Založ si blog

Pán minister Mikloš. Je na čase odísť z politiky.

Zabíjanie nie je ani pre kanibala ľahké. Iba Asmati sa jedia navzájom s pocitom šťastia. Sú jediní čo so znížením rozmeru súcitu odbúrali zo svojho života trápenie. Hryzovisko.

“Verejný sektor, vrátane zdravotníctva, sociálneho systému, verejná správa ako taká, je jednoducho neudržateľný. Tam pripravíme zásadnú zmenu reorganizácie, reštrukturalizácie, zníženia nákladov,” avizoval včera Ivan Mikloš.

Neboli to občania, ktorí priviedli nevídaný rozvrat verejných financií z obdobia rokov 2006-2010. Neboli to občania , ktorí svojim pachtením sa po nadrozmernom osobnom prospechu v podmienkach politiky a bezbrehým plnením záväzkov voči sponzorom, doviedli štát k nepoznanému zadlženiu.

Boli to politici.

A tak imperatívom dneška je radikálna reforma štátu a ešte radikálnejšia reforma rozsahu poskytovaných služieb verejnej povahy. Napísal som na jar, rovnako, ako v roku 2004.

Pre spoločnosť je viac ako zlé, ak sa občania klamú navzájom, aby si vytvárali vlastné neopodstatnené výhody vzorom odkukaným zo života politického hmyzu. Sveta zaplieneného jedným druhom. Scarabeusom, ľudovo povedané hovniválom.

„Súcemu nie je nemý tento svet“ ! Vkladá tieto slova Goethe svojmu Faustovi.

Zdatnosť i rozmer štátnika málokto očakával od Róberta Fica, ktorému hrôzu v očiach, krátko po voľbách, privial guvernér NBS, pán Šramko.

O to väčší rozmer sklamania prežíval a prežíva pravicový volič.

Po minuloročných voľbách očakával jediné.

Že pravica si spomenie na svoje reformné úsilie a dosiahnuté výsledky z rokov 2002 – 2006. Že pravica pochopí rozmer bremena, ktoré tu zanechala nezodpovedná politika Fica a jeho súdruhov a nájde riešenia mimo záťaže občanov Slovenska.

Že to bude pravica, ktorá dokáže nanovo posunúť Slovensko k bránam ekonomický vyspelej Európy.

Že to bude pravica, ktorá naplno rozvinie priestor pre úctu k schopnostiam jednotlivca a súkromnému vlastníctvu.

Že to bude pravica, ktorá premení moc na efektívne inštitúty štátu. Že z pohľadu efektívnosti ekonomiky je životnou nevyhnutnosťou zredukovať jeho úlohy. Jeho rozmer služieb verejnej povahy. Že nie silný štát, ale rozsah jeho aktivít bude určujúcim faktorom úrovne ekonomického rast s cieľom zmeniť čísla nezamestnanosti.

Že sa nebude vybíjať v nezmyselnostiach tak vypuklých v okolí Sulíka. Že nebude vyhľadávať každú jednu možnosť vystavovať premiérku vlády konfrontácií s veternými mlynmi.

Poznanie ministra Mikloša prichádza neskoro.

Čítajme veľkého nemeckého básnika – Friedricha Schillera – s pocitom, že dnes sa rozhoduje, ktorou „krížnou cestou“ sa Slovensko a jeho nádherní ľudia vydajú.

„Rád poslúžim priateľovi, bohužiaľ to robím z náklonnosti k nemu. Napriek tomu niekedy mám pocit, že nie som cnostný“.

Dozrel čas pre politiku cnosti !

Vycúvajme z tejto slepej uličky, kde ovocie popularity zberajú iba tí politici, ktorí nedokážu riešiť otázky prítomnosti. Otázky vlastných aktivít národa na poli kultúry národa, ekonomiky, vedy alebo športu. Otázky, ktorými sa zapisujeme do vedomia ľudskej spoločnosti.

Dnes, tak ako včera,  útrpne sledujeme iba pokusy, ktoré sú uši trhajucím alarmom.

Veľká časť Slovenska sa hanbí za seba a svoju frustráciu personifikuje s verejne známou osobou, aby dokázala potlačiť pocit viny.

Preto je naším “národným športom” otočená hlava do minulosti, aby prehliadala prítomnosť a nebola nútená myslieť na budúcnosť.

Hlava otočená do minulosti.

Hlavá nemá.

Neverím, že nemota patrí k základom dokonalosti.

 

O Tých, ktorí disponujú schopnosťou múdrosti, no prijali pozíciu Komparzu v komédií Hlupákov.

27.06.2017

Čo ti na živote na Slovensku najviac prekáža ? Nedostatok polárnych medveďov, žiadne oceánske prístavy a ani jedna skurvená pyramída! ANI JEDNA! (Bobo Bobo) Súhlasím, lebo pri červenom manipulátorovi, viac »

Kaliňák vie, kto je Gorila, no za 11 rokov nič nevyšetril. Kaliňák vedel, kto sú fašisti Kotlebu a predsa ich povolil.

23.06.2017

Článok vyradený súdruhom ministrom Kaliňákom ! Potomok fašistu, Ján Čarnogurský tvrdí, že protestujúci študenti proti korupcií sú „zradcovia Slovenska a gadžovia“. Potomok Mr.Čističa viac »

Už si dosť starý na to aby si vedel že komunizmus nebol nikde na svete.

22.06.2017

Prečítal som si včera pod blogom na debate Pravda. Dobrá správa po štyridsať plus 27 rokov. Dobrá, že aj vyznávačom najväčšieho podvodu v dejinách ľudstva konečne dokvapkáva. Včera najzbytočnejšia viac »

krádež, hacker, internet, bezpečnosť, lúpež, malvér, kyberzločin, zločinec, nebezpečenstvo

Pôvod nového počítačového vírusu nie je známy, má vraj šíriť chaos

28.06.2017 12:31

Kybernetickí experti špekulujú o pôvode škodlivého softvéru. Kto za útokom stál, ešte nie je známe.

Gazprom, plyn, Rusko

Gazprom zvažuje odchod z Turecka

28.06.2017 12:25

Ruský plynárenský gigant Gazprom sa rozhoduje, či sa nestiahne z tureckého trhu, kde má viaceré firmy. Zostal by len dodávateľom zemného plynu.

prezervatív, HIV, AIDS

Vlani sa na Slovensku objavilo rekordných 87 nových prípadov nákazy HIV

28.06.2017 12:17

Päť z nich bolo diagnostikovaných u cudzincov. Vlani lekári diagnostikovali desať nových prípadov AIDS a nahlásené boli aj tri úmrtia pacientov s HIV infekciou.

Glastonbury, corbyn

Britský expert: Corbyn teraz musí zvládnuť parlament

28.06.2017 12:00

"Britská vláda síce má na svojej strane väčšinu, ale predsa len v Dolnej snemovni nemá výraznú prevahu. Líder labouristov Jeremy Corbyn musí ukázať, že dokáže viesť efektívnu opozičnú politiku,“ povedal pre Pravdu expert na britskú politiku Peter Snowdon.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 971
Celková čítanosť: 5397094x
Priemerná čítanosť článkov: 5558x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy