Založ si blog

Učitelia nenatŕčajte ruky, keď dávam Harabínovi 150 tisíc eur.

Grék ošklbe každého, ale jeho ošmekne Žid a Žida oholí Armén.

Tak hovorí jedno veľmi staré príslovie.

Neradno i nectí žiadneho do staroby rýpať lebo píše skúsenosti, na ktoré mladá hlava nepočúva práve v časoch, keď sa chlieb nielen láme no i rozdáva a neskôr už ho nechce nikto piecť.

Ako v ten pamätný November 1989, kedy si málokto v ošiali radosti spomenul, že pravá Revolúcia píšu hru, v ktorej politickí vodcovia vystupujú ako poslední.

Novembrové tribúny sa nimi hemžili, ako keď človek rypne do mraveniska, no ono nevydá lahodnú kyselinu mravčiu, ale prognózu budúceho vývoja. Predpoveď so svojou jednoduchosťou :

„Želáme si občana „na vytretie zadku“ , alebo občana „sviňu“ ?

Bolo naozaj ťažké odmietnuť ponuku Mefistotelesa a jeho návrh pekelný ?

Obchod , výmenný kšeft s vlastným svedomím, spoločnosťou i národom i nenarodenými generáciami.

Výmenu posmrtného života za – „TU a Teraz“ . Rovnakú ako tú, ktorú uzavrel Ezau , keď predal Jákobovi svoje prvorodenectvo za chlieb a šošovicovú kašu.

Po dvadsiatich dvoch rokoch novodobej samostatnosti sa Slovensko so svojou skyvou chleba a misou šošovice dostalo na povestnú križovatku, kde nachádza dôsledky Ezauistického správania sa :

“Buď otvorený národný odpor, alebo zánik národa“ !

Lebo na tomto bode sme konečne stretli spoločného nepriateľ. Seba samého.

Keď niekto nemá chrbticu, môže si ju nahradiť rozsudkom súdu. No spoločenstvo somárstva a nevedomosti „hlupáčika“  musí raz nabrať odvahu a povedať – „toto už tolerovať nemožno“.

Keď sme neboli schopní na začiatku urobiť poriadok s JUDr-ami rovnako ako Nemci, ktorí nepripustili, aby po zjednotení Nemecka všetci právnici NDR obišli zákaz pôsobiť v justícií, tak to musíme urobiť dnes.

Povedané obrazne, právo je paragrafovaná morálka spoločnosti.

Slovensko má málo sudcov, ktorých možno prirovnať s Royom Moore, sudcom Alabamy , ktorý napriek príkazu neodstránil zo steny plaketu s Desatoro Božích prikázaní, ale odkázal, že k tomu by ho nedonútila ani armáda USA.

My, máme prebytok politikov prehliadajúcich prítomnosť Ústavou garantovaných možností. Príležitosti ,aby sa ľudia mohli zmocniť svojho práva a vládnuť sami sebe.

My, máme veľa politikov a sudcov, ktorých morálka je podobná francúzskemu literátovi André Gideovi, ktorý druhý deň potom, čo nacisti vpochodovali do Paríža bez najmenšieho odporu napísal :

„Naučiť sa žiť so včerajším nepriateľom, nie je zbabelosť, ale múdrosť a tiež uznanie toho, čomu sa nedá vyhnúť“.

Nikto nepopiera právo predsedu vlády, aby pri odhaľovaní sochy Ľudovíta Štúra neprišiel s takýmto apelom:

„Slovenky a Slovákov často vyzývam v tejto ťažkej dobre krízy, aby sme držali pohromade, aby sme sa neopúšťali, ale vzájomne podporovali a nedali sa zvádzať k planému radikalizmu a takzvaným rýchlym riešeniam. Teraz skutkami preukážme súdržnosť, aby sme voči vlastnému štátu nenaťahovali iba otvorené dlane“.

Nikto nepopiera právo Štefana Harabína vysúdiť si 150 tisíc eur ani v čase, kedy predseda vlády odmieta otvorené dlane tých, ktorých právo napriek ťažkej kríze málokto spochybní. Učiteľov, zdravotných sestier.

Nikto nemôže uprieť ani moje právo pripomínať.

Zvolen – desiateho septembra 2008 :

Fico nechce mať vo vláde antisemitu.

„Verím že tieto nerozvážne výroky boli len výsledkom osobnej animozity, lebo ak by niekto prichádzal programovo s takýmito názormi, tak nemá čo robiť vo vláde a nemôže byť ani koaličným partnerom Smeru,“ povedal Fico.

K Pamätníku holokaustu v Bratislave podvečer okrem troch najvyšších ústavných činiteľov prišiel aj Harabin. Okolostojaci ľudia v momente, keď sa klaňal, kričali:

„Fúj Harabin.“

Po akte spravodlivosti na slovenský spôsob bude Harabína pokrik “Fuj, Harabín – čakať všade.

Slovensko dnes stojí pred zásadným :

“Buď otvorený národný odpor, alebo zánik národa“ !

Predseda Najvyššieho súdu Štefan Harabín stojí pred niečím úplne iným :

Kedy mu na biblicky známej Ezauovej miske prinesú 150 tisíc eur.

PS : Biblia , List Židom 12: 16

 

Usmíření Jákoba s Ezauem, Peter Paul Rubens, 1624

Ezau prodává své prvorozenství (Hendrick ter Brugghen )

O Tých, ktorí disponujú schopnosťou múdrosti, no prijali pozíciu Komparzu v komédií Hlupákov.

27.06.2017

Čo ti na živote na Slovensku najviac prekáža ? Nedostatok polárnych medveďov, žiadne oceánske prístavy a ani jedna skurvená pyramída! ANI JEDNA! (Bobo Bobo) Súhlasím, lebo pri červenom manipulátorovi, viac »

Kaliňák vie, kto je Gorila, no za 11 rokov nič nevyšetril. Kaliňák vedel, kto sú fašisti Kotlebu a predsa ich povolil.

23.06.2017

Článok vyradený súdruhom ministrom Kaliňákom ! Potomok fašistu, Ján Čarnogurský tvrdí, že protestujúci študenti proti korupcií sú „zradcovia Slovenska a gadžovia“. Potomok Mr.Čističa viac »

Už si dosť starý na to aby si vedel že komunizmus nebol nikde na svete.

22.06.2017

Prečítal som si včera pod blogom na debate Pravda. Dobrá správa po štyridsať plus 27 rokov. Dobrá, že aj vyznávačom najväčšieho podvodu v dejinách ľudstva konečne dokvapkáva. Včera najzbytočnejšia viac »

krádež, hacker, internet, bezpečnosť, lúpež, malvér, kyberzločin, zločinec, nebezpečenstvo

Pôvod nového počítačového vírusu nie je známy, má vraj šíriť chaos

28.06.2017 12:31

Kybernetickí experti špekulujú o pôvode škodlivého softvéru. Kto za útokom stál, ešte nie je známe.

Gazprom, plyn, Rusko

Gazprom zvažuje odchod z Turecka

28.06.2017 12:25

Ruský plynárenský gigant Gazprom sa rozhoduje, či sa nestiahne z tureckého trhu, kde má viaceré firmy. Zostal by len dodávateľom zemného plynu.

prezervatív, HIV, AIDS

Vlani sa na Slovensku objavilo rekordných 87 nových prípadov nákazy HIV

28.06.2017 12:17

Päť z nich bolo diagnostikovaných u cudzincov. Vlani lekári diagnostikovali desať nových prípadov AIDS a nahlásené boli aj tri úmrtia pacientov s HIV infekciou.

Glastonbury, corbyn

Britský expert: Corbyn teraz musí zvládnuť parlament

28.06.2017 12:00

"Britská vláda síce má na svojej strane väčšinu, ale predsa len v Dolnej snemovni nemá výraznú prevahu. Líder labouristov Jeremy Corbyn musí ukázať, že dokáže viesť efektívnu opozičnú politiku,“ povedal pre Pravdu expert na britskú politiku Peter Snowdon.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 971
Celková čítanosť: 5397143x
Priemerná čítanosť článkov: 5558x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy