Založ si blog

Ak som ja rasista, čo sú potom Leniví spoluobčania ?

Povedať lenivým, aby pracovali a neparazitovali  je rasová nenávisť ?

Povedať, že protest tých čo pracujú v podobe odmietania živiť lenivých je rasová nenávisť, predpokladá prítomnosť vysokého stupňa domýšľavosti a zahmlievania podstaty problému.

Z tohto pohľadu som rasista, pretože nemám rád lenivých. Ako však nazvať toho, ktorý očakáva moju „charitu“ ?

Pripomína mi to vtip o chlapíkovi , ktorý padá z mrakodrapu a po každom poschodí si hovorí – „Zatiaľ je to dobre“.

Áno, zatiaľ sa každý mesiac „objaví poštár“. Obraz, ktorý je tu prítomný takmer sedemdesiat rokov a vyvoláva stále rovnaký obraz nadšenia a stav rovnakej bázne, ako v človeku, ktorý za jasných nocí hľadí na nádheru nebies a velebí Boha. Pohľad na iných, čo pracujú, patrí medzi vrcholné výkony tých prizerajúcich.

Schopnosť človeka klamať je prirodzeným talentom a genetickou výbavou, ktorej umné uplatňovanie vedie na cestu výhod. Bez ohľadu na farbu pleti, náboženstva či jazyka. Proti nemu však stojí nepriateľ viac ako zdatný. Náš zmysel pre rozpoznanie takéhoto podvodu. A všetci vieme svoje, že najľahšie sa hľadajú chyby u iných.

Charita nie je človeku prirodzená. Ak teda, jedinec urobí niečo, čím pomôže inému, je to vždy iba výsledkom manipulačného klamu alebo reciprocita očakávajúca zisk pre toho, kto ju urobil.

Gény človeka majú totiž vždy prítomnú tendenciu podvádzať.

Klasickými príkladmi živočíšnej ríše , položených na protipóloch, sú africký včelojed a kukučka. Kým prvý z nich disponuje danosťou , uplatňovanie ktorej „velí“, aby sa polovica druhu v danom roku nerozmnožovala a pomáhala druhej podieľať sa na zodpovednosti kŕmiť a vychovávať mladých jedincov rodu, ten druhý – kukučka – presúva svoju zodpovednosť na iné druhy živočíchov.

Klasickými príkladmi z ríše homo sapiens sú štát a Leniví. Na ich protipóle stoja ľudia vytvárajúci svet hodnôt. Svojou prácou a činorodosťou sa podieľajú na kŕmení tých dvoch. Samozrejme bez zjavných pozitívnych výsledkov na ich výchove. Na šťastie nezabúdajú ani na svoj druh – kŕmiť a vychovávať. K poslušnosti, pracovitosti či rešpektovaniu zákonov človeka, lebo zákony Božie sú tejto krajine ukradnuté už dávno.

Dejiny ľudstva nám dávajú nepreberné množstvo príkladov, ktoré vypovedajú, aké nebezpečné až smrteľne nebezpečné je ponechať „samcovi“ neprerušovaný prístup k „samici“.  Samici – Štátnej pokladnici.

Vedený iba neobvyklým rozmerom princípov humanizmu a snahy zachrániť „samcov“ pred smrteľným nebezpečenstvo trvajúcim už viac ako dve desaťročia, prichádzam so skromným návrhom riešenia tohto klbka.

Dvadsať dva rokov občania Slovenska pracovali a vytvárali tak hodnoty, ktorými kŕmili štát a Lenivých. Ak bývalý ekonomický poradca Róberta Fica  vydokladuje „stratenie sa“ PIATICH miliárd eur za jeden rok, ( napríklad korupciou a predražovaním projektov verejného obstarávania), potom môj návrh nespôsobí tým dvom skupinám žiadne problémy.

Najbližších 22 rokov bude štát pracovať pre potreby občanov Slovenska a vytvorí podmienky, aby sa 5 miliárd „nestratilo“ a Leniví budú pracovávať na čistote Slovenska. Budú svoje potomstvo viesť k úcte a zodpovednosti vo výchove a vzdelávaní.

No, a v roku 2034 to vyhodnotíme, ktoré obdobie bolo prospešné. Ja v tom čase budem oslavovať dve významné udalosti.

Osobnú, budem oslavovať 86 rokov svojho života.

Spoločenskú, budem tancovať a oslavovať prerod občana Slovenska, ktorý dnes pochopil, že má aspoň na odvahu Lastovičieho kurčaťa. Toto slabé a bezmocné vtáča súperenie s vajíčkom kukučky rieši tak, že si ho naloží na bedrá a vyhodí z hniezda.

A na záver kontrolná otázka : “Je náhoda, že v Konsolidačnom balíčku Róberta Fica chýba “stratených”  Stanekových 5 miliárd eur ročne a celá záťaž sa prenáša IBA na občana” ?

Théseus zvíťazil nad Minotaurom, autor: Charles-Édouard Chaise, 1791

 

pavolkaplan

 

Boľševici z Auróry nevystrelili, včera, po sto rokoch, to za nich urobil Andrej Danko.

18.10.2017

Za Komédiou Lenina a jeho syfilitickej milenky Nadeždy, VOSR, s jej 100 miliónmi mŕtvych, konečne padla opona. Kapitán od slovenských bigošov (pre neznalých – pešiakov politiky) vypálil zo viac »

Keď sa muži vzdávajú bez boja , ženy padajú do zajatia a deti do otroctva.

16.10.2017

Pred rokmi som písal reportáž z južných Čiech, o praktikách s vodou i odpadovou v nekalých rukách jedného rakúskeho sociálneho demokrata. Nedalo sa dopriať očiam i sluchu odpočinku pri chlapíkovi, viac »

Je možné vysloviť domnienku o vážne poškodenom duševnom zdraví Róberta Fica. . . ?

15.10.2017

V sobotu na adresu prezidenta Kisku vyslovil návrh: „Nech ukáže všetky zmluvy, ako to robím ja“ ! Predseda Smer-SD doteraz ukázal jediné. Demagógiu a klamstva, ktoré za 11 rokov jeho vládnutia viac »

NEPOUZIVAT!

Z trhu sťahujú liek Theraflu Forte, môže obsahovať cudzorodé častice

18.10.2017 16:06

Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) informuje o stiahnutí lieku Theraflu Forte z úrovne distribučných spoločností a lekární.

tk, lipsic

Podľa Smeru Lipšicova právna zástupkyňa zavádza verejnosť

18.10.2017 16:03

Podľa právnej zástupkyne expolitik Lipšic ako minister spravodlivosti nikdy nepodal dovolanie, keď znalecké posudky konštatovali spoluzavinenie chodca, ako to bolo v jeho prípade.

sokol červenonohý

Sokol Lucky sa stal celebritou

18.10.2017 16:00

Jeden zo slovenských sokolov červenonohých prekvapil ornitológov trasou, akú si vybral na cestu do Afriky, pretože letel cez Francúzsko, a nie cez Balkán či Blízky východ.

Peniaze, lupa, graf, dolár, euro

Ťažobný gigant Rio Tinto v USA obvinili z podvodu

18.10.2017 15:48

Britsko-austrálsky ťažobný gigant Rio Tinto a jeho dvoch bývalých manažérov obvinili v USA z podvodu pre zatajovanie strát.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,021
Celková čítanosť: 5729313x
Priemerná čítanosť článkov: 5611x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy