Založ si blog

Obyčajný človek sa má naučiť znášať prázdnotu života a politici od Mečiara po Fica vymýšľať nové formy rabovania Slovenska.

Proti zločincom sa dá viesť zápas jediným spôsobom. Že ich nebudeme voliť.

Keď dočítate tento blog, položíte si rovnakú otázku ako ja.

Aký hlúpy musí byť náš štát, aká nízka odborná spôsobilosť musí byť tých čo ho riadia, ak malý obecný úrad z Horných Plachtiniec radí štátu v obratoch za miliardy ?

Aby sa človek dostal k odpovedi, musí pochopiť myslenie štátnych úradníkov. Od prezidenta po starostu malej obce. Model je viac, ako jednoduchý. Oni pracujú hlavne na dosiahnutí svojich súkromných záujmov. Verejná služba, teda služba  občanom, sa tak stáva iba rečníckym obratom pre populistov. Aj to iba raz za štyri roky, pred voľbami. Obdobie medzi voľbami charakterizujú  sprosté sebecké záujmy úradníctva.

Dlhých dvadsať rokov občan čaká na základný dokument, ktorý bol súčasťou života našich dedov.

Jednoduchú zmluvu, nepísané prosté pravidlo, podľa ktorého každý, kto usilovne pracuje si tak zarobí na lepší život pre seba a svoju rodinu. Ak hovorím každý, potom to znamená, že nielen ľudia z dobrých rodín či tí s dobrými kontaktmi na politikov.

Občan tejto jednoduchosti pravidla rozumie a domáha sa ho.

Sú politici mentálne na inej úrovni, že plných dvadsať rokov nevedia pochopiť toto, inak jednoduché posolstvo ? Sú politici zahľadení do svojich egoistických záujmov natoľko, že už „nestíhajú“ pochopiť obsah z iného uhla ? – „šľachetné ciele spoločnosti sa nedajú dosiahnuť špinavými spôsobmi“ ?

Regionálna Obstarávacia Agentúra vznikla v auguste roku 2012, dva mesiace po nástupe druhej Ficovej vlády. Jej sídlom je obec Horné Plachtince, ktorá má dvesto obyvateľov. Jazykom nárečia si tri obce usadené za sebou hovoria Dolnie, Prosrenie a Hornie Plachtince. Víno z tejto oblasti sa vozilo na cisársky dvor Márie Terézie. Odtiaľ pochádzajú velikáni divadla i filmu – Ctibor Filčík, Štefan Kvietik, Július Pántik i Milan Kňažko.

Niet div, že každý rodák Plachtiniec má ambíciu byť hercom. Protagonistom umenia.

Je nad slnko jasné, že „herecké umenie“ do verejného obstarávania štátu sa nehodí i keď mnohým to robí problém.

Súčasťou Regionálnej obstarávacej agentúry je akciová spoločnosť TenderOnLine. Tá vznikla tri mesiace pred „nečakaným“ koncom prvej Ficovej vlády.

Dôvodom vzniku obstarávacej agentúry sú „dobré skúsenosti“ zmluvných strán a „ambícia obce zlepšovať svoje hospodárenie“. Tvrdí Ján Feranc, konateľ firmy.

Dobrým skúsenostiam sa začalo dariť až na úplný záver minulého roku. „Dobré skúsenosti“ viedli v decembri minulého roku k dvanástim zmluvám so štátom. Od Ministerstva vnútra až po Slovenskú agentúru pre cestovný ruch. Zmluvy sú na dobu neurčitú a čuduj sa svete agentúra bude obstarávať zadarmo. Hlavne služby na publicitu a odborné poradenstvo. Odmenu nebude platiť štát, ale dodávatelia.

Preložené do zrozumiteľnej reči. Dodávateľ si navýši svoju cenu pre štát o odmenu pre agentúru, ale tá bude skrytá v iných položkách. To znie hlúpo, že. Oveľa krajšie, pre voliča istôt,  znie formulácia – ZADARMO !

Zákony sú tak slaboduché, že sú vyslovene slabé na tých, ktorí majú tendenciu zneužívať verejné funkcie, alebo majú pokušenie „tunelovať“ verejné financie predraženými či nevýhodnými nákupmi.

Vzhľadom na minulosť stoličky starostu, člen HZDS, a historickú danosť prechodu voličov Mečiara do Ficovej sociálnej demokracie sa dá predpokladať, že „dobré skúsenosti“ obstarávacej agentúry a počty ich zmlúv so štátom budú rásť.

Niet na historickú potrebu umelej výživy pre „slovenskú kapitálotvornú skupin(k)u Vladimíra Mečiara.

Obec Horné Plachtince a jej obecný úrad mi svojou „aktivitou“ pripomína obec v Čechách s názvom Horká. V roku 1750 zívala cisárova pokladnica prázdnotou a tak si jeho úradníci vymysleli novú daň. Vrabčiu daň, ktorá ukladala povinnosť každej obci odviesť za každého vrabca v chotári jeden grajciar. Všetky obce platili, iba Horká nie, lebo tá oznámila, že v jej chotári niet ani jedného vrabca. Nie, že by sa to zakladalo na pravde, to iba úradníci cisára chceli tejto obci pomôcť a tak vydali úradnú vyhlášku, že v obci Horká niet vrabcov.

Jedného dňa, som o tom presvedčený, príde čas, kedy sa niekto kompetentný pozrie bližšie na obsah „dobrých skúsenosti“.

A potom, potom bude mnohým horko v ústach, povedané po slovenský. Potom bude mnohým horko, povedané jazykom nádhernej češtiny.

Ak ste nedospeli k odpovedi na úvodnú otázku, o čom pochybujem, ponúkam ešte jednu historickú pomôcku.

Potrebuje Branisko ešte jeden tunel, keď jedna rúra je ešte nevyšetrená a druhú dokončí Slovensko pravdepodobne na konci tretieho tisícročia ?

 

Píšem ti Faktúru, komunista. Na 42 miliárd a 388 miliónov eur.

17.11.2017

Píšem ti Faktúru, komunista. Na 42 miliárd a 388 miliónov eur. Na 7 593 eur na každého človeka žijúceho na Slovensku. To je DLH, ktorý si vytrovil za 11 rokov v pozícií, kedy oligarchovia viac »

Andrejovi Dankovi – Slovensko nie je Lesostav Revúca, aby ho priviedol do ruín a dlžôb, ako jeho otec.

16.11.2017

Slovensko a jeho občania – okrem darebákov eštebákov a komunistov registrovaných v SNS – odmietajú osud Lesostavu Revúca. Privatizácie na barbarský spôsob otca Andreja Danka. Privatizácie, viac »

Okradol si matku maloletého dieťaťa o 10 000 eur !

16.11.2017

Ty, komunista ! Ty, socialista ! Ty, sociálny demokrat ! Bezdôvodne vyradený blog.

korea, kldr, severna korea

Vojak, ktorý ušiel z KĽDR, má črevá zamorené parazitmi

17.11.2017 17:49

Stav postreleného severokórejského dezertéra je podľa lekárov stabilizovaný, no "obrovské množstvo" parazitov mu kontaminuje rany.

Práca, profesia, stavba

Českí stavbári majú málo dopravných zákaziek, obzerajú sa aj po Slovensku

17.11.2017 17:48

Veľké stavebné firmy v Česku v najbližšej dobe nechcú prepúšťať svojich zamestnancov, hlavne tie z odborných profesií si chcú naopak udržať.

Technopol,

Policajná razia v Technopole, Kočner: Sú to schizoidné výmysly

17.11.2017 15:31

Elitní policajti Národnej kriminálnej agentúry zasahovali v spoločnosti Technopol v bratislavskej Petržalke. Dva dni zbierali dôkazy.

Mario Draghi

Draghi: Eurozóna stále potrebuje lacné peniaze

17.11.2017 15:25

Ekonomika eurozóny je stále závislá na lacných úveroch a ECB predĺžením nákupov dlhopisov signalizovala, že nálady na požičky neporastú.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,042
Celková čítanosť: 5811233x
Priemerná čítanosť článkov: 5577x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy