Založ si blog

Pani Radičová, má poradca Kolník a minister Fígeľ udelenú výnimku ?

Neorganizovaný rozum – občan – nemá absolútne žiadne šance proti organizovanej korupcií.

Slovenská daň za krízu je jedna z najväčších v EÚ. Dočítal som sa v dnešnej tlači.

Som za !

Občania Slovenska nesú bremeno zlodejstva, ktorého sme boli svedkami v rokoch 2006-2010. Logickou sa mi javí otázka, či aj predstavitelia štátu, od prezidenta cez ministrov , poradcov až po posledného úradníka patria tiež do kategórie…Občan. Alebo sú im vystavené výnimky, ktoré ich oprávňujú na konanie nad rámec zákona, na konanie ktorým porušujú zákon, na konanie, ktorého dôsledky budeme povinní znova platiť.

Privítal som rozhodnutie o povinnosti zverejňovania zmlúv uzavretých inštitútmi štátu. Rozhodnutie, ktoré bolo motivované skúsenosťami minulosti aj snahou o odlíšenia sa od predchádzajúcej formy „vládnutia“.

Určite nie som sám, pretože posledný prieskum verejnej mienky hovorí, že až 93 percent občanov je za trestno-právnu zodpovednosť úradníkov štátu za chybné rozhodnutia, ktorými spôsobili škodu na majetku štátu. Teda v konečnom dôsledku škodu na strane občana.

Plné štyri mesiace márne hľadám 10…slovom DESAŤ zmlúv v oficiálnom registri, ktoré boli iniciovane poradcom ministra Fígeľa, podpísané a utajené.

Desať zmlúv, o ktorých dobre informované zdroje hovoria, že prinesú arbitrážne dôsledky v podobe náhrady spôsobenej škody. Pre štát, pre občana. Logický možno vysloviť domnienku, že slovenská daň za krízu, ktorá patrí k najvyšším v EU bude ešte vyššia.

Už mesiace sledujem a píšem o verejnom obstarávaní – „Modernizácia železničnej trate Nové Mesto nad Váhom – Púchov.

Niekoľko otázok, pani predsedkyňa vlády.

Má pán Kolník a pán Fígeľ udelenú špeciálnu výnimku v tomto tendri ?

Je tu totiž prítomné podozrenie zo zločinu machinácie verejného obstarávania – Modernizácia železničnej trate Nové Mesto nad Váhom – Púchov za neuveriteľných 296.125.00 eur.

Podozrenie založené verdiktom vyslovenom Špeciálnou prokuratúrou. Spolu s pokynom na prešetrenie.

Snažím sa porozumieť „jasne čitateľným aktivitám“ z prostredia ministra Fígeľa, ktoré sú viac ako podozrenie z manipulácie týmto tendrom a sú dokladovateľne celým radom oficiálnych dokumentov.

Snažím sa pochopiť motiváciu SKANSKA a.s., ktorá predložila do tendra referencie o odbornej spôsobilosti, ktorá je dnes klasifikovaná ako „podozrenie zo zločinu machinácie verejného obstarávania. Na podklade dôveryhodných zdrojov možno dokonca hovoriť o prítomnosti a aktivitách „zločineckej skupiny“.

Vzhľadom na polročné prinajmenšom prečudesné aktivity celého spektra inštitútov štátu možno vysloviť otázku :

Sú zákulisné gentlemanské dohody natoľko záväzné pre jej účastníkov, že radšej budú riskovať hrozbu prepadnutia takmer 300 miliónov eur z Kohézneho fondu pred možnosťou uviesť machinácie s týmto tendrom do právnej roviny ?

Potom, pani Radičová, Slovensko je naozaj nehodné členstva v OECD ba ani v Európskej únií.

Potom, pani Radičová, Slovensko už žiadne fondy EU nepotrebuje na modernizáciu infraštruktúrnych projektov, pretože už ju má zrealizovanú na úrovni vyspelých krajín a páni Kolník a Fígeľ to pred Vami zatajujú.

Na záver ešte jedná zlá správa pre Občana, ktorého som nazval…Neorganizovaným rozumom.

Hrozba, že Slovensku prepadnú finančné zdroje vo výške takmer 300 miliónov nie je hrozbou poslednou. Slovensko v tomto kontexte obchádza ešte jedna.

Následky arbitrážnych rozhodnutí opreté o závery prešetrenia sťažnosti na porušenie predpisov pri verejnom obstarávaní budú omnoho vyššie.

Takže, Neorganizovaný rozum – občan – 93 % si myslí, že úradníci štátu by mali niesť trestnoprávne následky.

Vysoké číslo ?

Je jedno, ktorého hodnota je 100 percent.

Všetci okrem slovenskej dane za krízu si do kolónky – nová daň – zapíšeme nový údaj.

Daň za organizovanú korupciu.

Príde čas, kedy média dostanú obrovské množstvo utajovaných informácií o porušeniach zákona Robertom Ficom.

20.09.2017

Najlepší minister vnútra Kaliňák by mal niekde nájsť odvahu, zatknúť Róberta Fica a odovzdať ho kamarátovi, generálnemu prokurátorovi. Útok na prezidenta republiky začal 30 marca 2014 viac »

Posledných 12 rokov vykrádania zdravotníctva ukázalo, že zdieranie ľudia milujú. Viac, ako svoje zdravie.

18.09.2017

Človek Pavla Pašku, podpredsedu Smer-SD, Marcel Forai, riaditeľ Všeobecnej zdravotnej poisťovne, s platom 4 500 eur mesačne nakupujúci honosné nehnuteľnosti po celom Slovensku, podpísal 69 zmlúv viac »

Elitná jednotka boja so zločinom zberá aj klebety. Napríklad na Danka. Finančným inštitúciám unikajú dôverné dokumenty s daňovým tajomstvom. Napríklad na prezidenta Kisku.

14.09.2017

„V kriminálnych informáciách, čo je zber klebiet po ulici, sú ich na každého politika stovky,” reagoval Kaliňák. Ak to je tak, potom by ma zaujímal dôvod, prečo NAKA nebola schopná rok viac »

Kim Čong-un

Kim pohrozil USA najtvrdšou odvetou, KĽDR sa vyhráža ďalším jadrovým testom

22.09.2017 05:50

Slová Donalda Trumpa o zničení KĽDR ospravedlňujú náš jadrový program, tvrdí vodca Kim. Dodal, že je to cesta, po ktorej chce ísť až do konca.

Trump

Trump vyhlásil bankovú blokádu KĽDR

21.09.2017 22:43

Banky budú stáť pred jasnou voľbou - buď obchodovať so Spojenými štátmi, alebo so zločinným režimom v KĽDR, vyhlásil Donald Trump.

rakka, syria

Arabsko-kurdskí ozbrojenci strieľali na sýrske jednotky vlády

21.09.2017 22:31

Ak sa takéto incidenty zopakujú, Rusko podnikne príslušné kroky, varovala Moskva Washington.

LOREAL-BETTENCOURT/

Zomrela najbohatšia žena sveta Liliane Bettencourtová

21.09.2017 20:50

Vo veku 94 rokov zomrela vo Francúzsku podnikateľka a dedička kozmetickej spoločnosti L'Oréal Liliane Bettencourtová.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,002
Celková čítanosť: 5653068x
Priemerná čítanosť článkov: 5642x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy