Založ si blog

Pani Radičová, má poradca Kolník a minister Fígeľ udelenú výnimku ?

Neorganizovaný rozum – občan – nemá absolútne žiadne šance proti organizovanej korupcií.

Slovenská daň za krízu je jedna z najväčších v EÚ. Dočítal som sa v dnešnej tlači.

Som za !

Občania Slovenska nesú bremeno zlodejstva, ktorého sme boli svedkami v rokoch 2006-2010. Logickou sa mi javí otázka, či aj predstavitelia štátu, od prezidenta cez ministrov , poradcov až po posledného úradníka patria tiež do kategórie…Občan. Alebo sú im vystavené výnimky, ktoré ich oprávňujú na konanie nad rámec zákona, na konanie ktorým porušujú zákon, na konanie, ktorého dôsledky budeme povinní znova platiť.

Privítal som rozhodnutie o povinnosti zverejňovania zmlúv uzavretých inštitútmi štátu. Rozhodnutie, ktoré bolo motivované skúsenosťami minulosti aj snahou o odlíšenia sa od predchádzajúcej formy „vládnutia“.

Určite nie som sám, pretože posledný prieskum verejnej mienky hovorí, že až 93 percent občanov je za trestno-právnu zodpovednosť úradníkov štátu za chybné rozhodnutia, ktorými spôsobili škodu na majetku štátu. Teda v konečnom dôsledku škodu na strane občana.

Plné štyri mesiace márne hľadám 10…slovom DESAŤ zmlúv v oficiálnom registri, ktoré boli iniciovane poradcom ministra Fígeľa, podpísané a utajené.

Desať zmlúv, o ktorých dobre informované zdroje hovoria, že prinesú arbitrážne dôsledky v podobe náhrady spôsobenej škody. Pre štát, pre občana. Logický možno vysloviť domnienku, že slovenská daň za krízu, ktorá patrí k najvyšším v EU bude ešte vyššia.

Už mesiace sledujem a píšem o verejnom obstarávaní – „Modernizácia železničnej trate Nové Mesto nad Váhom – Púchov.

Niekoľko otázok, pani predsedkyňa vlády.

Má pán Kolník a pán Fígeľ udelenú špeciálnu výnimku v tomto tendri ?

Je tu totiž prítomné podozrenie zo zločinu machinácie verejného obstarávania – Modernizácia železničnej trate Nové Mesto nad Váhom – Púchov za neuveriteľných 296.125.00 eur.

Podozrenie založené verdiktom vyslovenom Špeciálnou prokuratúrou. Spolu s pokynom na prešetrenie.

Snažím sa porozumieť „jasne čitateľným aktivitám“ z prostredia ministra Fígeľa, ktoré sú viac ako podozrenie z manipulácie týmto tendrom a sú dokladovateľne celým radom oficiálnych dokumentov.

Snažím sa pochopiť motiváciu SKANSKA a.s., ktorá predložila do tendra referencie o odbornej spôsobilosti, ktorá je dnes klasifikovaná ako „podozrenie zo zločinu machinácie verejného obstarávania. Na podklade dôveryhodných zdrojov možno dokonca hovoriť o prítomnosti a aktivitách „zločineckej skupiny“.

Vzhľadom na polročné prinajmenšom prečudesné aktivity celého spektra inštitútov štátu možno vysloviť otázku :

Sú zákulisné gentlemanské dohody natoľko záväzné pre jej účastníkov, že radšej budú riskovať hrozbu prepadnutia takmer 300 miliónov eur z Kohézneho fondu pred možnosťou uviesť machinácie s týmto tendrom do právnej roviny ?

Potom, pani Radičová, Slovensko je naozaj nehodné členstva v OECD ba ani v Európskej únií.

Potom, pani Radičová, Slovensko už žiadne fondy EU nepotrebuje na modernizáciu infraštruktúrnych projektov, pretože už ju má zrealizovanú na úrovni vyspelých krajín a páni Kolník a Fígeľ to pred Vami zatajujú.

Na záver ešte jedná zlá správa pre Občana, ktorého som nazval…Neorganizovaným rozumom.

Hrozba, že Slovensku prepadnú finančné zdroje vo výške takmer 300 miliónov nie je hrozbou poslednou. Slovensko v tomto kontexte obchádza ešte jedna.

Následky arbitrážnych rozhodnutí opreté o závery prešetrenia sťažnosti na porušenie predpisov pri verejnom obstarávaní budú omnoho vyššie.

Takže, Neorganizovaný rozum – občan – 93 % si myslí, že úradníci štátu by mali niesť trestnoprávne následky.

Vysoké číslo ?

Je jedno, ktorého hodnota je 100 percent.

Všetci okrem slovenskej dane za krízu si do kolónky – nová daň – zapíšeme nový údaj.

Daň za organizovanú korupciu.

Je nejaká špinavosť, kde by ste pán Kaliňák neboli ? Nové 4 milióny do kešene na „upratovanie“.

27.07.2017

Sú nejaké drahé hodinky, súdruh predseda Smer-SD, ktoré majú schopnosť odtikať tie povestné tri sekundy, kedy bude každý odvolaný ? Hovorím o firme Forest. Tá včera iba upratovala a dnes viac »

O uväznení Mečiara rozhodovali slovenskí miliardári dávno predtým ako budú súdy od Harabína dnes.

25.07.2017

Ukážte mi jedného ponovembrového slovenského miliardára vyklíčeného bez semena zodpovednosti a poctivosti ako podnikateľ Baťa, miliardára ktorému bolo darované bohatstvo ľudí privatizáciou, viac »

Už aj Smer-SD má svojho Fruniho a BMG Invest a desaťtisíce poškodených klientov.

22.07.2017

Smer-SD si v baniach uhľobaróna zriadil ilegálne legálnu Alobalovú baliareň jednej miliardy eur, no zriadiť si Alobalovú dielničku v Národnej banke Slovenska vypovedá o politickom hulvátstve viac »

Charlie Gard

Smrteľne chorého britského chlapčeka prevezú do hospicu, rozhodol sudca

27.07.2017 21:15

Sudca o presune nevyliečiteľne chorého Charlieho rozhodol po tom, čo sa rodičia a nemocnica nedohodli, kde a ako 11-mesačné dieťa strávi svoje posledné dni.

cesta, r2, kamene

Padajúce kamene vystrašili aj vodičov na R2 pri Zvolene

27.07.2017 20:00

Komplikácií v doprave sa po vodičoch jazdiacich pod Strečnom dočkali aj šoféri na rýchlostnej ceste R2 pri Zvolene, ktorej časť úseku je neprejazdná.

Vladimir Putin, Krym, Rusko, Ukrajina,

Putin: Rusko je zdržanlivé voči USA, ale trpezlivosť má svoje medze

27.07.2017 19:12

Rusko reaguje na akcie USA zdržanlivo, ale v určitej chvíli už nebude možné hrubé konanie ďalej trpieť. Uviedol ruský prezident Putin ohľadom možnej reakcie na sankcie USA.

MV SR: Vládny Airbus A319

Zraneného mladíka privezie domov z Grécka vládny špeciál

27.07.2017 19:00

Prvý pobyt Michala pri mori v Grécku sa neskončil šťastne. Po operácii leží tri týždne v nemocnici a dýchajú za neho prístroje. Minister vnútra Kaliňák ponúkol na prevoz špeciál.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 980
Celková čítanosť: 5487495x
Priemerná čítanosť článkov: 5599x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy