Založ si blog

Svätopluk na bielom bratislavskom hrade bude Róm , v pravej ruke so zástavou Maďarska a v ľavej so svätým krížom.

Po výzve Matice Slovenskej – “Sme presvedčení, že si to vyžaduje principiálne riešenia, ktoré nie je možné očakávať od dosluhujúcej politickej a štátnej reprezentácie,” – videl som zore červené a v ňom obraz budúceho objímajúceho sa Slovenska.

Obraz rezonujúcej súčasnosti bludov a mýtov toľko krát históriou spláchnutých do zabudnutia, aby noví a staronoví manipulátori ho v pravidelných cykloch „oživovali“. Nezmyselne a neúspešne.

Dnes som si prečítal informáciu o zaradení obdivovateľa fašistu Tisa, Slavomíra Pánisa na kandidátke Slotových simulujúcich vlastencov. Simulantov, ktorí sa na peénke za 23 rokov prepracovali k blahobytu. V marci roku 1992 som sa spýtal tejto komediálnej postavičky, kedysi vyhrávajúcej na oslavách organizovaných ZČSSP, ako si jeho strana predstavuje ekonomiku Slovenska. Po krátkom zamyslení sa, Pánis vyriekol model vývinu :

„Predstavujem si železničnú stanicu, do ktorej vchádza rýchlik. Ten, kto stihne na rýchlik naskočiť sa povezie. Ostatní zostávajú na peróne“.

Áno, človiečik vedený v zoznamoch zločineckej eštebé, rovnako ako jeho predchodca, dnes predsedajúcej Matici Slovenskej, mátoží v prospech „principiálnych riešení“. Podľa jej stanov, „významnej ustanovizni slovenského národa“, ktorá sa neštítila okradnúť vlastný národ niekoľkokrát sumami prevyšujúcimi desiatky miliónov. Okradnúť tých, ktorí boli ochotní poslať peniaze do „zbierok“ národa.

Po 23 rokoch možno očakávať, že povestný rýchlik slovenskej „ekonomiky“ nomenklatúrnych kádrov a eštebákov nanovo prejde Pánisovým perónom. Nezastaví a šanca z minulosti v podobe možnosti naň naskočiť nie je. Lebo, ako vraví najväčší populista – „v komunistickej strane neboli iba hlupáci a ak sa niekto osvedčil, boli to ľudia z komunistickej strany“. Zhromaždeným naivkám bude umožnené cestujúcim zamávať a popriať im úspech pri ďalšom rabovaní Slovenska.

Dnes kresťania Fígeľa hrozia práve Rómom sloganom – „Začína to prácou“. Napriek tomu, že práve táto sociálna skupina vykazuje najväčší počet veriacich v rednúcich radoch cirkevníkov vyvstáva otázka zmyslu trestu.

Sociálne zmýšľajúci socialista, verný svojim charakteristickým „hodnotám“, je povinný chrániť sociálne odkázaného a vysadiť ho na koňa, kde mu práca nehrozí. Vari sa nájde jeden neprajník, ktorý by spochybňoval životnú nevyhnutnosť potreby istoty u tejto časti slovenských vlastencov ? Nepochybne si pamätníci starých čias spomenú, že zavedenie socializmu zbavil občanov pút a oslobodil ich od povinnosti žiť pre iných. Nádherný čas predstierania života.

Tomuto humánnemu gestu bude drukovať aj prívrženec mostu, lebo najväčší podiel na množstve majoritnej menšiny pri sčítavaní obyvateľstva vykazujú Rómovia. Áno, je to o zodpovednosti, ktorá vytvorí napríklad aj možnosť otvoriť Benešové dekréty.

Cirkev, tak ako jej vlastné, farizejsky dvihla varovný prst, aby ukázala na korupciu a prítomnosť mravnej biedy vládcov i ovládaných, čo jej nebránilo jedných dychom položiť na oltár „vlasti“ svoje majetkové požiadavky voči štátu. Nespochybniteľné ?

Matica Slovenská, verná svojmu odkazu – podľa vlastných Stanov vraj nadstranícka, nadkonfesijná – vedie ľudí do ešte väčšej materiálnej i mravnej biedy. Človek vedený vo zväzkoch Štb a predsedá Matici Slovenskej vyzýva – “V súlade so svojím zákonným poslaním – upevňovať slovenské vlastenectvo, prehlbovať vzťah občanov k slovenskej štátnosti, pôsobiť najmä na mládež v duchu národných, mravných a demokratických hodnôt – Matica slovenská vyzýva k podpore tých síl, ktoré presadzujú vo svojom programe uvedené hodnoty.”

Áno, o komunistoch a eštebákoch nikto nepochybuje, že tak ako sa kedysi ich predkovia vyzliekli z gardistických uniforiem a navliekli si mundúr ľudových milícií, tou istou rýchlosťou sa zbavili socialistického internacionalizmu a dnes sa zaodeli do rúcha vlastenectva.

Socha Svätopluka povýši bratislavský hrad na miesto pútnické, tvrdil klasik populista.

Dávam mu za pravdu. V momente, keď majster Kulich vymení Svätopluka za postavu Róma s insígniami z názvu, stane sa bratislavský hrad symbolom, kde budú kočovať naši spoluobčania. A prídu s kultúrou novou – kultúrou košického Lunika IX. – ktorá šmahom ruky priveje Tkáčom „blahorečené“ principiálne riešenia.

Prvým bude obrovský rozmach turistického ruchu. Zahraniční turisti donesú obrovské finančné zdroje, z ktorých budú žiť Rómovia a odbremenia tak štátny rozpočet od nutnosti vyplácať dávky hmotnej núdze.

Druhým bude tvorba nových pracovných miest pre takmer 15 percentnú armádu nezamestnaných, ktorí budú imitovať prácu na úprave dôsledkov novej kultúry. Upratovaní bratislavského hradu.

Tretím je prelomový krok, ktorým sa odstránia cigánske osady hýzdiace tvár Slovenska. Hrad bol rekonštruovaný a vytvára tak vhodné podmienky pre bývanie.

Štvrtou je perspektíva nutnosti vymazať z návrhu štátneho rozpočtu dve významné položky. Dávky v hmotnej núdzi a dávky nezamestnanosti.

Opísané kroky vedú k zásadnej pointe. Ušetrené finančné zdroje budú k dispozícií cestujúcim lúpežníkom z Pánisovho rýchlika.

A tak bratia v Kristu, ateisti, komunisti, eštebáci a ostatný pracujúci ľud, ktorý sa živý vlastným umom a rukami.

Štát, kde je na obdiv vystavená zločinnosť a tá je vybavená garanciou imunity a beztrestnosti musí mať svoj mravný protipól – Róm na Svätoplukovom koni. Symbol tradície Jánošíka.

Štát, kde občania tlieskajú zlodejom formujú nový hodnotový základ spoločnosti, ktorá si princípom samoobetovania vyberá cestu do pekla.

Pomodlime sa ?…“a odpusť nám naše viny“.

pavolkaplan

PS: Matica pod Markušovým vedením rozkradla naše spoločné peniaze. Teraz je opäť na strane zlodejov.

PS 2: nemôžem debatovať, stále som zablokovaný.

O Tých, ktorí disponujú schopnosťou múdrosti, no prijali pozíciu Komparzu v komédií Hlupákov.

27.06.2017

Čo ti na živote na Slovensku najviac prekáža ? Nedostatok polárnych medveďov, žiadne oceánske prístavy a ani jedna skurvená pyramída! ANI JEDNA! (Bobo Bobo) Súhlasím, lebo pri červenom manipulátorovi, viac »

Kaliňák vie, kto je Gorila, no za 11 rokov nič nevyšetril. Kaliňák vedel, kto sú fašisti Kotlebu a predsa ich povolil.

23.06.2017

Článok vyradený súdruhom ministrom Kaliňákom ! Potomok fašistu, Ján Čarnogurský tvrdí, že protestujúci študenti proti korupcií sú „zradcovia Slovenska a gadžovia“. Potomok Mr.Čističa viac »

Už si dosť starý na to aby si vedel že komunizmus nebol nikde na svete.

22.06.2017

Prečítal som si včera pod blogom na debate Pravda. Dobrá správa po štyridsať plus 27 rokov. Dobrá, že aj vyznávačom najväčšieho podvodu v dejinách ľudstva konečne dokvapkáva. Včera najzbytočnejšia viac »

krádež, hacker, internet, bezpečnosť, lúpež, malvér, kyberzločin, zločinec, nebezpečenstvo

Pôvod nového počítačového vírusu nie je známy, má vraj šíriť chaos

28.06.2017 12:31

Kybernetickí experti špekulujú o pôvode škodlivého softvéru. Kto za útokom stál, ešte nie je známe.

Gazprom, plyn, Rusko

Gazprom zvažuje odchod z Turecka

28.06.2017 12:25

Ruský plynárenský gigant Gazprom sa rozhoduje, či sa nestiahne z tureckého trhu, kde má viaceré firmy. Zostal by len dodávateľom zemného plynu.

prezervatív, HIV, AIDS

Vlani sa na Slovensku objavilo rekordných 87 nových prípadov nákazy HIV

28.06.2017 12:17

Päť z nich bolo diagnostikovaných u cudzincov. Vlani lekári diagnostikovali desať nových prípadov AIDS a nahlásené boli aj tri úmrtia pacientov s HIV infekciou.

Glastonbury, corbyn

Britský expert: Corbyn teraz musí zvládnuť parlament

28.06.2017 12:00

"Britská vláda síce má na svojej strane väčšinu, ale predsa len v Dolnej snemovni nemá výraznú prevahu. Líder labouristov Jeremy Corbyn musí ukázať, že dokáže viesť efektívnu opozičnú politiku,“ povedal pre Pravdu expert na britskú politiku Peter Snowdon.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 971
Celková čítanosť: 5397112x
Priemerná čítanosť článkov: 5558x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy