Založ si blog

Dve nemilosrdné a choré srdcia chladnokrvne vraždili.

Vražda vyžaduje nielen kňaza, ale predovšetkým obeť. Vo Vatikáne bolo množstvo kňazov no obete boli ďaleko.

Naozaj ľudia, nech sú odetí do čohokoľvek, sú povinní slúžiť jedinému  – monotónnej reprodukcií všeobecných nesúvislosti, na konci ktorých sú desiatky miliónov obetí ?

Stačí chvíľu sa zastaviť a listovať v pamäti, aby človek videl krutú realitu. Život človeka je pričasto životom, ktorý nechcel žiť a mal o ňom úplne inú predstavu. A predsa sa prispôsobil, aby napokon podľahol vábeniu výhodnosti zapredania sa.

Prvých deväť mesiacov nášho života trávime v bezpečí materského lona. Ponorený v kvapaline cítime harmóniu rajského života. V tom nádherne dlhom čase čakania má naše srdce iba jednu komoru a jeden krvný obeh.

Svet polarity, život protikladov, začíname veľmi jednoducho.

Jemným plesknutím po zadočku a prvým hlbokým nádychom.

Prekročíme pomyselný prah jednoty a vhupneme rovnými nohami do života dvojakosti. Rozpoltení a v mnohých prípadoch aj ako ľudia zúfalstva a beznádeje.

Prvým nádychom nám vývin daruje obe pľúca a srdcovú prepážku, ktorá nám srdce rozdelí na dve komory.

Ľavú a pravú.

Od tejto chvíle sme vlastníkmi dvoch krvných obehov, veľkého čiže telesného a malého, alebo pľúcneho.

Naše telo považuje obe za rovnako dôležité a prideľuje im rovnaké množstvo krvi.

Proti tomu však stojíme, my. Snažíme sa zvýhodniť jednu stranu skutočnosti, ktoré žijeme, prežívame či zúfame. Falošnú nádej, ktorou sa živíme , vedieme  do sveta ignorovania tej druhej. Zaznávanej v nádeji, že ona sa sama vytratí z nášho života.

Od čias prvých písomných zmienok o význame srdca, ktoré človek nájde v Epose o Gilgamešovi spred 4 500 rokmi, je srdce spájané s božskou podstatou človeka.

Keď zostaneme v rovine mytológie, alebo sa posunieme do súčasnosti, vždy nachádzame iba jedno poznanie.

Srdce je tým symbolickým miestom pre lásku, v ktorom nachádzame svoje nebo na Zemi a miestom, kde sa odpútavame od protikladov.

Dvadsiate storočie bolo svetom protikladov, svetom kde človek nedokázal ubrániť Bohom stvorený svet vnútornej jednoty a poslušne namodeloval svet pre dvoch.

Hitlera a Stalina.

Svet hrozného okamihu , svet, kde systémová chyba protikladnosti bola implantovaná do života miliárd, aby na jej konci zostali v ňom mŕtvolne nehybné telá takmer stovky miliónov.

Ľudí, ktorí na svet prichádzali s prvým nádychom a z jednoty vošli do sveta protikladov, ktorý nezvládli.

Za pár desiatok hodín si pripomenieme svetlý bod dvadsiateho storočia. Ten krátky okamih konca vojny, ktorý po nie dlhom nadýchnutí sa človeka, ľudí, otvoril nové brány vojnových hrôz. Nepodobných tým z čias Hitlera a Stalina, ale tiež prinášajúcich množstvo mŕtvych.

Vinných i nevinných.

Nikto nás nenúti k piete.

Takmer nikomu nezostane ľahostajný výsmech či spochybňovanie hrôz koncentračných táborov. Na Západe i na Východe.

Je iba na nás, aby sme si nanovo otvorili obe komory vlastného srdca a poďakovali za nesmierne bohatstvo, ktoré nám bolo darované.

Mier.

Je iba na nás, aby sme aj dnes rozoznali, v dostatočnom predstihu, aké je nebezpečné redukovať ľudí na masu poddajných konzumentov čohokoľvek. Od jedla cez kultúru až po zbrane.

Dejiny ľudstva hovoria viac ako zrozumiteľnou rečou. Držiteľ moci nie je bohom, aby národ premenil na nemysliacu masu pre svoje chúťky.

Choré.

Výskumný projekt urobený na veľkej vzorke vojakov druhej svetovej vojny zistil, že iba dvadsať percent z nich by použilo svoju zbraň voči osobne viditeľnému nepriateľovi a aj to iba v podmienkach drsného prinútenia.

V moderných vojnách je práve najväčšia časť strát na životoch spôsobená zbraňami na diaľku. Ľudské ciele sú neosobné a majú cenu skôr symbolickú.

Je iba na nás pozrieť sa na susedov, aby sme poznali ich tváre a otvorili svoje srdce pre život v jednote sveta protikladov.

Skúste sa aj Vy nadýchnuť, ak ste prepásli okamih prvého nadýchnutia sa.

 

 

 

Posledných 12 rokov vykrádania zdravotníctva ukázalo, že zdieranie ľudia milujú. Viac, ako svoje zdravie.

18.09.2017

Človek Pavla Pašku, podpredsedu Smer-SD, Marcel Forai, riaditeľ Všeobecnej zdravotnej poisťovne, s platom 4 500 eur mesačne nakupujúci honosné nehnuteľnosti po celom Slovensku, podpísal 69 zmlúv viac »

Elitná jednotka boja so zločinom zberá aj klebety. Napríklad na Danka. Finančným inštitúciám unikajú dôverné dokumenty s daňovým tajomstvom. Napríklad na prezidenta Kisku.

14.09.2017

„V kriminálnych informáciách, čo je zber klebiet po ulici, sú ich na každého politika stovky,” reagoval Kaliňák. Ak to je tak, potom by ma zaujímal dôvod, prečo NAKA nebola schopná rok viac »

Ak by mal Robert Fico zaplatiť všetky dane z neoprávnených výhod v prezidentskej kampani musel by predať rodinu do otroctva. Aj to Vrece zemiakov, do podoby ktorého sa premenil po vyhlásení výsledkov volieb.

13.09.2017

Kiskom prenajatá súkromná firma a Ficova súkromná firma s názvom Slovenská republika. Práve začal prezidentská kampaň, lebo tí, ktorí riadia Roberta Fica, potrebujú amnestie ešte vo väčšom viac »

Mexiko, zemetrasenie,

VIDEO: Zemetrasenie v Mexiku strhávalo domy. Vyžiadalo si najmenej 50 obetí

19.09.2017 22:38

Zemetrasenie udrelo presne v deň, keď si krajina pripomínala ničivé zemetrasenie s magnitúdou 8,1, ktoré v roku 1985 pripravilo o život minimálne päťtisíc ľudí.

Nemecko, diaľnica, mýto, auto, autá, diaľnice

Vo Frankfurte našli bombu z vojny, zatvoria letisko aj diaľnicu

19.09.2017 21:54

Nevybuchnutú bombu našli robotníci pri výkopových prácach spojených s výstavbou novej podzemnej dráhy vedúcej na letisko.

hrivna, Ukrajina, Kyjev

Ukrajina oznámila návrat na medzinárodné finančné trhy

19.09.2017 21:41

Ukrajina plánuje budúci pondelok vydať dlhopisy s 15-ročnou splatnosťou s ročným úrokom 7,375 percenta.

RYANAIR

Ryanair zrušil Bratislave 12 letov

19.09.2017 20:00

Státisíce pasažierov so zrušenými letmi, milióny v neistote.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,001
Celková čítanosť: 5643440x
Priemerná čítanosť článkov: 5638x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy