Založ si blog

Pani Radičová, má poradca Kolník a minister Fígeľ udelenú výnimku ?

Neorganizovaný rozum – občan – nemá absolútne žiadne šance proti organizovanej korupcií.

Slovenská daň za krízu je jedna z najväčších v EÚ. Dočítal som sa v dnešnej tlači.

Som za !

Občania Slovenska nesú bremeno zlodejstva, ktorého sme boli svedkami v rokoch 2006-2010. Logickou sa mi javí otázka, či aj predstavitelia štátu, od prezidenta cez ministrov , poradcov až po posledného úradníka patria tiež do kategórie…Občan. Alebo sú im vystavené výnimky, ktoré ich oprávňujú na konanie nad rámec zákona, na konanie ktorým porušujú zákon, na konanie, ktorého dôsledky budeme povinní znova platiť.

Privítal som rozhodnutie o povinnosti zverejňovania zmlúv uzavretých inštitútmi štátu. Rozhodnutie, ktoré bolo motivované skúsenosťami minulosti aj snahou o odlíšenia sa od predchádzajúcej formy „vládnutia“.

Určite nie som sám, pretože posledný prieskum verejnej mienky hovorí, že až 93 percent občanov je za trestno-právnu zodpovednosť úradníkov štátu za chybné rozhodnutia, ktorými spôsobili škodu na majetku štátu. Teda v konečnom dôsledku škodu na strane občana.

Plné štyri mesiace márne hľadám 10…slovom DESAŤ zmlúv v oficiálnom registri, ktoré boli iniciovane poradcom ministra Fígeľa, podpísané a utajené.

Desať zmlúv, o ktorých dobre informované zdroje hovoria, že prinesú arbitrážne dôsledky v podobe náhrady spôsobenej škody. Pre štát, pre občana. Logický možno vysloviť domnienku, že slovenská daň za krízu, ktorá patrí k najvyšším v EU bude ešte vyššia.

Už mesiace sledujem a píšem o verejnom obstarávaní – „Modernizácia železničnej trate Nové Mesto nad Váhom – Púchov.

Niekoľko otázok, pani predsedkyňa vlády.

Má pán Kolník a pán Fígeľ udelenú špeciálnu výnimku v tomto tendri ?

Je tu totiž prítomné podozrenie zo zločinu machinácie verejného obstarávania – Modernizácia železničnej trate Nové Mesto nad Váhom – Púchov za neuveriteľných 296.125.00 eur.

Podozrenie založené verdiktom vyslovenom Špeciálnou prokuratúrou. Spolu s pokynom na prešetrenie.

Snažím sa porozumieť „jasne čitateľným aktivitám“ z prostredia ministra Fígeľa, ktoré sú viac ako podozrenie z manipulácie týmto tendrom a sú dokladovateľne celým radom oficiálnych dokumentov.

Snažím sa pochopiť motiváciu SKANSKA a.s., ktorá predložila do tendra referencie o odbornej spôsobilosti, ktorá je dnes klasifikovaná ako „podozrenie zo zločinu machinácie verejného obstarávania. Na podklade dôveryhodných zdrojov možno dokonca hovoriť o prítomnosti a aktivitách „zločineckej skupiny“.

Vzhľadom na polročné prinajmenšom prečudesné aktivity celého spektra inštitútov štátu možno vysloviť otázku :

Sú zákulisné gentlemanské dohody natoľko záväzné pre jej účastníkov, že radšej budú riskovať hrozbu prepadnutia takmer 300 miliónov eur z Kohézneho fondu pred možnosťou uviesť machinácie s týmto tendrom do právnej roviny ?

Potom, pani Radičová, Slovensko je naozaj nehodné členstva v OECD ba ani v Európskej únií.

Potom, pani Radičová, Slovensko už žiadne fondy EU nepotrebuje na modernizáciu infraštruktúrnych projektov, pretože už ju má zrealizovanú na úrovni vyspelých krajín a páni Kolník a Fígeľ to pred Vami zatajujú.

Na záver ešte jedná zlá správa pre Občana, ktorého som nazval…Neorganizovaným rozumom.

Hrozba, že Slovensku prepadnú finančné zdroje vo výške takmer 300 miliónov nie je hrozbou poslednou. Slovensko v tomto kontexte obchádza ešte jedna.

Následky arbitrážnych rozhodnutí opreté o závery prešetrenia sťažnosti na porušenie predpisov pri verejnom obstarávaní budú omnoho vyššie.

Takže, Neorganizovaný rozum – občan – 93 % si myslí, že úradníci štátu by mali niesť trestnoprávne následky.

Vysoké číslo ?

Je jedno, ktorého hodnota je 100 percent.

Všetci okrem slovenskej dane za krízu si do kolónky – nová daň – zapíšeme nový údaj.

Daň za organizovanú korupciu.

Poslanec parlamentu za Smer-SD, Ľuboš Bláha, zaútočil na Úrad vlády s cieľom zastreliť zradcu Róberta Fica.

19.11.2017

"Áno, popravovali sme, popravujeme a budeme popravovať!" ("Sí, hemos fusilado, fusilamos y seguiremos fusilando!") Vypisoval poslanec Smer-SD na kapitalistickej sociálnej sieti na obranu tých, čo viac »

Píšem ti Faktúru, komunista. Na 42 miliárd a 388 miliónov eur.

17.11.2017

Píšem ti Faktúru, komunista. Na 42 miliárd a 388 miliónov eur. Na 7 593 eur na každého človeka žijúceho na Slovensku. To je DLH, ktorý si vytrovil za 11 rokov v pozícií, kedy oligarchovia viac »

Andrejovi Dankovi – Slovensko nie je Lesostav Revúca, aby ho priviedol do ruín a dlžôb, ako jeho otec.

16.11.2017

Slovensko a jeho občania – okrem darebákov eštebákov a komunistov registrovaných v SNS – odmietajú osud Lesostavu Revúca. Privatizácie na barbarský spôsob otca Andreja Danka. Privatizácie, viac »

bukamal, syria

Sýrska armáda dobyla poslednú baštu Islamského štátu

19.11.2017 20:22

Velenie armády vyhlásilo mesto za oslobodené už 9. novembra, nebolo tomu však tak.

potraviny, nakupovanie, obchod, potravina

Poráža pri potravinách kvalita cenu?

19.11.2017 20:00

Slovensko roku 2017 žije životom, aký si ľudia v roku 1989 nevedeli predstaviť.

Líbya, utečenci

Líbya prešetrí predaj migrantov do otroctva

19.11.2017 18:39

Americká televízia CNN zdokumentovala dražby migrantov v Líbyi. Muži sa predávajú za 1200 líbyjských dinárov (asi 340 eur).

danko

Danko: Zamýšľam sa, či sankcie proti Rusku fungujú

19.11.2017 18:00

Za každou vetou svojho prejavu v ruskej Štátnej dume si predseda parlamentu a šéf SNS Andrej Danko stojí a varuje pred čierno-bielym videním sveta.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,043
Celková čítanosť: 5815196x
Priemerná čítanosť článkov: 5575x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy