Založ si blog

Dve nemilosrdné a choré srdcia chladnokrvne vraždili.

Vražda vyžaduje nielen kňaza, ale predovšetkým obeť. Vo Vatikáne bolo množstvo kňazov no obete boli ďaleko.

Naozaj ľudia, nech sú odetí do čohokoľvek, sú povinní slúžiť jedinému  – monotónnej reprodukcií všeobecných nesúvislosti, na konci ktorých sú desiatky miliónov obetí ?

Stačí chvíľu sa zastaviť a listovať v pamäti, aby človek videl krutú realitu. Život človeka je pričasto životom, ktorý nechcel žiť a mal o ňom úplne inú predstavu. A predsa sa prispôsobil, aby napokon podľahol vábeniu výhodnosti zapredania sa.

Prvých deväť mesiacov nášho života trávime v bezpečí materského lona. Ponorený v kvapaline cítime harmóniu rajského života. V tom nádherne dlhom čase čakania má naše srdce iba jednu komoru a jeden krvný obeh.

Svet polarity, život protikladov, začíname veľmi jednoducho.

Jemným plesknutím po zadočku a prvým hlbokým nádychom.

Prekročíme pomyselný prah jednoty a vhupneme rovnými nohami do života dvojakosti. Rozpoltení a v mnohých prípadoch aj ako ľudia zúfalstva a beznádeje.

Prvým nádychom nám vývin daruje obe pľúca a srdcovú prepážku, ktorá nám srdce rozdelí na dve komory.

Ľavú a pravú.

Od tejto chvíle sme vlastníkmi dvoch krvných obehov, veľkého čiže telesného a malého, alebo pľúcneho.

Naše telo považuje obe za rovnako dôležité a prideľuje im rovnaké množstvo krvi.

Proti tomu však stojíme, my. Snažíme sa zvýhodniť jednu stranu skutočnosti, ktoré žijeme, prežívame či zúfame. Falošnú nádej, ktorou sa živíme , vedieme  do sveta ignorovania tej druhej. Zaznávanej v nádeji, že ona sa sama vytratí z nášho života.

Od čias prvých písomných zmienok o význame srdca, ktoré človek nájde v Epose o Gilgamešovi spred 4 500 rokmi, je srdce spájané s božskou podstatou človeka.

Keď zostaneme v rovine mytológie, alebo sa posunieme do súčasnosti, vždy nachádzame iba jedno poznanie.

Srdce je tým symbolickým miestom pre lásku, v ktorom nachádzame svoje nebo na Zemi a miestom, kde sa odpútavame od protikladov.

Dvadsiate storočie bolo svetom protikladov, svetom kde človek nedokázal ubrániť Bohom stvorený svet vnútornej jednoty a poslušne namodeloval svet pre dvoch.

Hitlera a Stalina.

Svet hrozného okamihu , svet, kde systémová chyba protikladnosti bola implantovaná do života miliárd, aby na jej konci zostali v ňom mŕtvolne nehybné telá takmer stovky miliónov.

Ľudí, ktorí na svet prichádzali s prvým nádychom a z jednoty vošli do sveta protikladov, ktorý nezvládli.

Za pár desiatok hodín si pripomenieme svetlý bod dvadsiateho storočia. Ten krátky okamih konca vojny, ktorý po nie dlhom nadýchnutí sa človeka, ľudí, otvoril nové brány vojnových hrôz. Nepodobných tým z čias Hitlera a Stalina, ale tiež prinášajúcich množstvo mŕtvych.

Vinných i nevinných.

Nikto nás nenúti k piete.

Takmer nikomu nezostane ľahostajný výsmech či spochybňovanie hrôz koncentračných táborov. Na Západe i na Východe.

Je iba na nás, aby sme si nanovo otvorili obe komory vlastného srdca a poďakovali za nesmierne bohatstvo, ktoré nám bolo darované.

Mier.

Je iba na nás, aby sme aj dnes rozoznali, v dostatočnom predstihu, aké je nebezpečné redukovať ľudí na masu poddajných konzumentov čohokoľvek. Od jedla cez kultúru až po zbrane.

Dejiny ľudstva hovoria viac ako zrozumiteľnou rečou. Držiteľ moci nie je bohom, aby národ premenil na nemysliacu masu pre svoje chúťky.

Choré.

Výskumný projekt urobený na veľkej vzorke vojakov druhej svetovej vojny zistil, že iba dvadsať percent z nich by použilo svoju zbraň voči osobne viditeľnému nepriateľovi a aj to iba v podmienkach drsného prinútenia.

V moderných vojnách je práve najväčšia časť strát na životoch spôsobená zbraňami na diaľku. Ľudské ciele sú neosobné a majú cenu skôr symbolickú.

Je iba na nás pozrieť sa na susedov, aby sme poznali ich tváre a otvorili svoje srdce pre život v jednote sveta protikladov.

Skúste sa aj Vy nadýchnuť, ak ste prepásli okamih prvého nadýchnutia sa.

 

 

 

Súdruhovia klikajúci na čítanosť, vaša bezmocnosť je nadrozmerná.

25.07.2017

Vyrobiť čítanosť za jednu štvrtinu času štvornásobnú mi zakladá ôpovinnosťč požiadať predsedu Smer-SD, Róberta Fica, aby v rámci svojej novej právomoci vás vyznamenal Radom klikajúceho viac »

O uväznení Mečiara rozhodovali slovenskí miliardári dávno predtým ako budú súdy od Harabína dnes.

25.07.2017

Ukážte mi jedného ponovembrového slovenského miliardára vyklíčeného bez semena zodpovednosti a poctivosti ako podnikateľ Baťa, miliardára ktorému bolo darované bohatstvo ľudí privatizáciou, viac »

Už aj Smer-SD má svojho Fruniho a BMG Invest a desaťtisíce poškodených klientov.

22.07.2017

Smer-SD si v baniach uhľobaróna zriadil ilegálne legálnu Alobalovú baliareň jednej miliardy eur, no zriadiť si Alobalovú dielničku v Národnej banke Slovenska vypovedá o politickom hulvátstve viac »

Saint-Tropez požiar

Požiare vo Francúzsku pod kontrolou, stále ale horí pri Saint-Tropez

25.07.2017 16:25

Väčšina požiarov, ktoré od pondelka sužovali juhovýchod Francúzska a Korziku, sú pod kontrolou.

dar, dedičstvo, hypotéka

Výška štátnej prémie na stavebnom sporení sa zrejme nezmení

25.07.2017 16:17

Na získanie maximálnej výšky štátnej prémie bude potrebné vložiť na účet stavebného sporenia zrejme aj v budúcom roku vklady vo výške 1 327, 80 eura.

plyn, energie

Spoločnosť Nafta mala vlani čistý zisk takmer 80 miiónov eur

25.07.2017 16:14

Akciová spoločnosť Nafta, ktorá prevádzkuje podzemné zásobníky plynu, dosiahla v minulom roku čistý zisk 79,6 mil. eur.

Trump

Trump označil politiku EÚ voči USA za príliš protekcionistickú

25.07.2017 16:02

Americký prezident Donald Trump obvinil EÚ z prílišného protekcionizmu vo vzťahu k USA.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 980
Celková čítanosť: 5477907x
Priemerná čítanosť článkov: 5590x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy