Založ si blog

“Pohladkaj” si „svojho“ Róma a ty, neukradni bohatstvo svojich bielych !

Aj vrah môže vysloviť myšlienky, o ktorých možno má zmysel hovoriť.

Vrah cigánov, mestský policajt z Hurbanova, ale aj vrah z Devínskej svoje „povedali“. Myšlienkam vrahov obete už neodpovedajú.

Na výstrely zbraní ešte nikto nevymyslel odpoveď. Neozbrojenú.

Cigánsky, alebo ak chcete Rómsky problém, neexistuje. Morbídnosť spred pár dní splodila iba aktivity dvoch extrémnych skupín, ktoré v tých chvíľach potvrdzujú hodnotu nepotrebného. Kotlebovcov a občianskych aktivistov. Minuli sa desiatky miliárd na takzvané projekty a spoločnosť prešľapuje v tom istom bahne.

Čo teda existuje ? Je tu prítomná neúcta k rešpektovaniu základnej rovnováhy, až na pár výnimiek. Práva a povinnosti. Na strane Rómov. Existuje tu status zákonom aprobovaného príživníctva. Na strane moci. Existuje tu nezáujem pracovať a žiť, až na pár výnimiek. Na strane Rómov. Existuje tu narastajúca nespokojnosť „sponzorovať“ minoritnú časť obyvateľstva. Na strane ostatných. Je tu prítomná ľahostajnosť moci, ktorej zisk v podobe hlasovacieho lístka vo voľbách má vyššie preferencie ako snaha urobiť poriadok. Na strane moci.

Dejiny nám dávajú jedno a to isté ponaučenie. Históriu píšu jednotlivci svojimi veľkolepými cieľmi a výsledkami. Slovensko má však výnimku. Tu dejiny píšu Rómovia, ako jeden veľký orchester za cenu „vstupného“ ostatných, ktorí tvoria svet hodnôt.

V tej mäteží rozbúrenej a rasizmom okorenenej verejnej mienky prichádza 85 rokov staré Leninovo heslo :

„Vojnu palácom, mier chyžiam“ !

Zákonite ide, ruka v ruke, s najobmedzenejším a najscestnejším spôsobom myslenia v podobe „triedneho boja“, na konci ktorého je „prítomný“ vybudovaný „lepší svet“. Utopistický.

Svet Róberta Fica a jeho „Balík konsolidačných opatrení“ poslaných opozičným stranám v podobe „Listu Kozákov cárovi“ , nie je ničím iným, ako snaha o vytvorenie obrovského alibi, tak potrebného pri priamej voľbe prezidenta republiky v roku 2014.

Iba na pripomenutie: „Môžem vás ubezpečiť, že v roku 2014 už v politike nebudem,“ povedal Fico 6.4.2009.

Ani v jednom z 22 bodov opatrení by sme márne hľadali krok smerujúci k rastu ekonomiky, znižovaniu  nezamestnanosti, prosperite ľudí, rozkvetu vedy a školstva, k blahobytu. Nájdeme tu už otrepaný „politický marketing“ vodcu – prerozdeľovača bohatstva, ktorého cieľom nie je nič iné, ako snaha prekryť obrovské záväzky voči sponzorom a ich riskantným podnikom podnikateľských aktivít, pri ktorých ten „prihlúply“, je vždy štát a jeho štátna pokladnica.

Myslím si, že to nie je to, čo je najlepšie pre ľudí.

Čo robili správni šéfovia štátov včerajška, keď ľudia prosperovali ? Kde hľadať princípy úspechu vládcu ?

História, v celom priereze 52 rozhodujúcich dejinných okamihoch života civilizácie, ponúka v tridsiatich dvoch z nich vždy sa opakujúcich DESAŤ princípov, ktorých zavedenie do života spoločnosti viedlo k blahobytu ľudí. Bolo spojené so základným. Veľkí vladári vždy vedeli vytýčiť CIELE. V tomto smere sme my, Slováci, nesmierne chudobní.

V spomínanom „Desatore“ rozkvetu spoločnosti a blahobytu jej občanov márne hľadám dve, ktoré tu zahmlievajú spoločnosť i cesty jednotlivcov vedúce k prosperite celku už dlhší čas.

Vysoké dane a sociálny štát.

Balík konsolidačných opatrení nesleduje životnú nevyhnutnosť znížiť dlh štátu a naplniť tak sen euroúradníkov z Bruselu.

Z jednoduchého dôvodu. V období rokov 2006 – 2008 malo Slovensko dvojciferný výsledok rastu ekonomiky. A prastará múdrosť po tisícročia velí – šetriť treba v časoch dostatku. Namiesto toho rast dlhu štátu nabral v tom čase obludné rozmery v podobe takmer 8 miliárd.

Dnes, musí šetriť štát a nie ľudia. Ľudia potrebujú jediné. Zmysluplnú prácu, ktorá má inú podobu, ako tá obľúbená u Rómov v podobe sociálnych dávok.

Iba práca a rozvojové projekty smerujú k blahobytu spoločnosti a jej ľudí.

Sociálne dávky vytvárajú „blahobyt“ iba u politikov v podobe hlasov vo voľbách.

 

 

 

Róbert Fico hovorí, že nie je hlupák a klamár.

21.07.2017

Veda o hlúposti preukázala, že hustota hlupákov je rovnaká medzi členmi vlády ako medzi pravidelnými návštevníkmi krčiem nižších cenových skupín. Tvrdí český lekár a propagátor vedy, viac »

Keď zaútočí Hlas podobný Ficovi na Brusel, aby doniesol Slovákom kvalitné potraviny aké majú Nemci, treba dobiť viac.

20.07.2017

Hneď z kraja treba tým zloduchom v Bruseli povedať, že žiadne „čierne opice“, ako im familiárne hovoria voliči Smer-SD a Kotlebu, žiadne kvóty utečencov, lebo je to vec strategická na ceste viac »

Žatevný pornoherec Fico „oslavuje“ Deklaráciu zvrchovanosti v štáte, kde Kaliňáková polícia masakruje Deti a Žigová manželka lesy.

17.07.2017

V štáte, kde sa nanovo, napriek skúsenosti z červených kaukliarov moci v desivosti prežitých štyroch desiatok rokov, pripomínajú slová velikána politiky, Winstona Churchila – „Komunizmus viac »

Viktor Orbán

Orbán: Integrácia zlyhá. Moslimovia sa považujú za silnejších, než sú kresťania

22.07.2017 14:11

Podpora migrácie nie je odpoveďou na ekonomické problémy, povedal maďarský konzervatívny premiér Viktor Orbán.

Viktor Orbán, prejav

Inkvizícia EÚ namierená proti Poľsku nikdy nemôže uspieť, tvrdí Orbán

22.07.2017 13:35

Maďarsko použije všetky právne prostriedky, aby v Európskej únii preukázalo solidaritu s Poľskom. Povedal to maďarský premiér Viktor Orbán.

grecko, protest, demonstracia

Zadlžení Gréci sú z najhoršieho vonku

22.07.2017 13:00

Grécku ešte vlani hrozil odchod z eurozóny, no teraz sa podľa mnohých makroekonomických ukazovateľov pomaly dostáva z najhoršieho.

grécko, kos, zemetrasenie, pláž, ľudia na pláži,

Ľudia na Kose spali druhú noc pod holým nebom, báli sa ďalších otrasov

22.07.2017 12:16

Stovky dovolenkárov na gréckom ostrove Kos, ktorý postihlo zemetrasenie, spali už druhú noc za sebou pod holým nebom v obavách pred ďalším zemetrasením.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 977
Celková čítanosť: 5461866x
Priemerná čítanosť článkov: 5590x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy