Založ si blog

Pritom by stačilo vyhodiť fujaru z balkóna a prezident by odstúpil sám

napísal včera nick Melo, pri ktorom je fotografia muža s čestným, tvrdým a trochu zatrpknutým výrazom tváre. Takým, ako som ho mal možnosť vidieť na tvári starého otca, keď do domu zavítali a na chvíľu sa usadili zložitosti života.

Taká typický slovenská defenestrácia aj s jej nefalšovanou ľudskosťou.

Nebudem sa venovať človeku, ktorý sám seba podhodil historikom a histórií, aby ho prekročili.

Je sociálny štát bludom, nezmyslom, akousi vábničkou predvolebného obdobia, ktorá kamsi zdúchne v momente sčítania hlasov ?

Sociálny štát je v ponovembrovom vývine najväčším podvodom na ľuďoch Slovenska. Väčším, ako malá i veľká privatizácia. Podobná tej, ktorú tu svojho času rozprestrel BMG invest.

Nemá oporu v základnom zákone, Ústave, lebo tá hovorí iba o „princípoch sociálne a ekologicky orientovanej trhovej ekonomike ( článok 55,ods.1).

Nemá oporu vo vízií, koncepte či projekte, ktorý by spoločnosti a jej ľuďom dal návod. Odkiaľ kam a za akých predpokladov, či podmienok. Chrám štátu sociálneho je viac ako prázdny, ba aj samotná hybná sila – autor – vie, že sa iba dopúšťa svätokrádeže na nádejach ľudí.

Pokrytectvo reprezentanta podvodnej a sebeckej malej časti spoločnosti.

Pretvárka modelujúca bezprávie, svätuškárenie nečinnosti a nezáujmu tam , kde svoje miesto hľadajú tí, čo žiadajú spoločnosť o pomoc a ochranu.

Mýtus „sociálneho štátu“ nemá ani oporu v troch základných kameňoch napríklad modelu švédskeho. Nulovej tolerancií ku korupcií, vysokých daniach či sociálnej súdržnosti.

Vyviera len z kvalitného poznania občanov Slovenska. Je to iba gejzír bez vody, no žriedlo hrôzy nepoznania ceny neužitočného či škodlivého.

Proti sú aj tí, ktorí celý systém vymysleli a uviedli do života.

Áno, do momentu, kedy svet vstúpil do nepoznaného rozmeru krízy a jej následkov sa utešovali základným zákonom darwinizmu. Hre, v ktorej jeden ide proti druhému, v bitke o prežitie toho silnejšieho.

Svet sa dal do pohybu a vyznávači tejto hry zrazu začínajú chápať, že ľudomilstvo a jeho hodnoty začínajú prinášať iné hry. Také, ktoré skôr nútia na spoluprácu, ako na podvodnú rivalitu.

Jedna z nich, ako ju opisuje M.Eigen v knihe „Zákony hry“ sa volá kemari. Úlohou hráčov je kopmi udržať mäkkú loptu, aby nespadla na zem. V tejto hre nie sú víťazi. Sú iba porazení, ktorí musia opustiť hru v momente, keď im lopta spadne na zem.

V živote človeka je to však navždy.

Vyhynutie sa zdá byť tou správnou pokutou.

No iba pre tých, ktorí chcú udržať loptu v hre. Tí, ktorí sa na tejto hre nezúčastňujú stále žijú v nádeji, že lži a podvody sú nesmrteľné.

Naša spoločnosť je a bude obrazom našich túžob a bude taká, akú si ju vytvoríme.

Nepochybujem o dvoch faktoch.

Že sociálny štát je blud.

Že sociálne spravodlivá spoločnosť sa dá vytvoriť.

 

 

 

 

 

O Tých, ktorí disponujú schopnosťou múdrosti, no prijali pozíciu Komparzu v komédií Hlupákov.

27.06.2017

Čo ti na živote na Slovensku najviac prekáža ? Nedostatok polárnych medveďov, žiadne oceánske prístavy a ani jedna skurvená pyramída! ANI JEDNA! (Bobo Bobo) Súhlasím, lebo pri červenom manipulátorovi, viac »

Kaliňák vie, kto je Gorila, no za 11 rokov nič nevyšetril. Kaliňák vedel, kto sú fašisti Kotlebu a predsa ich povolil.

23.06.2017

Článok vyradený súdruhom ministrom Kaliňákom ! Potomok fašistu, Ján Čarnogurský tvrdí, že protestujúci študenti proti korupcií sú „zradcovia Slovenska a gadžovia“. Potomok Mr.Čističa viac »

Už si dosť starý na to aby si vedel že komunizmus nebol nikde na svete.

22.06.2017

Prečítal som si včera pod blogom na debate Pravda. Dobrá správa po štyridsať plus 27 rokov. Dobrá, že aj vyznávačom najväčšieho podvodu v dejinách ľudstva konečne dokvapkáva. Včera najzbytočnejšia viac »

krádež, hacker, internet, bezpečnosť, lúpež, malvér, kyberzločin, zločinec, nebezpečenstvo

Pôvod nového počítačového vírusu nie je známy, má vraj šíriť chaos

28.06.2017 12:31

Kybernetickí experti špekulujú o pôvode škodlivého softvéru. Kto za útokom stál, ešte nie je známe.

Gazprom, plyn, Rusko

Gazprom zvažuje odchod z Turecka

28.06.2017 12:25

Ruský plynárenský gigant Gazprom sa rozhoduje, či sa nestiahne z tureckého trhu, kde má viaceré firmy. Zostal by len dodávateľom zemného plynu.

prezervatív, HIV, AIDS

Vlani sa na Slovensku objavilo rekordných 87 nových prípadov nákazy HIV

28.06.2017 12:17

Päť z nich bolo diagnostikovaných u cudzincov. Vlani lekári diagnostikovali desať nových prípadov AIDS a nahlásené boli aj tri úmrtia pacientov s HIV infekciou.

Glastonbury, corbyn

Britský expert: Corbyn teraz musí zvládnuť parlament

28.06.2017 12:00

"Britská vláda síce má na svojej strane väčšinu, ale predsa len v Dolnej snemovni nemá výraznú prevahu. Líder labouristov Jeremy Corbyn musí ukázať, že dokáže viesť efektívnu opozičnú politiku,“ povedal pre Pravdu expert na britskú politiku Peter Snowdon.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 971
Celková čítanosť: 5397098x
Priemerná čítanosť článkov: 5558x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy