Založ si blog

Ak by neexistoval II. pilier 5, 2 miliardy eur by bolo prehajdákaných.

Rovnako, ako v Sociálnej poisťovni pri prvom pilieri.

Alebo, ako Kaník pustil 500 miliónov eur Richterovi, aby Fico mohol odmeniť DSS, ale čo za to “dostal” Kaník.

Keď som si dnes ráno prečítal správu o tom, že Široký kúpil záhadne financovaný hotel postavený v čase rekonštrukcie Zimného štadióna za symbolickú sumu, hľadal som v histórií príbuznú podobu.

Obchod , v ktorom sa predstiera obchodná výmena „ničoho“ za „nič“ medzi vysoko postavenými zmluvnými stranami.

Našiel som ho v liste Adolfa Hitlera poslanom generálovi Francisco Francovi v roku 1940.

„My traja, Duce (Benito Mussolini), vy a ja, sme spojení neúprosnou silou dejín“.
Všetci vieme, že prvý odvisol dolu hlavou, pisateľ, Hitler, vraj spáchal samovraždu a iba Franco žil ešte 30 rokov po ukončení najobludnejšej vojny 20.storočia. On jediný pochopil, že zobrať Angličanom Gibraltár je veľmi riziková akcia.

Rozumiem, ak niekto financuje kampaň na primátora, chce svoju investíciu zúročiť.

Včera som si vypočul zdôvodnenie, prečo záhadne „zamrzol“ zber podpisov občanov pod záchranu II.piliera. Tu je.

Nikoho nezaujíma, čo bude s dôchodkami o 15 či 30 rokov !

„Slová a perie ľahko odnáša vietor“, hovorí jedno španielske príslovie.

Súčasnosť Slovenska, v tej dosť divokej konštelácií „hviezd“ politického neba zhmotnej do otázky v názve blogu, ho iba potvrdzuje.

Minister Richter potrebuje do prázdnej pokladne Sociálnej poisťovne 500 miliónov, aby mal čím pokryť potreby súčasných dôchodcov až do času konania prezidentských volieb. Skupiny, ktorá vykazuje najstabilnejšie dva znaky. Masívnu účasťou vo voľbách a vďačnosťou za dary diabla na úkor ich detí a vnukov.

Pri tomto „navŕtaní“ sa do dôchodkov dnes mladých ľudí je prítomné prečudesné ticho DSS a tiché predstieranie akcie v podobe Petície na záchranu II. Piliera, ktorú SDKÚ-DS záhadne posúva pod kuratelu Nadácie Ľudovíta Kaníka.

Premiér Fico sa za životne nevyhnutné „ticho“ odmeňuje DSS-kám navýšením percent poplatku za správu a výnosový poplatok.

Dostali sme sa po inú podobu vďačnosti Róberta Fica, ako tú, ktorú odprezentoval Milan Ftáčnik v podobe predaja Hotela pri Zimnom štadióne za symbolickú cenu.

Nie je to tak dávno, čo Poštová banka získala vlastnú DSS-ku – Prvú penzijnú. Jej hlavné aktivity boli vedené k realitným fondom J&T. Finančnému dravcovi, ktorý pred pár týždňami aktívne pomáhal Poštovej banke s problémami nakúpených gréckych dlhopisov. Odmenou bol zásadný vplyv v Poštovej banke a jej ovládnutie J&T.

A už nič nebránilo „investovaniu“, v ktorom za peniaze sporiteľov, sa do dôchodkových fondov nakúpili akcie nehnuteľnosti z Tatier, dlhopisy televízie JOJ, nehnuteľnosti River Parku či akcie TMR alebo Sitno.

Všetko majetok J&T.

O väzbách medzi predsedom vlády a touto finančnou skupinou na Slovensku vie každý i o vďačnosti za vzájomné sympatie formou zdrojov Štátnej pokladnice.

Možno záhadnou postavou v tomto „triumviráte“  sa javí poslanec Ľudovít Kaník.

Pred pár dňami sa vzopreli ostatné opozičné strany po prevalení sa informácie, že je to práve menovaný poslanec, ktorý začal sám , na vlastnú päsť“ rokovanie so Smer-SD o potrebe ústavnej ochrany zdrojov druhého piliera. Probléme, o ktorom píšem cez tri roky.

Fakt, že zber podpisov Kaníkovou nadáciou záhadne zamrzol na počte pod 100.000 podpisov, teda kvóra, ktorým by sa už musel zaoberať Parlament a rokovať o nej, iba potvrdzuje dve veci.

Rokovania o ústavnej ochrane sa iba predstierajú, aby sa utlmila nepokojná verejná mienka a získal čas.

Rokovania o ústavnej ochrane sporiteľov a ich budúcich dôchodkov však majú ešte silnejší moment.

Spolu s nevyhnutnosťou ústavnej ochrany spájam aj potrebu diverzifikácie monopolu DSS a vytvorenia trhového prostredia. Čo neznamená nič iné iba možnosť voľby účastníka druhého piliera vybrať si výhodnejšiu ponuku, ako tú, ktorá v podobe DSS vykazuje dlhodobo straty.

Výhoda pre sporiteľov, ktorá by sa touto zákonnou úpravou, vytvorila je bodom, kde sa spoja všetci proti občanovi.

Na záver parafrázujem historickú skúsenosť minulého storočia.

„My traja, Kaník, Richter, Fico, sme spojení neúprosnou silou dejín záväzkov vďačnosti tým,  že dôchodkový „Gibraltár“ necháme DSS-kám.

Veď koho by dnes zaujímali dôchodky o 15 či 30 rokov. Veď model „spravodlivosti“ založenej na nespravodlivosti voči iným občanom tu nádherne funguje celých 22 rokov.

 

 

Vy, odporcovia Smer-SD, nechoďte voliť, pretože všetko pokazíte ! Byť Ficom či Kotlebom tak vás nechám pozatvárať. Ako protištátne živly.

20.10.2017

Vy ste nechceli Slovensko Vladimíra Mečiara. Odmietate aj štát jeho pokračovateľa, Róberta Fica. Dlhých 11 rokov. Napriek tomu, že aj medzinárodné štatistiky uvádzajú trojnásobný nárast viac »

Boľševici z Auróry nevystrelili, včera, po sto rokoch, to za nich urobil Andrej Danko.

18.10.2017

Za Komédiou Lenina a jeho syfilitickej milenky Nadeždy, VOSR, s jej 100 miliónmi mŕtvych, konečne padla opona. Kapitán od slovenských bigošov (pre neznalých – pešiakov politiky) vypálil zo viac »

Keď sa muži vzdávajú bez boja , ženy padajú do zajatia a deti do otroctva.

16.10.2017

Pred rokmi som písal reportáž z južných Čiech, o praktikách s vodou i odpadovou v nekalých rukách jedného rakúskeho sociálneho demokrata. Nedalo sa dopriať očiam i sluchu odpočinku pri chlapíkovi, viac »

babiš

Česi už majú názor na šéfa ANO, pripomína expert

21.10.2017 11:39

Česi dnes rozhodnú o zložení Poslaneckej snemovne. Parlamentné voľby sa začali včera.

Konferencia smeru v Nitre Fico.

V Nitre sa zišli politici Smeru. Fico: Nenechajme sa učičíkať prieskumami

21.10.2017 10:00, aktualizované: 11:35

Delegáti Smeru sa od rána schádzajú na nitrianskom výstavisku Agrokomplex, kde sa koná programová konferencia vládnej strany.

hamáček

Neviem si predstaviť, že by bol vo vláde líder ANO Andrej Babiš

21.10.2017 09:30

Česká strana sociálnodemokratická (ČSSD) splnila vo vláde 90 percent svojho programu, prízvukuje jej podpredseda Jan Hamáček.

bitcoin, mena, virtuálna

Bitcoinový ošiaľ pokračuje, ľudia do neho vkladajú celé majetky

21.10.2017 09:29

Bitcoin prekonal hranicu šesťtisíc dolárov a prognózy hovoria o jeho ďalšom raste. Niektorí ľudia do neho vkladajú celý svoj majetok.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,022
Celková čítanosť: 5736597x
Priemerná čítanosť článkov: 5613x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy