Založ si blog

Prečo pravica nepovie : Slovensko je štátom zločineckým !

Včera som si vypočul správu z prostredia neprispôsobivých. Jej pointa bola natoľko podnetná, že sa s ňou chcem podeliť. Peňazí majú dostatok a ich hlučné zábavy rušia nočný pokoj ostatných.

Dnes som si prečítal správu, že štátu hrozí súdny spor o Duckého zmenky za jednu miliardu. Táto správa je z prostredia až priveľmi prispôsobivých, ktorej existenciu , spôsoby a zisk vytvoril svojho času Vladimír Mečiar a v jeho tradícií pokračujú ním „vymodelovaní“ potomkovia.

Medzi neprispôsobivými a priveľmi prispôsobivými nie je prázdnota.

Žijú tu ľudia na hranici, kde už na nich striehne chudoba. Pracujú tu ľudia na čiare možnosti, aby si na nich počkali staré a aj nové dane. Peniaze, ktoré pracujú predovšetkým pre neprispôsobivých a priveľmi prispôsobivých.

Poznanie staré ako Matuzalem z Trenčianskych Teplíc.

Generálny prokurátor Dobroslav Trnka podal v rokoch 2009 a 2010 dve mimoriadne dovolania v prospech súkromných firiem, ktoré žalovali štátne podniky. Obe firmy zastupovala manželka vtedajšieho námestníka generálneho prokurátora Ladislava Tichého, Danuše Tichá.

Neboli to podania, ktoré by hájili záujem štátu a jeho občanov ako požaduje zákon, bol to interes ľudí, ktorí chceli dvakrát po jednej miliarde.
Prvé z dvoch dovolaní podal Trnka v kauze Duckého zmeniek proti SPP.
Ducký mohol dokázať, že zmenky sú falošné, zavraždili ho. Valko úspešne zastupoval SPP, zavraždili ho.
Čentéš by mohol zabrániť dovolaniu proti štátu, no  prezident ho nevymenoval aby občanom Slovenska ukázal vulgárne gesto prostredníkom ľavej ruky, kde má „uloženú“ Ústavu.
Trnka má kamaráta z mafiánskych zoznamov, Kočnerov švagor robí na generálnej prokuratúre a Ficova sestra Lucia, je nevesta advokáta Chabadu ktorý zastupoval Ivana Lexu v najsmiešnejšej komédií na spravodlivosť z konca minulého storočia.
Mohli by sme sucho skonštatovať – A sme doma, či…?

V nedeľu dvaja politici z obrazovky STV nám odkázali, že sa mýlime. Oni sú tu Doma !

Pravicový politik, od ktorého pravicový volič očakáva, že mu úprimne povie – „Tento štát je štátom zločineckým“ – sa púšťa do polemiky o hlúposti zvanej „zhodnocovanie“ prvého pilieru a „znehodnocovanie“ pilieru druhého.

Ľavicový politik, s evidentne prítomným zúfalstvom v tvári žiada „Recept na oživenie ekonomiky Slovenska“.

No a večer sa z mäkkých médií leje na diváka „osvieženie“, aby prehlušilo problémy dňa. Romantika v sladko-kyslom náleve, krv, násilie, perverzita, brak bulváru a neodmysliteľné „svetlovlásky“ na záver s prehľadom „najdôležitejších“ správ, kde dominujú správy o neprispôsobivých.

Rituál, ktorý vytvára dymové zrkadla všednosti dňa pre mocných Slovenska.

Pre záujmové, lobistické skupiny, ktorým vzhľadom na ich ekonomické záujmy na Slovensku nesmierne vyhovuje, keď “vytesnia” hlavy občanov takýmto humusom, aby sa nedal priestor zvyšovaniu vzdelanostnej úrovne spoločnosti. Napríklad mediálnej.

Pre členov Rady pre vysielanie a retransmisiu a Rady verejno- právnych inštitúcií, ktorí sú iba nástrojom tých prvých.

Pre samotné média a ich vlastníkov a obchodníkov, kde príjem z reklamy je viazaný na počet “prizerajúcich sa” a to vyvoláva ochotu dať na obrazovku čokoľvek.

Pre účinkujúcich je to iba model , v ktorom je im daný vyšší podiel na zisku. Ten, v konečnom dôsledku,  platíme všetci prostredníctvom kupovania tovaru.

Pýtate sa, čo sa vlastne zmenilo.

Zásadné a jediné, pretože stroj priveľmi prispôsobivých sa znova rozbieha.

Manželka človeka, ktorý zastupuje bývalého generálneho prokurátora a Gašparovičom nevymenovaného prokurátora zvoleného parlamentom, už nezastupuje záujem “švajčiarskej” firmy za jednu miliardu voči Slovensku. Voči jej občanom.

A aby som nezabudol.

Pozrite si, kedy je zaradený program – „Výmena manželiek“ – aby ste nedajbože nemali chvíľu pre seba a pomaly začali chápať prítomnosť „dymových zrkadiel“ mocných.

 

Príde čas, kedy média dostanú obrovské množstvo utajovaných informácií o porušeniach zákona Robertom Ficom.

20.09.2017

Najlepší minister vnútra Kaliňák by mal niekde nájsť odvahu, zatknúť Róberta Fica a odovzdať ho kamarátovi, generálnemu prokurátorovi. Útok na prezidenta republiky začal 30 marca 2014 viac »

Posledných 12 rokov vykrádania zdravotníctva ukázalo, že zdieranie ľudia milujú. Viac, ako svoje zdravie.

18.09.2017

Človek Pavla Pašku, podpredsedu Smer-SD, Marcel Forai, riaditeľ Všeobecnej zdravotnej poisťovne, s platom 4 500 eur mesačne nakupujúci honosné nehnuteľnosti po celom Slovensku, podpísal 69 zmlúv viac »

Elitná jednotka boja so zločinom zberá aj klebety. Napríklad na Danka. Finančným inštitúciám unikajú dôverné dokumenty s daňovým tajomstvom. Napríklad na prezidenta Kisku.

14.09.2017

„V kriminálnych informáciách, čo je zber klebiet po ulici, sú ich na každého politika stovky,” reagoval Kaliňák. Ak to je tak, potom by ma zaujímal dôvod, prečo NAKA nebola schopná rok viac »

Kim Čong-un

Kim pohrozil USA najtvrdšou odvetou, KĽDR sa vyhráža ďalším jadrovým testom

22.09.2017 05:50

Slová Donalda Trumpa o zničení KĽDR ospravedlňujú náš jadrový program, tvrdí vodca Kim. Dodal, že je to cesta, po ktorej chce ísť až do konca.

Trump

Trump vyhlásil bankovú blokádu KĽDR

21.09.2017 22:43

Banky budú stáť pred jasnou voľbou - buď obchodovať so Spojenými štátmi, alebo so zločinným režimom v KĽDR, vyhlásil Donald Trump.

rakka, syria

Arabsko-kurdskí ozbrojenci strieľali na sýrske jednotky vlády

21.09.2017 22:31

Ak sa takéto incidenty zopakujú, Rusko podnikne príslušné kroky, varovala Moskva Washington.

LOREAL-BETTENCOURT/

Zomrela najbohatšia žena sveta Liliane Bettencourtová

21.09.2017 20:50

Vo veku 94 rokov zomrela vo Francúzsku podnikateľka a dedička kozmetickej spoločnosti L'Oréal Liliane Bettencourtová.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,002
Celková čítanosť: 5653216x
Priemerná čítanosť článkov: 5642x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy