Založ si blog

Lacní poslanci, alebo ceny rastú v réžií trhu iba poslanci Kaník, Ondruš, Matovič ponúkajú zľavy.

Nikto nemôže byť zničený inou, ako vlastnou rukou. Je v podstate jedno či sa proces sebazničenia začal porušením Stanov KOZ o nadstraníckosti odborov, že súdruh Machyňa. Alebo falošnou rovnicou súdruha Ondruša o „zlom menežerovi“, ktorý nechápe „historické poslanie“ odborov. Či seba zosmiešňovanie presúvaním dní v kalendári Matovičom. Mátoha druhého dôchodkového piliera je pre poslanca Kaníka natoľko mučenícka, že svojou rétorikou sa presúva do 19-tého storočia v presvedčení, že trinástu komnatu nikto neotvorí.

Ak chceš poznať a porozumieť národu svetom politiky, poobzeraj si jeho poslancov. S určitosťou možno povedať, že ich pracovné návyky sú na úrovni rómskeho etnika. Iba sú lepšie oblečení.

Maškarný ples Lobistov na pôde parlamentu, na ktorom sa z rozkošou „vykrúcalo“ veľa poslancov takou intenzitou, že ich poslanecké „svedomie a vedomie“ padlo do mdlôb, priniesol zisk lobistom. Tým, pri činnosti ktorých márne človek hľadá podstatné – pridanú hodnotu ich imitovanej činnosti, ktorou iba neoprávnene odkrojujú tvorcom hodnôt.

Proces schvaľovania Zákonníka práce odkryl jedno zásadne.

Kto sme a kam vlastne kráčame“ ?…

Namiesto motivácie, ktorá uprednostni človeka, jeho  zvyklosti otvárajúce mu dvere k vyššej životnej úrovni, sa vytvárajú pravidlá obmedzujúce túto cestu.

Činnosť odborov, ktoré občas dosiahnu zvýšenie miezd pre svojich členov ide na úkor iných pracovníkov.

Činnosť vlády, ktorá svojich úradníkov vybavuje vyššími platmi ide na úkor daňových poplatníkov.

Zamestnanci, ktorí dosiahnu vyššie platy a lepšie pracovné podmienky cez slobodný trh práce nejdú na úkor nikoho.

Sú totiž výsledkom vyššej produktivity, kapitálových investícií či rozširovaním schopnosti zamestnanca.

Konkurencia je tou hybnou silou slobodného trhu. Tá však poslancom nič nehovorí, pretože ich „myslenie“ je sústredené na „palec“ dirigentov hlasovania. A je jedno či koaličného alebo opozičného. Ten opozičný má tmavší odtieň, pretože je tu prítomná základná premisa – „čím horšie, tým lepšie pre nás“.

Prečo máme zlé zdravotníctvo ? Zlú a nehospodárnu železničnú dopravu ? Prečo školstvo sa nevie vymaniť z područia minulého storočia ?

Pretože tu chýba základné.

Konkurenčné prostredie, ktoré namiesto rozdeľovania plodov hospodárskych výsledkov tým, ktorí sa na nich podieľali, vytvára podmienky pre parazity.

Nikto dnes netuší, kedy sa objaví politik, ktorý bude vytvárať možnosti a podmienky pre maximalizáciu úžitku a prospech voliča a nie jeho. Politika.

História nás učí, že každý raz nájde tú svoju ruku sebazničenia.

Vy, odporcovia Smer-SD, nechoďte voliť, pretože všetko pokazíte ! Byť Ficom či Kotlebom tak vás nechám pozatvárať. Ako protištátne živly.

20.10.2017

Vy ste nechceli Slovensko Vladimíra Mečiara. Odmietate aj štát jeho pokračovateľa, Róberta Fica. Dlhých 11 rokov. Napriek tomu, že aj medzinárodné štatistiky uvádzajú trojnásobný nárast viac »

Boľševici z Auróry nevystrelili, včera, po sto rokoch, to za nich urobil Andrej Danko.

18.10.2017

Za Komédiou Lenina a jeho syfilitickej milenky Nadeždy, VOSR, s jej 100 miliónmi mŕtvych, konečne padla opona. Kapitán od slovenských bigošov (pre neznalých – pešiakov politiky) vypálil zo viac »

Keď sa muži vzdávajú bez boja , ženy padajú do zajatia a deti do otroctva.

16.10.2017

Pred rokmi som písal reportáž z južných Čiech, o praktikách s vodou i odpadovou v nekalých rukách jedného rakúskeho sociálneho demokrata. Nedalo sa dopriať očiam i sluchu odpočinku pri chlapíkovi, viac »

obama

Obama aj Bush nepriamo kritizovali svojho následníka v úrade, Donalda Trumpa

20.10.2017 12:24

Bývalý americký prezident Barack Obama sa vo štvrtok prvýkrát od odchodu z Bieleho domu objavil na verejnej politickej scéne.

barcelona referendum katalansko

Madrid pri obmedzení autonómie Katalánska zrejme prevezme políciu

20.10.2017 12:17

Španielska vláda zrejme v rámci obmedzení autonómie Katalánska prevezme velenie katalánskej polície. Povedal to v piatok člen vedenia vládnej Ľudovej strany Fernando Martínez-Maille.

robot v automobilke

Roboty nasadzuje každá piata slovenská firma

20.10.2017 12:00

Ťažkú manuálnu robotu môžu aj na Slovensku už o dvadsať rokov vykonávať len stroje.

nafta, benzín, ropa

Dopyt po rope čoskoro prekročí 100 miliónov barelov denne

20.10.2017 11:41

Celosvetový dopyt po rope do roku 2020 prekročí 100 miliónov barelov denne. Predpovedal to generálny tajomník kartelu OPEC Mohammed Barkindo.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,022
Celková čítanosť: 5733216x
Priemerná čítanosť článkov: 5610x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy