Založ si blog

V otázke trestu smrti je Fico najlepší, iný ako Breivik aj Tiso.

Dozaista pozoruhodný úsudok.

Je to súhra faktorov.

Neúnavná snaha Róberta Fica v cykle s názvom – „Každý deň vypláchni ľuďom hlavy novým bludom“ – a moje neúnavné čítanie „spisov“ tohto „velikána“ doby červenej.

Jeho nový blog, s prítomnou hrozbou v názve, „Kedy by sa Breivik nemohol smiať“ má podobu slávneho výroku Oscara Wildeho.

„Ženy sú pohlavia ozdobné. Nikdy nemajú čo povedať, ale hovoria to roztomilo“.

„A ľudsky dodávam, bez ohľadu na medzinárodné právo a naše záväzky, že za trest smrti by som v tomto prípade zdvihol ruku bez zaváhania a akýchkoľvek výčitiek  pochybností“…hrozí Fico Breivikovi do Nórska. No o pár riadkov nižšie masovému vrahovi adresuje istotu.

„Nórsko, obdobne ako ostatné členské štáty Rady Európy, nepozná a neuznáva trest smrti“. Summa summarum, nórsky terorista a masový vrah nemôže trest smrti dostať za žiadnych okolností“.

História ľudstva nám problém rozpoltenosti človeka ponúka v nepreberných množstvách. Tak prečo ma zaujala u Fica ?

Príbeh trestu smrti začnime u človeka, ktorý sa prepracuje na cestu, kde na jej konci ho čaká iný človek kat.

Človek ,ako zdroj chemických látok má cenu asi 9 eur. Znalci z oboru medicíny si ho, ako zdroj orgánov na transplantáciu, cenia oveľa viac, na takmer 400 tisíc eur. Zločinci typu Jozefa Tisa, svojho neslávneho času, vyplácali ideovému súpútnikovi, Adolfovi Hitlerovi, 500 DM za jedného žida vyvezeného na smrť do koncentračného tábora. Naši legislatívci, a s nimi poslanci NR SR, si hodnotu človeka stanovili sumou 7,445 eura na jedného voliča. V tomto čísle nie sú zarátané peniaze “zohnané vlastnou hlavou” či tunelom Branisko. Masový vrah z Nórska, Breivik ?, neviem.

Súhlasím s Róbertom Ficom v zásadnom. Európu čaká rozprava o Šiestom dodatkovom protokole k Európskemu dohovoru o ľudských právach.

Nesúhlasov je však oveľa viac.

V časoch, kedy ešte veril na zmenu ponovembrového vývinu bol aj ako právnik aj človek za trest smrti, čo vyjadril aj v dizertačnej práci. Ideológia KSČ, s ktorou voľne prešiel do SDĽ, vyznávala trest smrti. Hádam najkontroverznejší podpis komunistu pod hrdelný trest nájdeme v roku 1947. V apríli toho roku sa pod zamietnutie žiadosti o milosť pre vojnového zločinca Jozefa Tisa podpísal predseda vlády ČSR, Klement Gottwald.

V zápisnici zo zasadnutia Národnej rady SR dňa 12.5.1999 nachádzame už to povestné docentovo rozdvojenie.

…“ako právnik v plnej miere rešpektujem medzinárodne záväzky. Som rad, že Slovenska republika pristupuje k tomuto opčnému protokolu, lebo pristupujú k nemu aj iné krajiny. Ale môj osobný názor zostáva nezmenený. Myslím si, že trest smrti je efektívny trest“.

Dobre.

No iba do chvíle, keď si človek prečíta zdôvodnenie jeho rozpoltenosti. To isté, čo si myslí docent Fico sa opiera o číslo verejnej mienky. Spolu s ním takmer 85 percent občanov Slovenska. A to je kameň úrazu manipulácie s verejnou mienkou. V duchu – ja vám sľúbim všetko, čo chcete – len ma zvoľte. Docent Fico si nemyslí nič, zaň myslí verejná mienka, kde márne hľadáme morálku.

Stav rozpoltenosti mysle mu vydržal až do konca roku 2006.

Potom, čo 5.novembra 2006 odsúdil súd Saddáma Husajna na trest smrti, docent Fico sa postavil na stranu Moskvy a žiadal udeliť milosť irackému diktátorovi. Za masovým vrahom Breivikom zostalo 76 nevinných obetí. Saddám Husajn čelil obžalobe , ktorá ho vinila z popravy 148 šiitských mužov a chlapcov z Dudžailu. Kurdi by k tomu prirátali 900 obetí , ktorých krv nezaschla na diktátorových rukách. Pozoruhodnosť tejto zmeny docenta Fica spočíva aj vo fakte, že to boli vlády Nemecka, Francúzska a Ruska, ktoré konflikt USA – Irak, zažehnávali diplomatickou cestou. Svojim názorom sa postavil do cesty dvom členom toho istého európskeho spoločenstva, kde je ukotvené aj Slovensko.

O necelý rok svoju rozpoltenosť povýšil v stane Muamara Kaddáfiho.

„Doma prisľúbil, že bude hovoriť o bulharských zdravotných sestrách, ktoré sú v tejto totalitnej krajine odsúdené na smrť a ktoré celý civilizovaný svet obraňuje. Napodiv – slovo dodržal. O sestrách hovoril. Ale nie tak, ako by každý očakával, že to proste tým arabským komunistickým tĺkom natrie. Nie. Vôbec nie. Naopak. “Slovenský premiér Róbert Fico označil v Tripolise bulharské sestričky a palestínskeho lekára za páchateľov”.( zdroj SME).

Pred jedenástimi rokmi som dostal do daru knihu Martina Monestiera , „Histórie trestu smrti“. Otvoril som ju až včera v noci, nemám rád násilie.

No a v nej som narátal 31 spôsobov, metód popravy človeka odsúdeného na trest smrti.

Rozpoltenosť docenta Fica má iba číslo dva. Metóda prvá, keď to chce verejná mienka. Metóda dva, keď ho prebúdzajú princípy komunistickej ideológie.

Práve jednoduchosť vzorca dvoch spôsobov rozpoltenosti docenta Fica vytvárajú model, „Kedy by sa Breivik nemohol smiať“…a model…“Kedy sa jeho ideový obľúbenec môže smiať“. Obaja za to isté, ohavnosť zločinu, na konci ktorého sú nevinné obete.

Čo povedať na záver ?

V sprievode vtedajšieho predsedu vlády Róberta Fica , ktorý v stane Muamara Kaddáfiho vyriekol „potvrdzujúci verdikt“  trestu smrti pre 5 bulharských zdravotných sestier a jedného lekára, bol aj obchodník so zbraňami.

Breivik, nekúpiš zbrane a náboje ? Samozrejme, aby si sa potom nemohol smiať !

 

Boľševici z Auróry nevystrelili, včera, po sto rokoch, to za nich urobil Andrej Danko.

18.10.2017

Za Komédiou Lenina a jeho syfilitickej milenky Nadeždy, VOSR, s jej 100 miliónmi mŕtvych, konečne padla opona. Kapitán od slovenských bigošov (pre neznalých – pešiakov politiky) vypálil zo viac »

Keď sa muži vzdávajú bez boja , ženy padajú do zajatia a deti do otroctva.

16.10.2017

Pred rokmi som písal reportáž z južných Čiech, o praktikách s vodou i odpadovou v nekalých rukách jedného rakúskeho sociálneho demokrata. Nedalo sa dopriať očiam i sluchu odpočinku pri chlapíkovi, viac »

Je možné vysloviť domnienku o vážne poškodenom duševnom zdraví Róberta Fica. . . ?

15.10.2017

V sobotu na adresu prezidenta Kisku vyslovil návrh: „Nech ukáže všetky zmluvy, ako to robím ja“ ! Predseda Smer-SD doteraz ukázal jediné. Demagógiu a klamstva, ktoré za 11 rokov jeho vládnutia viac »

NEPOUZIVAT!

Z trhu sťahujú liek Theraflu Forte, môže obsahovať cudzorodé častice

18.10.2017 16:06

Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) informuje o stiahnutí lieku Theraflu Forte z úrovne distribučných spoločností a lekární.

tk, lipsic

Podľa Smeru Lipšicova právna zástupkyňa zavádza verejnosť

18.10.2017 16:03

Podľa právnej zástupkyne expolitik Lipšic ako minister spravodlivosti nikdy nepodal dovolanie, keď znalecké posudky konštatovali spoluzavinenie chodca, ako to bolo v jeho prípade.

sokol červenonohý

Sokol Lucky sa stal celebritou

18.10.2017 16:00

Jeden zo slovenských sokolov červenonohých prekvapil ornitológov trasou, akú si vybral na cestu do Afriky, pretože letel cez Francúzsko, a nie cez Balkán či Blízky východ.

Peniaze, lupa, graf, dolár, euro

Ťažobný gigant Rio Tinto v USA obvinili z podvodu

18.10.2017 15:48

Britsko-austrálsky ťažobný gigant Rio Tinto a jeho dvoch bývalých manažérov obvinili v USA z podvodu pre zatajovanie strát.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,021
Celková čítanosť: 5729384x
Priemerná čítanosť článkov: 5612x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy