Založ si blog

Vatikánska „poprava“ arcibiskupa Bezáka sa rozsypáva a 500 miliónov arcibiskupa Sokola v inom svetle.

Postaviť arcibiskupa Bezáka k oknu a vystaviť ho tak najhoršiemu údelu človeka, čakaniu, sa po posledných udalostiach vo Vatikáne ukazuje, že to bol veľmi uponáhľaný „proces“, ktorý urýchlil rozhodovanie pápeža.

Od štvrtého storočia nie je to nič iné, ako nepretržitá reťaz odstraňovania „bludárov“, kde motívom nie je čistota viery v učenie Ježiša.

Od jedenásteho storočia, kedy sa moc svetská účelovo spojila s mocou cirkevnou sú tu prítomné iba dva motívy.

Peniaze a moc.

Ruka v ruke celou históriou sprevádza človeka účelová demagógia, ktorá zaznieva z palácov i chrámov. Jemu, človeku, stačí život bez peňazí. Život v pokore, úcte a rešpektu k tým v honosných sídlach svetskej moci i moci cirkevnej. A oni, vo chvíľach zábavy, padajú do mdlôb od smiechu nad človekom viery. Od rehotu v poznaní, že tajomstvo spočíva v inom.

V utvrdzovaní obyvateľov Chatrčí ,že za peniaze sa šťastie nedá kúpiť a v utajovaní poznania darebákov, kde sa ono povestné šťastie predsa len dá kúpiť.

Arma Christi, zbrane Kristove, zbrane Spasiteľovho utrpenia a smrti sa vždy podsúvali do Chatrčí.

Symboly kresťanstva – Tri božské cnosti – viera , nádej a láska, boli tiež iba súčasťou torby života tých mimo chrámov a palácov.

Štyri kardinálne cnosti – zmužilosť, spravodlivosť, múdrosť a umiernenosť – boli bedlivo strážené mocou svetskou a cirkevnou. Lebo vo chvíľach nestrážených boli to ony, ktoré prinášali na paláce a chrámy ohnivé jazyky vzbúr, nepokojov, revolúcií i vojen.

Kto si spomenie na esej novinára Martina Kleina z čias Mečiara – Sedí Sokol na javori, Larry Flynt a sedem faciek pokrytcovi – o arcibiskupovi Sokolovi, za ktorú bol žalovaný, dnes pochopí obludnosť rozmeru kupčenia v Chráme trnavskom.

Kupčenia niekoľkých darebákov, kde šlo o stovky miliónov.

Kupčenia, kde svetská i cirkevná moc preukazuje, že „bludári“ jej viere, nádeji a láske k peniazom a bohatstvu, nebudú stáť v ceste.

Lebo na každom dome i chatrči je okno, ktoré čaká na svojho „bludára“, aby ho vystavilo tomu dehonestujucému.

Čakaniu na vlastnú „popravu“. Bez toho, aby sa museli stavať hranice stredoveku na ich upálenie.

„Blížia sa tí, ktorí sa ženú za nešľachetnosťou, tí, ktorí sa vzdialili od tvojho zákona“. Hovorí Žalm 119.150.

Neblížia sa !

Oni tu boli, sú aj budú.

 

(c) Wikipédia

Róbert Fico dnes, potom čo sa na NAKA Ladislav Baštrnák priznal k trestnému činu krátenia daní vo výške 2 milióny eur, odvolá Róberta Kaliňáka z funkcie ministra vnútra.

19.08.2017

Róbert Fico dnes, potom čo sa na NAKA Ladislav Baštrnák priznal k trestnému činu krátenia daní vo výške 2 milióny eur, odvolá Róberta Kaliňáka z funkcie ministra vnútra. Hneď po ňom podá viac »

Keď Červený Potkan vyvezie z ministerstva jednu miliardu a dvesto miliónov je ticho, ak to urobí Potkan vlastenecký a iba polovicu, pišťanie Potkanov Červených počujú až v Bruseli.

18.08.2017

„Konečne sa mohol ponoriť do svojej ničím nerušenej existencie. Zistil, že je to nádherné ! To sú slová vraha z románu Parfum od Patrika Süskinda. Po takmer 200 rokoch od čias Edgara Allana viac »

Opilcovi Slotovi bude vyvíjať auto bez šoféra SNS-ák za 6 miliónov eur, človek, ktorý v roku 2009 predal štátu vzduch za neuveriteľných 51 miliónov eur.

16.08.2017

A ak bude platiť opcia podpísaná a schválená vládou Fica, dostane ďalších 51 miliónov. Nominant SNS je „vedec“ na pohľadanie. Po „vývoji“ výstroja vojaka 21.storočia, kde iba nakúpil viac »

práca, kuchyňa. kuchár, zamestnanie, profesia

Čerstvosť dostáva na frak. Štát mení pravidlá hry

21.08.2017 00:00

Kauza holandských fipronilových vajec odkrýva, ako funguje moderné verejné stravovanie. Čerstvosť, jeden z princípov kvalitných jedál, dostáva na frak.

merkelova

Nič by som nemenila, vyhlásila Merkelová v súvislosti s otvorením dverí utečencom

20.08.2017 20:44

Na otázku, či by sa teraz, so súčasnými vedomosťami, zachovala inak, keby sa situácia z roku 2015 znova zopakovala, Merkelová odvetila, že nie.

dúhový pochod bratislava

Farby dúhy zdvihli napätie v koalícii

20.08.2017 20:00

Festival Dúhový Pride 2017, ktorého siedmy ročník sa konal počas víkendu v bratislavských uliciach, postavil proti sebe koaličné strany SNS a Most-Híd.

PREMIÉR, fico,

Premiér Fico o Sulíkovi: Moja vláda nie je dokonalá, avšak nepovalím ju ako Vy

20.08.2017 19:09

Premiér Robert Fico na svojom profile na sociálnej sieti ostro kritizoval šéfa opozície Richarda Sulíka.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 989
Celková čítanosť: 5556364x
Priemerná čítanosť článkov: 5618x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy