Založ si blog

Ak som ja rasista, čo sú potom Leniví spoluobčania ?

Povedať lenivým, aby pracovali a neparazitovali  je rasová nenávisť ?

Povedať, že protest tých čo pracujú v podobe odmietania živiť lenivých je rasová nenávisť, predpokladá prítomnosť vysokého stupňa domýšľavosti a zahmlievania podstaty problému.

Z tohto pohľadu som rasista, pretože nemám rád lenivých. Ako však nazvať toho, ktorý očakáva moju „charitu“ ?

Pripomína mi to vtip o chlapíkovi , ktorý padá z mrakodrapu a po každom poschodí si hovorí – „Zatiaľ je to dobre“.

Áno, zatiaľ sa každý mesiac „objaví poštár“. Obraz, ktorý je tu prítomný takmer sedemdesiat rokov a vyvoláva stále rovnaký obraz nadšenia a stav rovnakej bázne, ako v človeku, ktorý za jasných nocí hľadí na nádheru nebies a velebí Boha. Pohľad na iných, čo pracujú, patrí medzi vrcholné výkony tých prizerajúcich.

Schopnosť človeka klamať je prirodzeným talentom a genetickou výbavou, ktorej umné uplatňovanie vedie na cestu výhod. Bez ohľadu na farbu pleti, náboženstva či jazyka. Proti nemu však stojí nepriateľ viac ako zdatný. Náš zmysel pre rozpoznanie takéhoto podvodu. A všetci vieme svoje, že najľahšie sa hľadajú chyby u iných.

Charita nie je človeku prirodzená. Ak teda, jedinec urobí niečo, čím pomôže inému, je to vždy iba výsledkom manipulačného klamu alebo reciprocita očakávajúca zisk pre toho, kto ju urobil.

Gény človeka majú totiž vždy prítomnú tendenciu podvádzať.

Klasickými príkladmi živočíšnej ríše , položených na protipóloch, sú africký včelojed a kukučka. Kým prvý z nich disponuje danosťou , uplatňovanie ktorej „velí“, aby sa polovica druhu v danom roku nerozmnožovala a pomáhala druhej podieľať sa na zodpovednosti kŕmiť a vychovávať mladých jedincov rodu, ten druhý – kukučka – presúva svoju zodpovednosť na iné druhy živočíchov.

Klasickými príkladmi z ríše homo sapiens sú štát a Leniví. Na ich protipóle stoja ľudia vytvárajúci svet hodnôt. Svojou prácou a činorodosťou sa podieľajú na kŕmení tých dvoch. Samozrejme bez zjavných pozitívnych výsledkov na ich výchove. Na šťastie nezabúdajú ani na svoj druh – kŕmiť a vychovávať. K poslušnosti, pracovitosti či rešpektovaniu zákonov človeka, lebo zákony Božie sú tejto krajine ukradnuté už dávno.

Dejiny ľudstva nám dávajú nepreberné množstvo príkladov, ktoré vypovedajú, aké nebezpečné až smrteľne nebezpečné je ponechať „samcovi“ neprerušovaný prístup k „samici“.  Samici – Štátnej pokladnici.

Vedený iba neobvyklým rozmerom princípov humanizmu a snahy zachrániť „samcov“ pred smrteľným nebezpečenstvo trvajúcim už viac ako dve desaťročia, prichádzam so skromným návrhom riešenia tohto klbka.

Dvadsať dva rokov občania Slovenska pracovali a vytvárali tak hodnoty, ktorými kŕmili štát a Lenivých. Ak bývalý ekonomický poradca Róberta Fica  vydokladuje „stratenie sa“ PIATICH miliárd eur za jeden rok, ( napríklad korupciou a predražovaním projektov verejného obstarávania), potom môj návrh nespôsobí tým dvom skupinám žiadne problémy.

Najbližších 22 rokov bude štát pracovať pre potreby občanov Slovenska a vytvorí podmienky, aby sa 5 miliárd „nestratilo“ a Leniví budú pracovávať na čistote Slovenska. Budú svoje potomstvo viesť k úcte a zodpovednosti vo výchove a vzdelávaní.

No, a v roku 2034 to vyhodnotíme, ktoré obdobie bolo prospešné. Ja v tom čase budem oslavovať dve významné udalosti.

Osobnú, budem oslavovať 86 rokov svojho života.

Spoločenskú, budem tancovať a oslavovať prerod občana Slovenska, ktorý dnes pochopil, že má aspoň na odvahu Lastovičieho kurčaťa. Toto slabé a bezmocné vtáča súperenie s vajíčkom kukučky rieši tak, že si ho naloží na bedrá a vyhodí z hniezda.

A na záver kontrolná otázka : “Je náhoda, že v Konsolidačnom balíčku Róberta Fica chýba “stratených”  Stanekových 5 miliárd eur ročne a celá záťaž sa prenáša IBA na občana” ?

Théseus zvíťazil nad Minotaurom, autor: Charles-Édouard Chaise, 1791

 

pavolkaplan

 

Róbert Fico dnes, potom čo sa na NAKA Ladislav Baštrnák priznal k trestnému činu krátenia daní vo výške 2 milióny eur, odvolá Róberta Kaliňáka z funkcie ministra vnútra.

19.08.2017

Róbert Fico dnes, potom čo sa na NAKA Ladislav Baštrnák priznal k trestnému činu krátenia daní vo výške 2 milióny eur, odvolá Róberta Kaliňáka z funkcie ministra vnútra. Hneď po ňom podá viac »

Keď Červený Potkan vyvezie z ministerstva jednu miliardu a dvesto miliónov je ticho, ak to urobí Potkan vlastenecký a iba polovicu, pišťanie Potkanov Červených počujú až v Bruseli.

18.08.2017

„Konečne sa mohol ponoriť do svojej ničím nerušenej existencie. Zistil, že je to nádherné ! To sú slová vraha z románu Parfum od Patrika Süskinda. Po takmer 200 rokoch od čias Edgara Allana viac »

Opilcovi Slotovi bude vyvíjať auto bez šoféra SNS-ák za 6 miliónov eur, človek, ktorý v roku 2009 predal štátu vzduch za neuveriteľných 51 miliónov eur.

16.08.2017

A ak bude platiť opcia podpísaná a schválená vládou Fica, dostane ďalších 51 miliónov. Nominant SNS je „vedec“ na pohľadanie. Po „vývoji“ výstroja vojaka 21.storočia, kde iba nakúpil viac »

práca, kuchyňa. kuchár, zamestnanie, profesia

Čerstvosť dostáva na frak. Štát mení pravidlá hry

21.08.2017 00:00

Kauza holandských fipronilových vajec odkrýva, ako funguje moderné verejné stravovanie. Čerstvosť, jeden z princípov kvalitných jedál, dostáva na frak.

merkelova

Nič by som nemenila, vyhlásila Merkelová v súvislosti s otvorením dverí utečencom

20.08.2017 20:44

Na otázku, či by sa teraz, so súčasnými vedomosťami, zachovala inak, keby sa situácia z roku 2015 znova zopakovala, Merkelová odvetila, že nie.

dúhový pochod bratislava

Farby dúhy zdvihli napätie v koalícii

20.08.2017 20:00

Festival Dúhový Pride 2017, ktorého siedmy ročník sa konal počas víkendu v bratislavských uliciach, postavil proti sebe koaličné strany SNS a Most-Híd.

PREMIÉR, fico,

Premiér Fico o Sulíkovi: Moja vláda nie je dokonalá, avšak nepovalím ju ako Vy

20.08.2017 19:09

Premiér Robert Fico na svojom profile na sociálnej sieti ostro kritizoval šéfa opozície Richarda Sulíka.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 989
Celková čítanosť: 5556423x
Priemerná čítanosť článkov: 5618x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy