Založ si blog

Mafia potravinárska a farmaceutická a ich požehnané biologické zbrane „hromadného“ ničenia predávané ľuďom.

Potraviny sú vyrábané tak, aby podporovali „potrebu“ výroby liekov, ktoré následne približujú človeka k poslednému sprievodcovi na druhý svet so sloganom – „Liekmi ku zdraviu“.

Tento moderný príbeh je pravidelne opakovaný od čias povojnových. Čím je strach ľudí intenzívnejší, tým skôr ho prehltne. Spolu s tabletkou a „zranenia“ v podobe masového ovplyvňovania nikto nelieči. Naopak, systematicky ich udržiava.

Čítal som životný príbeh dôchodcu, ktorý nevie prestať pracovať. Pediatra, pána doktora Petra Lukeša z Boskovíc.

V tej chvíli som si spomenul na Minútové nezmysly Anthonyho de Mella a otázku študenta medicíny:

„Nemáte nejaké nové knihy o anatómií , lebo tie čo mám sú viac ako desať rokov staré“.

Predavač mu odpovedá: „Pozri, chlapče, v ľudskom tele žiadne kosti za posledných 10 rokov nepribudli“.

„Ba ani v ľudskej povahe za posledných desať tisíc rokov nič nepribudlo“, dodal Majster.

To je pravda. Iba Majster sa mýli. Z ľudskej povahy, pod tlakom emocionálnych reklamných trikov sa vytrácajú informácie starých kultúr, zvykov našich predkov.

Píše sa rok 1953.

Na konci zimy umiera masový vrah Jozef Visarionovič Stalin. O tri dni neskôr maďarský parlament prijíma rezolúciu o nehynúcej spomienke na Stalina a vyhlasuje obdobie národného smútku, aby si o tri mesiace neskôr Imre Nagy vypočul od Beriju a Malenkova tézy základnej línie nového kurzu.

Necelé dva týždne predtým sú násilne potlačené protikomunistické nepokoje v Plzni vyvolané dôsledkami hospodárskej krízy, ktorú do krajiny priviedla vláda KSČ. Boli zároveň reakciou na májovú menovú reformu, ktorá zlikvidovala úspory väčšiny spoločnosti čím si postavila robotnícku triedu proti komunistickému režimu. Podobne obišiel proletariát aj v Berlíne, aj keď tam mŕtvych bolo viac.

Dňa 23.decembra 1953 boli Berija, Merkulov, Dekanozov, Goglidze odsúdení k trestu smrti a popravení.

Nás, šarvancov zaujímalo čosi oveľa prízemnejšie. Boli to chvíle, keď babka zavalená starosťou o hospodárstvo nás neustriehla a mlsnými jazykmi sme mohli hodnotiť kvalitu smotany vo veľkých hlinených nádobách. Boli to okamihy, keď babka nalievala čerstvé mlieko, prežehnávala peceň chleba v ľanovom plátne a z kapustného listu vybaľovala žlté voňavé maslo.

Dedo na sebe málokedy dal poznať, čo mu beží hlavou, no jeho častejšie ponocovanie s uchom na rádiu zakázanej rozhlasovej stanice ba aj dlhé nekonečné debaty gazdov, ktorí si mali vždy čo povedať, sa nedali prehliadnuť.

Prichádzal čas, kedy zdraviu prospešné gazdovanie s pôdou a potravinami začala vytláčať veľkoprodukcia a chémia.

Doktor Lukeš sa v tom magickom roku 1953 po prvýkrát stretáva s akupunkturou. S jej logikou myslenia, taoizmom i metódami, no tie zostali na dlho pre komunistov natoľko nebezpečnými, že zostali samizdatom. Napriek tomu, že materiály priviezli naši lekári z Kórejskej vojny, ktorá skončila práve v polovici roku 1953.

Rok 1968 vniesol do Československa nielen strach komunistov od Brežneva o „zdravý“ vývoj u nás, ale aj rýchlosoľ do potravinového reťazca.

Rýchlosoľ je dusičnan draselný zmiešaný s dusičnanom sodným v pomere 2 : 5.

Jed, ktorý do seba súkame deň po dni.

Poniektorí ešte so spomienkami na farbu, vôňu i zdravú chuť masla od babiek.

Doktor Lukeš si pred časom vypísal z matriky zoznam najstarších ľudí vo svojom okolí.

Na otázku, ako to robia, že sú takí čiperní a čo varia a jedia odpovedali. My sme v mladosti nemali jedlá, do ktorých sa dávali moderné jedy zvané konzervačné. A dnes, keď prechádzame v nákupných strediskách a vidíme pestrofarebne zabalené „potraviny“, zrýchlime krok, pretože práve v nich je najviac ečiek.

Pediater Lukeš zostavil Desatoro neodporúčaných potravín:

–       Nejedzte cudzokrajné ovocie. Dozrievajú bez slnka, obsah vitamínov minimálny zato obsah organických kyselín maximálny.

–       Jahody z cudziny obsahujú oparový výrus a spôsobujú afty a žltačky typu A.

–       Nekonzumujte nič, čo obsahuje kyselinu citrónovú, lebo je najagresivnejšia a podieľa sa na odvapňovaní organizmu. Je prítomná v malinovkách, v množstve potravín a cukríkoch.

–       Nevyprážajte na oleji.

–       Nekonzumujte umelé tuky. Maslo je zdravšie.

–       Nejedzte jogurty s dlhou dobou trvanlivosti, pretože sú plné konzervačných látok a sú „mŕtve“.

–       Nejedzte tavené syry a údeniny, pretože sú plné rýchlosoli.

–       Nekonzumujte pražené arašidy a chipsy.

–       Nejedzte pečivo uskladnené v igelite, pretože už po troch hodinách začína rásť pleseň Candida albicans.

–       Nekonzumujte vo veľkom množstve vlašské orechy, nedozreté banány a dlho vyluhovaný čierny čaj.

Jedzte to, čo vaši predkovia, odporúča pediater Lukeš. Dedovia a babky, ktorí sa takto dožili vysokého veku a neskončili v domove dôchodcov.

A ako s humorom dodáva, „pokiaľ vás nevymenili v pôrodnici, máte vo vienku gény”, ktoré sa, v kombinácií so zdravými potravinami, stanú hrozbou pre farmakologickú mafiu.

 

 

 

 

 

Róbert Fico hovorí, že nie je hlupák a klamár.

21.07.2017

Veda o hlúposti preukázala, že hustota hlupákov je rovnaká medzi členmi vlády ako medzi pravidelnými návštevníkmi krčiem nižších cenových skupín. Tvrdí český lekár a propagátor vedy, viac »

Keď zaútočí Hlas podobný Ficovi na Brusel, aby doniesol Slovákom kvalitné potraviny aké majú Nemci, treba dobiť viac.

20.07.2017

Hneď z kraja treba tým zloduchom v Bruseli povedať, že žiadne „čierne opice“, ako im familiárne hovoria voliči Smer-SD a Kotlebu, žiadne kvóty utečencov, lebo je to vec strategická na ceste viac »

Žatevný pornoherec Fico „oslavuje“ Deklaráciu zvrchovanosti v štáte, kde Kaliňáková polícia masakruje Deti a Žigová manželka lesy.

17.07.2017

V štáte, kde sa nanovo, napriek skúsenosti z červených kaukliarov moci v desivosti prežitých štyroch desiatok rokov, pripomínajú slová velikána politiky, Winstona Churchila – „Komunizmus viac »

Viktor Orbán

Orbán: Integrácia zlyhá. Moslimovia sa považujú za silnejších, než sú kresťania

22.07.2017 14:11

Podpora migrácie nie je odpoveďou na ekonomické problémy, povedal maďarský konzervatívny premiér Viktor Orbán.

Viktor Orbán, prejav

Inkvizícia EÚ namierená proti Poľsku nikdy nemôže uspieť, tvrdí Orbán

22.07.2017 13:35

Maďarsko použije všetky právne prostriedky, aby v Európskej únii preukázalo solidaritu s Poľskom. Povedal to maďarský premiér Viktor Orbán.

grecko, protest, demonstracia

Zadlžení Gréci sú z najhoršieho vonku

22.07.2017 13:00

Grécku ešte vlani hrozil odchod z eurozóny, no teraz sa podľa mnohých makroekonomických ukazovateľov pomaly dostáva z najhoršieho.

grécko, kos, zemetrasenie, pláž, ľudia na pláži,

Ľudia na Kose spali druhú noc pod holým nebom, báli sa ďalších otrasov

22.07.2017 12:16

Stovky dovolenkárov na gréckom ostrove Kos, ktorý postihlo zemetrasenie, spali už druhú noc za sebou pod holým nebom v obavách pred ďalším zemetrasením.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 977
Celková čítanosť: 5461796x
Priemerná čítanosť článkov: 5590x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy