Založ si blog

Súdruh s hlavou plnou peňazí “vyzýva” korupčných súdruhov zo Smer-SD.

„Za osem mesiacov sme nemali škandál“, povedal svojim komunistom v sobotu na sneme vodca zjednotenej „ľavice“.

Chápem, v „pojazdnej marxistickej kaplnke“, ktorá v tomto geografickom prostredí blúdi už takmer sto rokov, odzneli aj väčšie bludy. Ba odzneli aj tresty smrti nevinným, kedy komunista vraždil komunistu s „robotnícko – roľníckym“ zákonom pod drobnohľadom „poradcov“ vodcu z Moskvy a domorodci písali podporné listy, volali po pachu krvi a jasali.

Súdruh Fico sa dnes prepracoval do pozície vodcu, ktorý zľahostajnel k vývoju spoločnosti. K štátu. K svojim občanom. Je vodcom, ktorý upadol do presvedčenia, že navždy stratil stopu života. Stopu spoločenskú. Tá jeho, osobná, je rovnako dobre čitateľná. Udržať sa na výslní moci čo najdlhšie bez ohľadu na výšku škôd, ktoré za sebou zanechá. A to všetko v presvedčení slovenských Istôt, že nie je založená tradícia dôsledkov viny politickej, kriminálnej, viny morálnej či metafyzickej.

Poveriť riadením ministerstva dopravy človeka, ktorý ani dlhý za čas 1 621 dní nebol schopný nájsť letenku, na ktorú letel do Monaka a čírou náhodou sa ocitol na jachte J&T v čase, kedy zisku chtiví pátrali po najznámejšej teplote eura, je viac ako alarmujúce.

Dôvody sú hneď dva.

Motív prvý spočíva v praktikách Fica. Veľa nových ním vypustených bludov prekrýva a dáva zabudnúť na bludy včerajška.

„Ak máme bojovať s finančnými skupinami a na druhej strane sa minister financií objaví v spoločnosti ľudí z finančných skupín, tak to nie je dôveryhodné,“ povedal Fico s tým, že je to neetické, nemorálne. Počiatkovi vraj dáva žltú kartu. „Druhý pokus už nebude,“ povedal Fico.

19.6.2008. (http:www.sme.sk/c/3935916/fico podržal jachtára Pociatka.html).

 

Súdruhovia z Penty a jej Dôvery „boj“ súdruha Fica cítia na vlastnej „podnikateľskej“ koži a to v jasajúcom očakávaní 420 miliónov eur. V čase, kedy súdruh Fico konsoliduje verejné financie a  pozná rozhodnutie arbitráže o 25-tich miliónoch eur, ktoré zaplatíme my, nie Fico.

Vodca ďalej nemá strach „chodiť do lesa“.

Motív druhý je oveľa praktickejší.

 

Neporiadok, ktorý je pravdepodobne vlastný ministrovi Počiatkovi, bol práve tou menežérskou výhodou oproti ostatným adeptom, pretože zadanie súdruha Fica je viac ako potvrdzujúce.

Má predovšetkým „upratať“ najkorupčnejšie „verejné obstarávania“ po súdruhovi Vážnom, z ktorého súdruh Fico vyrobil podpredsedu vlády. Človek Vladimíra Póora zasadol na pokladňu veľkých „investičných projektov“. Iný človek Vladimíra Póora, Ivan Gašparovič to odobril slovami : „Som rád, že premiér vytvoril túto novú funkciu“.

Občan, nie ten veriaci v Istoty, je zdesený už dnes a to súdruh Vážny oprášil iba mátohu projektu širokorozchodnej železnice. Projektu, ktorý pri realizácií, už Slovensko nerozchodí. A to netvrdím iba ja, ale aj drahá štúdia, s ktorou už raz súdruh Vážny navštívil „kozmetický salón“ a dnes sa zastrája štúdiou inou, ešte drahšou.

 

Upratovanie ministra Počiatka sa týka troch veľkých podozrení z nadrozmernej korupcie. Stále iba podozrení, pretože generálnemu prokurátorovi Trnkovi dáva súdruh Fico „umelú výživu“ prostredníctvom Gašparoviča, Macejkovej a Tichého dlhý čas.

Sú to PPP projekty diaľnic, Mýtny systém a Letisko Bratislava.

Upratovanie, bez stresu z dôsledkov zodpovednosti ministra, môže nerušene prebiehať, pretože už v roku 1998 bola založená tradícia lumpov.

Z kapitálotvornej skupiny Vladimíra Mečiara vtedy podľahol „výčitkám svedomia“ z najväčšej ponovembrovej rabovačky – privatizácie po Mečiarovsky –  iba Slavomír Hatina a vrátil štátu 10 percent akcií Slovintegry ( Slovnaft).

Zvyšok kapitálotvornej skupiny nemal danosť dôsledkov výčitiek, zato disponoval väčším rozmerom pre absurdnú drámu.

Prostredníctvom Fedora Flašíka vymodelovali Róberta Fica, ako vodcu Tretej cesty, ktorého profilovali ďalej bludmi väčšieho kalibru ako – Sociálny štát až po Istoty.

Vyplatilo sa nestratiť nervy a nepodľahnúť panike.

 

V máji tohto roku som napísal, jeden z takmer tridsiatich blogov na tému manipulácie so železničným tendrom s príznačným názvom – „Pornofilm za 296 125 000 eur nakrútený na Slovensku a financovaný štátom.

Stačilo päť mesiacov, aby dielo od prvej chvíle vykazujúce prítomnosť podozrenia manipulácie s tendrom i korupčným pozadím, bolo Počiatkom riadenými ŽSR upravené do podoby požiadaviek zisku dvoch tajomných postáv blízkych Smer-SD. Zmluva bola uverejnená v Centrálnom registri zmlúv dňa 11.októbra 2012 !

Paradoxom pritom zostáva fakt, že ani jeden z nich sa nechystá predmetnú stavbu realizovať iba zinkasovať svoj veľký podiel na zisku. Za „vybavenie“ výhry v tendri.

Ďalšou protirečivosťou zdravému rozumu je, že napriek profesionálnym problémom firmy Bögl a Krýsl, keď jej padol most nielen v Čechách, ale pred pár týždňami aj pri Levoči so štyrmi mŕtvymi , sa jej dostáva „cti“ stavať železničný most aj v Trenčíne.

Minister Počiatek nevidí právny dôvod na rozviazanie zmluvy, ba naopak. On „požehná“ účasť spomínanej firmy na moste ďalšom.

Ja mu rozumiem.

Stavebná spoločnosť, ktorá sa nezúčastnila tendra je víťazom v podobe člena „Združenia pod Brezinou“. Má ho v hrsti a nielen jeho.

Po neblahých skúsenostiach v Čechách a na Slovensku má modernizovať 12-kilometrový úsek železničnej trate Zlatovce – Trenčianska Teplá pre rýchlosť 160 kilometrov za hodinu. Stavebné združenie má práce vykonať za 244,970 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty.

Stavebné združenie, kde víťaz tendra , TSS Grade a.s. je v pozícií, kedy nemôže nič, pretože iba vytvára zdanie zákonnosti formou reštrukturalizácie spoločnosti.

Nad tendrom sa vznáša priveľa otáznikov , ktoré v človeku vyvolávajú smiech v kombinácií s vetou Fica – „Za osem mesiacov sme nemali škandál“ .

V momente, len čo sa začnú uhrádzať faktúry štátom pre „víťaza“ začne odtekať dohodnutá provízia, ktorej dobre informovaný zdroj „Združenia pod Brezinou“ stanovil čiastkou 78 miliónov eur. Pre dvoch „tajomných mužov pozadia blízkeho Smer-SD.

Dá sa predpokladať, že v priebehu realizáciu stavby musí dôjsť k dodatkom k zmluve.

Čo sa udeje ?

V tom lepšom prípade – NIČ.

V tom ešte lepšom sa dá do pohybu „pojazdná marxistická kaplnka“ Fica vo forme tlačovky, na ktorej zaznejú plamenné apely na nezodpovedných Učiteľov, na ešte nezodpovednejšie zdravotné sestričky či „kriminálnikov“ lekárov žilinskej nemocnice.

Róbert Fico na víkendovom sneme vystríha súdruhov zo Smer-SD, že verejnosť by mohla citlivejšie reagovať na korupčné škandály.

Smejem sa spolu so súdruhmi.

Na stránke Železničnej spoločnosti Slovensko som sa dočítal že trať na trase Bratislava – Žilina bude zmodernizovaná do konca roku 2006.

V dennej tlači som si prečítal, pred pár rokmi, vyhlásenie vodcu Fica, že diaľnica Bratislava – Košice bude dokončená do konca roku 2010.

V roku 1978 som si v Novom slove prečítal, že v roku 2000 budeme chodiť do práce vrtuľníkmi.

No nesmiali by ste sa spolu so súdruhmi súdruha Fica ?

PS : Po dnešnej informácií už viem, ako sa dá tomuto podvodu zabrániť.

 

© Vincent van Gogh – Hviezdna obloha

Poslanec parlamentu za Smer-SD, Ľuboš Bláha, zaútočil na Úrad vlády s cieľom zastreliť zradcu Róberta Fica.

19.11.2017

"Áno, popravovali sme, popravujeme a budeme popravovať!" ("Sí, hemos fusilado, fusilamos y seguiremos fusilando!") Vypisoval poslanec Smer-SD na kapitalistickej sociálnej sieti na obranu tých, čo viac »

Píšem ti Faktúru, komunista. Na 42 miliárd a 388 miliónov eur.

17.11.2017

Píšem ti Faktúru, komunista. Na 42 miliárd a 388 miliónov eur. Na 7 593 eur na každého človeka žijúceho na Slovensku. To je DLH, ktorý si vytrovil za 11 rokov v pozícií, kedy oligarchovia viac »

Andrejovi Dankovi – Slovensko nie je Lesostav Revúca, aby ho priviedol do ruín a dlžôb, ako jeho otec.

16.11.2017

Slovensko a jeho občania – okrem darebákov eštebákov a komunistov registrovaných v SNS – odmietajú osud Lesostavu Revúca. Privatizácie na barbarský spôsob otca Andreja Danka. Privatizácie, viac »

bukamal, syria

Sýrska armáda dobyla poslednú baštu Islamského štátu

19.11.2017 20:22

Velenie armády vyhlásilo mesto za oslobodené už 9. novembra, nebolo tomu však tak.

potraviny, nakupovanie, obchod, potravina

Poráža pri potravinách kvalita cenu?

19.11.2017 20:00

Slovensko roku 2017 žije životom, aký si ľudia v roku 1989 nevedeli predstaviť.

Líbya, utečenci

Líbya prešetrí predaj migrantov do otroctva

19.11.2017 18:39

Americká televízia CNN zdokumentovala dražby migrantov v Líbyi. Muži sa predávajú za 1200 líbyjských dinárov (asi 340 eur).

danko

Danko: Zamýšľam sa, či sankcie proti Rusku fungujú

19.11.2017 18:00

Za každou vetou svojho prejavu v ruskej Štátnej dume si predseda parlamentu a šéf SNS Andrej Danko stojí a varuje pred čierno-bielym videním sveta.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,043
Celková čítanosť: 5815159x
Priemerná čítanosť článkov: 5575x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy