Založ si blog

Prečo pravica nepovie : Slovensko je štátom zločineckým !

Včera som si vypočul správu z prostredia neprispôsobivých. Jej pointa bola natoľko podnetná, že sa s ňou chcem podeliť. Peňazí majú dostatok a ich hlučné zábavy rušia nočný pokoj ostatných.

Dnes som si prečítal správu, že štátu hrozí súdny spor o Duckého zmenky za jednu miliardu. Táto správa je z prostredia až priveľmi prispôsobivých, ktorej existenciu , spôsoby a zisk vytvoril svojho času Vladimír Mečiar a v jeho tradícií pokračujú ním „vymodelovaní“ potomkovia.

Medzi neprispôsobivými a priveľmi prispôsobivými nie je prázdnota.

Žijú tu ľudia na hranici, kde už na nich striehne chudoba. Pracujú tu ľudia na čiare možnosti, aby si na nich počkali staré a aj nové dane. Peniaze, ktoré pracujú predovšetkým pre neprispôsobivých a priveľmi prispôsobivých.

Poznanie staré ako Matuzalem z Trenčianskych Teplíc.

Generálny prokurátor Dobroslav Trnka podal v rokoch 2009 a 2010 dve mimoriadne dovolania v prospech súkromných firiem, ktoré žalovali štátne podniky. Obe firmy zastupovala manželka vtedajšieho námestníka generálneho prokurátora Ladislava Tichého, Danuše Tichá.

Neboli to podania, ktoré by hájili záujem štátu a jeho občanov ako požaduje zákon, bol to interes ľudí, ktorí chceli dvakrát po jednej miliarde.
Prvé z dvoch dovolaní podal Trnka v kauze Duckého zmeniek proti SPP.
Ducký mohol dokázať, že zmenky sú falošné, zavraždili ho. Valko úspešne zastupoval SPP, zavraždili ho.
Čentéš by mohol zabrániť dovolaniu proti štátu, no  prezident ho nevymenoval aby občanom Slovenska ukázal vulgárne gesto prostredníkom ľavej ruky, kde má „uloženú“ Ústavu.
Trnka má kamaráta z mafiánskych zoznamov, Kočnerov švagor robí na generálnej prokuratúre a Ficova sestra Lucia, je nevesta advokáta Chabadu ktorý zastupoval Ivana Lexu v najsmiešnejšej komédií na spravodlivosť z konca minulého storočia.
Mohli by sme sucho skonštatovať – A sme doma, či…?

V nedeľu dvaja politici z obrazovky STV nám odkázali, že sa mýlime. Oni sú tu Doma !

Pravicový politik, od ktorého pravicový volič očakáva, že mu úprimne povie – „Tento štát je štátom zločineckým“ – sa púšťa do polemiky o hlúposti zvanej „zhodnocovanie“ prvého pilieru a „znehodnocovanie“ pilieru druhého.

Ľavicový politik, s evidentne prítomným zúfalstvom v tvári žiada „Recept na oživenie ekonomiky Slovenska“.

No a večer sa z mäkkých médií leje na diváka „osvieženie“, aby prehlušilo problémy dňa. Romantika v sladko-kyslom náleve, krv, násilie, perverzita, brak bulváru a neodmysliteľné „svetlovlásky“ na záver s prehľadom „najdôležitejších“ správ, kde dominujú správy o neprispôsobivých.

Rituál, ktorý vytvára dymové zrkadla všednosti dňa pre mocných Slovenska.

Pre záujmové, lobistické skupiny, ktorým vzhľadom na ich ekonomické záujmy na Slovensku nesmierne vyhovuje, keď “vytesnia” hlavy občanov takýmto humusom, aby sa nedal priestor zvyšovaniu vzdelanostnej úrovne spoločnosti. Napríklad mediálnej.

Pre členov Rady pre vysielanie a retransmisiu a Rady verejno- právnych inštitúcií, ktorí sú iba nástrojom tých prvých.

Pre samotné média a ich vlastníkov a obchodníkov, kde príjem z reklamy je viazaný na počet “prizerajúcich sa” a to vyvoláva ochotu dať na obrazovku čokoľvek.

Pre účinkujúcich je to iba model , v ktorom je im daný vyšší podiel na zisku. Ten, v konečnom dôsledku,  platíme všetci prostredníctvom kupovania tovaru.

Pýtate sa, čo sa vlastne zmenilo.

Zásadné a jediné, pretože stroj priveľmi prispôsobivých sa znova rozbieha.

Manželka človeka, ktorý zastupuje bývalého generálneho prokurátora a Gašparovičom nevymenovaného prokurátora zvoleného parlamentom, už nezastupuje záujem “švajčiarskej” firmy za jednu miliardu voči Slovensku. Voči jej občanom.

A aby som nezabudol.

Pozrite si, kedy je zaradený program – „Výmena manželiek“ – aby ste nedajbože nemali chvíľu pre seba a pomaly začali chápať prítomnosť „dymových zrkadiel“ mocných.

 

Je nejaká špinavosť, kde by ste pán Kaliňák neboli ? Nové 4 milióny do kešene na „upratovanie“.

27.07.2017

Sú nejaké drahé hodinky, súdruh predseda Smer-SD, ktoré majú schopnosť odtikať tie povestné tri sekundy, kedy bude každý odvolaný ? Hovorím o firme Forest. Tá včera iba upratovala a dnes viac »

O uväznení Mečiara rozhodovali slovenskí miliardári dávno predtým ako budú súdy od Harabína dnes.

25.07.2017

Ukážte mi jedného ponovembrového slovenského miliardára vyklíčeného bez semena zodpovednosti a poctivosti ako podnikateľ Baťa, miliardára ktorému bolo darované bohatstvo ľudí privatizáciou, viac »

Už aj Smer-SD má svojho Fruniho a BMG Invest a desaťtisíce poškodených klientov.

22.07.2017

Smer-SD si v baniach uhľobaróna zriadil ilegálne legálnu Alobalovú baliareň jednej miliardy eur, no zriadiť si Alobalovú dielničku v Národnej banke Slovenska vypovedá o politickom hulvátstve viac »

Charlie Gard

Smrteľne chorého britského chlapčeka prevezú do hospicu, rozhodol sudca

27.07.2017 21:15

Sudca o presune nevyliečiteľne chorého Charlieho rozhodol po tom, čo sa rodičia a nemocnica nedohodli, kde a ako 11-mesačné dieťa strávi svoje posledné dni.

cesta, r2, kamene

Padajúce kamene vystrašili aj vodičov na R2 pri Zvolene

27.07.2017 20:00

Komplikácií v doprave sa po vodičoch jazdiacich pod Strečnom dočkali aj šoféri na rýchlostnej ceste R2 pri Zvolene, ktorej časť úseku je neprejazdná.

Vladimir Putin, Krym, Rusko, Ukrajina,

Putin: Rusko je zdržanlivé voči USA, ale trpezlivosť má svoje medze

27.07.2017 19:12

Rusko reaguje na akcie USA zdržanlivo, ale v určitej chvíli už nebude možné hrubé konanie ďalej trpieť. Uviedol ruský prezident Putin ohľadom možnej reakcie na sankcie USA.

MV SR: Vládny Airbus A319

Zraneného mladíka privezie domov z Grécka vládny špeciál

27.07.2017 19:00

Prvý pobyt Michala pri mori v Grécku sa neskončil šťastne. Po operácii leží tri týždne v nemocnici a dýchajú za neho prístroje. Minister vnútra Kaliňák ponúkol na prevoz špeciál.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 980
Celková čítanosť: 5487435x
Priemerná čítanosť článkov: 5599x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy