Založ si blog

Fico: Radičovej vláda vyzerá, chodí a kváka ako zlepenec.

V mnohých manželstvách sú ženy a muži prinútení vytvárať falošné postavičky pre ktoré nemajú schopnosti. Život šaľbiarstva prinášajúci pôvab kukiel, ktoré sa nikdy neprepracujú do očarujúcej podoby motýľa.

Podľa Ficových kritérií, deformovaných komunistickým myslením, je Radičová politický omyl. Až tak nadrozmerný, že „moralizátor“  sa stáva pokrytcom, aby v krátkom čase po jesennom páde vlády si uvedomil, že privodil vlastnú politickú smrť. Koaličný potenciál je v mínusových hodnotách a sen o vláde jednej strany bude zodpovednými voličmi pochovaný ešte skôr, ako dokáže vzklíčiť.

Fico zabudol na jedno historické ponaučenie a vlastné slová.

Žiaden muž nedosiahne úspech , ak nezíska podporu žien, pretože žena je obrazom a muž problémom. Je na škodu, že obraz – Radičová – nepochopil, že problémom – mužom – sa netreba zaoberať , ale ho prekročiť. Bol totiž iba hystériou bezobsažných tlačoviek.

Je pozoruhodné, ako človeka dobehnú vždy jeho slová.

Po prehre vo voľbách zdrvený Fico priznáva, že jeho najväčším omylom bol vstup do politiky. Čím doplnil zbierku o hodnote vlastných sľubov. Ten prvý – „ak Smer nebude úspešný a nedosiahne svoj cieľ, to znamená byť pri zostavovaní vlády a dostať do kabinetu i celkovej politiky čo najviac ľudí, Róbert Fico z politiky odíde“ – okorenil ešte rozmerom komunistického mravného relativizmu :

„Na morálku sa ma nepýtajte, ja s tým nič nemám. Mňa to nezaujíma, absolútne“.

Môj obľúbenec, Niccolo Machiavelli dáva vladárovi neoceniteľné rady. Jedná z nich hovorí , že pre „vladára má nemalý význam výber ministrov, ktorí sú buď dobrí alebo nie a sú obrazom múdrosti panovníka“.

Pozrime sa na tri vlády troch vladárov a toto základné kritérium.

Mikuláš Dzurinda si vybral, s prítomnosťou múdrosti panovníka, dobrých a schopných ministrov. Výsledkom boli úspechy ekonomiky Slovenska a obdiv sveta. Toho jedného, ktorý potreboval moc, aby zbohatol, poslal rýchlo do minulosti.

Róbertovi Ficovi vybrali sponzori ministrov podľa iného kritéria – v ktorých štátnych zákazkách mali svoje osobné finančné záujmy. Nesmierne predražené a v mnohých prípadoch aj nezmyselné z pohľadu predstáv a potrieb voliča. Výsledkom bola éra „opitosti“ mocou, arogancia, odklon od ľavicových ideálov a sľubov a doposiaľ nepoznané zadlženie Slovenska a jeho občanov.

Iveta Radičová začala robiť iný štýl politiky, ktorej obrazom povedané bola snaha „vyzametať“ rozmer úbohosti skorumpovanosti a nie príliš zdravej vlády predchádzajúcej.

Táto očividne iná  – “Robím skrátka iný štýl politiky”  – forma vládnutia ju natoľko zahltila, že zabudla na dôležitosť iného Machiavelliho princípu – spor a rozpor.

Synonymom sporu bol Róbert Fico, ktorý evidentne nezvládol svoju prehru vo voľbách roku 2010.

Rozkol, čo udivuje, že hlúposť sa nedokázala samoregulovať, prišla z vnútra koalície. Iveta Radičová dostala do vienka výber mien, z ktorých „iní“ urobili ministrov.

„Stratiť ministra financií je veľké nešťastie, ale „stratiť“ ministra zahraničných vecí je vyložená nedbanlivosť“. Píše hodnotiaci úsudok Edward Pearce o konci politickej kariéry Margaret Tahtcherovej.

Komentár k novicom slovenskej politiky – Sas – ponúkol najpresnejšie hodnotenie Milan Lasdica:

„Kto môže za pád vlády je buď podplatený, alebo hlupák“ !

Žiadne iné vlády neboli v krátkej histórií tak hanebnou a protikladnou výstrahou ako Ficova a Radičovej.

Padla vláda a dnes je zložité  povedať, pre koho je to dobrá a pre koho správa zlá.

Politický tanec, na jednej strane s demagógom a na strane druhej s človekom, ktorý chcel tancovať latinsko americké tango na hudbu valčíka, v ktorom slušná žena nebude „požiadaná o ruku“, ale že jej utnú obe.

„Radičová uteká pred svojim vlastným zlyhaním. Zlyhala osobne aj politicky. Uteká pred zodpovednosťou , prečo v štáte je chaos. Je slabá premiérka a určite nám nebude chýbať“.

Slovíčko – nám – je viac ako veľavravné.

„Ospravedlnil som sa jej ako muž žene, lebo som použil nepravdivú informáciu“.

To sú slová Róberta Fica, ktorý pred troma rokmi slovne napadol Ivetu Radičovú v spojitosti s protestujúcim voličom Smer-SD, pánom Ťažiarom. Dnes si pripomíname druhé výročie jeho smrti, smrti, ktorá ho navždy odlúčila od spravodlivosti.

V tomto prípade Róbert Fico sa nedržal rady Niccola Machivelliho – „dobrý vladár sa nikdy neospravedlňuje“.

Je iba otázkou času, kedy Róbert Fico, tak ako sa ospravedlnil  Radičovej za Ťažiara , bude žiadať o odpustenie svojich nepravdivých tvrdení o „slabej premiérke“.

Povedané slovami Mefista z „Fausta a Margaréty“… „Aj úspech, aj sexualita, aj láska sú dary od Boha“.

Žena je totiž obrazom a muž problémom.

 

Posledných 12 rokov vykrádania zdravotníctva ukázalo, že zdieranie ľudia milujú. Viac, ako svoje zdravie.

18.09.2017

Človek Pavla Pašku, podpredsedu Smer-SD, Marcel Forai, riaditeľ Všeobecnej zdravotnej poisťovne, s platom 4 500 eur mesačne nakupujúci honosné nehnuteľnosti po celom Slovensku, podpísal 69 zmlúv viac »

Elitná jednotka boja so zločinom zberá aj klebety. Napríklad na Danka. Finančným inštitúciám unikajú dôverné dokumenty s daňovým tajomstvom. Napríklad na prezidenta Kisku.

14.09.2017

„V kriminálnych informáciách, čo je zber klebiet po ulici, sú ich na každého politika stovky,” reagoval Kaliňák. Ak to je tak, potom by ma zaujímal dôvod, prečo NAKA nebola schopná rok viac »

Ak by mal Robert Fico zaplatiť všetky dane z neoprávnených výhod v prezidentskej kampani musel by predať rodinu do otroctva. Aj to Vrece zemiakov, do podoby ktorého sa premenil po vyhlásení výsledkov volieb.

13.09.2017

Kiskom prenajatá súkromná firma a Ficova súkromná firma s názvom Slovenská republika. Práve začal prezidentská kampaň, lebo tí, ktorí riadia Roberta Fica, potrebujú amnestie ešte vo väčšom viac »

RYANAIR

Ryanair zrušil Bratislave 12 letov

19.09.2017 20:00

Státisíce pasažierov so zrušenými letmi, milióny v neistote.

prezident Andrej Kiska dane kampan

Kiska chcel uplatniť vratku DPH v sume 146-tisíc eur

19.09.2017 19:34

O takmer 150–tisíc eur chcela prezidentova firma obrať štát pri dani z pridanej hodnoty.

taliansko, migranti, migrant

Francúzska polícia núti stovky imigrantov opustiť provizórny tábor

19.09.2017 18:46

Do provizórneho tábora neďaleko Lamanšského prielivu prichádzajú utečenci s nádejou, že sa im podarí dostať do Veľkej Británie.

viktor orbán, orbán, maďarsko,

EÚ kontrolovala železnice medzi dvomi dedinami. V jednej má Orbán dom, v druhej sa narodil

19.09.2017 17:44

Železničná trať má celkovo len tri zastávky.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,001
Celková čítanosť: 5642990x
Priemerná čítanosť článkov: 5637x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy