Založ si blog

Ak som ja rasista, čo sú potom Leniví spoluobčania ?

Povedať lenivým, aby pracovali a neparazitovali  je rasová nenávisť ?

Povedať, že protest tých čo pracujú v podobe odmietania živiť lenivých je rasová nenávisť, predpokladá prítomnosť vysokého stupňa domýšľavosti a zahmlievania podstaty problému.

Z tohto pohľadu som rasista, pretože nemám rád lenivých. Ako však nazvať toho, ktorý očakáva moju „charitu“ ?

Pripomína mi to vtip o chlapíkovi , ktorý padá z mrakodrapu a po každom poschodí si hovorí – „Zatiaľ je to dobre“.

Áno, zatiaľ sa každý mesiac „objaví poštár“. Obraz, ktorý je tu prítomný takmer sedemdesiat rokov a vyvoláva stále rovnaký obraz nadšenia a stav rovnakej bázne, ako v človeku, ktorý za jasných nocí hľadí na nádheru nebies a velebí Boha. Pohľad na iných, čo pracujú, patrí medzi vrcholné výkony tých prizerajúcich.

Schopnosť človeka klamať je prirodzeným talentom a genetickou výbavou, ktorej umné uplatňovanie vedie na cestu výhod. Bez ohľadu na farbu pleti, náboženstva či jazyka. Proti nemu však stojí nepriateľ viac ako zdatný. Náš zmysel pre rozpoznanie takéhoto podvodu. A všetci vieme svoje, že najľahšie sa hľadajú chyby u iných.

Charita nie je človeku prirodzená. Ak teda, jedinec urobí niečo, čím pomôže inému, je to vždy iba výsledkom manipulačného klamu alebo reciprocita očakávajúca zisk pre toho, kto ju urobil.

Gény človeka majú totiž vždy prítomnú tendenciu podvádzať.

Klasickými príkladmi živočíšnej ríše , položených na protipóloch, sú africký včelojed a kukučka. Kým prvý z nich disponuje danosťou , uplatňovanie ktorej „velí“, aby sa polovica druhu v danom roku nerozmnožovala a pomáhala druhej podieľať sa na zodpovednosti kŕmiť a vychovávať mladých jedincov rodu, ten druhý – kukučka – presúva svoju zodpovednosť na iné druhy živočíchov.

Klasickými príkladmi z ríše homo sapiens sú štát a Leniví. Na ich protipóle stoja ľudia vytvárajúci svet hodnôt. Svojou prácou a činorodosťou sa podieľajú na kŕmení tých dvoch. Samozrejme bez zjavných pozitívnych výsledkov na ich výchove. Na šťastie nezabúdajú ani na svoj druh – kŕmiť a vychovávať. K poslušnosti, pracovitosti či rešpektovaniu zákonov človeka, lebo zákony Božie sú tejto krajine ukradnuté už dávno.

Dejiny ľudstva nám dávajú nepreberné množstvo príkladov, ktoré vypovedajú, aké nebezpečné až smrteľne nebezpečné je ponechať „samcovi“ neprerušovaný prístup k „samici“.  Samici – Štátnej pokladnici.

Vedený iba neobvyklým rozmerom princípov humanizmu a snahy zachrániť „samcov“ pred smrteľným nebezpečenstvo trvajúcim už viac ako dve desaťročia, prichádzam so skromným návrhom riešenia tohto klbka.

Dvadsať dva rokov občania Slovenska pracovali a vytvárali tak hodnoty, ktorými kŕmili štát a Lenivých. Ak bývalý ekonomický poradca Róberta Fica  vydokladuje „stratenie sa“ PIATICH miliárd eur za jeden rok, ( napríklad korupciou a predražovaním projektov verejného obstarávania), potom môj návrh nespôsobí tým dvom skupinám žiadne problémy.

Najbližších 22 rokov bude štát pracovať pre potreby občanov Slovenska a vytvorí podmienky, aby sa 5 miliárd „nestratilo“ a Leniví budú pracovávať na čistote Slovenska. Budú svoje potomstvo viesť k úcte a zodpovednosti vo výchove a vzdelávaní.

No, a v roku 2034 to vyhodnotíme, ktoré obdobie bolo prospešné. Ja v tom čase budem oslavovať dve významné udalosti.

Osobnú, budem oslavovať 86 rokov svojho života.

Spoločenskú, budem tancovať a oslavovať prerod občana Slovenska, ktorý dnes pochopil, že má aspoň na odvahu Lastovičieho kurčaťa. Toto slabé a bezmocné vtáča súperenie s vajíčkom kukučky rieši tak, že si ho naloží na bedrá a vyhodí z hniezda.

A na záver kontrolná otázka : “Je náhoda, že v Konsolidačnom balíčku Róberta Fica chýba “stratených”  Stanekových 5 miliárd eur ročne a celá záťaž sa prenáša IBA na občana” ?

Théseus zvíťazil nad Minotaurom, autor: Charles-Édouard Chaise, 1791

 

pavolkaplan

 

O Tých, ktorí disponujú schopnosťou múdrosti, no prijali pozíciu Komparzu v komédií Hlupákov.

27.06.2017

Čo ti na živote na Slovensku najviac prekáža ? Nedostatok polárnych medveďov, žiadne oceánske prístavy a ani jedna skurvená pyramída! ANI JEDNA! (Bobo Bobo) Súhlasím, lebo pri červenom manipulátorovi, viac »

Kaliňák vie, kto je Gorila, no za 11 rokov nič nevyšetril. Kaliňák vedel, kto sú fašisti Kotlebu a predsa ich povolil.

23.06.2017

Článok vyradený súdruhom ministrom Kaliňákom ! Potomok fašistu, Ján Čarnogurský tvrdí, že protestujúci študenti proti korupcií sú „zradcovia Slovenska a gadžovia“. Potomok Mr.Čističa viac »

Už si dosť starý na to aby si vedel že komunizmus nebol nikde na svete.

22.06.2017

Prečítal som si včera pod blogom na debate Pravda. Dobrá správa po štyridsať plus 27 rokov. Dobrá, že aj vyznávačom najväčšieho podvodu v dejinách ľudstva konečne dokvapkáva. Včera najzbytočnejšia viac »

krádež, hacker, internet, bezpečnosť, lúpež, malvér, kyberzločin, zločinec, nebezpečenstvo

Pôvod nového počítačového vírusu nie je známy, má vraj šíriť chaos

28.06.2017 12:31

Kybernetickí experti špekulujú o pôvode škodlivého softvéru. Kto za útokom stál, ešte nie je známe.

Gazprom, plyn, Rusko

Gazprom zvažuje odchod z Turecka

28.06.2017 12:25

Ruský plynárenský gigant Gazprom sa rozhoduje, či sa nestiahne z tureckého trhu, kde má viaceré firmy. Zostal by len dodávateľom zemného plynu.

prezervatív, HIV, AIDS

Vlani sa na Slovensku objavilo rekordných 87 nových prípadov nákazy HIV

28.06.2017 12:17

Päť z nich bolo diagnostikovaných u cudzincov. Vlani lekári diagnostikovali desať nových prípadov AIDS a nahlásené boli aj tri úmrtia pacientov s HIV infekciou.

Glastonbury, corbyn

Britský expert: Corbyn teraz musí zvládnuť parlament

28.06.2017 12:00

"Britská vláda síce má na svojej strane väčšinu, ale predsa len v Dolnej snemovni nemá výraznú prevahu. Líder labouristov Jeremy Corbyn musí ukázať, že dokáže viesť efektívnu opozičnú politiku,“ povedal pre Pravdu expert na britskú politiku Peter Snowdon.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 971
Celková čítanosť: 5397142x
Priemerná čítanosť článkov: 5558x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy