Založ si blog

Ak by neexistoval II. pilier 5, 2 miliardy eur by bolo prehajdákaných.

Rovnako, ako v Sociálnej poisťovni pri prvom pilieri.

Alebo, ako Kaník pustil 500 miliónov eur Richterovi, aby Fico mohol odmeniť DSS, ale čo za to “dostal” Kaník.

Keď som si dnes ráno prečítal správu o tom, že Široký kúpil záhadne financovaný hotel postavený v čase rekonštrukcie Zimného štadióna za symbolickú sumu, hľadal som v histórií príbuznú podobu.

Obchod , v ktorom sa predstiera obchodná výmena „ničoho“ za „nič“ medzi vysoko postavenými zmluvnými stranami.

Našiel som ho v liste Adolfa Hitlera poslanom generálovi Francisco Francovi v roku 1940.

„My traja, Duce (Benito Mussolini), vy a ja, sme spojení neúprosnou silou dejín“.
Všetci vieme, že prvý odvisol dolu hlavou, pisateľ, Hitler, vraj spáchal samovraždu a iba Franco žil ešte 30 rokov po ukončení najobludnejšej vojny 20.storočia. On jediný pochopil, že zobrať Angličanom Gibraltár je veľmi riziková akcia.

Rozumiem, ak niekto financuje kampaň na primátora, chce svoju investíciu zúročiť.

Včera som si vypočul zdôvodnenie, prečo záhadne „zamrzol“ zber podpisov občanov pod záchranu II.piliera. Tu je.

Nikoho nezaujíma, čo bude s dôchodkami o 15 či 30 rokov !

„Slová a perie ľahko odnáša vietor“, hovorí jedno španielske príslovie.

Súčasnosť Slovenska, v tej dosť divokej konštelácií „hviezd“ politického neba zhmotnej do otázky v názve blogu, ho iba potvrdzuje.

Minister Richter potrebuje do prázdnej pokladne Sociálnej poisťovne 500 miliónov, aby mal čím pokryť potreby súčasných dôchodcov až do času konania prezidentských volieb. Skupiny, ktorá vykazuje najstabilnejšie dva znaky. Masívnu účasťou vo voľbách a vďačnosťou za dary diabla na úkor ich detí a vnukov.

Pri tomto „navŕtaní“ sa do dôchodkov dnes mladých ľudí je prítomné prečudesné ticho DSS a tiché predstieranie akcie v podobe Petície na záchranu II. Piliera, ktorú SDKÚ-DS záhadne posúva pod kuratelu Nadácie Ľudovíta Kaníka.

Premiér Fico sa za životne nevyhnutné „ticho“ odmeňuje DSS-kám navýšením percent poplatku za správu a výnosový poplatok.

Dostali sme sa po inú podobu vďačnosti Róberta Fica, ako tú, ktorú odprezentoval Milan Ftáčnik v podobe predaja Hotela pri Zimnom štadióne za symbolickú cenu.

Nie je to tak dávno, čo Poštová banka získala vlastnú DSS-ku – Prvú penzijnú. Jej hlavné aktivity boli vedené k realitným fondom J&T. Finančnému dravcovi, ktorý pred pár týždňami aktívne pomáhal Poštovej banke s problémami nakúpených gréckych dlhopisov. Odmenou bol zásadný vplyv v Poštovej banke a jej ovládnutie J&T.

A už nič nebránilo „investovaniu“, v ktorom za peniaze sporiteľov, sa do dôchodkových fondov nakúpili akcie nehnuteľnosti z Tatier, dlhopisy televízie JOJ, nehnuteľnosti River Parku či akcie TMR alebo Sitno.

Všetko majetok J&T.

O väzbách medzi predsedom vlády a touto finančnou skupinou na Slovensku vie každý i o vďačnosti za vzájomné sympatie formou zdrojov Štátnej pokladnice.

Možno záhadnou postavou v tomto „triumviráte“  sa javí poslanec Ľudovít Kaník.

Pred pár dňami sa vzopreli ostatné opozičné strany po prevalení sa informácie, že je to práve menovaný poslanec, ktorý začal sám , na vlastnú päsť“ rokovanie so Smer-SD o potrebe ústavnej ochrany zdrojov druhého piliera. Probléme, o ktorom píšem cez tri roky.

Fakt, že zber podpisov Kaníkovou nadáciou záhadne zamrzol na počte pod 100.000 podpisov, teda kvóra, ktorým by sa už musel zaoberať Parlament a rokovať o nej, iba potvrdzuje dve veci.

Rokovania o ústavnej ochrane sa iba predstierajú, aby sa utlmila nepokojná verejná mienka a získal čas.

Rokovania o ústavnej ochrane sporiteľov a ich budúcich dôchodkov však majú ešte silnejší moment.

Spolu s nevyhnutnosťou ústavnej ochrany spájam aj potrebu diverzifikácie monopolu DSS a vytvorenia trhového prostredia. Čo neznamená nič iné iba možnosť voľby účastníka druhého piliera vybrať si výhodnejšiu ponuku, ako tú, ktorá v podobe DSS vykazuje dlhodobo straty.

Výhoda pre sporiteľov, ktorá by sa touto zákonnou úpravou, vytvorila je bodom, kde sa spoja všetci proti občanovi.

Na záver parafrázujem historickú skúsenosť minulého storočia.

„My traja, Kaník, Richter, Fico, sme spojení neúprosnou silou dejín záväzkov vďačnosti tým,  že dôchodkový „Gibraltár“ necháme DSS-kám.

Veď koho by dnes zaujímali dôchodky o 15 či 30 rokov. Veď model „spravodlivosti“ založenej na nespravodlivosti voči iným občanom tu nádherne funguje celých 22 rokov.

 

 

O Tých, ktorí disponujú schopnosťou múdrosti, no prijali pozíciu Komparzu v komédií Hlupákov.

27.06.2017

Čo ti na živote na Slovensku najviac prekáža ? Nedostatok polárnych medveďov, žiadne oceánske prístavy a ani jedna skurvená pyramída! ANI JEDNA! (Bobo Bobo) Súhlasím, lebo pri červenom manipulátorovi, viac »

Kaliňák vie, kto je Gorila, no za 11 rokov nič nevyšetril. Kaliňák vedel, kto sú fašisti Kotlebu a predsa ich povolil.

23.06.2017

Článok vyradený súdruhom ministrom Kaliňákom ! Potomok fašistu, Ján Čarnogurský tvrdí, že protestujúci študenti proti korupcií sú „zradcovia Slovenska a gadžovia“. Potomok Mr.Čističa viac »

Už si dosť starý na to aby si vedel že komunizmus nebol nikde na svete.

22.06.2017

Prečítal som si včera pod blogom na debate Pravda. Dobrá správa po štyridsať plus 27 rokov. Dobrá, že aj vyznávačom najväčšieho podvodu v dejinách ľudstva konečne dokvapkáva. Včera najzbytočnejšia viac »

krádež, hacker, internet, bezpečnosť, lúpež, malvér, kyberzločin, zločinec, nebezpečenstvo

Pôvod nového počítačového vírusu nie je známy, má vraj šíriť chaos

28.06.2017 12:31

Kybernetickí experti špekulujú o pôvode škodlivého softvéru. Kto za útokom stál, ešte nie je známe.

Gazprom, plyn, Rusko

Gazprom zvažuje odchod z Turecka

28.06.2017 12:25

Ruský plynárenský gigant Gazprom sa rozhoduje, či sa nestiahne z tureckého trhu, kde má viaceré firmy. Zostal by len dodávateľom zemného plynu.

prezervatív, HIV, AIDS

Vlani sa na Slovensku objavilo rekordných 87 nových prípadov nákazy HIV

28.06.2017 12:17

Päť z nich bolo diagnostikovaných u cudzincov. Vlani lekári diagnostikovali desať nových prípadov AIDS a nahlásené boli aj tri úmrtia pacientov s HIV infekciou.

Glastonbury, corbyn

Britský expert: Corbyn teraz musí zvládnuť parlament

28.06.2017 12:00

"Britská vláda síce má na svojej strane väčšinu, ale predsa len v Dolnej snemovni nemá výraznú prevahu. Líder labouristov Jeremy Corbyn musí ukázať, že dokáže viesť efektívnu opozičnú politiku,“ povedal pre Pravdu expert na britskú politiku Peter Snowdon.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 971
Celková čítanosť: 5397095x
Priemerná čítanosť článkov: 5558x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy