Založ si blog

Komunisti od Gottwalda zlikvidovali svätú Bibliu, aby Ponovembroví napísali Bibliu Darebákov. A Národný poklad je fuč.

Zo socialistického Francúzska boháči utekajú pred daňami. Do Ruska.

Zo socialistického Slovenska boháči nielen neutekajú, ale ich „podnikanie“ je podporované daňami ostatných nebohatých občanov. A aby bolo zábavy viac, vyznávači modernej „biblie“ darebákov dodali aj „svätožiaru“. Od socialistického vlastenectva, prostredníctvom „štátneho Slotovho vlastenectva“ sa prepracovali až ku karikatúre socialistického vlastenectva. Na jeho konci sú národné poklady a zbierky, ktoré jednoducho zmiznú.

V ošiali „strieľania“ si Gašparoviča i neuveriteľnej aktivity verejnej mienky, ktorá čarom svojich postojov sa vymaňuje zo stáda a nesťažuje sa na hlupákov, ale žiada riešenia, nachádzam deň po dni jeden príbeh za druhým z Biblie Darebákov.

Znova sa potvrdzuje, že svet obývajú iba dve rasy. Slušní a darebáci.

Na Slovensku sa najlepšie darí ničomnosti všade tam, kde nič nie je sväté.

Keď si prečítam správu zo začiatku roku, kde k môjmu potešeniu, spoločenstvo veriacich z Francúzska ide v Nitre nielen postaviť Kaplnku zasvätenú sv. Cyrilovi a Metodovi, ale ono bude aj stavbu financovať, obchádza ma pokora pred rozmerom čestnosti zámeru.

Keď si prečítam správu z tlačovky predsedu Nadácie Matice slovenskej, Jozefa Steinera, že v budúcnosti hodlajú predať kovovú časť Národného pokladu, obchádza ma hrôza. Lebo, Jozef Steiner a spoločníci presviedčajú, že, „uložený poklad neslúži svojmu účelu“. Priznávam, po historickej dvadsaťročnej skúsenosti, že sú aj účelnejšie riešenia.

Obchádzajú ma mrákoty, lebo z podobnej aktivity identických „štátnych vlastencov“ vznikalo Podielové družstvo Slovenské investície na pôde Matice slovenskej. S prozaickou pointou vyznávačov Biblie darebákov. S jeho krachom a činnosťou správcu konkurznej podstaty. Výsledkom bolo „vyparených“ najmenej 20 miliónov eur.

Inštitúcie málokedy znetvorujú našu povahu.

Znetvoruje ju história daného spoločenstva.

Francúzi si svoju Veľkú francúzsku revolúciu urobili mimoriadne dôkladne. Gilotíny nestíhali krky darebákov označených inými darebákmi a zanechali súčasníkom ich typické svišťanie, keď hlavy padali dolu. Už iba pomyslenie naň priviedlo francúzsku spoločnosť k rešpektovaniu práva a princípov právneho štátu.

Na Slovensku sme spackali každú jednu revolúciu a tak náš rozmer práv a povinnosti je na úrovni Kecala z Predanej nevesty. Dedinského dohadzovača v kombinácií s Principálom komediantov.

Prečítal som si pred pár dňami informáciu, podľa ktorej chce predseda vlády nezamestnanosť riešiť v poľnohospodárstve. Ja verím inému človeku, vinohradníkovi, ktorý argumentáciou preukázal , že tento návrh je protipólom múdrosti dobrého hospodára. Z jednoduchého dôvodu. On naozaj obrába vinicu.

Preto navrhujem začleniť nezamestnaných do SBS-esiek a poveriť ich jediným poslaním. Dozerať, aby Slováci vo veľkom nezačali študovať dejiny Veľkej francúzskej revolúcie, pretože až tu by mohlo dôjsť k ohrozeniu štátnosti tej formy, aká je ponúkaná domorodému obyvateľstvu posledných 20 rokov.

Za viac, ako jeden rok sa z miesta „nepohol“ správca konkurznej podstaty.

Za to isté obdobie polícia neobjasnila, ktorému darebákovi sa podaril tento kúsok.

Dobre informované zdroje tvrdia, že ide o dvoch donorov jednej politickej strany.

Po včerajšom ubezpečení Ficovho kamaráta, podotýkam nepolitického kandidáta na post generálneho prokurátora, Čižnára, verím, že preň nebude problém prípad objasniť, lebo ma presvedčil, že nejestvujú politické kauzy. Iba to, čo sa dostalo do rozporu s právom a teda to, čo treba vyšetriť.

Francúzska kaplnka v starobylej Nitre sv. Cyrilovi a Metodovi má irituje. Budem uvažovať, či na nich „nepoštvem“ poslancov od Ftáčnika. Už jednu skúsenosť s vypudením súsošia s. Cyrila a Metoda majú. Z Bratislavy. V Bratislave majú iné starosti, ako okrúhle výročie príchodu vierozvestcov. Na magistráte sa chvíľu hrali na Sherlockov Holmesov, aby utajili znalecké posudky pod Širokého hotelom a zimným štadiónom. Na magistráte zahladzujú stopy po dverách číslo päť na nových tendrovaných trolejbusoch od chlapcov z jachty.

Minister kultúry, Marek Maďarič , má alibi pevné. V Bratislave sa nenachádza pár metrov štvorcových dôstojného verejného priestranstva, na ktorom by súsošie mohlo stáť. To tvrdia poslanci od Ftáčnika, z ktorého chceli mať „úspešného primátora“.

Rovnaké alibi, ako v prípade „tajnej voľby“ riaditeľa STV Hrehu, kamaráta Pavla Pašku, kde aj on sám pochopil, že ide o človeka, ktorý nemal ani zbla vedomosti o  verejnoprávnej inštitúcií. Rovnaké alibi, ktoré viedli k novému pokusnému obdobiu s komunistom Nižňanským, na konci ktorého zostala niekoľko sto miliónová sekera so zvláštnou schopnosťou. Vysekať otvor do miliardových obchodoch, na úkor koncesionárov, pre inú spoločnosť chlapcov od jachty. Towercom a.s.

Možno bude stáť v Martine. Samozrejme, ak úradníci ministerstva kultúry prekročia tieň vlastných záujmov a nečakane precitnú do podobnej polohy bázne, ako veriaci z Francúzska so svojim spoločenstvom a ich kaplnkou sv. Cyrilovi a Metodovi v Nitre.

Ak by bol „problém“ aj s Martinom, navrhujem postaviť u nás, na dedine vo svätom údolí, kde tróni Panna Mária. Jej, sa bolo pokloniť sedem cisárov sveta. A my, dedinčania, máme v krvi úctu ku kráľovskej korune, ktorá je vladárom múdrym a bohabojným.

Dnes Slovensku chýba Dominik Tatarka, ktorý by dokázal po knihe – Kultúra ako obcovanie – napísať jej druhý diel, lebo pomery v spoločnosti sa akosi nápadne ponášajú na čas jeho.

Knihu s príznačným názvom.

Obcovanie so všetkým.

 

 

Boľševici z Auróry nevystrelili, včera, po sto rokoch, to za nich urobil Andrej Danko.

18.10.2017

Za Komédiou Lenina a jeho syfilitickej milenky Nadeždy, VOSR, s jej 100 miliónmi mŕtvych, konečne padla opona. Kapitán od slovenských bigošov (pre neznalých – pešiakov politiky) vypálil zo viac »

Keď sa muži vzdávajú bez boja , ženy padajú do zajatia a deti do otroctva.

16.10.2017

Pred rokmi som písal reportáž z južných Čiech, o praktikách s vodou i odpadovou v nekalých rukách jedného rakúskeho sociálneho demokrata. Nedalo sa dopriať očiam i sluchu odpočinku pri chlapíkovi, viac »

Je možné vysloviť domnienku o vážne poškodenom duševnom zdraví Róberta Fica. . . ?

15.10.2017

V sobotu na adresu prezidenta Kisku vyslovil návrh: „Nech ukáže všetky zmluvy, ako to robím ja“ ! Predseda Smer-SD doteraz ukázal jediné. Demagógiu a klamstva, ktoré za 11 rokov jeho vládnutia viac »

NEPOUZIVAT!

Z trhu sťahujú liek Theraflu Forte, môže obsahovať cudzorodé častice

18.10.2017 16:06

Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) informuje o stiahnutí lieku Theraflu Forte z úrovne distribučných spoločností a lekární.

tk, lipsic

Podľa Smeru Lipšicova právna zástupkyňa zavádza verejnosť

18.10.2017 16:03

Podľa právnej zástupkyne expolitik Lipšic ako minister spravodlivosti nikdy nepodal dovolanie, keď znalecké posudky konštatovali spoluzavinenie chodca, ako to bolo v jeho prípade.

sokol červenonohý

Sokol Lucky sa stal celebritou

18.10.2017 16:00

Jeden zo slovenských sokolov červenonohých prekvapil ornitológov trasou, akú si vybral na cestu do Afriky, pretože letel cez Francúzsko, a nie cez Balkán či Blízky východ.

Peniaze, lupa, graf, dolár, euro

Ťažobný gigant Rio Tinto v USA obvinili z podvodu

18.10.2017 15:48

Britsko-austrálsky ťažobný gigant Rio Tinto a jeho dvoch bývalých manažérov obvinili v USA z podvodu pre zatajovanie strát.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,021
Celková čítanosť: 5729349x
Priemerná čítanosť článkov: 5612x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy