Založ si blog

Slovensko malo iba dvoch Mužov Odvahy. Michala Kováča a Mikuláša Dzurindu.

Je požehnaním pre občanov, keď zo svojho stredu vedia vylusknúť mužov odvahy.

Je prekliatím pre štát a spoločnosť, keď občania vynášajú k moci mužov zbabelosti.

Michal Kováč v týchto hodinách vydal doposiaľ nevídané mravné posolstvo k človeku, ktorý svojim rabským, otrockým postojom, deformoval mladý štát. K Ivanovi Gašparovičovi.

„Je nedôstojné a nevhodné chcieť obžalovať Gašparoviča z uvedených dôvodov“.

Áno, do strašidelného sveta Slovenska, v ktorom žijú ľudia vystrašení na smrť, doniesol malé svetielko nádeje volajúce k návratu. Zo sveta mravného relativizmu, ktorý je tu nanovo vnášaný do sveta mravov, rešpektu a napĺňaní tých princípov, ktorými žijú slobodné spoločnosti a v nich spokojný občan.

Ten rozmer morálky, pri ktorej súčasné boľševické metódy Fica a spol. zažívajú „pôrodné“ bolesti.

„Tvárou v tvár“ .

To nie je nič iné, ako v hebrejčine význam písmena „U“.

„Na Počiatku bolo Slovo. A Slovo bolo U Boha“. Tak hovorí Boh.

Áno, po ére Vladimíra Mečiara, po čase, v ktorom nič nebolo sväté, aby sa stalo prekážkou pre zastieranie rabovania Slovenska honosným zoskupením slov – „Tvorba kapitálotvornej slovenskej skupiny“ – musel prísť muž odvahy s menom Mikuláš Dzurinda, aby otočil kormidlo dejín do vôd, na konci ktorých bol obdiv sveta nad schopnosťami ľudí mladého štátu.

Kto si pozorne prečíta rozhovor bývalého šéfredaktora Šimečku spred pár týždňov pochopí, že to bola cielene systémová operácia na politickú likvidáciu Mikuláša Dzurindu. Akciu, kde manipulácia médií bola tak nadrozmerná, že v slušnej spoločnosti by denníku bola odobraná licencia.

História nás učí, že vždy po mužoch odvahy prichádza krátky čas ľudí zbabelosti, kde dominuje iba jeden program.

Obohacovanie sa.

Čas, kedy vládne neochota nachádzať riešenia na prospech ľudí.

Povedané slovami Biblie :

Otec miluje Syna a ukazuje mu všetko, čo sám robí“.

Položme si otázku.

Čomu sa môžu naučiť synovia, keď otcovia sú zbabelci, ktorí sa neštítia vykrádať špajzu vlastnej rodine ?

 

Róbert Fico dnes, potom čo sa na NAKA Ladislav Baštrnák priznal k trestnému činu krátenia daní vo výške 2 milióny eur, odvolá Róberta Kaliňáka z funkcie ministra vnútra.

19.08.2017

Róbert Fico dnes, potom čo sa na NAKA Ladislav Baštrnák priznal k trestnému činu krátenia daní vo výške 2 milióny eur, odvolá Róberta Kaliňáka z funkcie ministra vnútra. Hneď po ňom podá viac »

Keď Červený Potkan vyvezie z ministerstva jednu miliardu a dvesto miliónov je ticho, ak to urobí Potkan vlastenecký a iba polovicu, pišťanie Potkanov Červených počujú až v Bruseli.

18.08.2017

„Konečne sa mohol ponoriť do svojej ničím nerušenej existencie. Zistil, že je to nádherné ! To sú slová vraha z románu Parfum od Patrika Süskinda. Po takmer 200 rokoch od čias Edgara Allana viac »

Opilcovi Slotovi bude vyvíjať auto bez šoféra SNS-ák za 6 miliónov eur, človek, ktorý v roku 2009 predal štátu vzduch za neuveriteľných 51 miliónov eur.

16.08.2017

A ak bude platiť opcia podpísaná a schválená vládou Fica, dostane ďalších 51 miliónov. Nominant SNS je „vedec“ na pohľadanie. Po „vývoji“ výstroja vojaka 21.storočia, kde iba nakúpil viac »

práca, kuchyňa. kuchár, zamestnanie, profesia

Čerstvosť dostáva na frak. Štát mení pravidlá hry

21.08.2017 00:00

Kauza holandských fipronilových vajec odkrýva, ako funguje moderné verejné stravovanie. Čerstvosť, jeden z princípov kvalitných jedál, dostáva na frak.

merkelova

Nič by som nemenila, vyhlásila Merkelová v súvislosti s otvorením dverí utečencom

20.08.2017 20:44

Na otázku, či by sa teraz, so súčasnými vedomosťami, zachovala inak, keby sa situácia z roku 2015 znova zopakovala, Merkelová odvetila, že nie.

dúhový pochod bratislava

Farby dúhy zdvihli napätie v koalícii

20.08.2017 20:00

Festival Dúhový Pride 2017, ktorého siedmy ročník sa konal počas víkendu v bratislavských uliciach, postavil proti sebe koaličné strany SNS a Most-Híd.

PREMIÉR, fico,

Premiér Fico o Sulíkovi: Moja vláda nie je dokonalá, avšak nepovalím ju ako Vy

20.08.2017 19:09

Premiér Robert Fico na svojom profile na sociálnej sieti ostro kritizoval šéfa opozície Richarda Sulíka.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 989
Celková čítanosť: 5556420x
Priemerná čítanosť článkov: 5618x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy