platmi ide na úkor daňových poplatníkov.

Zamestnanci, ktorí dosiahnu vyššie platy a lepšie pracovné podmienky cez slobodný trh práce nejdú na úkor nikoho.

Sú totiž výsledkom vyššej produktivity, kapitálových investícií či rozširovaním schopnosti zamestnanca.

Konkurencia je tou hybnou silou slobodného trhu. Tá však poslancom nič nehovorí, pretože ich „myslenie“ je sústredené na „palec“ dirigentov hlasovania. A je jedno či koaličného alebo opozičného. Ten opozičný má tmavší odtieň, pretože je tu prítomná základná premisa – „čím horšie, tým lepšie pre nás“.

Prečo máme zlé zdravotníctvo ? Zlú a nehospodárnu železničnú dopravu ? Prečo školstvo sa nevie vymaniť z područia minulého storočia ?

Pretože tu chýba základné.

Konkurenčné prostredie, ktoré namiesto rozdeľovania plodov hospodárskych výsledkov tým, ktorí sa na nich podieľali, vytvára podmienky pre parazity.

Nikto dnes netuší, kedy sa objaví politik, ktorý bude vytvárať možnosti a podmienky pre maximalizáciu úžitku a prospech voliča a nie jeho. Politika.

História nás učí, že každý raz nájde tú svoju ruku sebazničenia.

Róbert Fico dnes, potom čo sa na NAKA Ladislav Baštrnák priznal k trestnému činu krátenia daní vo výške 2 milióny eur, odvolá Róberta Kaliňáka z funkcie ministra vnútra.

19.08.2017

Róbert Fico dnes, potom čo sa na NAKA Ladislav Baštrnák priznal k trestnému činu krátenia daní vo výške 2 milióny eur, odvolá Róberta Kaliňáka z funkcie ministra vnútra. Hneď po ňom podá viac »

Keď Červený Potkan vyvezie z ministerstva jednu miliardu a dvesto miliónov je ticho, ak to urobí Potkan vlastenecký a iba polovicu, pišťanie Potkanov Červených počujú až v Bruseli.

18.08.2017

„Konečne sa mohol ponoriť do svojej ničím nerušenej existencie. Zistil, že je to nádherné ! To sú slová vraha z románu Parfum od Patrika Süskinda. Po takmer 200 rokoch od čias Edgara Allana viac »

Opilcovi Slotovi bude vyvíjať auto bez šoféra SNS-ák za 6 miliónov eur, človek, ktorý v roku 2009 predal štátu vzduch za neuveriteľných 51 miliónov eur.

16.08.2017

A ak bude platiť opcia podpísaná a schválená vládou Fica, dostane ďalších 51 miliónov. Nominant SNS je „vedec“ na pohľadanie. Po „vývoji“ výstroja vojaka 21.storočia, kde iba nakúpil viac »

práca, kuchyňa. kuchár, zamestnanie, profesia

Čerstvosť dostáva na frak. Štát mení pravidlá hry

21.08.2017 00:00

Kauza holandských fipronilových vajec odkrýva, ako funguje moderné verejné stravovanie. Čerstvosť, jeden z princípov kvalitných jedál, dostáva na frak.

merkelova

Nič by som nemenila, vyhlásila Merkelová v súvislosti s otvorením dverí utečencom

20.08.2017 20:44

Na otázku, či by sa teraz, so súčasnými vedomosťami, zachovala inak, keby sa situácia z roku 2015 znova zopakovala, Merkelová odvetila, že nie.

dúhový pochod bratislava

Farby dúhy zdvihli napätie v koalícii

20.08.2017 20:00

Festival Dúhový Pride 2017, ktorého siedmy ročník sa konal počas víkendu v bratislavských uliciach, postavil proti sebe koaličné strany SNS a Most-Híd.

PREMIÉR, fico,

Premiér Fico o Sulíkovi: Moja vláda nie je dokonalá, avšak nepovalím ju ako Vy

20.08.2017 19:09

Premiér Robert Fico na svojom profile na sociálnej sieti ostro kritizoval šéfa opozície Richarda Sulíka.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 989
Celková čítanosť: 5556435x
Priemerná čítanosť článkov: 5618x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy