Založ si blog

Ak by neexistoval II. pilier 5, 2 miliardy eur by bolo prehajdákaných.

Rovnako, ako v Sociálnej poisťovni pri prvom pilieri.

Alebo, ako Kaník pustil 500 miliónov eur Richterovi, aby Fico mohol odmeniť DSS, ale čo za to “dostal” Kaník.

Keď som si dnes ráno prečítal správu o tom, že Široký kúpil záhadne financovaný hotel postavený v čase rekonštrukcie Zimného štadióna za symbolickú sumu, hľadal som v histórií príbuznú podobu.

Obchod , v ktorom sa predstiera obchodná výmena „ničoho“ za „nič“ medzi vysoko postavenými zmluvnými stranami.

Našiel som ho v liste Adolfa Hitlera poslanom generálovi Francisco Francovi v roku 1940.

„My traja, Duce (Benito Mussolini), vy a ja, sme spojení neúprosnou silou dejín“.
Všetci vieme, že prvý odvisol dolu hlavou, pisateľ, Hitler, vraj spáchal samovraždu a iba Franco žil ešte 30 rokov po ukončení najobludnejšej vojny 20.storočia. On jediný pochopil, že zobrať Angličanom Gibraltár je veľmi riziková akcia.

Rozumiem, ak niekto financuje kampaň na primátora, chce svoju investíciu zúročiť.

Včera som si vypočul zdôvodnenie, prečo záhadne „zamrzol“ zber podpisov občanov pod záchranu II.piliera. Tu je.

Nikoho nezaujíma, čo bude s dôchodkami o 15 či 30 rokov !

„Slová a perie ľahko odnáša vietor“, hovorí jedno španielske príslovie.

Súčasnosť Slovenska, v tej dosť divokej konštelácií „hviezd“ politického neba zhmotnej do otázky v názve blogu, ho iba potvrdzuje.

Minister Richter potrebuje do prázdnej pokladne Sociálnej poisťovne 500 miliónov, aby mal čím pokryť potreby súčasných dôchodcov až do času konania prezidentských volieb. Skupiny, ktorá vykazuje najstabilnejšie dva znaky. Masívnu účasťou vo voľbách a vďačnosťou za dary diabla na úkor ich detí a vnukov.

Pri tomto „navŕtaní“ sa do dôchodkov dnes mladých ľudí je prítomné prečudesné ticho DSS a tiché predstieranie akcie v podobe Petície na záchranu II. Piliera, ktorú SDKÚ-DS záhadne posúva pod kuratelu Nadácie Ľudovíta Kaníka.

Premiér Fico sa za životne nevyhnutné „ticho“ odmeňuje DSS-kám navýšením percent poplatku za správu a výnosový poplatok.

Dostali sme sa po inú podobu vďačnosti Róberta Fica, ako tú, ktorú odprezentoval Milan Ftáčnik v podobe predaja Hotela pri Zimnom štadióne za symbolickú cenu.

Nie je to tak dávno, čo Poštová banka získala vlastnú DSS-ku – Prvú penzijnú. Jej hlavné aktivity boli vedené k realitným fondom J&T. Finančnému dravcovi, ktorý pred pár týždňami aktívne pomáhal Poštovej banke s problémami nakúpených gréckych dlhopisov. Odmenou bol zásadný vplyv v Poštovej banke a jej ovládnutie J&T.

A už nič nebránilo „investovaniu“, v ktorom za peniaze sporiteľov, sa do dôchodkových fondov nakúpili akcie nehnuteľnosti z Tatier, dlhopisy televízie JOJ, nehnuteľnosti River Parku či akcie TMR alebo Sitno.

Všetko majetok J&T.

O väzbách medzi predsedom vlády a touto finančnou skupinou na Slovensku vie každý i o vďačnosti za vzájomné sympatie formou zdrojov Štátnej pokladnice.

Možno záhadnou postavou v tomto „triumviráte“  sa javí poslanec Ľudovít Kaník.

Pred pár dňami sa vzopreli ostatné opozičné strany po prevalení sa informácie, že je to práve menovaný poslanec, ktorý začal sám , na vlastnú päsť“ rokovanie so Smer-SD o potrebe ústavnej ochrany zdrojov druhého piliera. Probléme, o ktorom píšem cez tri roky.

Fakt, že zber podpisov Kaníkovou nadáciou záhadne zamrzol na počte pod 100.000 podpisov, teda kvóra, ktorým by sa už musel zaoberať Parlament a rokovať o nej, iba potvrdzuje dve veci.

Rokovania o ústavnej ochrane sa iba predstierajú, aby sa utlmila nepokojná verejná mienka a získal čas.

Rokovania o ústavnej ochrane sporiteľov a ich budúcich dôchodkov však majú ešte silnejší moment.

Spolu s nevyhnutnosťou ústavnej ochrany spájam aj potrebu diverzifikácie monopolu DSS a vytvorenia trhového prostredia. Čo neznamená nič iné iba možnosť voľby účastníka druhého piliera vybrať si výhodnejšiu ponuku, ako tú, ktorá v podobe DSS vykazuje dlhodobo straty.

Výhoda pre sporiteľov, ktorá by sa touto zákonnou úpravou, vytvorila je bodom, kde sa spoja všetci proti občanovi.

Na záver parafrázujem historickú skúsenosť minulého storočia.

„My traja, Kaník, Richter, Fico, sme spojení neúprosnou silou dejín záväzkov vďačnosti tým,  že dôchodkový „Gibraltár“ necháme DSS-kám.

Veď koho by dnes zaujímali dôchodky o 15 či 30 rokov. Veď model „spravodlivosti“ založenej na nespravodlivosti voči iným občanom tu nádherne funguje celých 22 rokov.

 

 

Róbert Fico dnes, potom čo sa na NAKA Ladislav Baštrnák priznal k trestnému činu krátenia daní vo výške 2 milióny eur, odvolá Róberta Kaliňáka z funkcie ministra vnútra.

19.08.2017

Róbert Fico dnes, potom čo sa na NAKA Ladislav Baštrnák priznal k trestnému činu krátenia daní vo výške 2 milióny eur, odvolá Róberta Kaliňáka z funkcie ministra vnútra. Hneď po ňom podá viac »

Keď Červený Potkan vyvezie z ministerstva jednu miliardu a dvesto miliónov je ticho, ak to urobí Potkan vlastenecký a iba polovicu, pišťanie Potkanov Červených počujú až v Bruseli.

18.08.2017

„Konečne sa mohol ponoriť do svojej ničím nerušenej existencie. Zistil, že je to nádherné ! To sú slová vraha z románu Parfum od Patrika Süskinda. Po takmer 200 rokoch od čias Edgara Allana viac »

Opilcovi Slotovi bude vyvíjať auto bez šoféra SNS-ák za 6 miliónov eur, človek, ktorý v roku 2009 predal štátu vzduch za neuveriteľných 51 miliónov eur.

16.08.2017

A ak bude platiť opcia podpísaná a schválená vládou Fica, dostane ďalších 51 miliónov. Nominant SNS je „vedec“ na pohľadanie. Po „vývoji“ výstroja vojaka 21.storočia, kde iba nakúpil viac »

práca, kuchyňa. kuchár, zamestnanie, profesia

Čerstvosť dostáva na frak. Štát mení pravidlá hry

21.08.2017 00:00

Kauza holandských fipronilových vajec odkrýva, ako funguje moderné verejné stravovanie. Čerstvosť, jeden z princípov kvalitných jedál, dostáva na frak.

merkelova

Nič by som nemenila, vyhlásila Merkelová v súvislosti s otvorením dverí utečencom

20.08.2017 20:44

Na otázku, či by sa teraz, so súčasnými vedomosťami, zachovala inak, keby sa situácia z roku 2015 znova zopakovala, Merkelová odvetila, že nie.

dúhový pochod bratislava

Farby dúhy zdvihli napätie v koalícii

20.08.2017 20:00

Festival Dúhový Pride 2017, ktorého siedmy ročník sa konal počas víkendu v bratislavských uliciach, postavil proti sebe koaličné strany SNS a Most-Híd.

PREMIÉR, fico,

Premiér Fico o Sulíkovi: Moja vláda nie je dokonalá, avšak nepovalím ju ako Vy

20.08.2017 19:09

Premiér Robert Fico na svojom profile na sociálnej sieti ostro kritizoval šéfa opozície Richarda Sulíka.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 989
Celková čítanosť: 5556372x
Priemerná čítanosť článkov: 5618x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy