Založ si blog

Moja žena je hlúpa sliepka alebo Demokracia je principiálny omyl.

„Mám chuť ju každý štvrtý deň majznúť – zbiť ju“

„Pozrel som sa okolo seba a videl som, že aj ostatné ženy sú podobné sliepky. Žiaľ nepoteším  95 percent mužov, pretože si myslím, že ich žena je ešte väčšia sliepka, než tá moja“.

K tomuto „významnému záveru“ došiel Peter Pavol Kysucký vo svojej knihe „Demokracia je principiálny omyl“.

Žena chce byť milovaná a nie pochopená a to je nad pochopenie i kapacitu rozumu muža.

S Demokraciou je to opačne.

Pri oboch však platí zásada, ktorá život robí sviežim – netreba urputne a deformovane hľadať pravidlá či princípy, ale hľadať vzťah.

Dvoch.

Chápajúcich, ktorý sa chcú s láskou dotýkať posvätných vecí.

V biblických Prísloviach nájdeme ženu, ktorá je stelesnením múdrosti. Kričí na ulici a usiluje sa nájsť niekoho, kto by ju počúval. Ty, nemáš pocit, že všetko funguje lepšie, keď idú dvaja, všetci, spolu ?

Životné príbehy odvážnych žien nájdeme už v Starom zákone. Hej, boli to ženy, ktoré neváhali v časoch ohrozenia rodu urobiť tie najsprávnejšie rozhodnutia, na ktoré vtedy muži jednoducho nemali. Ani odvahu ba ani cit. Od doby slávnych činov Judity, Rachab, Ester , Sáry i mnohých iných až po Matku Terezu.

Dnes je svet vyskladaný z inštitúcií, systémov, ideológií a všade prítomným „úsilím“ o predstieranú a na obe krívajúcu humanitu. No sú to iba umelé človečenské nástroje „hrôzy“ odeté do ružovej, ktorých poslaním je upevňovať ilúzie o bezpečí a nadvláde. O akýchsi istotách. O spravodlivosti založenej na nespravodlivosti.

Iných.

Ty, Vy, aj vaše ženy môžete žiť vierou života bez toho, aby ste sa ňou nechali zviazať, dôverou voči sebe a svojim schopnostiam, ktoré napokon vyjavia , že všetky cesty vedú k jedinému bodu.

K Tebe. K obom. K Vám.

Keďže som bol zvedavý, prečo si Kysucký myslí, že „Demokracia je principiálny omyl“ nalistoval som si najprv kapitolu osem s názvom – „Úvahy o demokracií“ s tým, že ma autor argumentačne majzne, ubije.

Výdych prekvapenia prišiel v momente, keď som si prečítal odkaz autora:

Úvahy o demokracií „Nebudú  zverejnené, pretože text nie je dôležitý“!

Až o 28 kapitol ďalších ma Kysucký „šokoval“ odhalením demokracie, ako slepej uličke vo vývoji ľudstva.

Citujem : „Pretože demokracia urobila z ľudí rovných“.

Nedočítal som sa, ktorá podoba rovnosti mu prekáža iba ďalšie konštatovanie, že jeho žena je hlúpa a tupá. Divné kritérium, ktoré autora doviedlo k hlbokým omylom.

Rovnosť pred Bohom je nespochybniteľná ani pre zarytého ateistu., lebo každý človek je vzácny a jedinečný so svojim talentom a poslaním. Ide o rovnosť osobnú, v ktorej je prítomný rešpekt k iným a nikto, ani väčšina, nemôže nanucovať nikomu, aby dával prednosť otroctvu nerovnosti pred slobodou.

Rovnosť v možnostiach je základným prvkom slobody. Jej uplatňovanie v živote človeka otvára priestor pre možnosti naplno využiť svoj talent. Od pečenia chleba až po jadrovú fyziku. Nie je ničím iných ako rešpektom k osobným schopnostiam človeka.

Rovnosť vo výsledku je deformáciou ľudského života. Je pokušením veriť, že vláda môže a musí napraviť to, čo Príroda pokazila. Obludnosť tejto rovnosti najlepšie vystihol Orwell : „Všetky zvieratá sú si rovné, ale niektoré  zvieratá sú si rovnejšie“. Vieme, aký koniec mal kedysi slogan – „Každému podľa jeho potrieb“ !

Táto rovnosť v krátkom čase má vždy Orwellovú pointu.

Spoločnosť, ktorá uprednostňuje rovnosť vo výsledku vždy skončila tak, že nemá ani rovnosť a ani slobodu.

Pretože práve sloboda človeka je tým prvkom, ktorý uvoľňuje jeho tvorivú energiu , jeho schopnosti, rešpektuje fakt rôznorodosti a prináša kvalitatívnu zmenu.

Nielen Kysucký nepochopil, čo jeho žena, hlúpa a tupá, mu „hovorí“.

Poď na cestu, muž môj, a pôjdeme vedľa seba spolu.

Slobodní, rovní pred Bohom a každý z nás svojim talentom pomôže nájsť to základné.

Lásku.

Biblický príbeh hovorí o žene, ktorá hľadá niekoho, kto by si ju vypočul.

Aj dnes je počúvať, čo hovorí ten druhý, veľmi nebezpečná vec. Keď človek počúva, vytvára možnosť, že sa dá presvedčiť.

Ľudia, ktorí túžia po tom, aby sa stali samými sebou, nikdy netušia, kam vedie ich cesta.

Demokracia, tá ju pozná.

 

Vy, odporcovia Smer-SD, nechoďte voliť, pretože všetko pokazíte ! Byť Ficom či Kotlebom tak vás nechám pozatvárať. Ako protištátne živly.

20.10.2017

Vy ste nechceli Slovensko Vladimíra Mečiara. Odmietate aj štát jeho pokračovateľa, Róberta Fica. Dlhých 11 rokov. Napriek tomu, že aj medzinárodné štatistiky uvádzajú trojnásobný nárast viac »

Boľševici z Auróry nevystrelili, včera, po sto rokoch, to za nich urobil Andrej Danko.

18.10.2017

Za Komédiou Lenina a jeho syfilitickej milenky Nadeždy, VOSR, s jej 100 miliónmi mŕtvych, konečne padla opona. Kapitán od slovenských bigošov (pre neznalých – pešiakov politiky) vypálil zo viac »

Keď sa muži vzdávajú bez boja , ženy padajú do zajatia a deti do otroctva.

16.10.2017

Pred rokmi som písal reportáž z južných Čiech, o praktikách s vodou i odpadovou v nekalých rukách jedného rakúskeho sociálneho demokrata. Nedalo sa dopriať očiam i sluchu odpočinku pri chlapíkovi, viac »

babiš

Česi už majú názor na šéfa ANO, pripomína expert

21.10.2017 11:39

Česi dnes rozhodnú o zložení Poslaneckej snemovne. Parlamentné voľby sa začali včera.

Konferencia smeru v Nitre Fico.

V Nitre sa zišli politici Smeru. Fico: Nenechajme sa učičíkať prieskumami

21.10.2017 10:00, aktualizované: 11:35

Delegáti Smeru sa od rána schádzajú na nitrianskom výstavisku Agrokomplex, kde sa koná programová konferencia vládnej strany.

hamáček

Neviem si predstaviť, že by bol vo vláde líder ANO Andrej Babiš

21.10.2017 09:30

Česká strana sociálnodemokratická (ČSSD) splnila vo vláde 90 percent svojho programu, prízvukuje jej podpredseda Jan Hamáček.

bitcoin, mena, virtuálna

Bitcoinový ošiaľ pokračuje, ľudia do neho vkladajú celé majetky

21.10.2017 09:29

Bitcoin prekonal hranicu šesťtisíc dolárov a prognózy hovoria o jeho ďalšom raste. Niektorí ľudia do neho vkladajú celý svoj majetok.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,022
Celková čítanosť: 5736590x
Priemerná čítanosť článkov: 5613x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy