Založ si blog

Moja žena je hlúpa sliepka alebo Demokracia je principiálny omyl.

„Mám chuť ju každý štvrtý deň majznúť – zbiť ju“

„Pozrel som sa okolo seba a videl som, že aj ostatné ženy sú podobné sliepky. Žiaľ nepoteším  95 percent mužov, pretože si myslím, že ich žena je ešte väčšia sliepka, než tá moja“.

K tomuto „významnému záveru“ došiel Peter Pavol Kysucký vo svojej knihe „Demokracia je principiálny omyl“.

Žena chce byť milovaná a nie pochopená a to je nad pochopenie i kapacitu rozumu muža.

S Demokraciou je to opačne.

Pri oboch však platí zásada, ktorá život robí sviežim – netreba urputne a deformovane hľadať pravidlá či princípy, ale hľadať vzťah.

Dvoch.

Chápajúcich, ktorý sa chcú s láskou dotýkať posvätných vecí.

V biblických Prísloviach nájdeme ženu, ktorá je stelesnením múdrosti. Kričí na ulici a usiluje sa nájsť niekoho, kto by ju počúval. Ty, nemáš pocit, že všetko funguje lepšie, keď idú dvaja, všetci, spolu ?

Životné príbehy odvážnych žien nájdeme už v Starom zákone. Hej, boli to ženy, ktoré neváhali v časoch ohrozenia rodu urobiť tie najsprávnejšie rozhodnutia, na ktoré vtedy muži jednoducho nemali. Ani odvahu ba ani cit. Od doby slávnych činov Judity, Rachab, Ester , Sáry i mnohých iných až po Matku Terezu.

Dnes je svet vyskladaný z inštitúcií, systémov, ideológií a všade prítomným „úsilím“ o predstieranú a na obe krívajúcu humanitu. No sú to iba umelé človečenské nástroje „hrôzy“ odeté do ružovej, ktorých poslaním je upevňovať ilúzie o bezpečí a nadvláde. O akýchsi istotách. O spravodlivosti založenej na nespravodlivosti.

Iných.

Ty, Vy, aj vaše ženy môžete žiť vierou života bez toho, aby ste sa ňou nechali zviazať, dôverou voči sebe a svojim schopnostiam, ktoré napokon vyjavia , že všetky cesty vedú k jedinému bodu.

K Tebe. K obom. K Vám.

Keďže som bol zvedavý, prečo si Kysucký myslí, že „Demokracia je principiálny omyl“ nalistoval som si najprv kapitolu osem s názvom – „Úvahy o demokracií“ s tým, že ma autor argumentačne majzne, ubije.

Výdych prekvapenia prišiel v momente, keď som si prečítal odkaz autora:

Úvahy o demokracií „Nebudú  zverejnené, pretože text nie je dôležitý“!

Až o 28 kapitol ďalších ma Kysucký „šokoval“ odhalením demokracie, ako slepej uličke vo vývoji ľudstva.

Citujem : „Pretože demokracia urobila z ľudí rovných“.

Nedočítal som sa, ktorá podoba rovnosti mu prekáža iba ďalšie konštatovanie, že jeho žena je hlúpa a tupá. Divné kritérium, ktoré autora doviedlo k hlbokým omylom.

Rovnosť pred Bohom je nespochybniteľná ani pre zarytého ateistu., lebo každý človek je vzácny a jedinečný so svojim talentom a poslaním. Ide o rovnosť osobnú, v ktorej je prítomný rešpekt k iným a nikto, ani väčšina, nemôže nanucovať nikomu, aby dával prednosť otroctvu nerovnosti pred slobodou.

Rovnosť v možnostiach je základným prvkom slobody. Jej uplatňovanie v živote človeka otvára priestor pre možnosti naplno využiť svoj talent. Od pečenia chleba až po jadrovú fyziku. Nie je ničím iných ako rešpektom k osobným schopnostiam človeka.

Rovnosť vo výsledku je deformáciou ľudského života. Je pokušením veriť, že vláda môže a musí napraviť to, čo Príroda pokazila. Obludnosť tejto rovnosti najlepšie vystihol Orwell : „Všetky zvieratá sú si rovné, ale niektoré  zvieratá sú si rovnejšie“. Vieme, aký koniec mal kedysi slogan – „Každému podľa jeho potrieb“ !

Táto rovnosť v krátkom čase má vždy Orwellovú pointu.

Spoločnosť, ktorá uprednostňuje rovnosť vo výsledku vždy skončila tak, že nemá ani rovnosť a ani slobodu.

Pretože práve sloboda človeka je tým prvkom, ktorý uvoľňuje jeho tvorivú energiu , jeho schopnosti, rešpektuje fakt rôznorodosti a prináša kvalitatívnu zmenu.

Nielen Kysucký nepochopil, čo jeho žena, hlúpa a tupá, mu „hovorí“.

Poď na cestu, muž môj, a pôjdeme vedľa seba spolu.

Slobodní, rovní pred Bohom a každý z nás svojim talentom pomôže nájsť to základné.

Lásku.

Biblický príbeh hovorí o žene, ktorá hľadá niekoho, kto by si ju vypočul.

Aj dnes je počúvať, čo hovorí ten druhý, veľmi nebezpečná vec. Keď človek počúva, vytvára možnosť, že sa dá presvedčiť.

Ľudia, ktorí túžia po tom, aby sa stali samými sebou, nikdy netušia, kam vedie ich cesta.

Demokracia, tá ju pozná.

 

O Tých, ktorí disponujú schopnosťou múdrosti, no prijali pozíciu Komparzu v komédií Hlupákov.

27.06.2017

Čo ti na živote na Slovensku najviac prekáža ? Nedostatok polárnych medveďov, žiadne oceánske prístavy a ani jedna skurvená pyramída! ANI JEDNA! (Bobo Bobo) Súhlasím, lebo pri červenom manipulátorovi, viac »

Kaliňák vie, kto je Gorila, no za 11 rokov nič nevyšetril. Kaliňák vedel, kto sú fašisti Kotlebu a predsa ich povolil.

23.06.2017

Článok vyradený súdruhom ministrom Kaliňákom ! Potomok fašistu, Ján Čarnogurský tvrdí, že protestujúci študenti proti korupcií sú „zradcovia Slovenska a gadžovia“. Potomok Mr.Čističa viac »

Už si dosť starý na to aby si vedel že komunizmus nebol nikde na svete.

22.06.2017

Prečítal som si včera pod blogom na debate Pravda. Dobrá správa po štyridsať plus 27 rokov. Dobrá, že aj vyznávačom najväčšieho podvodu v dejinách ľudstva konečne dokvapkáva. Včera najzbytočnejšia viac »

krádež, hacker, internet, bezpečnosť, lúpež, malvér, kyberzločin, zločinec, nebezpečenstvo

Pôvod nového počítačového vírusu nie je známy, má vraj šíriť chaos

28.06.2017 12:31

Kybernetickí experti špekulujú o pôvode škodlivého softvéru. Kto za útokom stál, ešte nie je známe.

Gazprom, plyn, Rusko

Gazprom zvažuje odchod z Turecka

28.06.2017 12:25

Ruský plynárenský gigant Gazprom sa rozhoduje, či sa nestiahne z tureckého trhu, kde má viaceré firmy. Zostal by len dodávateľom zemného plynu.

prezervatív, HIV, AIDS

Vlani sa na Slovensku objavilo rekordných 87 nových prípadov nákazy HIV

28.06.2017 12:17

Päť z nich bolo diagnostikovaných u cudzincov. Vlani lekári diagnostikovali desať nových prípadov AIDS a nahlásené boli aj tri úmrtia pacientov s HIV infekciou.

Glastonbury, corbyn

Britský expert: Corbyn teraz musí zvládnuť parlament

28.06.2017 12:00

"Britská vláda síce má na svojej strane väčšinu, ale predsa len v Dolnej snemovni nemá výraznú prevahu. Líder labouristov Jeremy Corbyn musí ukázať, že dokáže viesť efektívnu opozičnú politiku,“ povedal pre Pravdu expert na britskú politiku Peter Snowdon.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 971
Celková čítanosť: 5397128x
Priemerná čítanosť článkov: 5558x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy