Založ si blog

Nezabíjaj starenu, prosím ! Poprosilo Dieťa.

Lazar bol v šoku, keď počul hlas, aby vyšiel z hrobu. Nevravel nič. Jediným citom, čo sa mu valil hlavou bolo kruté poznanie.

Ježiš ho vzkriesil, vrátil do života a on vedel, že znova musí zomrieť.

Kedysi, ako malý chlapec nerozumel som príbehu Lazara. Ba aj posolstvo, ktoré odznelo na záver dedového čítania – „Lazar je tým, čím sme my, a Ježiš tým, kým sa máme stať“ – my privialo mnoho chlapčenských otázok.

Odpovede prichádzali pravidelne tak, ako si prichádzajúci i odchádzajúci rok podávali pravice pri lúčení. Presne a neomylne.

Modlitba žaby, z Minútových nezmyslov de Mella ma už zastihla zrelého. Citujem:

„Rodina s troma deťmi si vyšla na pláž“.

„Deti si užívali more a stavali hrady z piesku, keď sa v diaľke objavila stará žena. Sivé vlasy jej šuchoril vietor a špinavé šaty, z tých už boli iba zdrapy“.

„Ako kráčala, každú chvíľu sa zohla, zobrala čosi do prstov a vkladala do veľkej tašky za neustávajúceho mrmlania“.

„Rodičia zavolali svoje deti k sebe s príkazom, aby sa od stareny držali čo najďalej“.

„Keď starena prechádzala pomimo, usmiala sa na deti. Nikto jej však pozdrav neopätoval“.

„Za krátky čas sa rodina dozvedela, že starena zasvätila celý svoj život poslaniu – na morských plážach zbierať sklenené črepy, aby sa na nich deti neporezali“.

Dnes, kedy podľa názoru prieskumu verejnej mienky sa za starca považuje vek 58 rokov, sa musím pousmiať. Staroba je otázkou hlavy.

Dnes ľudia pod 58 rokov nepotrebujú stareny zbierajúce črepy, aby sa neporezali, lebo počet detí je z roka na rok menší. Pribúdajú iba pláže.

Dnes ľudia pod 58 rokov nečakajú s pohanským zvykom na marec.

„Marec, poberaj sa starec“ ! Už od prastarých národov poznáme, že človek sa neutopí tým, že spadne do rieky, ale tým, že v nej zostane.

Dnes ľudia pod 58 rokov už neuchovávajú v pamäti obraz, ktorý som videl u deda, kde najstaršiemu členovi rodiny patrila najlepšie miesto. Pri stole i na Slnku.

Dnes ľudia pod 58 rokov nechápu, že životná skúsenosť tých „stareniek“ i „starcov“ sa dá využiť na prospech celku.

Dnes ľudia pod 58 rokov neprichádzajú k „hrobu“ svojho Lazara s poznaním, že objavili v sebe Ježiša a túžbou vzkriesiť ho. Odvaliť tých povestných osem balvanov a povedať im :

„Vráť sa, potrebujeme ťa“ !

Tomu obrovskému množstvu Lazarov, čo dnes žije na Slovensku hrozí jediné. Mysľou splynú s tými, ktorí prežili klinickú smrť.

A o nich je všeobecne známe, že v momente v ktorom prežili klinickú smrť túžili iba po jednom.

Nevrátiť sa späť. Do hrôz pekla.

Mama, tato, nezabíjaj svoju a moju starenu, prosím.

 

Je nejaká špinavosť, kde by ste pán Kaliňák neboli ? Nové 4 milióny do kešene na „upratovanie“.

27.07.2017

Sú nejaké drahé hodinky, súdruh predseda Smer-SD, ktoré majú schopnosť odtikať tie povestné tri sekundy, kedy bude každý odvolaný ? Hovorím o firme Forest. Tá včera iba upratovala a dnes viac »

O uväznení Mečiara rozhodovali slovenskí miliardári dávno predtým ako budú súdy od Harabína dnes.

25.07.2017

Ukážte mi jedného ponovembrového slovenského miliardára vyklíčeného bez semena zodpovednosti a poctivosti ako podnikateľ Baťa, miliardára ktorému bolo darované bohatstvo ľudí privatizáciou, viac »

Už aj Smer-SD má svojho Fruniho a BMG Invest a desaťtisíce poškodených klientov.

22.07.2017

Smer-SD si v baniach uhľobaróna zriadil ilegálne legálnu Alobalovú baliareň jednej miliardy eur, no zriadiť si Alobalovú dielničku v Národnej banke Slovenska vypovedá o politickom hulvátstve viac »

Charlie Gard

Smrteľne chorého britského chlapčeka prevezú do hospicu, rozhodol sudca

27.07.2017 21:15

Sudca o presune nevyliečiteľne chorého Charlieho rozhodol po tom, čo sa rodičia a nemocnica nedohodli, kde a ako 11-mesačné dieťa strávi svoje posledné dni.

cesta, r2, kamene

Padajúce kamene vystrašili aj vodičov na R2 pri Zvolene

27.07.2017 20:00

Komplikácií v doprave sa po vodičoch jazdiacich pod Strečnom dočkali aj šoféri na rýchlostnej ceste R2 pri Zvolene, ktorej časť úseku je neprejazdná.

Vladimir Putin, Krym, Rusko, Ukrajina,

Putin: Rusko je zdržanlivé voči USA, ale trpezlivosť má svoje medze

27.07.2017 19:12

Rusko reaguje na akcie USA zdržanlivo, ale v určitej chvíli už nebude možné hrubé konanie ďalej trpieť. Uviedol ruský prezident Putin ohľadom možnej reakcie na sankcie USA.

MV SR: Vládny Airbus A319

Zraneného mladíka privezie domov z Grécka vládny špeciál

27.07.2017 19:00

Prvý pobyt Michala pri mori v Grécku sa neskončil šťastne. Po operácii leží tri týždne v nemocnici a dýchajú za neho prístroje. Minister vnútra Kaliňák ponúkol na prevoz špeciál.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 980
Celková čítanosť: 5487470x
Priemerná čítanosť článkov: 5599x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy