Založ si blog

Pritom by stačilo vyhodiť fujaru z balkóna a prezident by odstúpil sám

napísal včera nick Melo, pri ktorom je fotografia muža s čestným, tvrdým a trochu zatrpknutým výrazom tváre. Takým, ako som ho mal možnosť vidieť na tvári starého otca, keď do domu zavítali a na chvíľu sa usadili zložitosti života.

Taká typický slovenská defenestrácia aj s jej nefalšovanou ľudskosťou.

Nebudem sa venovať človeku, ktorý sám seba podhodil historikom a histórií, aby ho prekročili.

Je sociálny štát bludom, nezmyslom, akousi vábničkou predvolebného obdobia, ktorá kamsi zdúchne v momente sčítania hlasov ?

Sociálny štát je v ponovembrovom vývine najväčším podvodom na ľuďoch Slovenska. Väčším, ako malá i veľká privatizácia. Podobná tej, ktorú tu svojho času rozprestrel BMG invest.

Nemá oporu v základnom zákone, Ústave, lebo tá hovorí iba o „princípoch sociálne a ekologicky orientovanej trhovej ekonomike ( článok 55,ods.1).

Nemá oporu vo vízií, koncepte či projekte, ktorý by spoločnosti a jej ľuďom dal návod. Odkiaľ kam a za akých predpokladov, či podmienok. Chrám štátu sociálneho je viac ako prázdny, ba aj samotná hybná sila – autor – vie, že sa iba dopúšťa svätokrádeže na nádejach ľudí.

Pokrytectvo reprezentanta podvodnej a sebeckej malej časti spoločnosti.

Pretvárka modelujúca bezprávie, svätuškárenie nečinnosti a nezáujmu tam , kde svoje miesto hľadajú tí, čo žiadajú spoločnosť o pomoc a ochranu.

Mýtus „sociálneho štátu“ nemá ani oporu v troch základných kameňoch napríklad modelu švédskeho. Nulovej tolerancií ku korupcií, vysokých daniach či sociálnej súdržnosti.

Vyviera len z kvalitného poznania občanov Slovenska. Je to iba gejzír bez vody, no žriedlo hrôzy nepoznania ceny neužitočného či škodlivého.

Proti sú aj tí, ktorí celý systém vymysleli a uviedli do života.

Áno, do momentu, kedy svet vstúpil do nepoznaného rozmeru krízy a jej následkov sa utešovali základným zákonom darwinizmu. Hre, v ktorej jeden ide proti druhému, v bitke o prežitie toho silnejšieho.

Svet sa dal do pohybu a vyznávači tejto hry zrazu začínajú chápať, že ľudomilstvo a jeho hodnoty začínajú prinášať iné hry. Také, ktoré skôr nútia na spoluprácu, ako na podvodnú rivalitu.

Jedna z nich, ako ju opisuje M.Eigen v knihe „Zákony hry“ sa volá kemari. Úlohou hráčov je kopmi udržať mäkkú loptu, aby nespadla na zem. V tejto hre nie sú víťazi. Sú iba porazení, ktorí musia opustiť hru v momente, keď im lopta spadne na zem.

V živote človeka je to však navždy.

Vyhynutie sa zdá byť tou správnou pokutou.

No iba pre tých, ktorí chcú udržať loptu v hre. Tí, ktorí sa na tejto hre nezúčastňujú stále žijú v nádeji, že lži a podvody sú nesmrteľné.

Naša spoločnosť je a bude obrazom našich túžob a bude taká, akú si ju vytvoríme.

Nepochybujem o dvoch faktoch.

Že sociálny štát je blud.

Že sociálne spravodlivá spoločnosť sa dá vytvoriť.

 

 

 

 

 

Róbert Fico dnes, potom čo sa na NAKA Ladislav Baštrnák priznal k trestnému činu krátenia daní vo výške 2 milióny eur, odvolá Róberta Kaliňáka z funkcie ministra vnútra.

19.08.2017

Róbert Fico dnes, potom čo sa na NAKA Ladislav Baštrnák priznal k trestnému činu krátenia daní vo výške 2 milióny eur, odvolá Róberta Kaliňáka z funkcie ministra vnútra. Hneď po ňom podá viac »

Keď Červený Potkan vyvezie z ministerstva jednu miliardu a dvesto miliónov je ticho, ak to urobí Potkan vlastenecký a iba polovicu, pišťanie Potkanov Červených počujú až v Bruseli.

18.08.2017

„Konečne sa mohol ponoriť do svojej ničím nerušenej existencie. Zistil, že je to nádherné ! To sú slová vraha z románu Parfum od Patrika Süskinda. Po takmer 200 rokoch od čias Edgara Allana viac »

Opilcovi Slotovi bude vyvíjať auto bez šoféra SNS-ák za 6 miliónov eur, človek, ktorý v roku 2009 predal štátu vzduch za neuveriteľných 51 miliónov eur.

16.08.2017

A ak bude platiť opcia podpísaná a schválená vládou Fica, dostane ďalších 51 miliónov. Nominant SNS je „vedec“ na pohľadanie. Po „vývoji“ výstroja vojaka 21.storočia, kde iba nakúpil viac »

práca, kuchyňa. kuchár, zamestnanie, profesia

Čerstvosť dostáva na frak. Štát mení pravidlá hry

21.08.2017 00:00

Kauza holandských fipronilových vajec odkrýva, ako funguje moderné verejné stravovanie. Čerstvosť, jeden z princípov kvalitných jedál, dostáva na frak.

merkelova

Nič by som nemenila, vyhlásila Merkelová v súvislosti s otvorením dverí utečencom

20.08.2017 20:44

Na otázku, či by sa teraz, so súčasnými vedomosťami, zachovala inak, keby sa situácia z roku 2015 znova zopakovala, Merkelová odvetila, že nie.

dúhový pochod bratislava

Farby dúhy zdvihli napätie v koalícii

20.08.2017 20:00

Festival Dúhový Pride 2017, ktorého siedmy ročník sa konal počas víkendu v bratislavských uliciach, postavil proti sebe koaličné strany SNS a Most-Híd.

PREMIÉR, fico,

Premiér Fico o Sulíkovi: Moja vláda nie je dokonalá, avšak nepovalím ju ako Vy

20.08.2017 19:09

Premiér Robert Fico na svojom profile na sociálnej sieti ostro kritizoval šéfa opozície Richarda Sulíka.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 989
Celková čítanosť: 5556387x
Priemerná čítanosť článkov: 5618x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy