Založ si blog

Učitelia nenatŕčajte ruky, keď dávam Harabínovi 150 tisíc eur.

Grék ošklbe každého, ale jeho ošmekne Žid a Žida oholí Armén.

Tak hovorí jedno veľmi staré príslovie.

Neradno i nectí žiadneho do staroby rýpať lebo píše skúsenosti, na ktoré mladá hlava nepočúva práve v časoch, keď sa chlieb nielen láme no i rozdáva a neskôr už ho nechce nikto piecť.

Ako v ten pamätný November 1989, kedy si málokto v ošiali radosti spomenul, že pravá Revolúcia píšu hru, v ktorej politickí vodcovia vystupujú ako poslední.

Novembrové tribúny sa nimi hemžili, ako keď človek rypne do mraveniska, no ono nevydá lahodnú kyselinu mravčiu, ale prognózu budúceho vývoja. Predpoveď so svojou jednoduchosťou :

„Želáme si občana „na vytretie zadku“ , alebo občana „sviňu“ ?

Bolo naozaj ťažké odmietnuť ponuku Mefistotelesa a jeho návrh pekelný ?

Obchod , výmenný kšeft s vlastným svedomím, spoločnosťou i národom i nenarodenými generáciami.

Výmenu posmrtného života za – „TU a Teraz“ . Rovnakú ako tú, ktorú uzavrel Ezau , keď predal Jákobovi svoje prvorodenectvo za chlieb a šošovicovú kašu.

Po dvadsiatich dvoch rokoch novodobej samostatnosti sa Slovensko so svojou skyvou chleba a misou šošovice dostalo na povestnú križovatku, kde nachádza dôsledky Ezauistického správania sa :

“Buď otvorený národný odpor, alebo zánik národa“ !

Lebo na tomto bode sme konečne stretli spoločného nepriateľ. Seba samého.

Keď niekto nemá chrbticu, môže si ju nahradiť rozsudkom súdu. No spoločenstvo somárstva a nevedomosti „hlupáčika“  musí raz nabrať odvahu a povedať – „toto už tolerovať nemožno“.

Keď sme neboli schopní na začiatku urobiť poriadok s JUDr-ami rovnako ako Nemci, ktorí nepripustili, aby po zjednotení Nemecka všetci právnici NDR obišli zákaz pôsobiť v justícií, tak to musíme urobiť dnes.

Povedané obrazne, právo je paragrafovaná morálka spoločnosti.

Slovensko má málo sudcov, ktorých možno prirovnať s Royom Moore, sudcom Alabamy , ktorý napriek príkazu neodstránil zo steny plaketu s Desatoro Božích prikázaní, ale odkázal, že k tomu by ho nedonútila ani armáda USA.

My, máme prebytok politikov prehliadajúcich prítomnosť Ústavou garantovaných možností. Príležitosti ,aby sa ľudia mohli zmocniť svojho práva a vládnuť sami sebe.

My, máme veľa politikov a sudcov, ktorých morálka je podobná francúzskemu literátovi André Gideovi, ktorý druhý deň potom, čo nacisti vpochodovali do Paríža bez najmenšieho odporu napísal :

„Naučiť sa žiť so včerajším nepriateľom, nie je zbabelosť, ale múdrosť a tiež uznanie toho, čomu sa nedá vyhnúť“.

Nikto nepopiera právo predsedu vlády, aby pri odhaľovaní sochy Ľudovíta Štúra neprišiel s takýmto apelom:

„Slovenky a Slovákov často vyzývam v tejto ťažkej dobre krízy, aby sme držali pohromade, aby sme sa neopúšťali, ale vzájomne podporovali a nedali sa zvádzať k planému radikalizmu a takzvaným rýchlym riešeniam. Teraz skutkami preukážme súdržnosť, aby sme voči vlastnému štátu nenaťahovali iba otvorené dlane“.

Nikto nepopiera právo Štefana Harabína vysúdiť si 150 tisíc eur ani v čase, kedy predseda vlády odmieta otvorené dlane tých, ktorých právo napriek ťažkej kríze málokto spochybní. Učiteľov, zdravotných sestier.

Nikto nemôže uprieť ani moje právo pripomínať.

Zvolen – desiateho septembra 2008 :

Fico nechce mať vo vláde antisemitu.

„Verím že tieto nerozvážne výroky boli len výsledkom osobnej animozity, lebo ak by niekto prichádzal programovo s takýmito názormi, tak nemá čo robiť vo vláde a nemôže byť ani koaličným partnerom Smeru,“ povedal Fico.

K Pamätníku holokaustu v Bratislave podvečer okrem troch najvyšších ústavných činiteľov prišiel aj Harabin. Okolostojaci ľudia v momente, keď sa klaňal, kričali:

„Fúj Harabin.“

Po akte spravodlivosti na slovenský spôsob bude Harabína pokrik “Fuj, Harabín – čakať všade.

Slovensko dnes stojí pred zásadným :

“Buď otvorený národný odpor, alebo zánik národa“ !

Predseda Najvyššieho súdu Štefan Harabín stojí pred niečím úplne iným :

Kedy mu na biblicky známej Ezauovej miske prinesú 150 tisíc eur.

PS : Biblia , List Židom 12: 16

 

Usmíření Jákoba s Ezauem, Peter Paul Rubens, 1624

Ezau prodává své prvorozenství (Hendrick ter Brugghen )

Róbert Fico dnes, potom čo sa na NAKA Ladislav Baštrnák priznal k trestnému činu krátenia daní vo výške 2 milióny eur, odvolá Róberta Kaliňáka z funkcie ministra vnútra.

19.08.2017

Róbert Fico dnes, potom čo sa na NAKA Ladislav Baštrnák priznal k trestnému činu krátenia daní vo výške 2 milióny eur, odvolá Róberta Kaliňáka z funkcie ministra vnútra. Hneď po ňom podá viac »

Keď Červený Potkan vyvezie z ministerstva jednu miliardu a dvesto miliónov je ticho, ak to urobí Potkan vlastenecký a iba polovicu, pišťanie Potkanov Červených počujú až v Bruseli.

18.08.2017

„Konečne sa mohol ponoriť do svojej ničím nerušenej existencie. Zistil, že je to nádherné ! To sú slová vraha z románu Parfum od Patrika Süskinda. Po takmer 200 rokoch od čias Edgara Allana viac »

Opilcovi Slotovi bude vyvíjať auto bez šoféra SNS-ák za 6 miliónov eur, človek, ktorý v roku 2009 predal štátu vzduch za neuveriteľných 51 miliónov eur.

16.08.2017

A ak bude platiť opcia podpísaná a schválená vládou Fica, dostane ďalších 51 miliónov. Nominant SNS je „vedec“ na pohľadanie. Po „vývoji“ výstroja vojaka 21.storočia, kde iba nakúpil viac »

práca, kuchyňa. kuchár, zamestnanie, profesia

Čerstvosť dostáva na frak. Štát mení pravidlá hry

21.08.2017 00:00

Kauza holandských fipronilových vajec odkrýva, ako funguje moderné verejné stravovanie. Čerstvosť, jeden z princípov kvalitných jedál, dostáva na frak.

merkelova

Nič by som nemenila, vyhlásila Merkelová v súvislosti s otvorením dverí utečencom

20.08.2017 20:44

Na otázku, či by sa teraz, so súčasnými vedomosťami, zachovala inak, keby sa situácia z roku 2015 znova zopakovala, Merkelová odvetila, že nie.

dúhový pochod bratislava

Farby dúhy zdvihli napätie v koalícii

20.08.2017 20:00

Festival Dúhový Pride 2017, ktorého siedmy ročník sa konal počas víkendu v bratislavských uliciach, postavil proti sebe koaličné strany SNS a Most-Híd.

PREMIÉR, fico,

Premiér Fico o Sulíkovi: Moja vláda nie je dokonalá, avšak nepovalím ju ako Vy

20.08.2017 19:09

Premiér Robert Fico na svojom profile na sociálnej sieti ostro kritizoval šéfa opozície Richarda Sulíka.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 989
Celková čítanosť: 5556385x
Priemerná čítanosť článkov: 5618x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy