Založ si blog

Učitelia nenatŕčajte ruky, keď dávam Harabínovi 150 tisíc eur.

Grék ošklbe každého, ale jeho ošmekne Žid a Žida oholí Armén.

Tak hovorí jedno veľmi staré príslovie.

Neradno i nectí žiadneho do staroby rýpať lebo píše skúsenosti, na ktoré mladá hlava nepočúva práve v časoch, keď sa chlieb nielen láme no i rozdáva a neskôr už ho nechce nikto piecť.

Ako v ten pamätný November 1989, kedy si málokto v ošiali radosti spomenul, že pravá Revolúcia píšu hru, v ktorej politickí vodcovia vystupujú ako poslední.

Novembrové tribúny sa nimi hemžili, ako keď človek rypne do mraveniska, no ono nevydá lahodnú kyselinu mravčiu, ale prognózu budúceho vývoja. Predpoveď so svojou jednoduchosťou :

„Želáme si občana „na vytretie zadku“ , alebo občana „sviňu“ ?

Bolo naozaj ťažké odmietnuť ponuku Mefistotelesa a jeho návrh pekelný ?

Obchod , výmenný kšeft s vlastným svedomím, spoločnosťou i národom i nenarodenými generáciami.

Výmenu posmrtného života za – „TU a Teraz“ . Rovnakú ako tú, ktorú uzavrel Ezau , keď predal Jákobovi svoje prvorodenectvo za chlieb a šošovicovú kašu.

Po dvadsiatich dvoch rokoch novodobej samostatnosti sa Slovensko so svojou skyvou chleba a misou šošovice dostalo na povestnú križovatku, kde nachádza dôsledky Ezauistického správania sa :

“Buď otvorený národný odpor, alebo zánik národa“ !

Lebo na tomto bode sme konečne stretli spoločného nepriateľ. Seba samého.

Keď niekto nemá chrbticu, môže si ju nahradiť rozsudkom súdu. No spoločenstvo somárstva a nevedomosti „hlupáčika“  musí raz nabrať odvahu a povedať – „toto už tolerovať nemožno“.

Keď sme neboli schopní na začiatku urobiť poriadok s JUDr-ami rovnako ako Nemci, ktorí nepripustili, aby po zjednotení Nemecka všetci právnici NDR obišli zákaz pôsobiť v justícií, tak to musíme urobiť dnes.

Povedané obrazne, právo je paragrafovaná morálka spoločnosti.

Slovensko má málo sudcov, ktorých možno prirovnať s Royom Moore, sudcom Alabamy , ktorý napriek príkazu neodstránil zo steny plaketu s Desatoro Božích prikázaní, ale odkázal, že k tomu by ho nedonútila ani armáda USA.

My, máme prebytok politikov prehliadajúcich prítomnosť Ústavou garantovaných možností. Príležitosti ,aby sa ľudia mohli zmocniť svojho práva a vládnuť sami sebe.

My, máme veľa politikov a sudcov, ktorých morálka je podobná francúzskemu literátovi André Gideovi, ktorý druhý deň potom, čo nacisti vpochodovali do Paríža bez najmenšieho odporu napísal :

„Naučiť sa žiť so včerajším nepriateľom, nie je zbabelosť, ale múdrosť a tiež uznanie toho, čomu sa nedá vyhnúť“.

Nikto nepopiera právo predsedu vlády, aby pri odhaľovaní sochy Ľudovíta Štúra neprišiel s takýmto apelom:

„Slovenky a Slovákov často vyzývam v tejto ťažkej dobre krízy, aby sme držali pohromade, aby sme sa neopúšťali, ale vzájomne podporovali a nedali sa zvádzať k planému radikalizmu a takzvaným rýchlym riešeniam. Teraz skutkami preukážme súdržnosť, aby sme voči vlastnému štátu nenaťahovali iba otvorené dlane“.

Nikto nepopiera právo Štefana Harabína vysúdiť si 150 tisíc eur ani v čase, kedy predseda vlády odmieta otvorené dlane tých, ktorých právo napriek ťažkej kríze málokto spochybní. Učiteľov, zdravotných sestier.

Nikto nemôže uprieť ani moje právo pripomínať.

Zvolen – desiateho septembra 2008 :

Fico nechce mať vo vláde antisemitu.

„Verím že tieto nerozvážne výroky boli len výsledkom osobnej animozity, lebo ak by niekto prichádzal programovo s takýmito názormi, tak nemá čo robiť vo vláde a nemôže byť ani koaličným partnerom Smeru,“ povedal Fico.

K Pamätníku holokaustu v Bratislave podvečer okrem troch najvyšších ústavných činiteľov prišiel aj Harabin. Okolostojaci ľudia v momente, keď sa klaňal, kričali:

„Fúj Harabin.“

Po akte spravodlivosti na slovenský spôsob bude Harabína pokrik “Fuj, Harabín – čakať všade.

Slovensko dnes stojí pred zásadným :

“Buď otvorený národný odpor, alebo zánik národa“ !

Predseda Najvyššieho súdu Štefan Harabín stojí pred niečím úplne iným :

Kedy mu na biblicky známej Ezauovej miske prinesú 150 tisíc eur.

PS : Biblia , List Židom 12: 16

 

Usmíření Jákoba s Ezauem, Peter Paul Rubens, 1624

Ezau prodává své prvorozenství (Hendrick ter Brugghen )

Boľševici z Auróry nevystrelili, včera, po sto rokoch, to za nich urobil Andrej Danko.

18.10.2017

Za Komédiou Lenina a jeho syfilitickej milenky Nadeždy, VOSR, s jej 100 miliónmi mŕtvych, konečne padla opona. Kapitán od slovenských bigošov (pre neznalých – pešiakov politiky) vypálil zo viac »

Keď sa muži vzdávajú bez boja , ženy padajú do zajatia a deti do otroctva.

16.10.2017

Pred rokmi som písal reportáž z južných Čiech, o praktikách s vodou i odpadovou v nekalých rukách jedného rakúskeho sociálneho demokrata. Nedalo sa dopriať očiam i sluchu odpočinku pri chlapíkovi, viac »

Je možné vysloviť domnienku o vážne poškodenom duševnom zdraví Róberta Fica. . . ?

15.10.2017

V sobotu na adresu prezidenta Kisku vyslovil návrh: „Nech ukáže všetky zmluvy, ako to robím ja“ ! Predseda Smer-SD doteraz ukázal jediné. Demagógiu a klamstva, ktoré za 11 rokov jeho vládnutia viac »

NEPOUZIVAT!

Z trhu sťahujú liek Theraflu Forte, môže obsahovať cudzorodé častice

18.10.2017 16:06

Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) informuje o stiahnutí lieku Theraflu Forte z úrovne distribučných spoločností a lekární.

tk, lipsic

Podľa Smeru Lipšicova právna zástupkyňa zavádza verejnosť

18.10.2017 16:03

Podľa právnej zástupkyne expolitik Lipšic ako minister spravodlivosti nikdy nepodal dovolanie, keď znalecké posudky konštatovali spoluzavinenie chodca, ako to bolo v jeho prípade.

sokol červenonohý

Sokol Lucky sa stal celebritou

18.10.2017 16:00

Jeden zo slovenských sokolov červenonohých prekvapil ornitológov trasou, akú si vybral na cestu do Afriky, pretože letel cez Francúzsko, a nie cez Balkán či Blízky východ.

Peniaze, lupa, graf, dolár, euro

Ťažobný gigant Rio Tinto v USA obvinili z podvodu

18.10.2017 15:48

Britsko-austrálsky ťažobný gigant Rio Tinto a jeho dvoch bývalých manažérov obvinili v USA z podvodu pre zatajovanie strát.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,021
Celková čítanosť: 5729346x
Priemerná čítanosť článkov: 5612x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy