Založ si blog

Keď skončíte s antikoncepciou, pán biskup, očakávam výzvu voči sviniam, čo kŕmia ľudí nezdravými prascami.

Keď horí dom málo ľudí ho vtedy maľuje.

Slovenským katolíckym farmaceutom i spišskému biskupovi Štefanovi Sečkovi, no aj Aliancií za nedeľu sa to vidí natoľko v súlade s požiadavkami rozumu, že oni namiesto hasičov volajú maliarov. Takáto asociácia sa mi prehrávala mysľou, keď som čítal správu o výzve katolíckych farmaceutov na právo vo výhrade svedomia. Aby sme si rozumeli, právo odmietnuť “expedíciu a predaj prostriedkov ničiacich ľudskú plodnosť a ľudský život od jeho počatia”

V celej histórií platilo, že pri prijímaní toho čo dostávame veľmi bohato od prírody sa máme zriecť aktu chamtivosti.

Ibaže , my ľudia, matke Zemi nechceme darovať nič.

Prastará mravná skúsenosť formulujúca úctu k zemi obsahovala zákaz zbierať spadnuté klasy či dvíhať odpadnuté hrozno. Táto malilinká časť úrody mala ísť v prospech zeme alebo predkov, ktorí žehnali generáciám živým.

Podľa aténskeho zvyku bolo pri jedle zakázané zbierať omrvinky, pretože tie patrili Bohom.

Dnes mnoho ľudí zomiera na akútnu prítomnosť zdravého rozumu. Dnes je mnoho energie  vyplýtvanej na ovplyvňovanie niekoho iného bez toho, aby sme si uvedomili, že mu zároveň vnucujeme svoju dušu. Svoje vlastné hriechy.

Každý človečenský čin, na konci ktorého je zachránený jeden ľudský život je hodný viac ako úcty v podobe plechovej atrapy zavesenej za zvuku fanfár a prihlúplych úsmevov či morbídnych bilboardov.

Priznám sa, aktivisti, nenašiel som štatistiku predaja prostriedkov ničiacich ľudskú plodnosť a ľudský život od počatia. Preto uvediem iba dva fakty. Dnes je už natoľko známa informácia o škodlivosti antikoncepčnej chémie, že aj tých pár tisíc žien, ktoré veria na „zázrak“ farmakológie sú iba stopové prvky spoločnosti v porovnaní s niečím, nad čím zatvára oči štát, cirkev i aktivisti.

Obchody na Slovensku sú plné Slovákov a tonami nekvalitného bravčového mäsa. Stali sme sa potravinovou „kafilériou“, trhom odpadu pre bravčové mäso, ktoré iné krajiny Európy nespotrebujú alebo nespracujú do výrobkov. No my, „Slováci“ to vieme spracovať a predať za lacný peniaz. To nehovorím ja, ale tvrdí to predseda Zväzu chovateľov ošípaných na Slovensku, Andrej Imrich.

Zdá sa vám nelogické hovoriť o prascoch v kontexte antikoncepcie ?

Mne nie.

Tyrania nemorálnosti farmakologického priemyslu  aj vášeň zo zisku prasiat predávajúcich nezdravé svine majú totiž veľa spoločného. Rozdiel je v inom. Odhadujem, že pri antikoncepcií ide o niekoľko tisíc žien, pri nekvalitnom bravčovom mäse je ohrozené zdravie niekoľkých miliónov.

Keď k nemu priradím väčšinu potravín napchatých karcinogénnou chémiou predávanou v podobe potravín na našich pultoch potom sa musím pýtať.

KDE sú aktivisti, kde je štát, kde je cirkev ak je ohrozovaný ľudský život v takto rozmere ?

Neznášam ľudí, ktorí jedlo neberú  vážne.

No prejsť mlčaním nečestné, nehanebné a nedôstojné podporovanie chorôb tam, kde sa zneužíva sociálny status kupujúcich a ten sa prekrýva záujmom o stopovú prítomnosť inej formy ohrozovania ľudského života od počatia, by bolo do neba volajúcim farizejstvom.

Ľudia, aj aktivisti kričia o hriechu, no zabúdajú, že niet morbídnejšieho hriechu, ako ľudská hlúposť.

Ak raz spoločnosť dopusti, v núdzi a chamtivosti, aby naše stoly ovládol iba záujem po zisku, kde na jednom tanieri je nezdravé jedlo a vedľa neho lieky,  potom je spoločnosť na najlepšej ceste k chudobe a zlej žatve.

Žatve v podobe pôrodnosti a kvality ľudského života. Po počatí.

Pozberajme zdravú úrodu a klasy padnuté na zem nechajme Matke Zemi.

 

 

 

Posledných 12 rokov vykrádania zdravotníctva ukázalo, že zdieranie ľudia milujú. Viac, ako svoje zdravie.

18.09.2017

Človek Pavla Pašku, podpredsedu Smer-SD, Marcel Forai, riaditeľ Všeobecnej zdravotnej poisťovne, s platom 4 500 eur mesačne nakupujúci honosné nehnuteľnosti po celom Slovensku, podpísal 69 zmlúv viac »

Elitná jednotka boja so zločinom zberá aj klebety. Napríklad na Danka. Finančným inštitúciám unikajú dôverné dokumenty s daňovým tajomstvom. Napríklad na prezidenta Kisku.

14.09.2017

„V kriminálnych informáciách, čo je zber klebiet po ulici, sú ich na každého politika stovky,” reagoval Kaliňák. Ak to je tak, potom by ma zaujímal dôvod, prečo NAKA nebola schopná rok viac »

Ak by mal Robert Fico zaplatiť všetky dane z neoprávnených výhod v prezidentskej kampani musel by predať rodinu do otroctva. Aj to Vrece zemiakov, do podoby ktorého sa premenil po vyhlásení výsledkov volieb.

13.09.2017

Kiskom prenajatá súkromná firma a Ficova súkromná firma s názvom Slovenská republika. Práve začal prezidentská kampaň, lebo tí, ktorí riadia Roberta Fica, potrebujú amnestie ešte vo väčšom viac »

RYANAIR

Ryanair zrušil Bratislave 12 letov

19.09.2017 20:00

Státisíce pasažierov so zrušenými letmi, milióny v neistote.

prezident Andrej Kiska dane kampan

Kiska chcel uplatniť vratku DPH v sume 146-tisíc eur

19.09.2017 19:34

O takmer 150–tisíc eur chcela prezidentova firma obrať štát pri dani z pridanej hodnoty.

taliansko, migranti, migrant

Francúzska polícia núti stovky imigrantov opustiť provizórny tábor

19.09.2017 18:46

Do provizórneho tábora neďaleko Lamanšského prielivu prichádzajú utečenci s nádejou, že sa im podarí dostať do Veľkej Británie.

viktor orbán, orbán, maďarsko,

EÚ kontrolovala železnice medzi dvomi dedinami. V jednej má Orbán dom, v druhej sa narodil

19.09.2017 17:44

Železničná trať má celkovo len tri zastávky.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,001
Celková čítanosť: 5643070x
Priemerná čítanosť článkov: 5637x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy