Založ si blog

Lacní poslanci, alebo ceny rastú v réžií trhu iba poslanci Kaník, Ondruš, Matovič ponúkajú zľavy.

Nikto nemôže byť zničený inou, ako vlastnou rukou. Je v podstate jedno či sa proces sebazničenia začal porušením Stanov KOZ o nadstraníckosti odborov, že súdruh Machyňa. Alebo falošnou rovnicou súdruha Ondruša o „zlom menežerovi“, ktorý nechápe „historické poslanie“ odborov. Či seba zosmiešňovanie presúvaním dní v kalendári Matovičom. Mátoha druhého dôchodkového piliera je pre poslanca Kaníka natoľko mučenícka, že svojou rétorikou sa presúva do 19-tého storočia v presvedčení, že trinástu komnatu nikto neotvorí.

Ak chceš poznať a porozumieť národu svetom politiky, poobzeraj si jeho poslancov. S určitosťou možno povedať, že ich pracovné návyky sú na úrovni rómskeho etnika. Iba sú lepšie oblečení.

Maškarný ples Lobistov na pôde parlamentu, na ktorom sa z rozkošou „vykrúcalo“ veľa poslancov takou intenzitou, že ich poslanecké „svedomie a vedomie“ padlo do mdlôb, priniesol zisk lobistom. Tým, pri činnosti ktorých márne človek hľadá podstatné – pridanú hodnotu ich imitovanej činnosti, ktorou iba neoprávnene odkrojujú tvorcom hodnôt.

Proces schvaľovania Zákonníka práce odkryl jedno zásadne.

Kto sme a kam vlastne kráčame“ ?…

Namiesto motivácie, ktorá uprednostni človeka, jeho  zvyklosti otvárajúce mu dvere k vyššej životnej úrovni, sa vytvárajú pravidlá obmedzujúce túto cestu.

Činnosť odborov, ktoré občas dosiahnu zvýšenie miezd pre svojich členov ide na úkor iných pracovníkov.

Činnosť vlády, ktorá svojich úradníkov vybavuje vyššími platmi ide na úkor daňových poplatníkov.

Zamestnanci, ktorí dosiahnu vyššie platy a lepšie pracovné podmienky cez slobodný trh práce nejdú na úkor nikoho.

Sú totiž výsledkom vyššej produktivity, kapitálových investícií či rozširovaním schopnosti zamestnanca.

Konkurencia je tou hybnou silou slobodného trhu. Tá však poslancom nič nehovorí, pretože ich „myslenie“ je sústredené na „palec“ dirigentov hlasovania. A je jedno či koaličného alebo opozičného. Ten opozičný má tmavší odtieň, pretože je tu prítomná základná premisa – „čím horšie, tým lepšie pre nás“.

Prečo máme zlé zdravotníctvo ? Zlú a nehospodárnu železničnú dopravu ? Prečo školstvo sa nevie vymaniť z područia minulého storočia ?

Pretože tu chýba základné.

Konkurenčné prostredie, ktoré namiesto rozdeľovania plodov hospodárskych výsledkov tým, ktorí sa na nich podieľali, vytvára podmienky pre parazity.

Nikto dnes netuší, kedy sa objaví politik, ktorý bude vytvárať možnosti a podmienky pre maximalizáciu úžitku a prospech voliča a nie jeho. Politika.

História nás učí, že každý raz nájde tú svoju ruku sebazničenia.

O Tých, ktorí disponujú schopnosťou múdrosti, no prijali pozíciu Komparzu v komédií Hlupákov.

27.06.2017

Čo ti na živote na Slovensku najviac prekáža ? Nedostatok polárnych medveďov, žiadne oceánske prístavy a ani jedna skurvená pyramída! ANI JEDNA! (Bobo Bobo) Súhlasím, lebo pri červenom manipulátorovi, viac »

Kaliňák vie, kto je Gorila, no za 11 rokov nič nevyšetril. Kaliňák vedel, kto sú fašisti Kotlebu a predsa ich povolil.

23.06.2017

Článok vyradený súdruhom ministrom Kaliňákom ! Potomok fašistu, Ján Čarnogurský tvrdí, že protestujúci študenti proti korupcií sú „zradcovia Slovenska a gadžovia“. Potomok Mr.Čističa viac »

Už si dosť starý na to aby si vedel že komunizmus nebol nikde na svete.

22.06.2017

Prečítal som si včera pod blogom na debate Pravda. Dobrá správa po štyridsať plus 27 rokov. Dobrá, že aj vyznávačom najväčšieho podvodu v dejinách ľudstva konečne dokvapkáva. Včera najzbytočnejšia viac »

krádež, hacker, internet, bezpečnosť, lúpež, malvér, kyberzločin, zločinec, nebezpečenstvo

Pôvod nového počítačového vírusu nie je známy, má vraj šíriť chaos

28.06.2017 12:31

Kybernetickí experti špekulujú o pôvode škodlivého softvéru. Kto za útokom stál, ešte nie je známe.

Gazprom, plyn, Rusko

Gazprom zvažuje odchod z Turecka

28.06.2017 12:25

Ruský plynárenský gigant Gazprom sa rozhoduje, či sa nestiahne z tureckého trhu, kde má viaceré firmy. Zostal by len dodávateľom zemného plynu.

prezervatív, HIV, AIDS

Vlani sa na Slovensku objavilo rekordných 87 nových prípadov nákazy HIV

28.06.2017 12:17

Päť z nich bolo diagnostikovaných u cudzincov. Vlani lekári diagnostikovali desať nových prípadov AIDS a nahlásené boli aj tri úmrtia pacientov s HIV infekciou.

Glastonbury, corbyn

Britský expert: Corbyn teraz musí zvládnuť parlament

28.06.2017 12:00

"Britská vláda síce má na svojej strane väčšinu, ale predsa len v Dolnej snemovni nemá výraznú prevahu. Líder labouristov Jeremy Corbyn musí ukázať, že dokáže viesť efektívnu opozičnú politiku,“ povedal pre Pravdu expert na britskú politiku Peter Snowdon.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 971
Celková čítanosť: 5397106x
Priemerná čítanosť článkov: 5558x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy