Založ si blog

Dve nemilosrdné a choré srdcia chladnokrvne vraždili.

Vražda vyžaduje nielen kňaza, ale predovšetkým obeť. Vo Vatikáne bolo množstvo kňazov no obete boli ďaleko.

Naozaj ľudia, nech sú odetí do čohokoľvek, sú povinní slúžiť jedinému  – monotónnej reprodukcií všeobecných nesúvislosti, na konci ktorých sú desiatky miliónov obetí ?

Stačí chvíľu sa zastaviť a listovať v pamäti, aby človek videl krutú realitu. Život človeka je pričasto životom, ktorý nechcel žiť a mal o ňom úplne inú predstavu. A predsa sa prispôsobil, aby napokon podľahol vábeniu výhodnosti zapredania sa.

Prvých deväť mesiacov nášho života trávime v bezpečí materského lona. Ponorený v kvapaline cítime harmóniu rajského života. V tom nádherne dlhom čase čakania má naše srdce iba jednu komoru a jeden krvný obeh.

Svet polarity, život protikladov, začíname veľmi jednoducho.

Jemným plesknutím po zadočku a prvým hlbokým nádychom.

Prekročíme pomyselný prah jednoty a vhupneme rovnými nohami do života dvojakosti. Rozpoltení a v mnohých prípadoch aj ako ľudia zúfalstva a beznádeje.

Prvým nádychom nám vývin daruje obe pľúca a srdcovú prepážku, ktorá nám srdce rozdelí na dve komory.

Ľavú a pravú.

Od tejto chvíle sme vlastníkmi dvoch krvných obehov, veľkého čiže telesného a malého, alebo pľúcneho.

Naše telo považuje obe za rovnako dôležité a prideľuje im rovnaké množstvo krvi.

Proti tomu však stojíme, my. Snažíme sa zvýhodniť jednu stranu skutočnosti, ktoré žijeme, prežívame či zúfame. Falošnú nádej, ktorou sa živíme , vedieme  do sveta ignorovania tej druhej. Zaznávanej v nádeji, že ona sa sama vytratí z nášho života.

Od čias prvých písomných zmienok o význame srdca, ktoré človek nájde v Epose o Gilgamešovi spred 4 500 rokmi, je srdce spájané s božskou podstatou človeka.

Keď zostaneme v rovine mytológie, alebo sa posunieme do súčasnosti, vždy nachádzame iba jedno poznanie.

Srdce je tým symbolickým miestom pre lásku, v ktorom nachádzame svoje nebo na Zemi a miestom, kde sa odpútavame od protikladov.

Dvadsiate storočie bolo svetom protikladov, svetom kde človek nedokázal ubrániť Bohom stvorený svet vnútornej jednoty a poslušne namodeloval svet pre dvoch.

Hitlera a Stalina.

Svet hrozného okamihu , svet, kde systémová chyba protikladnosti bola implantovaná do života miliárd, aby na jej konci zostali v ňom mŕtvolne nehybné telá takmer stovky miliónov.

Ľudí, ktorí na svet prichádzali s prvým nádychom a z jednoty vošli do sveta protikladov, ktorý nezvládli.

Za pár desiatok hodín si pripomenieme svetlý bod dvadsiateho storočia. Ten krátky okamih konca vojny, ktorý po nie dlhom nadýchnutí sa človeka, ľudí, otvoril nové brány vojnových hrôz. Nepodobných tým z čias Hitlera a Stalina, ale tiež prinášajúcich množstvo mŕtvych.

Vinných i nevinných.

Nikto nás nenúti k piete.

Takmer nikomu nezostane ľahostajný výsmech či spochybňovanie hrôz koncentračných táborov. Na Západe i na Východe.

Je iba na nás, aby sme si nanovo otvorili obe komory vlastného srdca a poďakovali za nesmierne bohatstvo, ktoré nám bolo darované.

Mier.

Je iba na nás, aby sme aj dnes rozoznali, v dostatočnom predstihu, aké je nebezpečné redukovať ľudí na masu poddajných konzumentov čohokoľvek. Od jedla cez kultúru až po zbrane.

Dejiny ľudstva hovoria viac ako zrozumiteľnou rečou. Držiteľ moci nie je bohom, aby národ premenil na nemysliacu masu pre svoje chúťky.

Choré.

Výskumný projekt urobený na veľkej vzorke vojakov druhej svetovej vojny zistil, že iba dvadsať percent z nich by použilo svoju zbraň voči osobne viditeľnému nepriateľovi a aj to iba v podmienkach drsného prinútenia.

V moderných vojnách je práve najväčšia časť strát na životoch spôsobená zbraňami na diaľku. Ľudské ciele sú neosobné a majú cenu skôr symbolickú.

Je iba na nás pozrieť sa na susedov, aby sme poznali ich tváre a otvorili svoje srdce pre život v jednote sveta protikladov.

Skúste sa aj Vy nadýchnuť, ak ste prepásli okamih prvého nadýchnutia sa.

 

 

 

Poslanec parlamentu za Smer-SD, Ľuboš Bláha, zaútočil na Úrad vlády s cieľom zastreliť zradcu Róberta Fica.

19.11.2017

"Áno, popravovali sme, popravujeme a budeme popravovať!" ("Sí, hemos fusilado, fusilamos y seguiremos fusilando!") Vypisoval poslanec Smer-SD na kapitalistickej sociálnej sieti na obranu tých, čo viac »

Píšem ti Faktúru, komunista. Na 42 miliárd a 388 miliónov eur.

17.11.2017

Píšem ti Faktúru, komunista. Na 42 miliárd a 388 miliónov eur. Na 7 593 eur na každého človeka žijúceho na Slovensku. To je DLH, ktorý si vytrovil za 11 rokov v pozícií, kedy oligarchovia viac »

Andrejovi Dankovi – Slovensko nie je Lesostav Revúca, aby ho priviedol do ruín a dlžôb, ako jeho otec.

16.11.2017

Slovensko a jeho občania – okrem darebákov eštebákov a komunistov registrovaných v SNS – odmietajú osud Lesostavu Revúca. Privatizácie na barbarský spôsob otca Andreja Danka. Privatizácie, viac »

cukrovka, pacient, doktor, vyšetrenie, ordinácia

Lekári môžu obísť Druckera: Zámer rozšíriť ordinačné hodiny nemusí vyjsť

21.11.2017 07:00

Po novom by v ambulanciách lekári mali odpracovať minimálne sedem hodín každý deň, teda 35 hodín za týždeň.

Bialowiežský prales, Poľsko

Poľsku hrozí za výrub v pralese pokuta 100 000 eur denne

20.11.2017 22:05

Poľsko musí okamžite prestať rúbať v chránenom Bialowiežskom pralese, alebo zaplatí každý deň pokutu 100 000 eur. Rozhodol o tom súdny dvor Európskej únie.

bitcoin, mena, platidlo

Hodnota bitcoinu prekročila hranicu 8-tisíc dolárov

20.11.2017 21:34

Digitálna mena bitcoin pokračuje v raste na nové rekordy a prvýkrát prekonala 8000 dolárov.

trump

Trump: USA opäť zaradí KĽDR na zoznam podporovateľov terorizmu

20.11.2017 20:27, aktualizované: 22:07

Spojené štáty opäť začlení KĽDR na zoznam krajín podporujúcich terorizmus. V pondelok to podľa agentúry Reuters oznámil americký prezident Donald Trump.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,043
Celková čítanosť: 5817761x
Priemerná čítanosť článkov: 5578x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy