Založ si blog

Nenávidený Dzurinda definitívne končí a s ním prichádza pohreb pravice.

Mikuláš, Mikuláš, čo mi dáš ?.

S prilepeným nosom na obloku s nádhernou kresbou tuhých mrazov a teplej dedovej kuchyne sme s napätím detičiek čakali na dary. Chudobné, lebo bol čas po vojne. Jednoduché, lebo to, čo nezničil fašista doraboval komunista.

Konečne, konečne dnes nanovo, tvárou Janusa a jazykom Saint Simona, skuvíňa „boh“ klamu a potomok utopistov z pred troch storočí. Hlásnik bludárov.

Mikuláš, zabudol si !

„Mnoho nariekaš, vzdycháš, zabúdajúc, že púhy plač ešte nikoho nevytrhol z núdze. Synovia tvoji majú krásne a vznešené idey, avšak idey tieto majú len hlásateľov, nie však mužných uskutočňovateľov. Idea nevtelí sa sama, neuskutoční sa plačom, lež jedine prácou“ !

Týmito slovami sa prihovárajú Katolícke noviny prvého januára roku 1901.

Tieto desivé slová veštili zakrádajúce sa a doposiaľ nepoznané hrôzy dvadsiateho storočia. Boľševizmus a fašizmus. Dvojčatá, z ktorých ani tí, čo ich „porodili“, nemali radosť.

Tieto slová ohlasujú rok 2012, ktorému mnohí predkladajú pomenovanie – „koniec sveta“.

My, Slováci sme tvárni a máme ohybnú chrbticu. Prežili sme.

Prežili sme, pretože my, Slováci, vždy nájdeme výťah, ktorým sa necháme odviesť tam, kde iní pre svoje záujmy nás potrebujú odložiť. Prekážali sme jedným, prekážame dnes a budúcnosť nebude mať iný obraz.

Dnes, v roku 2012, už nie je výťah. Je iba cesta „do pekla“ !

Na konci minulého storočia, dva dni do dohode „revolucionárov“ s komunistami, nám spevák Vladimír Merta na plné ústa chrstol do tváre našu charakteristiku:

„Ja jsem tady za zbabělé“ !

Áno, Mikuláš, pravica zbabelo otočila loď do plytkých vôd, aby otvorila mútne vody pre prospechára a nezodpovedného rozprávača bludov.

“Neťahajte Smer-SD do kauzy, ktorá je spojená s druhou Dzurindovou vládou. Smer-SD bol v rokoch 2005 a 2006 v opozícii a nemal absolútne žiaden vplyv ani na privatizáciu ani na obstarávania“. Povedal Róbert Fico pri narodení sa slovenskej Gorily.

Geniálna veta, ktorá jeho voličovi natiahla červené súkno pred očami a zatemnila myseľ.

Na moje počudovanie nikto sa nezamýšľal nad jej posolstvom.

Strach predsedu Smer-SD sa nesie v dvoch odlišných časových úsekoch.

V rokoch 2000 až 2002, kedy peniaze zohnal vlastnou hlavou. Iná hlava na Generálnej prokuratúre vypočula podozrivých, aby prípad uzavrela konštatovaním, že skutok sa nestal.

V rokoch 2006 až 2010, kedy tá istá hlava uviedla prvýkrát do života „štátnu doktrínu rozkrádania Slovenska“ členmi strany Smer-SD, za účinnej aktívnej asistencie spolupáchateľov zo SNS a HZDS, aby na jej konci bolo chýbajúcich takmer 137 miliárd.

Preto to časové ohraničenie.

Samozrejme chýba ešte jedno zásadné. Štátne podniky aj v rokoch 1998 až 2006, spravované politickými nominantami neboli schopné konkurencie, mali starú technológiu , na inováciu ktorej neboli finančné zdroje. A čo je najpodstatnejšie, Slovensko už nežilo izolovane od okolitých ekonomík a tak bolo iba otázkou času, kedy by boli skrachovali.

V rokoch 1994 až 1998, za Mečiara, bol sprivatizovaný majetok v účtovnej hodnote  109 miliárd za slabých 31 miliárd.

V rokoch 1998 až 2006, za Dzurindu, bol sprivatizovaný majetok v účtovnej hodnote 98 miliárd za neuveriteľných 293 miliárd. Iba dividendy štátu z SPP týmto krokom stúpli zo sumy 23 miliárd na 65 miliárd.

V rokoch 2006 až 2010, za Fica, nebol sprivatizovaný žiaden majetok. Zostala však dlžoba vo výške takmer 137 miliárd, ktorá v mnohých prípadoch má blízko k podvodnému konaniu, či nehospodárnosti.

Áno Mikuláš, vari existuje niečo cennejšie, ako človek, jeho práva i povinnosti ruka v ruke so zodpovednosťou.

Na dlhých šestnásť mesiacov sa pravica odklonila od tohto posolstva a otvorila druhý diel o bludoch „sociálneho štátu“.

Aj z tejto pozície už Fico piaty krát zutekal a dnes prináša nový model :

Štátny kapitalizmus. Tak, ako nevedel dať obsah zmysluplnej politiky v časoch tretej cesty, následne modelu „sociálneho štátu“, tak ani dnes netuší, čo je štátny kapitalizmus. Jeho volič však zásadne nekladie otázky. Jeho volič oslavuje.

Na záver, Mikuláš, porozmýšľaj so mnou nad evanjeliom Sv.Tomáša, ktoré mi nedá spať už niekoľko mesiacov.

„Kto nájde zmysel týchto slov, neokúsi smrť“.

Ak volič Smer-SD sa vydáva na cestu smrti, pýtam sa, prečo pravica vlečie svojich voličov na paralelnú dráhu.

„Ježiš povedal : Neprestávať s hľadaním má ten, kto hľadá, až kým nenájde. A keď nájde, bude otrasený, a keď bude otrasený, bude žasnúť a stane sa pánom nad všetkým, čo je“.

Mikuláš, cesta k panstva ľudí nad všetkým, čo je ich bola správna. Prečo ten odklon ?

Mikuláš, Mikuláš, čo mi dáš ?.

Už ani pani Zima nenosí nádherné obrazy na tabule skiel, aby privábila deti k nádherám sveta, ktoré sa núkajú.

PS : Nemôžem s Vami debatovať…do volieb to bude tak ! Som zablokovaný.

pavolkaplan

 

Róbert Fico hovorí, že nie je hlupák a klamár.

21.07.2017

Veda o hlúposti preukázala, že hustota hlupákov je rovnaká medzi členmi vlády ako medzi pravidelnými návštevníkmi krčiem nižších cenových skupín. Tvrdí český lekár a propagátor vedy, viac »

Keď zaútočí Hlas podobný Ficovi na Brusel, aby doniesol Slovákom kvalitné potraviny aké majú Nemci, treba dobiť viac.

20.07.2017

Hneď z kraja treba tým zloduchom v Bruseli povedať, že žiadne „čierne opice“, ako im familiárne hovoria voliči Smer-SD a Kotlebu, žiadne kvóty utečencov, lebo je to vec strategická na ceste viac »

Žatevný pornoherec Fico „oslavuje“ Deklaráciu zvrchovanosti v štáte, kde Kaliňáková polícia masakruje Deti a Žigová manželka lesy.

17.07.2017

V štáte, kde sa nanovo, napriek skúsenosti z červených kaukliarov moci v desivosti prežitých štyroch desiatok rokov, pripomínajú slová velikána politiky, Winstona Churchila – „Komunizmus viac »

Viktor Orbán

Orbán: Integrácia zlyhá. Moslimovia sa považujú za silnejších, než sú kresťania

22.07.2017 14:11

Podpora migrácie nie je odpoveďou na ekonomické problémy, povedal maďarský konzervatívny premiér Viktor Orbán.

Viktor Orbán, prejav

Inkvizícia EÚ namierená proti Poľsku nikdy nemôže uspieť, tvrdí Orbán

22.07.2017 13:35

Maďarsko použije všetky právne prostriedky, aby v Európskej únii preukázalo solidaritu s Poľskom. Povedal to maďarský premiér Viktor Orbán.

grecko, protest, demonstracia

Zadlžení Gréci sú z najhoršieho vonku

22.07.2017 13:00

Grécku ešte vlani hrozil odchod z eurozóny, no teraz sa podľa mnohých makroekonomických ukazovateľov pomaly dostáva z najhoršieho.

grécko, kos, zemetrasenie, pláž, ľudia na pláži,

Ľudia na Kose spali druhú noc pod holým nebom, báli sa ďalších otrasov

22.07.2017 12:16

Stovky dovolenkárov na gréckom ostrove Kos, ktorý postihlo zemetrasenie, spali už druhú noc za sebou pod holým nebom v obavách pred ďalším zemetrasením.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 977
Celková čítanosť: 5461874x
Priemerná čítanosť článkov: 5590x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy