Založ si blog

Nemôžeme teda byť “dôsledným Ficom”, ale komunistami.

Takto pôvabne sa prihovárajú predsedovi Smer-SD mladí socialisti zo Socialistického zväzu mladých na svojej webovej stránke. Ani oni Smer-SD nepovažujú za stranu ľavicovú.

A takto dôvodia pre tých, čo komunistov nezažili a stále prepadajú pokušeniu s názvom – „raz to vyjde“. Na svoj omyl, históriou nespočetne krát potvrdený, musia dôjsť sami :

„Lenin zdôrazňuje, že “štátny kapitalizmus” by bol krok vpred. Od súkromnej výroby k štátom riadenej výrobe. A od štátneho kapitalizmu vedie cesta k socializmu“.

Dňa 25.novembra 1931 v Československej poslaneckej snemovni takto sľuboval K.Gottwald :

„My vyvlastníme bez náhrady všetky fabriky, banky, bane, skrátime pracovnú dobu, zvýšime mzdy a dáme ľudu chlieb a prácu. My vyvlastníme bez náhrady všetky veľkostatky a cirkevné panstvá a dáme pracujúcim roľníkom zdarma pôdu. (Výkriky). Zrušíme všetky ich dane a všetky ich dlhy. My rozvinieme a uskutočníme veľkorysý plán výstavby priemyslu, nie odbúraním, ako vy, industrializáciu poľnohospodárstva, veľkorysý plán stavby obytných domov, škôl a nemocníc. (Výkriky) a zdokonalenej dopravy“.

„Čo s kapitalizmom 21.storočia“ ?, pýta sa na blogu podpredseda Smer-SD, Pavol Paška a presviedča :

…“príkladom nech je britský časopis The Economist. Ten venoval jedno zo svojich januárových čísel téme, pri ktorej mnohým slovenským tendenčným ekonómom museli stáť vlasy dupkom: vzostup štátneho kapitalizmu.

„Podľa ekonómov z toho renomovaného časopisu sa liberálny kapitalizmus dostal do krízy a štátny kapitalizmus ponúka viacero výhod, ako zabezpečiť, aby ekonomika rástla a spoločnosť prosperovala“.

 

Som optimistom a to z dvoch dôvodov.

Prvým je prítomnosť vysokej nepravdepodobnosti, že členovia Smer-SD, ktorý našli skratku k miliardovým osobným majetkom za veľmi krátky čas, vysvetlia svojim voličom „záhadný“ kód úspechu. Ten spočíva v splnení dvoch základných podmienok. Najprv získate moc v štáte a následne ste kapitalistom. Výhody sa prejavia veľmi rýchlo.

Druhým faktorom, ktorý je prirodzenou prekážkou tohto modelu je skutočnosť, že ani v najbujnejších predstavách nehrozí zásadná pohnútka týchto na socialistov sa hrajúcich ľudí.Že miliardári a multimilionári , členovia Smer-SD, odovzdajú svoje osobné majetky na oltár vlasti. Na oltár štátneho kapitalizmu. Na oltár chudobných.

Prezradím vám, ČO pomôže Slovensku, ČO zabezpečí väčší počet občanov na spoločnom bohatstve, ČO im zvýši životnú úroveň a vráti späť dôstojnosť v podobe práce.

Dnes som si prečítal nádherný príbeh mladého muža, vysokoškoláka v HN s názvom – „Slovenský nápad, ktorý sa dotkol tristomiliónov ľudí“. Nápad študenta – software, čítačka otlačkov prstov – ktorý zrealizoval na vysokej škole mu zaručil svetový úspech.

Ten chytrý mladý muž sa volá Ján Lunter.

Toto je cesta, ktorou sa Slovensko vymaní zo svojho zovretia a pre svojich občanov a ich životy poskytne podmienky kvalitatívne iné.

Na záver tohto nádherného príbehu niekoľkých generácií, kde hold a uznanie vzdávam iba Jánovi Lunterovi, jedno ponaučenie z 13.októbra 1307.

V ten deň francúzsky kráľ Filip Sličný spustil rozsiahlu policajnú akciu proti templárskym rytierom. Uväznil ich a činnosť bratstva sa zastavila. Hlavným motívom bola chamtivosť po majetku iných a boj o moc. Kráľ a jeho synovia v krátkom čase odišli na večnosť záhadnou smrťou.

Odkaz templárov je jednoduchý. Nie však pre Slovensko a jeho politikov.

Žiaden templársky rytier nikdy nezneužil svoju moc a ani sa osobne neobohatil

Ich činnosť bola založená na princípoch čistoty.

Symbolika ich učenia je podnes platná a ich činnosť pokračuje ďalej. Tým, že umierali v bojoch dokazovali svoju dôležitosť pre živých.

 

Poslanec parlamentu za Smer-SD, Ľuboš Bláha, zaútočil na Úrad vlády s cieľom zastreliť zradcu Róberta Fica.

19.11.2017

"Áno, popravovali sme, popravujeme a budeme popravovať!" ("Sí, hemos fusilado, fusilamos y seguiremos fusilando!") Vypisoval poslanec Smer-SD na kapitalistickej sociálnej sieti na obranu tých, čo viac »

Píšem ti Faktúru, komunista. Na 42 miliárd a 388 miliónov eur.

17.11.2017

Píšem ti Faktúru, komunista. Na 42 miliárd a 388 miliónov eur. Na 7 593 eur na každého človeka žijúceho na Slovensku. To je DLH, ktorý si vytrovil za 11 rokov v pozícií, kedy oligarchovia viac »

Andrejovi Dankovi – Slovensko nie je Lesostav Revúca, aby ho priviedol do ruín a dlžôb, ako jeho otec.

16.11.2017

Slovensko a jeho občania – okrem darebákov eštebákov a komunistov registrovaných v SNS – odmietajú osud Lesostavu Revúca. Privatizácie na barbarský spôsob otca Andreja Danka. Privatizácie, viac »

cukrovka, pacient, doktor, vyšetrenie, ordinácia

Lekári môžu obísť Druckera: Zámer rozšíriť ordinačné hodiny nemusí vyjsť

21.11.2017 07:00

Po novom by v ambulanciách lekári mali odpracovať minimálne sedem hodín každý deň, teda 35 hodín za týždeň.

Bialowiežský prales, Poľsko

Poľsku hrozí za výrub v pralese pokuta 100 000 eur denne

20.11.2017 22:05

Poľsko musí okamžite prestať rúbať v chránenom Bialowiežskom pralese, alebo zaplatí každý deň pokutu 100 000 eur. Rozhodol o tom súdny dvor Európskej únie.

bitcoin, mena, platidlo

Hodnota bitcoinu prekročila hranicu 8-tisíc dolárov

20.11.2017 21:34

Digitálna mena bitcoin pokračuje v raste na nové rekordy a prvýkrát prekonala 8000 dolárov.

trump

Trump: USA opäť zaradí KĽDR na zoznam podporovateľov terorizmu

20.11.2017 20:27, aktualizované: 22:07

Spojené štáty opäť začlení KĽDR na zoznam krajín podporujúcich terorizmus. V pondelok to podľa agentúry Reuters oznámil americký prezident Donald Trump.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,043
Celková čítanosť: 5817728x
Priemerná čítanosť článkov: 5578x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy