Založ si blog

Nemôžeme teda byť “dôsledným Ficom”, ale komunistami.

Takto pôvabne sa prihovárajú predsedovi Smer-SD mladí socialisti zo Socialistického zväzu mladých na svojej webovej stránke. Ani oni Smer-SD nepovažujú za stranu ľavicovú.

A takto dôvodia pre tých, čo komunistov nezažili a stále prepadajú pokušeniu s názvom – „raz to vyjde“. Na svoj omyl, históriou nespočetne krát potvrdený, musia dôjsť sami :

„Lenin zdôrazňuje, že “štátny kapitalizmus” by bol krok vpred. Od súkromnej výroby k štátom riadenej výrobe. A od štátneho kapitalizmu vedie cesta k socializmu“.

Dňa 25.novembra 1931 v Československej poslaneckej snemovni takto sľuboval K.Gottwald :

„My vyvlastníme bez náhrady všetky fabriky, banky, bane, skrátime pracovnú dobu, zvýšime mzdy a dáme ľudu chlieb a prácu. My vyvlastníme bez náhrady všetky veľkostatky a cirkevné panstvá a dáme pracujúcim roľníkom zdarma pôdu. (Výkriky). Zrušíme všetky ich dane a všetky ich dlhy. My rozvinieme a uskutočníme veľkorysý plán výstavby priemyslu, nie odbúraním, ako vy, industrializáciu poľnohospodárstva, veľkorysý plán stavby obytných domov, škôl a nemocníc. (Výkriky) a zdokonalenej dopravy“.

„Čo s kapitalizmom 21.storočia“ ?, pýta sa na blogu podpredseda Smer-SD, Pavol Paška a presviedča :

…“príkladom nech je britský časopis The Economist. Ten venoval jedno zo svojich januárových čísel téme, pri ktorej mnohým slovenským tendenčným ekonómom museli stáť vlasy dupkom: vzostup štátneho kapitalizmu.

„Podľa ekonómov z toho renomovaného časopisu sa liberálny kapitalizmus dostal do krízy a štátny kapitalizmus ponúka viacero výhod, ako zabezpečiť, aby ekonomika rástla a spoločnosť prosperovala“.

 

Som optimistom a to z dvoch dôvodov.

Prvým je prítomnosť vysokej nepravdepodobnosti, že členovia Smer-SD, ktorý našli skratku k miliardovým osobným majetkom za veľmi krátky čas, vysvetlia svojim voličom „záhadný“ kód úspechu. Ten spočíva v splnení dvoch základných podmienok. Najprv získate moc v štáte a následne ste kapitalistom. Výhody sa prejavia veľmi rýchlo.

Druhým faktorom, ktorý je prirodzenou prekážkou tohto modelu je skutočnosť, že ani v najbujnejších predstavách nehrozí zásadná pohnútka týchto na socialistov sa hrajúcich ľudí.Že miliardári a multimilionári , členovia Smer-SD, odovzdajú svoje osobné majetky na oltár vlasti. Na oltár štátneho kapitalizmu. Na oltár chudobných.

Prezradím vám, ČO pomôže Slovensku, ČO zabezpečí väčší počet občanov na spoločnom bohatstve, ČO im zvýši životnú úroveň a vráti späť dôstojnosť v podobe práce.

Dnes som si prečítal nádherný príbeh mladého muža, vysokoškoláka v HN s názvom – „Slovenský nápad, ktorý sa dotkol tristomiliónov ľudí“. Nápad študenta – software, čítačka otlačkov prstov – ktorý zrealizoval na vysokej škole mu zaručil svetový úspech.

Ten chytrý mladý muž sa volá Ján Lunter.

Toto je cesta, ktorou sa Slovensko vymaní zo svojho zovretia a pre svojich občanov a ich životy poskytne podmienky kvalitatívne iné.

Na záver tohto nádherného príbehu niekoľkých generácií, kde hold a uznanie vzdávam iba Jánovi Lunterovi, jedno ponaučenie z 13.októbra 1307.

V ten deň francúzsky kráľ Filip Sličný spustil rozsiahlu policajnú akciu proti templárskym rytierom. Uväznil ich a činnosť bratstva sa zastavila. Hlavným motívom bola chamtivosť po majetku iných a boj o moc. Kráľ a jeho synovia v krátkom čase odišli na večnosť záhadnou smrťou.

Odkaz templárov je jednoduchý. Nie však pre Slovensko a jeho politikov.

Žiaden templársky rytier nikdy nezneužil svoju moc a ani sa osobne neobohatil

Ich činnosť bola založená na princípoch čistoty.

Symbolika ich učenia je podnes platná a ich činnosť pokračuje ďalej. Tým, že umierali v bojoch dokazovali svoju dôležitosť pre živých.

 

Posledných 12 rokov vykrádania zdravotníctva ukázalo, že zdieranie ľudia milujú. Viac, ako svoje zdravie.

18.09.2017

Človek Pavla Pašku, podpredsedu Smer-SD, Marcel Forai, riaditeľ Všeobecnej zdravotnej poisťovne, s platom 4 500 eur mesačne nakupujúci honosné nehnuteľnosti po celom Slovensku, podpísal 69 zmlúv viac »

Elitná jednotka boja so zločinom zberá aj klebety. Napríklad na Danka. Finančným inštitúciám unikajú dôverné dokumenty s daňovým tajomstvom. Napríklad na prezidenta Kisku.

14.09.2017

„V kriminálnych informáciách, čo je zber klebiet po ulici, sú ich na každého politika stovky,” reagoval Kaliňák. Ak to je tak, potom by ma zaujímal dôvod, prečo NAKA nebola schopná rok viac »

Ak by mal Robert Fico zaplatiť všetky dane z neoprávnených výhod v prezidentskej kampani musel by predať rodinu do otroctva. Aj to Vrece zemiakov, do podoby ktorého sa premenil po vyhlásení výsledkov volieb.

13.09.2017

Kiskom prenajatá súkromná firma a Ficova súkromná firma s názvom Slovenská republika. Práve začal prezidentská kampaň, lebo tí, ktorí riadia Roberta Fica, potrebujú amnestie ešte vo väčšom viac »

RYANAIR

Ryanair zrušil Bratislave 12 letov

19.09.2017 20:00

Státisíce pasažierov so zrušenými letmi, milióny v neistote.

prezident Andrej Kiska dane kampan

Kiska chcel uplatniť vratku DPH v sume 146-tisíc eur

19.09.2017 19:34

O takmer 150–tisíc eur chcela prezidentova firma obrať štát pri dani z pridanej hodnoty.

taliansko, migranti, migrant

Francúzska polícia núti stovky imigrantov opustiť provizórny tábor

19.09.2017 18:46

Do provizórneho tábora neďaleko Lamanšského prielivu prichádzajú utečenci s nádejou, že sa im podarí dostať do Veľkej Británie.

viktor orbán, orbán, maďarsko,

EÚ kontrolovala železnice medzi dvomi dedinami. V jednej má Orbán dom, v druhej sa narodil

19.09.2017 17:44

Železničná trať má celkovo len tri zastávky.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,001
Celková čítanosť: 5643031x
Priemerná čítanosť článkov: 5637x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy