Založ si blog

Keď skončíte s antikoncepciou, pán biskup, očakávam výzvu voči sviniam, čo kŕmia ľudí nezdravými prascami.

Keď horí dom málo ľudí ho vtedy maľuje.

Slovenským katolíckym farmaceutom i spišskému biskupovi Štefanovi Sečkovi, no aj Aliancií za nedeľu sa to vidí natoľko v súlade s požiadavkami rozumu, že oni namiesto hasičov volajú maliarov. Takáto asociácia sa mi prehrávala mysľou, keď som čítal správu o výzve katolíckych farmaceutov na právo vo výhrade svedomia. Aby sme si rozumeli, právo odmietnuť “expedíciu a predaj prostriedkov ničiacich ľudskú plodnosť a ľudský život od jeho počatia”

V celej histórií platilo, že pri prijímaní toho čo dostávame veľmi bohato od prírody sa máme zriecť aktu chamtivosti.

Ibaže , my ľudia, matke Zemi nechceme darovať nič.

Prastará mravná skúsenosť formulujúca úctu k zemi obsahovala zákaz zbierať spadnuté klasy či dvíhať odpadnuté hrozno. Táto malilinká časť úrody mala ísť v prospech zeme alebo predkov, ktorí žehnali generáciám živým.

Podľa aténskeho zvyku bolo pri jedle zakázané zbierať omrvinky, pretože tie patrili Bohom.

Dnes mnoho ľudí zomiera na akútnu prítomnosť zdravého rozumu. Dnes je mnoho energie  vyplýtvanej na ovplyvňovanie niekoho iného bez toho, aby sme si uvedomili, že mu zároveň vnucujeme svoju dušu. Svoje vlastné hriechy.

Každý človečenský čin, na konci ktorého je zachránený jeden ľudský život je hodný viac ako úcty v podobe plechovej atrapy zavesenej za zvuku fanfár a prihlúplych úsmevov či morbídnych bilboardov.

Priznám sa, aktivisti, nenašiel som štatistiku predaja prostriedkov ničiacich ľudskú plodnosť a ľudský život od počatia. Preto uvediem iba dva fakty. Dnes je už natoľko známa informácia o škodlivosti antikoncepčnej chémie, že aj tých pár tisíc žien, ktoré veria na „zázrak“ farmakológie sú iba stopové prvky spoločnosti v porovnaní s niečím, nad čím zatvára oči štát, cirkev i aktivisti.

Obchody na Slovensku sú plné Slovákov a tonami nekvalitného bravčového mäsa. Stali sme sa potravinovou „kafilériou“, trhom odpadu pre bravčové mäso, ktoré iné krajiny Európy nespotrebujú alebo nespracujú do výrobkov. No my, „Slováci“ to vieme spracovať a predať za lacný peniaz. To nehovorím ja, ale tvrdí to predseda Zväzu chovateľov ošípaných na Slovensku, Andrej Imrich.

Zdá sa vám nelogické hovoriť o prascoch v kontexte antikoncepcie ?

Mne nie.

Tyrania nemorálnosti farmakologického priemyslu  aj vášeň zo zisku prasiat predávajúcich nezdravé svine majú totiž veľa spoločného. Rozdiel je v inom. Odhadujem, že pri antikoncepcií ide o niekoľko tisíc žien, pri nekvalitnom bravčovom mäse je ohrozené zdravie niekoľkých miliónov.

Keď k nemu priradím väčšinu potravín napchatých karcinogénnou chémiou predávanou v podobe potravín na našich pultoch potom sa musím pýtať.

KDE sú aktivisti, kde je štát, kde je cirkev ak je ohrozovaný ľudský život v takto rozmere ?

Neznášam ľudí, ktorí jedlo neberú  vážne.

No prejsť mlčaním nečestné, nehanebné a nedôstojné podporovanie chorôb tam, kde sa zneužíva sociálny status kupujúcich a ten sa prekrýva záujmom o stopovú prítomnosť inej formy ohrozovania ľudského života od počatia, by bolo do neba volajúcim farizejstvom.

Ľudia, aj aktivisti kričia o hriechu, no zabúdajú, že niet morbídnejšieho hriechu, ako ľudská hlúposť.

Ak raz spoločnosť dopusti, v núdzi a chamtivosti, aby naše stoly ovládol iba záujem po zisku, kde na jednom tanieri je nezdravé jedlo a vedľa neho lieky,  potom je spoločnosť na najlepšej ceste k chudobe a zlej žatve.

Žatve v podobe pôrodnosti a kvality ľudského života. Po počatí.

Pozberajme zdravú úrodu a klasy padnuté na zem nechajme Matke Zemi.

 

 

 

Róbert Fico hovorí, že nie je hlupák a klamár.

21.07.2017

Veda o hlúposti preukázala, že hustota hlupákov je rovnaká medzi členmi vlády ako medzi pravidelnými návštevníkmi krčiem nižších cenových skupín. Tvrdí český lekár a propagátor vedy, viac »

Keď zaútočí Hlas podobný Ficovi na Brusel, aby doniesol Slovákom kvalitné potraviny aké majú Nemci, treba dobiť viac.

20.07.2017

Hneď z kraja treba tým zloduchom v Bruseli povedať, že žiadne „čierne opice“, ako im familiárne hovoria voliči Smer-SD a Kotlebu, žiadne kvóty utečencov, lebo je to vec strategická na ceste viac »

Žatevný pornoherec Fico „oslavuje“ Deklaráciu zvrchovanosti v štáte, kde Kaliňáková polícia masakruje Deti a Žigová manželka lesy.

17.07.2017

V štáte, kde sa nanovo, napriek skúsenosti z červených kaukliarov moci v desivosti prežitých štyroch desiatok rokov, pripomínajú slová velikána politiky, Winstona Churchila – „Komunizmus viac »

Viktor Orbán

Orbán: Integrácia zlyhá. Moslimovia sa považujú za silnejších, než sú kresťania

22.07.2017 14:11

Podpora migrácie nie je odpoveďou na ekonomické problémy, povedal maďarský konzervatívny premiér Viktor Orbán.

Viktor Orbán, prejav

Inkvizícia EÚ namierená proti Poľsku nikdy nemôže uspieť, tvrdí Orbán

22.07.2017 13:35

Maďarsko použije všetky právne prostriedky, aby v Európskej únii preukázalo solidaritu s Poľskom. Povedal to maďarský premiér Viktor Orbán.

grecko, protest, demonstracia

Zadlžení Gréci sú z najhoršieho vonku

22.07.2017 13:00

Grécku ešte vlani hrozil odchod z eurozóny, no teraz sa podľa mnohých makroekonomických ukazovateľov pomaly dostáva z najhoršieho.

grécko, kos, zemetrasenie, pláž, ľudia na pláži,

Ľudia na Kose spali druhú noc pod holým nebom, báli sa ďalších otrasov

22.07.2017 12:16

Stovky dovolenkárov na gréckom ostrove Kos, ktorý postihlo zemetrasenie, spali už druhú noc za sebou pod holým nebom v obavách pred ďalším zemetrasením.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 977
Celková čítanosť: 5461841x
Priemerná čítanosť článkov: 5590x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy