Založ si blog

Pán minister Mikloš. Je na čase odísť z politiky.

Zabíjanie nie je ani pre kanibala ľahké. Iba Asmati sa jedia navzájom s pocitom šťastia. Sú jediní čo so znížením rozmeru súcitu odbúrali zo svojho života trápenie. Hryzovisko.

“Verejný sektor, vrátane zdravotníctva, sociálneho systému, verejná správa ako taká, je jednoducho neudržateľný. Tam pripravíme zásadnú zmenu reorganizácie, reštrukturalizácie, zníženia nákladov,” avizoval včera Ivan Mikloš.

Neboli to občania, ktorí priviedli nevídaný rozvrat verejných financií z obdobia rokov 2006-2010. Neboli to občania , ktorí svojim pachtením sa po nadrozmernom osobnom prospechu v podmienkach politiky a bezbrehým plnením záväzkov voči sponzorom, doviedli štát k nepoznanému zadlženiu.

Boli to politici.

A tak imperatívom dneška je radikálna reforma štátu a ešte radikálnejšia reforma rozsahu poskytovaných služieb verejnej povahy. Napísal som na jar, rovnako, ako v roku 2004.

Pre spoločnosť je viac ako zlé, ak sa občania klamú navzájom, aby si vytvárali vlastné neopodstatnené výhody vzorom odkukaným zo života politického hmyzu. Sveta zaplieneného jedným druhom. Scarabeusom, ľudovo povedané hovniválom.

„Súcemu nie je nemý tento svet“ ! Vkladá tieto slova Goethe svojmu Faustovi.

Zdatnosť i rozmer štátnika málokto očakával od Róberta Fica, ktorému hrôzu v očiach, krátko po voľbách, privial guvernér NBS, pán Šramko.

O to väčší rozmer sklamania prežíval a prežíva pravicový volič.

Po minuloročných voľbách očakával jediné.

Že pravica si spomenie na svoje reformné úsilie a dosiahnuté výsledky z rokov 2002 – 2006. Že pravica pochopí rozmer bremena, ktoré tu zanechala nezodpovedná politika Fica a jeho súdruhov a nájde riešenia mimo záťaže občanov Slovenska.

Že to bude pravica, ktorá dokáže nanovo posunúť Slovensko k bránam ekonomický vyspelej Európy.

Že to bude pravica, ktorá naplno rozvinie priestor pre úctu k schopnostiam jednotlivca a súkromnému vlastníctvu.

Že to bude pravica, ktorá premení moc na efektívne inštitúty štátu. Že z pohľadu efektívnosti ekonomiky je životnou nevyhnutnosťou zredukovať jeho úlohy. Jeho rozmer služieb verejnej povahy. Že nie silný štát, ale rozsah jeho aktivít bude určujúcim faktorom úrovne ekonomického rast s cieľom zmeniť čísla nezamestnanosti.

Že sa nebude vybíjať v nezmyselnostiach tak vypuklých v okolí Sulíka. Že nebude vyhľadávať každú jednu možnosť vystavovať premiérku vlády konfrontácií s veternými mlynmi.

Poznanie ministra Mikloša prichádza neskoro.

Čítajme veľkého nemeckého básnika – Friedricha Schillera – s pocitom, že dnes sa rozhoduje, ktorou „krížnou cestou“ sa Slovensko a jeho nádherní ľudia vydajú.

„Rád poslúžim priateľovi, bohužiaľ to robím z náklonnosti k nemu. Napriek tomu niekedy mám pocit, že nie som cnostný“.

Dozrel čas pre politiku cnosti !

Vycúvajme z tejto slepej uličky, kde ovocie popularity zberajú iba tí politici, ktorí nedokážu riešiť otázky prítomnosti. Otázky vlastných aktivít národa na poli kultúry národa, ekonomiky, vedy alebo športu. Otázky, ktorými sa zapisujeme do vedomia ľudskej spoločnosti.

Dnes, tak ako včera,  útrpne sledujeme iba pokusy, ktoré sú uši trhajucím alarmom.

Veľká časť Slovenska sa hanbí za seba a svoju frustráciu personifikuje s verejne známou osobou, aby dokázala potlačiť pocit viny.

Preto je naším “národným športom” otočená hlava do minulosti, aby prehliadala prítomnosť a nebola nútená myslieť na budúcnosť.

Hlava otočená do minulosti.

Hlavá nemá.

Neverím, že nemota patrí k základom dokonalosti.

 

Vy, odporcovia Smer-SD, nechoďte voliť, pretože všetko pokazíte ! Byť Ficom či Kotlebom tak vás nechám pozatvárať. Ako protištátne živly.

20.10.2017

Vy ste nechceli Slovensko Vladimíra Mečiara. Odmietate aj štát jeho pokračovateľa, Róberta Fica. Dlhých 11 rokov. Napriek tomu, že aj medzinárodné štatistiky uvádzajú trojnásobný nárast viac »

Boľševici z Auróry nevystrelili, včera, po sto rokoch, to za nich urobil Andrej Danko.

18.10.2017

Za Komédiou Lenina a jeho syfilitickej milenky Nadeždy, VOSR, s jej 100 miliónmi mŕtvych, konečne padla opona. Kapitán od slovenských bigošov (pre neznalých – pešiakov politiky) vypálil zo viac »

Keď sa muži vzdávajú bez boja , ženy padajú do zajatia a deti do otroctva.

16.10.2017

Pred rokmi som písal reportáž z južných Čiech, o praktikách s vodou i odpadovou v nekalých rukách jedného rakúskeho sociálneho demokrata. Nedalo sa dopriať očiam i sluchu odpočinku pri chlapíkovi, viac »

babiš

Česi už majú názor na šéfa ANO, pripomína expert

21.10.2017 11:39

Česi dnes rozhodnú o zložení Poslaneckej snemovne. Parlamentné voľby sa začali včera.

Konferencia smeru v Nitre Fico.

V Nitre sa zišli politici Smeru. Fico: Nenechajme sa učičíkať prieskumami

21.10.2017 10:00, aktualizované: 11:35

Delegáti Smeru sa od rána schádzajú na nitrianskom výstavisku Agrokomplex, kde sa koná programová konferencia vládnej strany.

hamáček

Neviem si predstaviť, že by bol vo vláde líder ANO Andrej Babiš

21.10.2017 09:30

Česká strana sociálnodemokratická (ČSSD) splnila vo vláde 90 percent svojho programu, prízvukuje jej podpredseda Jan Hamáček.

bitcoin, mena, virtuálna

Bitcoinový ošiaľ pokračuje, ľudia do neho vkladajú celé majetky

21.10.2017 09:29

Bitcoin prekonal hranicu šesťtisíc dolárov a prognózy hovoria o jeho ďalšom raste. Niektorí ľudia do neho vkladajú celý svoj majetok.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,022
Celková čítanosť: 5736605x
Priemerná čítanosť článkov: 5613x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy