Založ si blog

Záhady Kaníkovej spolupráce s ministrom „JUDr“. Richterom na podvode za 600 miliónov eur.

Mnohé podvody sa môžu podariť iba vtedy, keď sa nájde dosť ľudí, ktorí sa nielen nechajú podviesť, ale sú na to aj pyšní.

Nepoznám jediného človeka, ktorý bol súčasťou mocných, aby niesol za svoje konanie zodpovednosť.

Poznám však tých, ktorých nikto nevolil a predsa vládnu z pozadia a ani ich nikto nevolá na zodpovednosť.

Čítam o ctižiadostivosti mužov z oboch skupín, ktorí sa klaňajú bohatstvu a „bohom“ ich doby je majetok. Zanechávajú za sebou žijúcich mŕtvych v systéme bez stopy po svete hodnôt, ktoré by boli hodné obdivu tých, čo prídu po nich. Systéme „intelektuálnych“ podvodníkov združených v spolku špinavých rúk.

Takmer pred rokom som písal blog s názvom „Slovensko, krajina robotníkov, skorumpovaných politikov a úradníkov, ktorí si namýšľajú, že ostatní sú idioti“. Pointou bolo konštatovanie, že si nenamýšľajú. Na Slovensku totiž žije osobitný druh človeka, ktorému je možné bez obáv zodrať kožu. On totiž dávno zamkol pokušenie ozvať sa vždy, keď prichádza nespravodlivosť.

Od čias svätého Tomáša Akvinského ľudia vedia, že zlo a slobodná vôľa spolu nejakým spôsobom súvisia.

Nevinné dieťa umierajúce v krutých bolestiach rakoviny nemá s ľudskou vôľou nič spoločné.

Smrť dôstojnej staroby budúceho dôchodcu v podobe nečinnosti v čase, keď ho okrádajú o jeho úspory, sa dá pripísať na vrub slobodnej vôle ministra Richtera. Jeho zásah do druhého piliera, porovnateľný s menovou reformou komunistov po druhej svetovej vojne, je obeť pre oltár ľudskej voľby. Aj keď treba povedať, že pod tlakom predsedu vlády, ako sa to dá odčítať z jeho včerajšieho rozhovoru.

Pár desiatok kamionistov vyšlo do ulíc na jar roku 2010 a predseda vlády, Fico, splašene znížil daň.

Takmer jeden a pol miliónu občanov zoberú 600 miliónov eur a oni nielenže poprú vlastnú slobodnú vôľu chrániť si svoje peniaze, ale stavajú „oltáre“, na ktoré prinášajú svoju obetu v prospech zla.

Zla, ktoré si zázrakom spomenulo na potrebu plnenia záväzku znižovania štátneho dlhu. Tej záťaže, ktorú vnieslo do prostredia v rokoch 2006-2010 vo výške 7,9 miliárd nového štátneho dlhu, aby ho o pár rokov nenápadne preložilo na plecia občana.

Keď sa vláda Mikuláša Dzurindu rozhodla v roku 1998 preveriť majetok slovenskej kapitálotvornej skupiny Vladimíra Mečiara, bol to práve Kaník, ktorý na poste šéfa FNM vystavil prvému veľkému ekonomickému zločinu klauzulu neprotirečenia právnemu systému Slovenska. V čase, kedy parlament mal rozhodovať o Dzurindovom návrhu odvolať Kaníka a Sklenára z funkcií na FNM, bol to Kaník, ktorý sa dohodol s Vladimírom Poorom o akciách Nafta Gbely.

Zdá sa, že tieň straty súdnosti, ktorý sa naplno prejavil u Dzurindu v záverečnej etape, sa voľne presunul na nové vedenie strany.

Ako je možné, aby dobrý strategický krok v zápase s neschopnými socialistami v podobe petície na ochranu práv a oprávnených záujmov sporiteľov II. piliera, bol presunutý zo straníckej centrály na jeho Nadáciu ?

Ako je možné, aby do tak závažnej a potrebnej témy sa vstupovalo bez vysvetľovacej kampane a s človekom, ktorého kredit je spochybniteľný ?

Minister Richter je poslušnou figúrkou v rukách predsedu, ktorý pochopil, že po dvoch neúspešných pokusoch dostať sa peniazom sporiteľov musí prísť záverečný. V podobe zákona, ktorý už nevyžadoval žiadnu obhajobu tohto konania, pretože bol založený len a len na hlasovacej mašinérií 83 poslušných poslancov v parlamente.

Týmto právnym aktom pochybnej povesti sme sa dostali do etapy, v ktorej „Pracujeme preto, aby sa druhí mali lepšie“ ! Druhí, pre ktorých je práca pojem zaťažujúci.

Týmto právnym aktom pochybných dôsledkov sa prepracujeme do etapy, v ktorej „Nebude už nikto, kto by chcel pracovať na tých, ktorí dnes popreli svoju slobodnú vôľu chrániť svoje práva a dali voľnú ruku zlu“.

Socialisti veľmi radi čítajú rozprávku O troch grošoch.

Som presvedčený, že začínajú až jej druhou vetou, pretože prvá ich demoralizuje a jej znenie je nasledovné.

Rozprávka O troch grošoch:

„Kopal raz jeden chudobný človek pri hradskej ceste priekopy“.

Logika hovorí, že Pracoval.

Nikde som nenašiel verziu :

„Kradol raz jeden bohatý človek“ !

Bez Ústavnej ochrany majetku sporiteľov, ktorý by bol nedotknuteľný a bez právnej možnosti šetriť si na dôchodok aj mimo DSS, napríklad v bankách, zostáva občan a jeho majetok vystavený lúpežným nájazdom politikov.

O Tých, ktorí disponujú schopnosťou múdrosti, no prijali pozíciu Komparzu v komédií Hlupákov.

27.06.2017

Čo ti na živote na Slovensku najviac prekáža ? Nedostatok polárnych medveďov, žiadne oceánske prístavy a ani jedna skurvená pyramída! ANI JEDNA! (Bobo Bobo) Súhlasím, lebo pri červenom manipulátorovi, viac »

Kaliňák vie, kto je Gorila, no za 11 rokov nič nevyšetril. Kaliňák vedel, kto sú fašisti Kotlebu a predsa ich povolil.

23.06.2017

Článok vyradený súdruhom ministrom Kaliňákom ! Potomok fašistu, Ján Čarnogurský tvrdí, že protestujúci študenti proti korupcií sú „zradcovia Slovenska a gadžovia“. Potomok Mr.Čističa viac »

Už si dosť starý na to aby si vedel že komunizmus nebol nikde na svete.

22.06.2017

Prečítal som si včera pod blogom na debate Pravda. Dobrá správa po štyridsať plus 27 rokov. Dobrá, že aj vyznávačom najväčšieho podvodu v dejinách ľudstva konečne dokvapkáva. Včera najzbytočnejšia viac »

krádež, hacker, internet, bezpečnosť, lúpež, malvér, kyberzločin, zločinec, nebezpečenstvo

Pôvod nového počítačového vírusu nie je známy, má vraj šíriť chaos

28.06.2017 12:31

Kybernetickí experti špekulujú o pôvode škodlivého softvéru. Kto za útokom stál, ešte nie je známe.

Gazprom, plyn, Rusko

Gazprom zvažuje odchod z Turecka

28.06.2017 12:25

Ruský plynárenský gigant Gazprom sa rozhoduje, či sa nestiahne z tureckého trhu, kde má viaceré firmy. Zostal by len dodávateľom zemného plynu.

prezervatív, HIV, AIDS

Vlani sa na Slovensku objavilo rekordných 87 nových prípadov nákazy HIV

28.06.2017 12:17

Päť z nich bolo diagnostikovaných u cudzincov. Vlani lekári diagnostikovali desať nových prípadov AIDS a nahlásené boli aj tri úmrtia pacientov s HIV infekciou.

Glastonbury, corbyn

Britský expert: Corbyn teraz musí zvládnuť parlament

28.06.2017 12:00

"Britská vláda síce má na svojej strane väčšinu, ale predsa len v Dolnej snemovni nemá výraznú prevahu. Líder labouristov Jeremy Corbyn musí ukázať, že dokáže viesť efektívnu opozičnú politiku,“ povedal pre Pravdu expert na britskú politiku Peter Snowdon.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 971
Celková čítanosť: 5397136x
Priemerná čítanosť článkov: 5558x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy