Založ si blog

Po čiernej diere Mečiara prichádzajú čierne roky Ficove.

Čas, kedy sa spoji človek zo zoznamu zločincov s mocou a zneužijú sužby štátu, aby sa povalila vláda Radičovej,

za asistencie Sulíka, my vždy pripomenie čas, kedy opilec Gottwald začal systematickú likvidáciu jednej z piatich najvyspelejších ekonomík predvojnového obdobia a položil základy menovej reformy.

Už malý človiečik počúva posolstvo o učení sa na vlastných chybách. Komunisti nie.

Socialisti, ako si teraz hovoria, vedia, že ich chyby sú učivom pre iných. Školou života, kde chýba rešpekt pred spoločnosťou, ako základom mravnosti i úcta k Bohu, čo je vierou.

Vždy som si myslel, že generácia povojnová bola tou laboratórnou myšou, na ktorej si komunisti odskúšali všetky zverstvá aké človek dokázal vymyslieť v zákutiach svojej čiernej duše.

V týchto dňoch som pochopil svoj omyl.

Dnešné deti sú tou generáciou, na ktorej sa kovaný komunista Fico podpíše oveľa zločinnejšie, ako Gottwald na nás. Dnes im kradne možnosť nájsť svoj neopakovateľný talent a rozvíjať ho v podobe vzdelávania. Dnes im kradne aj ich pokojnejšiu starobu, akú majú ich rodičia plánom zrušiť druhý pilier a obrať ich o osobné úspory.

Dnes už Učitelia pochopili rozmer malého podtatranského diktátora, ktorým včera odkázal, že ho ich názory nezaujímajú.

Dnes je tu reálna hrozba, pretože potrebuje peniaze a inak ako komunistickým princípom znárodňovania v „mene vyšších záujmov“ to nevie, že zruší druhý pilier. Po šesťdesiatich rokoch , v poradí druhá, menová reforma.

História nám dáva množstvo príkladov, ktoré vypovedajú zásadné. Aj keby slovenská spoločnosť nemala žiadne sociálne problémy, socialisti by si ich rýchlo vymysleli. Z jednoduchého dôvodu, aby mali naporúdzi výhovorky a cez nich mohli robiť rozruch. Kde inde, ako na tlačovkách.

Prvý rozruch vyvolali socialisti začiatkom septembra roku 2008, keď pred kamerami predstavili predstavili „Dlhodobú koncepciu rozvoja slovenskej spoločnosti“.

Fico otvoril dlhodobú verejnú diskusiu k vízií, ktorá skončila v momente len čo zhasli svetlá. Zostal smutný, že neexistuje politický konsenzus a nerozveselilo ho dnes ani fakt, že ho už nepotrebuje. V parlamente má svojich 83 Kolesíkov.

Polienko, v ten deň, k predsedovi pridali aj súdruh Paška o „dôležitosti vzdelávania a vedy“, súdruh Čaplovič o „zvyšovaní kvality vzdelávania, výskumu i vývoja“ a Gašparovič o nevyhnutnosti „naprávať to, čo spravila neviditeľná ruka trhu“.

Vízia spracovaná SAV s nákladom 90 tisíc eur sa ešte raz pokúsila o reinkarnáciu, no márne.

Súdruhovia zo Smer-SD z nej protiprávne povypisovali do svojho volebného programu na roky 2012-2016 a potom ju pochovali. Plagiátorstvo, také príznačné pre socialistov, netreba zvlášť pripomínať.

Ľudia na Slovensku vnímajú seba veľmi vážne napriek tomu, že Fico sa im dlhý čas posmieva.

Posmieva sa im pri školstve i učiteľoch a ich žiakoch. V čase, kedy mohol „tlačovkovať“  o životnej dôležitosti vzdelávania v náručí „dlhodobej koncepcie rozvoja slovenskej spoločnosti“  a hlásať bludy o dobehnutí vyspelých ekonomík sveta do roku 2030 bol časom s osobnou výhodou preň. Dnes sa to otočilo proti nemu.

Posmieva sa pri vyššou zdanení ľudí i podnikania. Každému je zrejmé, že aj ten nižší sumár vybraných daní úplne stačí pre potreby piatich vlastníkov Slovenska, ktorým slúži prostredníctvom strany jedného vodcu. Odporúčania ekonomických expertov o „ceste do pekla“ prehliada, aby ich nahradil bludmi o existencií iba dvoch možností riešenia. No tie majú tú istú výpovednú hodnotu, ako správa z dnešného dňa, že v Rusku chytili Yetiho, ktorý „vrčí a žerie všetko“.

Posmieva sa jeden a pol miliónu sporiteľov druhého piliera, pre ktorých chystá povianočné prekvapenie v podobe zrušenia druhého piliera a tým aj starosti o ich starobu.

Posledné dni ukázali dve prekvapenia.

V spoločnosti sa začína formovať „sociálny kapitál“ v podobe neformálnych združení občanov, ktorých spája spoločný cieľ. Čo je po 23 rokoch dobrá správa.

Zlou je fakt, že páni Frešo, Fígeľ i Bugár budú zrejme tak fascinovaní „marketingom bludov“ socialistu, že už im neprekáža uznať meradlá súčasnosti v podobe najsprostejšej nemorálnosti, ktorá sa tu pred ich očami odohráva. Motívom tejto pokojnej nečinnosti má byť poznanie, že je lepšie v zákulisí spolupracovať so socialistami na regionálnych kšeftoch, ako prísť s tým, čím pravica bodovala u iného typu voliča.

Na záver dobrá správa pre „socialistu“ Fica.

Ak dospelý muž nechápe, že „peniaze sa nehľadajú“, ale tvorbou hodnôt ziskávajú je to tragédia pre jeho rodinu.

Keď dospelý muž na čele výkonnej moci nechápe tento rozmer, je to tragédia pre štát, pre spoločnosť. Dôkazov o „hľadaní peňazí“ poskytol Fico neúrekom a ja v nich vidím jedinú historickú skúsenosť.

Po Gottwaldovi ide likvidovať úspešnú ekonomiku. Áno, úspešnú do chvíle, kým sa jej nezmocnil.

Pre Učiteľov hľadá 160 miliónov eur a nevie ich nájsť.

Za niekoľko málo dni mu napíšem, kde, v ktorom jeho rezorte a pod kuratelou ktorého smeráckeho ministra vrcholia aktivity o „odchode“ čiastky veľmi, priveľmi blízkej do daňového raja.

(c) You tube   –  Mocou opitý socialista rozpráva o budúcnosti detí s opitou líškou

 

PS :

NBS: Tempo rastu spomalí, nezamestnanosť porastie

Spomalenie rastu ekonomiky v budúcom roku sa podľa Národnej banky Slovenska negatívne odrazí na trhu práce. Nárast nezamestnanosti môže byť ešte prehĺbený legislatívnymi opatreniami.

BRATISLAVA. Národná banka Slovenska zrevidovala svoj odhad hospodárskeho rastu pre tento rok.

Podľa prognózy, ktorú banka zverejnila v piatok, by totiž slovenské hospodárstvo malo v tomto roku stúpnuť o 2,4 %, kým v septembri sa očakával rast na úrovni 2,7 %. Prognózu pre budúci rok centrálna banka zrevidovala smerom nadol, a to z 2 % na 1,6 %.

Čítajte viac: http://ekonomika.sme.sk/c/6630491/nbs-tempo-rastu-spomali-nezamestnanost-porastie.html#ixzz2ENailk3e

 

 

 

 

Boľševici z Auróry nevystrelili, včera, po sto rokoch, to za nich urobil Andrej Danko.

18.10.2017

Za Komédiou Lenina a jeho syfilitickej milenky Nadeždy, VOSR, s jej 100 miliónmi mŕtvych, konečne padla opona. Kapitán od slovenských bigošov (pre neznalých – pešiakov politiky) vypálil zo viac »

Keď sa muži vzdávajú bez boja , ženy padajú do zajatia a deti do otroctva.

16.10.2017

Pred rokmi som písal reportáž z južných Čiech, o praktikách s vodou i odpadovou v nekalých rukách jedného rakúskeho sociálneho demokrata. Nedalo sa dopriať očiam i sluchu odpočinku pri chlapíkovi, viac »

Je možné vysloviť domnienku o vážne poškodenom duševnom zdraví Róberta Fica. . . ?

15.10.2017

V sobotu na adresu prezidenta Kisku vyslovil návrh: „Nech ukáže všetky zmluvy, ako to robím ja“ ! Predseda Smer-SD doteraz ukázal jediné. Demagógiu a klamstva, ktoré za 11 rokov jeho vládnutia viac »

NEPOUZIVAT!

Z trhu sťahujú liek Theraflu Forte, môže obsahovať cudzorodé častice

18.10.2017 16:06

Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) informuje o stiahnutí lieku Theraflu Forte z úrovne distribučných spoločností a lekární.

tk, lipsic

Podľa Smeru Lipšicova právna zástupkyňa zavádza verejnosť

18.10.2017 16:03

Podľa právnej zástupkyne expolitik Lipšic ako minister spravodlivosti nikdy nepodal dovolanie, keď znalecké posudky konštatovali spoluzavinenie chodca, ako to bolo v jeho prípade.

sokol červenonohý

Sokol Lucky sa stal celebritou

18.10.2017 16:00

Jeden zo slovenských sokolov červenonohých prekvapil ornitológov trasou, akú si vybral na cestu do Afriky, pretože letel cez Francúzsko, a nie cez Balkán či Blízky východ.

Peniaze, lupa, graf, dolár, euro

Ťažobný gigant Rio Tinto v USA obvinili z podvodu

18.10.2017 15:48

Britsko-austrálsky ťažobný gigant Rio Tinto a jeho dvoch bývalých manažérov obvinili v USA z podvodu pre zatajovanie strát.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,021
Celková čítanosť: 5729353x
Priemerná čítanosť článkov: 5612x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy