Založ si blog

Moja žena je hlúpa sliepka alebo Demokracia je principiálny omyl.

„Mám chuť ju každý štvrtý deň majznúť – zbiť ju“

„Pozrel som sa okolo seba a videl som, že aj ostatné ženy sú podobné sliepky. Žiaľ nepoteším  95 percent mužov, pretože si myslím, že ich žena je ešte väčšia sliepka, než tá moja“.

K tomuto „významnému záveru“ došiel Peter Pavol Kysucký vo svojej knihe „Demokracia je principiálny omyl“.

Žena chce byť milovaná a nie pochopená a to je nad pochopenie i kapacitu rozumu muža.

S Demokraciou je to opačne.

Pri oboch však platí zásada, ktorá život robí sviežim – netreba urputne a deformovane hľadať pravidlá či princípy, ale hľadať vzťah.

Dvoch.

Chápajúcich, ktorý sa chcú s láskou dotýkať posvätných vecí.

V biblických Prísloviach nájdeme ženu, ktorá je stelesnením múdrosti. Kričí na ulici a usiluje sa nájsť niekoho, kto by ju počúval. Ty, nemáš pocit, že všetko funguje lepšie, keď idú dvaja, všetci, spolu ?

Životné príbehy odvážnych žien nájdeme už v Starom zákone. Hej, boli to ženy, ktoré neváhali v časoch ohrozenia rodu urobiť tie najsprávnejšie rozhodnutia, na ktoré vtedy muži jednoducho nemali. Ani odvahu ba ani cit. Od doby slávnych činov Judity, Rachab, Ester , Sáry i mnohých iných až po Matku Terezu.

Dnes je svet vyskladaný z inštitúcií, systémov, ideológií a všade prítomným „úsilím“ o predstieranú a na obe krívajúcu humanitu. No sú to iba umelé človečenské nástroje „hrôzy“ odeté do ružovej, ktorých poslaním je upevňovať ilúzie o bezpečí a nadvláde. O akýchsi istotách. O spravodlivosti založenej na nespravodlivosti.

Iných.

Ty, Vy, aj vaše ženy môžete žiť vierou života bez toho, aby ste sa ňou nechali zviazať, dôverou voči sebe a svojim schopnostiam, ktoré napokon vyjavia , že všetky cesty vedú k jedinému bodu.

K Tebe. K obom. K Vám.

Keďže som bol zvedavý, prečo si Kysucký myslí, že „Demokracia je principiálny omyl“ nalistoval som si najprv kapitolu osem s názvom – „Úvahy o demokracií“ s tým, že ma autor argumentačne majzne, ubije.

Výdych prekvapenia prišiel v momente, keď som si prečítal odkaz autora:

Úvahy o demokracií „Nebudú  zverejnené, pretože text nie je dôležitý“!

Až o 28 kapitol ďalších ma Kysucký „šokoval“ odhalením demokracie, ako slepej uličke vo vývoji ľudstva.

Citujem : „Pretože demokracia urobila z ľudí rovných“.

Nedočítal som sa, ktorá podoba rovnosti mu prekáža iba ďalšie konštatovanie, že jeho žena je hlúpa a tupá. Divné kritérium, ktoré autora doviedlo k hlbokým omylom.

Rovnosť pred Bohom je nespochybniteľná ani pre zarytého ateistu., lebo každý človek je vzácny a jedinečný so svojim talentom a poslaním. Ide o rovnosť osobnú, v ktorej je prítomný rešpekt k iným a nikto, ani väčšina, nemôže nanucovať nikomu, aby dával prednosť otroctvu nerovnosti pred slobodou.

Rovnosť v možnostiach je základným prvkom slobody. Jej uplatňovanie v živote človeka otvára priestor pre možnosti naplno využiť svoj talent. Od pečenia chleba až po jadrovú fyziku. Nie je ničím iných ako rešpektom k osobným schopnostiam človeka.

Rovnosť vo výsledku je deformáciou ľudského života. Je pokušením veriť, že vláda môže a musí napraviť to, čo Príroda pokazila. Obludnosť tejto rovnosti najlepšie vystihol Orwell : „Všetky zvieratá sú si rovné, ale niektoré  zvieratá sú si rovnejšie“. Vieme, aký koniec mal kedysi slogan – „Každému podľa jeho potrieb“ !

Táto rovnosť v krátkom čase má vždy Orwellovú pointu.

Spoločnosť, ktorá uprednostňuje rovnosť vo výsledku vždy skončila tak, že nemá ani rovnosť a ani slobodu.

Pretože práve sloboda človeka je tým prvkom, ktorý uvoľňuje jeho tvorivú energiu , jeho schopnosti, rešpektuje fakt rôznorodosti a prináša kvalitatívnu zmenu.

Nielen Kysucký nepochopil, čo jeho žena, hlúpa a tupá, mu „hovorí“.

Poď na cestu, muž môj, a pôjdeme vedľa seba spolu.

Slobodní, rovní pred Bohom a každý z nás svojim talentom pomôže nájsť to základné.

Lásku.

Biblický príbeh hovorí o žene, ktorá hľadá niekoho, kto by si ju vypočul.

Aj dnes je počúvať, čo hovorí ten druhý, veľmi nebezpečná vec. Keď človek počúva, vytvára možnosť, že sa dá presvedčiť.

Ľudia, ktorí túžia po tom, aby sa stali samými sebou, nikdy netušia, kam vedie ich cesta.

Demokracia, tá ju pozná.

 

Róbert Fico dnes, potom čo sa na NAKA Ladislav Baštrnák priznal k trestnému činu krátenia daní vo výške 2 milióny eur, odvolá Róberta Kaliňáka z funkcie ministra vnútra.

19.08.2017

Róbert Fico dnes, potom čo sa na NAKA Ladislav Baštrnák priznal k trestnému činu krátenia daní vo výške 2 milióny eur, odvolá Róberta Kaliňáka z funkcie ministra vnútra. Hneď po ňom podá viac »

Keď Červený Potkan vyvezie z ministerstva jednu miliardu a dvesto miliónov je ticho, ak to urobí Potkan vlastenecký a iba polovicu, pišťanie Potkanov Červených počujú až v Bruseli.

18.08.2017

„Konečne sa mohol ponoriť do svojej ničím nerušenej existencie. Zistil, že je to nádherné ! To sú slová vraha z románu Parfum od Patrika Süskinda. Po takmer 200 rokoch od čias Edgara Allana viac »

Opilcovi Slotovi bude vyvíjať auto bez šoféra SNS-ák za 6 miliónov eur, človek, ktorý v roku 2009 predal štátu vzduch za neuveriteľných 51 miliónov eur.

16.08.2017

A ak bude platiť opcia podpísaná a schválená vládou Fica, dostane ďalších 51 miliónov. Nominant SNS je „vedec“ na pohľadanie. Po „vývoji“ výstroja vojaka 21.storočia, kde iba nakúpil viac »

práca, kuchyňa. kuchár, zamestnanie, profesia

Čerstvosť dostáva na frak. Štát mení pravidlá hry

21.08.2017 00:00

Kauza holandských fipronilových vajec odkrýva, ako funguje moderné verejné stravovanie. Čerstvosť, jeden z princípov kvalitných jedál, dostáva na frak.

merkelova

Nič by som nemenila, vyhlásila Merkelová v súvislosti s otvorením dverí utečencom

20.08.2017 20:44

Na otázku, či by sa teraz, so súčasnými vedomosťami, zachovala inak, keby sa situácia z roku 2015 znova zopakovala, Merkelová odvetila, že nie.

dúhový pochod bratislava

Farby dúhy zdvihli napätie v koalícii

20.08.2017 20:00

Festival Dúhový Pride 2017, ktorého siedmy ročník sa konal počas víkendu v bratislavských uliciach, postavil proti sebe koaličné strany SNS a Most-Híd.

PREMIÉR, fico,

Premiér Fico o Sulíkovi: Moja vláda nie je dokonalá, avšak nepovalím ju ako Vy

20.08.2017 19:09

Premiér Robert Fico na svojom profile na sociálnej sieti ostro kritizoval šéfa opozície Richarda Sulíka.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 989
Celková čítanosť: 5556445x
Priemerná čítanosť článkov: 5618x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy