Založ si blog

Fico: Radičovej vláda vyzerá, chodí a kváka ako zlepenec.

V mnohých manželstvách sú ženy a muži prinútení vytvárať falošné postavičky pre ktoré nemajú schopnosti. Život šaľbiarstva prinášajúci pôvab kukiel, ktoré sa nikdy neprepracujú do očarujúcej podoby motýľa.

Podľa Ficových kritérií, deformovaných komunistickým myslením, je Radičová politický omyl. Až tak nadrozmerný, že „moralizátor“  sa stáva pokrytcom, aby v krátkom čase po jesennom páde vlády si uvedomil, že privodil vlastnú politickú smrť. Koaličný potenciál je v mínusových hodnotách a sen o vláde jednej strany bude zodpovednými voličmi pochovaný ešte skôr, ako dokáže vzklíčiť.

Fico zabudol na jedno historické ponaučenie a vlastné slová.

Žiaden muž nedosiahne úspech , ak nezíska podporu žien, pretože žena je obrazom a muž problémom. Je na škodu, že obraz – Radičová – nepochopil, že problémom – mužom – sa netreba zaoberať , ale ho prekročiť. Bol totiž iba hystériou bezobsažných tlačoviek.

Je pozoruhodné, ako človeka dobehnú vždy jeho slová.

Po prehre vo voľbách zdrvený Fico priznáva, že jeho najväčším omylom bol vstup do politiky. Čím doplnil zbierku o hodnote vlastných sľubov. Ten prvý – „ak Smer nebude úspešný a nedosiahne svoj cieľ, to znamená byť pri zostavovaní vlády a dostať do kabinetu i celkovej politiky čo najviac ľudí, Róbert Fico z politiky odíde“ – okorenil ešte rozmerom komunistického mravného relativizmu :

„Na morálku sa ma nepýtajte, ja s tým nič nemám. Mňa to nezaujíma, absolútne“.

Môj obľúbenec, Niccolo Machiavelli dáva vladárovi neoceniteľné rady. Jedná z nich hovorí , že pre „vladára má nemalý význam výber ministrov, ktorí sú buď dobrí alebo nie a sú obrazom múdrosti panovníka“.

Pozrime sa na tri vlády troch vladárov a toto základné kritérium.

Mikuláš Dzurinda si vybral, s prítomnosťou múdrosti panovníka, dobrých a schopných ministrov. Výsledkom boli úspechy ekonomiky Slovenska a obdiv sveta. Toho jedného, ktorý potreboval moc, aby zbohatol, poslal rýchlo do minulosti.

Róbertovi Ficovi vybrali sponzori ministrov podľa iného kritéria – v ktorých štátnych zákazkách mali svoje osobné finančné záujmy. Nesmierne predražené a v mnohých prípadoch aj nezmyselné z pohľadu predstáv a potrieb voliča. Výsledkom bola éra „opitosti“ mocou, arogancia, odklon od ľavicových ideálov a sľubov a doposiaľ nepoznané zadlženie Slovenska a jeho občanov.

Iveta Radičová začala robiť iný štýl politiky, ktorej obrazom povedané bola snaha „vyzametať“ rozmer úbohosti skorumpovanosti a nie príliš zdravej vlády predchádzajúcej.

Táto očividne iná  – “Robím skrátka iný štýl politiky”  – forma vládnutia ju natoľko zahltila, že zabudla na dôležitosť iného Machiavelliho princípu – spor a rozpor.

Synonymom sporu bol Róbert Fico, ktorý evidentne nezvládol svoju prehru vo voľbách roku 2010.

Rozkol, čo udivuje, že hlúposť sa nedokázala samoregulovať, prišla z vnútra koalície. Iveta Radičová dostala do vienka výber mien, z ktorých „iní“ urobili ministrov.

„Stratiť ministra financií je veľké nešťastie, ale „stratiť“ ministra zahraničných vecí je vyložená nedbanlivosť“. Píše hodnotiaci úsudok Edward Pearce o konci politickej kariéry Margaret Tahtcherovej.

Komentár k novicom slovenskej politiky – Sas – ponúkol najpresnejšie hodnotenie Milan Lasdica:

„Kto môže za pád vlády je buď podplatený, alebo hlupák“ !

Žiadne iné vlády neboli v krátkej histórií tak hanebnou a protikladnou výstrahou ako Ficova a Radičovej.

Padla vláda a dnes je zložité  povedať, pre koho je to dobrá a pre koho správa zlá.

Politický tanec, na jednej strane s demagógom a na strane druhej s človekom, ktorý chcel tancovať latinsko americké tango na hudbu valčíka, v ktorom slušná žena nebude „požiadaná o ruku“, ale že jej utnú obe.

„Radičová uteká pred svojim vlastným zlyhaním. Zlyhala osobne aj politicky. Uteká pred zodpovednosťou , prečo v štáte je chaos. Je slabá premiérka a určite nám nebude chýbať“.

Slovíčko – nám – je viac ako veľavravné.

„Ospravedlnil som sa jej ako muž žene, lebo som použil nepravdivú informáciu“.

To sú slová Róberta Fica, ktorý pred troma rokmi slovne napadol Ivetu Radičovú v spojitosti s protestujúcim voličom Smer-SD, pánom Ťažiarom. Dnes si pripomíname druhé výročie jeho smrti, smrti, ktorá ho navždy odlúčila od spravodlivosti.

V tomto prípade Róbert Fico sa nedržal rady Niccola Machivelliho – „dobrý vladár sa nikdy neospravedlňuje“.

Je iba otázkou času, kedy Róbert Fico, tak ako sa ospravedlnil  Radičovej za Ťažiara , bude žiadať o odpustenie svojich nepravdivých tvrdení o „slabej premiérke“.

Povedané slovami Mefista z „Fausta a Margaréty“… „Aj úspech, aj sexualita, aj láska sú dary od Boha“.

Žena je totiž obrazom a muž problémom.

 

Róbert Fico hovorí, že nie je hlupák a klamár.

21.07.2017

Veda o hlúposti preukázala, že hustota hlupákov je rovnaká medzi členmi vlády ako medzi pravidelnými návštevníkmi krčiem nižších cenových skupín. Tvrdí český lekár a propagátor vedy, viac »

Keď zaútočí Hlas podobný Ficovi na Brusel, aby doniesol Slovákom kvalitné potraviny aké majú Nemci, treba dobiť viac.

20.07.2017

Hneď z kraja treba tým zloduchom v Bruseli povedať, že žiadne „čierne opice“, ako im familiárne hovoria voliči Smer-SD a Kotlebu, žiadne kvóty utečencov, lebo je to vec strategická na ceste viac »

Žatevný pornoherec Fico „oslavuje“ Deklaráciu zvrchovanosti v štáte, kde Kaliňáková polícia masakruje Deti a Žigová manželka lesy.

17.07.2017

V štáte, kde sa nanovo, napriek skúsenosti z červených kaukliarov moci v desivosti prežitých štyroch desiatok rokov, pripomínajú slová velikána politiky, Winstona Churchila – „Komunizmus viac »

Viktor Orbán

Orbán: Integrácia zlyhá. Moslimovia sa považujú za silnejších, než sú kresťania

22.07.2017 14:11

Podpora migrácie nie je odpoveďou na ekonomické problémy, povedal maďarský konzervatívny premiér Viktor Orbán.

Viktor Orbán, prejav

Inkvizícia EÚ namierená proti Poľsku nikdy nemôže uspieť, tvrdí Orbán

22.07.2017 13:35

Maďarsko použije všetky právne prostriedky, aby v Európskej únii preukázalo solidaritu s Poľskom. Povedal to maďarský premiér Viktor Orbán.

grecko, protest, demonstracia

Zadlžení Gréci sú z najhoršieho vonku

22.07.2017 13:00

Grécku ešte vlani hrozil odchod z eurozóny, no teraz sa podľa mnohých makroekonomických ukazovateľov pomaly dostáva z najhoršieho.

grécko, kos, zemetrasenie, pláž, ľudia na pláži,

Ľudia na Kose spali druhú noc pod holým nebom, báli sa ďalších otrasov

22.07.2017 12:16

Stovky dovolenkárov na gréckom ostrove Kos, ktorý postihlo zemetrasenie, spali už druhú noc za sebou pod holým nebom v obavách pred ďalším zemetrasením.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 977
Celková čítanosť: 5461857x
Priemerná čítanosť článkov: 5590x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy