Založ si blog

Nemôžeme teda byť “dôsledným Ficom”, ale komunistami.

Takto pôvabne sa prihovárajú predsedovi Smer-SD mladí socialisti zo Socialistického zväzu mladých na svojej webovej stránke. Ani oni Smer-SD nepovažujú za stranu ľavicovú.

A takto dôvodia pre tých, čo komunistov nezažili a stále prepadajú pokušeniu s názvom – „raz to vyjde“. Na svoj omyl, históriou nespočetne krát potvrdený, musia dôjsť sami :

„Lenin zdôrazňuje, že “štátny kapitalizmus” by bol krok vpred. Od súkromnej výroby k štátom riadenej výrobe. A od štátneho kapitalizmu vedie cesta k socializmu“.

Dňa 25.novembra 1931 v Československej poslaneckej snemovni takto sľuboval K.Gottwald :

„My vyvlastníme bez náhrady všetky fabriky, banky, bane, skrátime pracovnú dobu, zvýšime mzdy a dáme ľudu chlieb a prácu. My vyvlastníme bez náhrady všetky veľkostatky a cirkevné panstvá a dáme pracujúcim roľníkom zdarma pôdu. (Výkriky). Zrušíme všetky ich dane a všetky ich dlhy. My rozvinieme a uskutočníme veľkorysý plán výstavby priemyslu, nie odbúraním, ako vy, industrializáciu poľnohospodárstva, veľkorysý plán stavby obytných domov, škôl a nemocníc. (Výkriky) a zdokonalenej dopravy“.

„Čo s kapitalizmom 21.storočia“ ?, pýta sa na blogu podpredseda Smer-SD, Pavol Paška a presviedča :

…“príkladom nech je britský časopis The Economist. Ten venoval jedno zo svojich januárových čísel téme, pri ktorej mnohým slovenským tendenčným ekonómom museli stáť vlasy dupkom: vzostup štátneho kapitalizmu.

„Podľa ekonómov z toho renomovaného časopisu sa liberálny kapitalizmus dostal do krízy a štátny kapitalizmus ponúka viacero výhod, ako zabezpečiť, aby ekonomika rástla a spoločnosť prosperovala“.

 

Som optimistom a to z dvoch dôvodov.

Prvým je prítomnosť vysokej nepravdepodobnosti, že členovia Smer-SD, ktorý našli skratku k miliardovým osobným majetkom za veľmi krátky čas, vysvetlia svojim voličom „záhadný“ kód úspechu. Ten spočíva v splnení dvoch základných podmienok. Najprv získate moc v štáte a následne ste kapitalistom. Výhody sa prejavia veľmi rýchlo.

Druhým faktorom, ktorý je prirodzenou prekážkou tohto modelu je skutočnosť, že ani v najbujnejších predstavách nehrozí zásadná pohnútka týchto na socialistov sa hrajúcich ľudí.Že miliardári a multimilionári , členovia Smer-SD, odovzdajú svoje osobné majetky na oltár vlasti. Na oltár štátneho kapitalizmu. Na oltár chudobných.

Prezradím vám, ČO pomôže Slovensku, ČO zabezpečí väčší počet občanov na spoločnom bohatstve, ČO im zvýši životnú úroveň a vráti späť dôstojnosť v podobe práce.

Dnes som si prečítal nádherný príbeh mladého muža, vysokoškoláka v HN s názvom – „Slovenský nápad, ktorý sa dotkol tristomiliónov ľudí“. Nápad študenta – software, čítačka otlačkov prstov – ktorý zrealizoval na vysokej škole mu zaručil svetový úspech.

Ten chytrý mladý muž sa volá Ján Lunter.

Toto je cesta, ktorou sa Slovensko vymaní zo svojho zovretia a pre svojich občanov a ich životy poskytne podmienky kvalitatívne iné.

Na záver tohto nádherného príbehu niekoľkých generácií, kde hold a uznanie vzdávam iba Jánovi Lunterovi, jedno ponaučenie z 13.októbra 1307.

V ten deň francúzsky kráľ Filip Sličný spustil rozsiahlu policajnú akciu proti templárskym rytierom. Uväznil ich a činnosť bratstva sa zastavila. Hlavným motívom bola chamtivosť po majetku iných a boj o moc. Kráľ a jeho synovia v krátkom čase odišli na večnosť záhadnou smrťou.

Odkaz templárov je jednoduchý. Nie však pre Slovensko a jeho politikov.

Žiaden templársky rytier nikdy nezneužil svoju moc a ani sa osobne neobohatil

Ich činnosť bola založená na princípoch čistoty.

Symbolika ich učenia je podnes platná a ich činnosť pokračuje ďalej. Tým, že umierali v bojoch dokazovali svoju dôležitosť pre živých.

 

Róbert Fico hovorí, že nie je hlupák a klamár.

21.07.2017

Veda o hlúposti preukázala, že hustota hlupákov je rovnaká medzi členmi vlády ako medzi pravidelnými návštevníkmi krčiem nižších cenových skupín. Tvrdí český lekár a propagátor vedy, viac »

Keď zaútočí Hlas podobný Ficovi na Brusel, aby doniesol Slovákom kvalitné potraviny aké majú Nemci, treba dobiť viac.

20.07.2017

Hneď z kraja treba tým zloduchom v Bruseli povedať, že žiadne „čierne opice“, ako im familiárne hovoria voliči Smer-SD a Kotlebu, žiadne kvóty utečencov, lebo je to vec strategická na ceste viac »

Žatevný pornoherec Fico „oslavuje“ Deklaráciu zvrchovanosti v štáte, kde Kaliňáková polícia masakruje Deti a Žigová manželka lesy.

17.07.2017

V štáte, kde sa nanovo, napriek skúsenosti z červených kaukliarov moci v desivosti prežitých štyroch desiatok rokov, pripomínajú slová velikána politiky, Winstona Churchila – „Komunizmus viac »

Viktor Orbán

Orbán: Integrácia zlyhá. Moslimovia sa považujú za silnejších, než sú kresťania

22.07.2017 14:11

Podpora migrácie nie je odpoveďou na ekonomické problémy, povedal maďarský konzervatívny premiér Viktor Orbán.

Viktor Orbán, prejav

Inkvizícia EÚ namierená proti Poľsku nikdy nemôže uspieť, tvrdí Orbán

22.07.2017 13:35

Maďarsko použije všetky právne prostriedky, aby v Európskej únii preukázalo solidaritu s Poľskom. Povedal to maďarský premiér Viktor Orbán.

grecko, protest, demonstracia

Zadlžení Gréci sú z najhoršieho vonku

22.07.2017 13:00

Grécku ešte vlani hrozil odchod z eurozóny, no teraz sa podľa mnohých makroekonomických ukazovateľov pomaly dostáva z najhoršieho.

grécko, kos, zemetrasenie, pláž, ľudia na pláži,

Ľudia na Kose spali druhú noc pod holým nebom, báli sa ďalších otrasov

22.07.2017 12:16

Stovky dovolenkárov na gréckom ostrove Kos, ktorý postihlo zemetrasenie, spali už druhú noc za sebou pod holým nebom v obavách pred ďalším zemetrasením.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 977
Celková čítanosť: 5461843x
Priemerná čítanosť článkov: 5590x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy