Založ si blog

Po čiernej diere Mečiara prichádzajú čierne roky Ficove.

Čas, kedy sa spoji človek zo zoznamu zločincov s mocou a zneužijú sužby štátu, aby sa povalila vláda Radičovej,

za asistencie Sulíka, my vždy pripomenie čas, kedy opilec Gottwald začal systematickú likvidáciu jednej z piatich najvyspelejších ekonomík predvojnového obdobia a položil základy menovej reformy.

Už malý človiečik počúva posolstvo o učení sa na vlastných chybách. Komunisti nie.

Socialisti, ako si teraz hovoria, vedia, že ich chyby sú učivom pre iných. Školou života, kde chýba rešpekt pred spoločnosťou, ako základom mravnosti i úcta k Bohu, čo je vierou.

Vždy som si myslel, že generácia povojnová bola tou laboratórnou myšou, na ktorej si komunisti odskúšali všetky zverstvá aké človek dokázal vymyslieť v zákutiach svojej čiernej duše.

V týchto dňoch som pochopil svoj omyl.

Dnešné deti sú tou generáciou, na ktorej sa kovaný komunista Fico podpíše oveľa zločinnejšie, ako Gottwald na nás. Dnes im kradne možnosť nájsť svoj neopakovateľný talent a rozvíjať ho v podobe vzdelávania. Dnes im kradne aj ich pokojnejšiu starobu, akú majú ich rodičia plánom zrušiť druhý pilier a obrať ich o osobné úspory.

Dnes už Učitelia pochopili rozmer malého podtatranského diktátora, ktorým včera odkázal, že ho ich názory nezaujímajú.

Dnes je tu reálna hrozba, pretože potrebuje peniaze a inak ako komunistickým princípom znárodňovania v „mene vyšších záujmov“ to nevie, že zruší druhý pilier. Po šesťdesiatich rokoch , v poradí druhá, menová reforma.

História nám dáva množstvo príkladov, ktoré vypovedajú zásadné. Aj keby slovenská spoločnosť nemala žiadne sociálne problémy, socialisti by si ich rýchlo vymysleli. Z jednoduchého dôvodu, aby mali naporúdzi výhovorky a cez nich mohli robiť rozruch. Kde inde, ako na tlačovkách.

Prvý rozruch vyvolali socialisti začiatkom septembra roku 2008, keď pred kamerami predstavili predstavili „Dlhodobú koncepciu rozvoja slovenskej spoločnosti“.

Fico otvoril dlhodobú verejnú diskusiu k vízií, ktorá skončila v momente len čo zhasli svetlá. Zostal smutný, že neexistuje politický konsenzus a nerozveselilo ho dnes ani fakt, že ho už nepotrebuje. V parlamente má svojich 83 Kolesíkov.

Polienko, v ten deň, k predsedovi pridali aj súdruh Paška o „dôležitosti vzdelávania a vedy“, súdruh Čaplovič o „zvyšovaní kvality vzdelávania, výskumu i vývoja“ a Gašparovič o nevyhnutnosti „naprávať to, čo spravila neviditeľná ruka trhu“.

Vízia spracovaná SAV s nákladom 90 tisíc eur sa ešte raz pokúsila o reinkarnáciu, no márne.

Súdruhovia zo Smer-SD z nej protiprávne povypisovali do svojho volebného programu na roky 2012-2016 a potom ju pochovali. Plagiátorstvo, také príznačné pre socialistov, netreba zvlášť pripomínať.

Ľudia na Slovensku vnímajú seba veľmi vážne napriek tomu, že Fico sa im dlhý čas posmieva.

Posmieva sa im pri školstve i učiteľoch a ich žiakoch. V čase, kedy mohol „tlačovkovať“  o životnej dôležitosti vzdelávania v náručí „dlhodobej koncepcie rozvoja slovenskej spoločnosti“  a hlásať bludy o dobehnutí vyspelých ekonomík sveta do roku 2030 bol časom s osobnou výhodou preň. Dnes sa to otočilo proti nemu.

Posmieva sa pri vyššou zdanení ľudí i podnikania. Každému je zrejmé, že aj ten nižší sumár vybraných daní úplne stačí pre potreby piatich vlastníkov Slovenska, ktorým slúži prostredníctvom strany jedného vodcu. Odporúčania ekonomických expertov o „ceste do pekla“ prehliada, aby ich nahradil bludmi o existencií iba dvoch možností riešenia. No tie majú tú istú výpovednú hodnotu, ako správa z dnešného dňa, že v Rusku chytili Yetiho, ktorý „vrčí a žerie všetko“.

Posmieva sa jeden a pol miliónu sporiteľov druhého piliera, pre ktorých chystá povianočné prekvapenie v podobe zrušenia druhého piliera a tým aj starosti o ich starobu.

Posledné dni ukázali dve prekvapenia.

V spoločnosti sa začína formovať „sociálny kapitál“ v podobe neformálnych združení občanov, ktorých spája spoločný cieľ. Čo je po 23 rokoch dobrá správa.

Zlou je fakt, že páni Frešo, Fígeľ i Bugár budú zrejme tak fascinovaní „marketingom bludov“ socialistu, že už im neprekáža uznať meradlá súčasnosti v podobe najsprostejšej nemorálnosti, ktorá sa tu pred ich očami odohráva. Motívom tejto pokojnej nečinnosti má byť poznanie, že je lepšie v zákulisí spolupracovať so socialistami na regionálnych kšeftoch, ako prísť s tým, čím pravica bodovala u iného typu voliča.

Na záver dobrá správa pre „socialistu“ Fica.

Ak dospelý muž nechápe, že „peniaze sa nehľadajú“, ale tvorbou hodnôt ziskávajú je to tragédia pre jeho rodinu.

Keď dospelý muž na čele výkonnej moci nechápe tento rozmer, je to tragédia pre štát, pre spoločnosť. Dôkazov o „hľadaní peňazí“ poskytol Fico neúrekom a ja v nich vidím jedinú historickú skúsenosť.

Po Gottwaldovi ide likvidovať úspešnú ekonomiku. Áno, úspešnú do chvíle, kým sa jej nezmocnil.

Pre Učiteľov hľadá 160 miliónov eur a nevie ich nájsť.

Za niekoľko málo dni mu napíšem, kde, v ktorom jeho rezorte a pod kuratelou ktorého smeráckeho ministra vrcholia aktivity o „odchode“ čiastky veľmi, priveľmi blízkej do daňového raja.

(c) You tube   –  Mocou opitý socialista rozpráva o budúcnosti detí s opitou líškou

 

PS :

NBS: Tempo rastu spomalí, nezamestnanosť porastie

Spomalenie rastu ekonomiky v budúcom roku sa podľa Národnej banky Slovenska negatívne odrazí na trhu práce. Nárast nezamestnanosti môže byť ešte prehĺbený legislatívnymi opatreniami.

BRATISLAVA. Národná banka Slovenska zrevidovala svoj odhad hospodárskeho rastu pre tento rok.

Podľa prognózy, ktorú banka zverejnila v piatok, by totiž slovenské hospodárstvo malo v tomto roku stúpnuť o 2,4 %, kým v septembri sa očakával rast na úrovni 2,7 %. Prognózu pre budúci rok centrálna banka zrevidovala smerom nadol, a to z 2 % na 1,6 %.

Čítajte viac: http://ekonomika.sme.sk/c/6630491/nbs-tempo-rastu-spomali-nezamestnanost-porastie.html#ixzz2ENailk3e

 

 

 

 

O Tých, ktorí disponujú schopnosťou múdrosti, no prijali pozíciu Komparzu v komédií Hlupákov.

27.06.2017

Čo ti na živote na Slovensku najviac prekáža ? Nedostatok polárnych medveďov, žiadne oceánske prístavy a ani jedna skurvená pyramída! ANI JEDNA! (Bobo Bobo) Súhlasím, lebo pri červenom manipulátorovi, viac »

Kaliňák vie, kto je Gorila, no za 11 rokov nič nevyšetril. Kaliňák vedel, kto sú fašisti Kotlebu a predsa ich povolil.

23.06.2017

Článok vyradený súdruhom ministrom Kaliňákom ! Potomok fašistu, Ján Čarnogurský tvrdí, že protestujúci študenti proti korupcií sú „zradcovia Slovenska a gadžovia“. Potomok Mr.Čističa viac »

Už si dosť starý na to aby si vedel že komunizmus nebol nikde na svete.

22.06.2017

Prečítal som si včera pod blogom na debate Pravda. Dobrá správa po štyridsať plus 27 rokov. Dobrá, že aj vyznávačom najväčšieho podvodu v dejinách ľudstva konečne dokvapkáva. Včera najzbytočnejšia viac »

krádež, hacker, internet, bezpečnosť, lúpež, malvér, kyberzločin, zločinec, nebezpečenstvo

Pôvod nového počítačového vírusu nie je známy, má vraj šíriť chaos

28.06.2017 12:31

Kybernetickí experti špekulujú o pôvode škodlivého softvéru. Kto za útokom stál, ešte nie je známe.

Gazprom, plyn, Rusko

Gazprom zvažuje odchod z Turecka

28.06.2017 12:25

Ruský plynárenský gigant Gazprom sa rozhoduje, či sa nestiahne z tureckého trhu, kde má viaceré firmy. Zostal by len dodávateľom zemného plynu.

prezervatív, HIV, AIDS

Vlani sa na Slovensku objavilo rekordných 87 nových prípadov nákazy HIV

28.06.2017 12:17

Päť z nich bolo diagnostikovaných u cudzincov. Vlani lekári diagnostikovali desať nových prípadov AIDS a nahlásené boli aj tri úmrtia pacientov s HIV infekciou.

Glastonbury, corbyn

Britský expert: Corbyn teraz musí zvládnuť parlament

28.06.2017 12:00

"Britská vláda síce má na svojej strane väčšinu, ale predsa len v Dolnej snemovni nemá výraznú prevahu. Líder labouristov Jeremy Corbyn musí ukázať, že dokáže viesť efektívnu opozičnú politiku,“ povedal pre Pravdu expert na britskú politiku Peter Snowdon.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 971
Celková čítanosť: 5397116x
Priemerná čítanosť článkov: 5558x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy