Založ si blog

Záhady Kaníkovej spolupráce s ministrom „JUDr“. Richterom na podvode za 600 miliónov eur.

Mnohé podvody sa môžu podariť iba vtedy, keď sa nájde dosť ľudí, ktorí sa nielen nechajú podviesť, ale sú na to aj pyšní.

Nepoznám jediného človeka, ktorý bol súčasťou mocných, aby niesol za svoje konanie zodpovednosť.

Poznám však tých, ktorých nikto nevolil a predsa vládnu z pozadia a ani ich nikto nevolá na zodpovednosť.

Čítam o ctižiadostivosti mužov z oboch skupín, ktorí sa klaňajú bohatstvu a „bohom“ ich doby je majetok. Zanechávajú za sebou žijúcich mŕtvych v systéme bez stopy po svete hodnôt, ktoré by boli hodné obdivu tých, čo prídu po nich. Systéme „intelektuálnych“ podvodníkov združených v spolku špinavých rúk.

Takmer pred rokom som písal blog s názvom „Slovensko, krajina robotníkov, skorumpovaných politikov a úradníkov, ktorí si namýšľajú, že ostatní sú idioti“. Pointou bolo konštatovanie, že si nenamýšľajú. Na Slovensku totiž žije osobitný druh človeka, ktorému je možné bez obáv zodrať kožu. On totiž dávno zamkol pokušenie ozvať sa vždy, keď prichádza nespravodlivosť.

Od čias svätého Tomáša Akvinského ľudia vedia, že zlo a slobodná vôľa spolu nejakým spôsobom súvisia.

Nevinné dieťa umierajúce v krutých bolestiach rakoviny nemá s ľudskou vôľou nič spoločné.

Smrť dôstojnej staroby budúceho dôchodcu v podobe nečinnosti v čase, keď ho okrádajú o jeho úspory, sa dá pripísať na vrub slobodnej vôle ministra Richtera. Jeho zásah do druhého piliera, porovnateľný s menovou reformou komunistov po druhej svetovej vojne, je obeť pre oltár ľudskej voľby. Aj keď treba povedať, že pod tlakom predsedu vlády, ako sa to dá odčítať z jeho včerajšieho rozhovoru.

Pár desiatok kamionistov vyšlo do ulíc na jar roku 2010 a predseda vlády, Fico, splašene znížil daň.

Takmer jeden a pol miliónu občanov zoberú 600 miliónov eur a oni nielenže poprú vlastnú slobodnú vôľu chrániť si svoje peniaze, ale stavajú „oltáre“, na ktoré prinášajú svoju obetu v prospech zla.

Zla, ktoré si zázrakom spomenulo na potrebu plnenia záväzku znižovania štátneho dlhu. Tej záťaže, ktorú vnieslo do prostredia v rokoch 2006-2010 vo výške 7,9 miliárd nového štátneho dlhu, aby ho o pár rokov nenápadne preložilo na plecia občana.

Keď sa vláda Mikuláša Dzurindu rozhodla v roku 1998 preveriť majetok slovenskej kapitálotvornej skupiny Vladimíra Mečiara, bol to práve Kaník, ktorý na poste šéfa FNM vystavil prvému veľkému ekonomickému zločinu klauzulu neprotirečenia právnemu systému Slovenska. V čase, kedy parlament mal rozhodovať o Dzurindovom návrhu odvolať Kaníka a Sklenára z funkcií na FNM, bol to Kaník, ktorý sa dohodol s Vladimírom Poorom o akciách Nafta Gbely.

Zdá sa, že tieň straty súdnosti, ktorý sa naplno prejavil u Dzurindu v záverečnej etape, sa voľne presunul na nové vedenie strany.

Ako je možné, aby dobrý strategický krok v zápase s neschopnými socialistami v podobe petície na ochranu práv a oprávnených záujmov sporiteľov II. piliera, bol presunutý zo straníckej centrály na jeho Nadáciu ?

Ako je možné, aby do tak závažnej a potrebnej témy sa vstupovalo bez vysvetľovacej kampane a s človekom, ktorého kredit je spochybniteľný ?

Minister Richter je poslušnou figúrkou v rukách predsedu, ktorý pochopil, že po dvoch neúspešných pokusoch dostať sa peniazom sporiteľov musí prísť záverečný. V podobe zákona, ktorý už nevyžadoval žiadnu obhajobu tohto konania, pretože bol založený len a len na hlasovacej mašinérií 83 poslušných poslancov v parlamente.

Týmto právnym aktom pochybnej povesti sme sa dostali do etapy, v ktorej „Pracujeme preto, aby sa druhí mali lepšie“ ! Druhí, pre ktorých je práca pojem zaťažujúci.

Týmto právnym aktom pochybných dôsledkov sa prepracujeme do etapy, v ktorej „Nebude už nikto, kto by chcel pracovať na tých, ktorí dnes popreli svoju slobodnú vôľu chrániť svoje práva a dali voľnú ruku zlu“.

Socialisti veľmi radi čítajú rozprávku O troch grošoch.

Som presvedčený, že začínajú až jej druhou vetou, pretože prvá ich demoralizuje a jej znenie je nasledovné.

Rozprávka O troch grošoch:

„Kopal raz jeden chudobný človek pri hradskej ceste priekopy“.

Logika hovorí, že Pracoval.

Nikde som nenašiel verziu :

„Kradol raz jeden bohatý človek“ !

Bez Ústavnej ochrany majetku sporiteľov, ktorý by bol nedotknuteľný a bez právnej možnosti šetriť si na dôchodok aj mimo DSS, napríklad v bankách, zostáva občan a jeho majetok vystavený lúpežným nájazdom politikov.

Róbert Fico dnes, potom čo sa na NAKA Ladislav Baštrnák priznal k trestnému činu krátenia daní vo výške 2 milióny eur, odvolá Róberta Kaliňáka z funkcie ministra vnútra.

19.08.2017

Róbert Fico dnes, potom čo sa na NAKA Ladislav Baštrnák priznal k trestnému činu krátenia daní vo výške 2 milióny eur, odvolá Róberta Kaliňáka z funkcie ministra vnútra. Hneď po ňom podá viac »

Keď Červený Potkan vyvezie z ministerstva jednu miliardu a dvesto miliónov je ticho, ak to urobí Potkan vlastenecký a iba polovicu, pišťanie Potkanov Červených počujú až v Bruseli.

18.08.2017

„Konečne sa mohol ponoriť do svojej ničím nerušenej existencie. Zistil, že je to nádherné ! To sú slová vraha z románu Parfum od Patrika Süskinda. Po takmer 200 rokoch od čias Edgara Allana viac »

Opilcovi Slotovi bude vyvíjať auto bez šoféra SNS-ák za 6 miliónov eur, človek, ktorý v roku 2009 predal štátu vzduch za neuveriteľných 51 miliónov eur.

16.08.2017

A ak bude platiť opcia podpísaná a schválená vládou Fica, dostane ďalších 51 miliónov. Nominant SNS je „vedec“ na pohľadanie. Po „vývoji“ výstroja vojaka 21.storočia, kde iba nakúpil viac »

práca, kuchyňa. kuchár, zamestnanie, profesia

Čerstvosť dostáva na frak. Štát mení pravidlá hry

21.08.2017 00:00

Kauza holandských fipronilových vajec odkrýva, ako funguje moderné verejné stravovanie. Čerstvosť, jeden z princípov kvalitných jedál, dostáva na frak.

merkelova

Nič by som nemenila, vyhlásila Merkelová v súvislosti s otvorením dverí utečencom

20.08.2017 20:44

Na otázku, či by sa teraz, so súčasnými vedomosťami, zachovala inak, keby sa situácia z roku 2015 znova zopakovala, Merkelová odvetila, že nie.

dúhový pochod bratislava

Farby dúhy zdvihli napätie v koalícii

20.08.2017 20:00

Festival Dúhový Pride 2017, ktorého siedmy ročník sa konal počas víkendu v bratislavských uliciach, postavil proti sebe koaličné strany SNS a Most-Híd.

PREMIÉR, fico,

Premiér Fico o Sulíkovi: Moja vláda nie je dokonalá, avšak nepovalím ju ako Vy

20.08.2017 19:09

Premiér Robert Fico na svojom profile na sociálnej sieti ostro kritizoval šéfa opozície Richarda Sulíka.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 989
Celková čítanosť: 5556410x
Priemerná čítanosť článkov: 5618x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy