Založ si blog

V otázke trestu smrti je Fico najlepší, iný ako Breivik aj Tiso.

Dozaista pozoruhodný úsudok.

Je to súhra faktorov.

Neúnavná snaha Róberta Fica v cykle s názvom – „Každý deň vypláchni ľuďom hlavy novým bludom“ – a moje neúnavné čítanie „spisov“ tohto „velikána“ doby červenej.

Jeho nový blog, s prítomnou hrozbou v názve, „Kedy by sa Breivik nemohol smiať“ má podobu slávneho výroku Oscara Wildeho.

„Ženy sú pohlavia ozdobné. Nikdy nemajú čo povedať, ale hovoria to roztomilo“.

„A ľudsky dodávam, bez ohľadu na medzinárodné právo a naše záväzky, že za trest smrti by som v tomto prípade zdvihol ruku bez zaváhania a akýchkoľvek výčitiek  pochybností“…hrozí Fico Breivikovi do Nórska. No o pár riadkov nižšie masovému vrahovi adresuje istotu.

„Nórsko, obdobne ako ostatné členské štáty Rady Európy, nepozná a neuznáva trest smrti“. Summa summarum, nórsky terorista a masový vrah nemôže trest smrti dostať za žiadnych okolností“.

História ľudstva nám problém rozpoltenosti človeka ponúka v nepreberných množstvách. Tak prečo ma zaujala u Fica ?

Príbeh trestu smrti začnime u človeka, ktorý sa prepracuje na cestu, kde na jej konci ho čaká iný človek kat.

Človek ,ako zdroj chemických látok má cenu asi 9 eur. Znalci z oboru medicíny si ho, ako zdroj orgánov na transplantáciu, cenia oveľa viac, na takmer 400 tisíc eur. Zločinci typu Jozefa Tisa, svojho neslávneho času, vyplácali ideovému súpútnikovi, Adolfovi Hitlerovi, 500 DM za jedného žida vyvezeného na smrť do koncentračného tábora. Naši legislatívci, a s nimi poslanci NR SR, si hodnotu človeka stanovili sumou 7,445 eura na jedného voliča. V tomto čísle nie sú zarátané peniaze “zohnané vlastnou hlavou” či tunelom Branisko. Masový vrah z Nórska, Breivik ?, neviem.

Súhlasím s Róbertom Ficom v zásadnom. Európu čaká rozprava o Šiestom dodatkovom protokole k Európskemu dohovoru o ľudských právach.

Nesúhlasov je však oveľa viac.

V časoch, kedy ešte veril na zmenu ponovembrového vývinu bol aj ako právnik aj človek za trest smrti, čo vyjadril aj v dizertačnej práci. Ideológia KSČ, s ktorou voľne prešiel do SDĽ, vyznávala trest smrti. Hádam najkontroverznejší podpis komunistu pod hrdelný trest nájdeme v roku 1947. V apríli toho roku sa pod zamietnutie žiadosti o milosť pre vojnového zločinca Jozefa Tisa podpísal predseda vlády ČSR, Klement Gottwald.

V zápisnici zo zasadnutia Národnej rady SR dňa 12.5.1999 nachádzame už to povestné docentovo rozdvojenie.

…“ako právnik v plnej miere rešpektujem medzinárodne záväzky. Som rad, že Slovenska republika pristupuje k tomuto opčnému protokolu, lebo pristupujú k nemu aj iné krajiny. Ale môj osobný názor zostáva nezmenený. Myslím si, že trest smrti je efektívny trest“.

Dobre.

No iba do chvíle, keď si človek prečíta zdôvodnenie jeho rozpoltenosti. To isté, čo si myslí docent Fico sa opiera o číslo verejnej mienky. Spolu s ním takmer 85 percent občanov Slovenska. A to je kameň úrazu manipulácie s verejnou mienkou. V duchu – ja vám sľúbim všetko, čo chcete – len ma zvoľte. Docent Fico si nemyslí nič, zaň myslí verejná mienka, kde márne hľadáme morálku.

Stav rozpoltenosti mysle mu vydržal až do konca roku 2006.

Potom, čo 5.novembra 2006 odsúdil súd Saddáma Husajna na trest smrti, docent Fico sa postavil na stranu Moskvy a žiadal udeliť milosť irackému diktátorovi. Za masovým vrahom Breivikom zostalo 76 nevinných obetí. Saddám Husajn čelil obžalobe , ktorá ho vinila z popravy 148 šiitských mužov a chlapcov z Dudžailu. Kurdi by k tomu prirátali 900 obetí , ktorých krv nezaschla na diktátorových rukách. Pozoruhodnosť tejto zmeny docenta Fica spočíva aj vo fakte, že to boli vlády Nemecka, Francúzska a Ruska, ktoré konflikt USA – Irak, zažehnávali diplomatickou cestou. Svojim názorom sa postavil do cesty dvom členom toho istého európskeho spoločenstva, kde je ukotvené aj Slovensko.

O necelý rok svoju rozpoltenosť povýšil v stane Muamara Kaddáfiho.

„Doma prisľúbil, že bude hovoriť o bulharských zdravotných sestrách, ktoré sú v tejto totalitnej krajine odsúdené na smrť a ktoré celý civilizovaný svet obraňuje. Napodiv – slovo dodržal. O sestrách hovoril. Ale nie tak, ako by každý očakával, že to proste tým arabským komunistickým tĺkom natrie. Nie. Vôbec nie. Naopak. “Slovenský premiér Róbert Fico označil v Tripolise bulharské sestričky a palestínskeho lekára za páchateľov”.( zdroj SME).

Pred jedenástimi rokmi som dostal do daru knihu Martina Monestiera , „Histórie trestu smrti“. Otvoril som ju až včera v noci, nemám rád násilie.

No a v nej som narátal 31 spôsobov, metód popravy človeka odsúdeného na trest smrti.

Rozpoltenosť docenta Fica má iba číslo dva. Metóda prvá, keď to chce verejná mienka. Metóda dva, keď ho prebúdzajú princípy komunistickej ideológie.

Práve jednoduchosť vzorca dvoch spôsobov rozpoltenosti docenta Fica vytvárajú model, „Kedy by sa Breivik nemohol smiať“…a model…“Kedy sa jeho ideový obľúbenec môže smiať“. Obaja za to isté, ohavnosť zločinu, na konci ktorého sú nevinné obete.

Čo povedať na záver ?

V sprievode vtedajšieho predsedu vlády Róberta Fica , ktorý v stane Muamara Kaddáfiho vyriekol „potvrdzujúci verdikt“  trestu smrti pre 5 bulharských zdravotných sestier a jedného lekára, bol aj obchodník so zbraňami.

Breivik, nekúpiš zbrane a náboje ? Samozrejme, aby si sa potom nemohol smiať !

 

O Tých, ktorí disponujú schopnosťou múdrosti, no prijali pozíciu Komparzu v komédií Hlupákov.

27.06.2017

Čo ti na živote na Slovensku najviac prekáža ? Nedostatok polárnych medveďov, žiadne oceánske prístavy a ani jedna skurvená pyramída! ANI JEDNA! (Bobo Bobo) Súhlasím, lebo pri červenom manipulátorovi, viac »

Kaliňák vie, kto je Gorila, no za 11 rokov nič nevyšetril. Kaliňák vedel, kto sú fašisti Kotlebu a predsa ich povolil.

23.06.2017

Článok vyradený súdruhom ministrom Kaliňákom ! Potomok fašistu, Ján Čarnogurský tvrdí, že protestujúci študenti proti korupcií sú „zradcovia Slovenska a gadžovia“. Potomok Mr.Čističa viac »

Už si dosť starý na to aby si vedel že komunizmus nebol nikde na svete.

22.06.2017

Prečítal som si včera pod blogom na debate Pravda. Dobrá správa po štyridsať plus 27 rokov. Dobrá, že aj vyznávačom najväčšieho podvodu v dejinách ľudstva konečne dokvapkáva. Včera najzbytočnejšia viac »

krádež, hacker, internet, bezpečnosť, lúpež, malvér, kyberzločin, zločinec, nebezpečenstvo

Pôvod nového počítačového vírusu nie je známy, má vraj šíriť chaos

28.06.2017 12:31

Kybernetickí experti špekulujú o pôvode škodlivého softvéru. Kto za útokom stál, ešte nie je známe.

Gazprom, plyn, Rusko

Gazprom zvažuje odchod z Turecka

28.06.2017 12:25

Ruský plynárenský gigant Gazprom sa rozhoduje, či sa nestiahne z tureckého trhu, kde má viaceré firmy. Zostal by len dodávateľom zemného plynu.

prezervatív, HIV, AIDS

Vlani sa na Slovensku objavilo rekordných 87 nových prípadov nákazy HIV

28.06.2017 12:17

Päť z nich bolo diagnostikovaných u cudzincov. Vlani lekári diagnostikovali desať nových prípadov AIDS a nahlásené boli aj tri úmrtia pacientov s HIV infekciou.

Glastonbury, corbyn

Britský expert: Corbyn teraz musí zvládnuť parlament

28.06.2017 12:00

"Britská vláda síce má na svojej strane väčšinu, ale predsa len v Dolnej snemovni nemá výraznú prevahu. Líder labouristov Jeremy Corbyn musí ukázať, že dokáže viesť efektívnu opozičnú politiku,“ povedal pre Pravdu expert na britskú politiku Peter Snowdon.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 971
Celková čítanosť: 5397109x
Priemerná čítanosť článkov: 5558x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy