Založ si blog

Nenávidený Dzurinda definitívne končí a s ním prichádza pohreb pravice.

Mikuláš, Mikuláš, čo mi dáš ?.

S prilepeným nosom na obloku s nádhernou kresbou tuhých mrazov a teplej dedovej kuchyne sme s napätím detičiek čakali na dary. Chudobné, lebo bol čas po vojne. Jednoduché, lebo to, čo nezničil fašista doraboval komunista.

Konečne, konečne dnes nanovo, tvárou Janusa a jazykom Saint Simona, skuvíňa „boh“ klamu a potomok utopistov z pred troch storočí. Hlásnik bludárov.

Mikuláš, zabudol si !

„Mnoho nariekaš, vzdycháš, zabúdajúc, že púhy plač ešte nikoho nevytrhol z núdze. Synovia tvoji majú krásne a vznešené idey, avšak idey tieto majú len hlásateľov, nie však mužných uskutočňovateľov. Idea nevtelí sa sama, neuskutoční sa plačom, lež jedine prácou“ !

Týmito slovami sa prihovárajú Katolícke noviny prvého januára roku 1901.

Tieto desivé slová veštili zakrádajúce sa a doposiaľ nepoznané hrôzy dvadsiateho storočia. Boľševizmus a fašizmus. Dvojčatá, z ktorých ani tí, čo ich „porodili“, nemali radosť.

Tieto slová ohlasujú rok 2012, ktorému mnohí predkladajú pomenovanie – „koniec sveta“.

My, Slováci sme tvárni a máme ohybnú chrbticu. Prežili sme.

Prežili sme, pretože my, Slováci, vždy nájdeme výťah, ktorým sa necháme odviesť tam, kde iní pre svoje záujmy nás potrebujú odložiť. Prekážali sme jedným, prekážame dnes a budúcnosť nebude mať iný obraz.

Dnes, v roku 2012, už nie je výťah. Je iba cesta „do pekla“ !

Na konci minulého storočia, dva dni do dohode „revolucionárov“ s komunistami, nám spevák Vladimír Merta na plné ústa chrstol do tváre našu charakteristiku:

„Ja jsem tady za zbabělé“ !

Áno, Mikuláš, pravica zbabelo otočila loď do plytkých vôd, aby otvorila mútne vody pre prospechára a nezodpovedného rozprávača bludov.

“Neťahajte Smer-SD do kauzy, ktorá je spojená s druhou Dzurindovou vládou. Smer-SD bol v rokoch 2005 a 2006 v opozícii a nemal absolútne žiaden vplyv ani na privatizáciu ani na obstarávania“. Povedal Róbert Fico pri narodení sa slovenskej Gorily.

Geniálna veta, ktorá jeho voličovi natiahla červené súkno pred očami a zatemnila myseľ.

Na moje počudovanie nikto sa nezamýšľal nad jej posolstvom.

Strach predsedu Smer-SD sa nesie v dvoch odlišných časových úsekoch.

V rokoch 2000 až 2002, kedy peniaze zohnal vlastnou hlavou. Iná hlava na Generálnej prokuratúre vypočula podozrivých, aby prípad uzavrela konštatovaním, že skutok sa nestal.

V rokoch 2006 až 2010, kedy tá istá hlava uviedla prvýkrát do života „štátnu doktrínu rozkrádania Slovenska“ členmi strany Smer-SD, za účinnej aktívnej asistencie spolupáchateľov zo SNS a HZDS, aby na jej konci bolo chýbajúcich takmer 137 miliárd.

Preto to časové ohraničenie.

Samozrejme chýba ešte jedno zásadné. Štátne podniky aj v rokoch 1998 až 2006, spravované politickými nominantami neboli schopné konkurencie, mali starú technológiu , na inováciu ktorej neboli finančné zdroje. A čo je najpodstatnejšie, Slovensko už nežilo izolovane od okolitých ekonomík a tak bolo iba otázkou času, kedy by boli skrachovali.

V rokoch 1994 až 1998, za Mečiara, bol sprivatizovaný majetok v účtovnej hodnote  109 miliárd za slabých 31 miliárd.

V rokoch 1998 až 2006, za Dzurindu, bol sprivatizovaný majetok v účtovnej hodnote 98 miliárd za neuveriteľných 293 miliárd. Iba dividendy štátu z SPP týmto krokom stúpli zo sumy 23 miliárd na 65 miliárd.

V rokoch 2006 až 2010, za Fica, nebol sprivatizovaný žiaden majetok. Zostala však dlžoba vo výške takmer 137 miliárd, ktorá v mnohých prípadoch má blízko k podvodnému konaniu, či nehospodárnosti.

Áno Mikuláš, vari existuje niečo cennejšie, ako človek, jeho práva i povinnosti ruka v ruke so zodpovednosťou.

Na dlhých šestnásť mesiacov sa pravica odklonila od tohto posolstva a otvorila druhý diel o bludoch „sociálneho štátu“.

Aj z tejto pozície už Fico piaty krát zutekal a dnes prináša nový model :

Štátny kapitalizmus. Tak, ako nevedel dať obsah zmysluplnej politiky v časoch tretej cesty, následne modelu „sociálneho štátu“, tak ani dnes netuší, čo je štátny kapitalizmus. Jeho volič však zásadne nekladie otázky. Jeho volič oslavuje.

Na záver, Mikuláš, porozmýšľaj so mnou nad evanjeliom Sv.Tomáša, ktoré mi nedá spať už niekoľko mesiacov.

„Kto nájde zmysel týchto slov, neokúsi smrť“.

Ak volič Smer-SD sa vydáva na cestu smrti, pýtam sa, prečo pravica vlečie svojich voličov na paralelnú dráhu.

„Ježiš povedal : Neprestávať s hľadaním má ten, kto hľadá, až kým nenájde. A keď nájde, bude otrasený, a keď bude otrasený, bude žasnúť a stane sa pánom nad všetkým, čo je“.

Mikuláš, cesta k panstva ľudí nad všetkým, čo je ich bola správna. Prečo ten odklon ?

Mikuláš, Mikuláš, čo mi dáš ?.

Už ani pani Zima nenosí nádherné obrazy na tabule skiel, aby privábila deti k nádherám sveta, ktoré sa núkajú.

PS : Nemôžem s Vami debatovať…do volieb to bude tak ! Som zablokovaný.

pavolkaplan

 

Posledných 12 rokov vykrádania zdravotníctva ukázalo, že zdieranie ľudia milujú. Viac, ako svoje zdravie.

18.09.2017

Človek Pavla Pašku, podpredsedu Smer-SD, Marcel Forai, riaditeľ Všeobecnej zdravotnej poisťovne, s platom 4 500 eur mesačne nakupujúci honosné nehnuteľnosti po celom Slovensku, podpísal 69 zmlúv viac »

Elitná jednotka boja so zločinom zberá aj klebety. Napríklad na Danka. Finančným inštitúciám unikajú dôverné dokumenty s daňovým tajomstvom. Napríklad na prezidenta Kisku.

14.09.2017

„V kriminálnych informáciách, čo je zber klebiet po ulici, sú ich na každého politika stovky,” reagoval Kaliňák. Ak to je tak, potom by ma zaujímal dôvod, prečo NAKA nebola schopná rok viac »

Ak by mal Robert Fico zaplatiť všetky dane z neoprávnených výhod v prezidentskej kampani musel by predať rodinu do otroctva. Aj to Vrece zemiakov, do podoby ktorého sa premenil po vyhlásení výsledkov volieb.

13.09.2017

Kiskom prenajatá súkromná firma a Ficova súkromná firma s názvom Slovenská republika. Práve začal prezidentská kampaň, lebo tí, ktorí riadia Roberta Fica, potrebujú amnestie ešte vo väčšom viac »

RYANAIR

Ryanair zrušil Bratislave 12 letov

19.09.2017 20:00

Státisíce pasažierov so zrušenými letmi, milióny v neistote.

prezident Andrej Kiska dane kampan

Kiska chcel uplatniť vratku DPH v sume 146-tisíc eur

19.09.2017 19:34

O takmer 150–tisíc eur chcela prezidentova firma obrať štát pri dani z pridanej hodnoty.

taliansko, migranti, migrant

Francúzska polícia núti stovky imigrantov opustiť provizórny tábor

19.09.2017 18:46

Do provizórneho tábora neďaleko Lamanšského prielivu prichádzajú utečenci s nádejou, že sa im podarí dostať do Veľkej Británie.

viktor orbán, orbán, maďarsko,

EÚ kontrolovala železnice medzi dvomi dedinami. V jednej má Orbán dom, v druhej sa narodil

19.09.2017 17:44

Železničná trať má celkovo len tri zastávky.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,001
Celková čítanosť: 5643030x
Priemerná čítanosť článkov: 5637x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy