Založ si blog

Pritom by stačilo vyhodiť fujaru z balkóna a prezident by odstúpil sám

napísal včera nick Melo, pri ktorom je fotografia muža s čestným, tvrdým a trochu zatrpknutým výrazom tváre. Takým, ako som ho mal možnosť vidieť na tvári starého otca, keď do domu zavítali a na chvíľu sa usadili zložitosti života.

Taká typický slovenská defenestrácia aj s jej nefalšovanou ľudskosťou.

Nebudem sa venovať človeku, ktorý sám seba podhodil historikom a histórií, aby ho prekročili.

Je sociálny štát bludom, nezmyslom, akousi vábničkou predvolebného obdobia, ktorá kamsi zdúchne v momente sčítania hlasov ?

Sociálny štát je v ponovembrovom vývine najväčším podvodom na ľuďoch Slovenska. Väčším, ako malá i veľká privatizácia. Podobná tej, ktorú tu svojho času rozprestrel BMG invest.

Nemá oporu v základnom zákone, Ústave, lebo tá hovorí iba o „princípoch sociálne a ekologicky orientovanej trhovej ekonomike ( článok 55,ods.1).

Nemá oporu vo vízií, koncepte či projekte, ktorý by spoločnosti a jej ľuďom dal návod. Odkiaľ kam a za akých predpokladov, či podmienok. Chrám štátu sociálneho je viac ako prázdny, ba aj samotná hybná sila – autor – vie, že sa iba dopúšťa svätokrádeže na nádejach ľudí.

Pokrytectvo reprezentanta podvodnej a sebeckej malej časti spoločnosti.

Pretvárka modelujúca bezprávie, svätuškárenie nečinnosti a nezáujmu tam , kde svoje miesto hľadajú tí, čo žiadajú spoločnosť o pomoc a ochranu.

Mýtus „sociálneho štátu“ nemá ani oporu v troch základných kameňoch napríklad modelu švédskeho. Nulovej tolerancií ku korupcií, vysokých daniach či sociálnej súdržnosti.

Vyviera len z kvalitného poznania občanov Slovenska. Je to iba gejzír bez vody, no žriedlo hrôzy nepoznania ceny neužitočného či škodlivého.

Proti sú aj tí, ktorí celý systém vymysleli a uviedli do života.

Áno, do momentu, kedy svet vstúpil do nepoznaného rozmeru krízy a jej následkov sa utešovali základným zákonom darwinizmu. Hre, v ktorej jeden ide proti druhému, v bitke o prežitie toho silnejšieho.

Svet sa dal do pohybu a vyznávači tejto hry zrazu začínajú chápať, že ľudomilstvo a jeho hodnoty začínajú prinášať iné hry. Také, ktoré skôr nútia na spoluprácu, ako na podvodnú rivalitu.

Jedna z nich, ako ju opisuje M.Eigen v knihe „Zákony hry“ sa volá kemari. Úlohou hráčov je kopmi udržať mäkkú loptu, aby nespadla na zem. V tejto hre nie sú víťazi. Sú iba porazení, ktorí musia opustiť hru v momente, keď im lopta spadne na zem.

V živote človeka je to však navždy.

Vyhynutie sa zdá byť tou správnou pokutou.

No iba pre tých, ktorí chcú udržať loptu v hre. Tí, ktorí sa na tejto hre nezúčastňujú stále žijú v nádeji, že lži a podvody sú nesmrteľné.

Naša spoločnosť je a bude obrazom našich túžob a bude taká, akú si ju vytvoríme.

Nepochybujem o dvoch faktoch.

Že sociálny štát je blud.

Že sociálne spravodlivá spoločnosť sa dá vytvoriť.

 

 

 

 

 

Boľševici z Auróry nevystrelili, včera, po sto rokoch, to za nich urobil Andrej Danko.

18.10.2017

Za Komédiou Lenina a jeho syfilitickej milenky Nadeždy, VOSR, s jej 100 miliónmi mŕtvych, konečne padla opona. Kapitán od slovenských bigošov (pre neznalých – pešiakov politiky) vypálil zo viac »

Keď sa muži vzdávajú bez boja , ženy padajú do zajatia a deti do otroctva.

16.10.2017

Pred rokmi som písal reportáž z južných Čiech, o praktikách s vodou i odpadovou v nekalých rukách jedného rakúskeho sociálneho demokrata. Nedalo sa dopriať očiam i sluchu odpočinku pri chlapíkovi, viac »

Je možné vysloviť domnienku o vážne poškodenom duševnom zdraví Róberta Fica. . . ?

15.10.2017

V sobotu na adresu prezidenta Kisku vyslovil návrh: „Nech ukáže všetky zmluvy, ako to robím ja“ ! Predseda Smer-SD doteraz ukázal jediné. Demagógiu a klamstva, ktoré za 11 rokov jeho vládnutia viac »

NEPOUZIVAT!

Z trhu sťahujú liek Theraflu Forte, môže obsahovať cudzorodé častice

18.10.2017 16:06

Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) informuje o stiahnutí lieku Theraflu Forte z úrovne distribučných spoločností a lekární.

tk, lipsic

Podľa Smeru Lipšicova právna zástupkyňa zavádza verejnosť

18.10.2017 16:03

Podľa právnej zástupkyne expolitik Lipšic ako minister spravodlivosti nikdy nepodal dovolanie, keď znalecké posudky konštatovali spoluzavinenie chodca, ako to bolo v jeho prípade.

sokol červenonohý

Sokol Lucky sa stal celebritou

18.10.2017 16:00

Jeden zo slovenských sokolov červenonohých prekvapil ornitológov trasou, akú si vybral na cestu do Afriky, pretože letel cez Francúzsko, a nie cez Balkán či Blízky východ.

Peniaze, lupa, graf, dolár, euro

Ťažobný gigant Rio Tinto v USA obvinili z podvodu

18.10.2017 15:48

Britsko-austrálsky ťažobný gigant Rio Tinto a jeho dvoch bývalých manažérov obvinili v USA z podvodu pre zatajovanie strát.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,021
Celková čítanosť: 5729378x
Priemerná čítanosť článkov: 5612x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy