Založ si blog

Vatikánska „poprava“ arcibiskupa Bezáka sa rozsypáva a 500 miliónov arcibiskupa Sokola v inom svetle.

Postaviť arcibiskupa Bezáka k oknu a vystaviť ho tak najhoršiemu údelu človeka, čakaniu, sa po posledných udalostiach vo Vatikáne ukazuje, že to bol veľmi uponáhľaný „proces“, ktorý urýchlil rozhodovanie pápeža.

Od štvrtého storočia nie je to nič iné, ako nepretržitá reťaz odstraňovania „bludárov“, kde motívom nie je čistota viery v učenie Ježiša.

Od jedenásteho storočia, kedy sa moc svetská účelovo spojila s mocou cirkevnou sú tu prítomné iba dva motívy.

Peniaze a moc.

Ruka v ruke celou históriou sprevádza človeka účelová demagógia, ktorá zaznieva z palácov i chrámov. Jemu, človeku, stačí život bez peňazí. Život v pokore, úcte a rešpektu k tým v honosných sídlach svetskej moci i moci cirkevnej. A oni, vo chvíľach zábavy, padajú do mdlôb od smiechu nad človekom viery. Od rehotu v poznaní, že tajomstvo spočíva v inom.

V utvrdzovaní obyvateľov Chatrčí ,že za peniaze sa šťastie nedá kúpiť a v utajovaní poznania darebákov, kde sa ono povestné šťastie predsa len dá kúpiť.

Arma Christi, zbrane Kristove, zbrane Spasiteľovho utrpenia a smrti sa vždy podsúvali do Chatrčí.

Symboly kresťanstva – Tri božské cnosti – viera , nádej a láska, boli tiež iba súčasťou torby života tých mimo chrámov a palácov.

Štyri kardinálne cnosti – zmužilosť, spravodlivosť, múdrosť a umiernenosť – boli bedlivo strážené mocou svetskou a cirkevnou. Lebo vo chvíľach nestrážených boli to ony, ktoré prinášali na paláce a chrámy ohnivé jazyky vzbúr, nepokojov, revolúcií i vojen.

Kto si spomenie na esej novinára Martina Kleina z čias Mečiara – Sedí Sokol na javori, Larry Flynt a sedem faciek pokrytcovi – o arcibiskupovi Sokolovi, za ktorú bol žalovaný, dnes pochopí obludnosť rozmeru kupčenia v Chráme trnavskom.

Kupčenia niekoľkých darebákov, kde šlo o stovky miliónov.

Kupčenia, kde svetská i cirkevná moc preukazuje, že „bludári“ jej viere, nádeji a láske k peniazom a bohatstvu, nebudú stáť v ceste.

Lebo na každom dome i chatrči je okno, ktoré čaká na svojho „bludára“, aby ho vystavilo tomu dehonestujucému.

Čakaniu na vlastnú „popravu“. Bez toho, aby sa museli stavať hranice stredoveku na ich upálenie.

„Blížia sa tí, ktorí sa ženú za nešľachetnosťou, tí, ktorí sa vzdialili od tvojho zákona“. Hovorí Žalm 119.150.

Neblížia sa !

Oni tu boli, sú aj budú.

 

(c) Wikipédia

O Tých, ktorí disponujú schopnosťou múdrosti, no prijali pozíciu Komparzu v komédií Hlupákov.

27.06.2017

Čo ti na živote na Slovensku najviac prekáža ? Nedostatok polárnych medveďov, žiadne oceánske prístavy a ani jedna skurvená pyramída! ANI JEDNA! (Bobo Bobo) Súhlasím, lebo pri červenom manipulátorovi, viac »

Kaliňák vie, kto je Gorila, no za 11 rokov nič nevyšetril. Kaliňák vedel, kto sú fašisti Kotlebu a predsa ich povolil.

23.06.2017

Článok vyradený súdruhom ministrom Kaliňákom ! Potomok fašistu, Ján Čarnogurský tvrdí, že protestujúci študenti proti korupcií sú „zradcovia Slovenska a gadžovia“. Potomok Mr.Čističa viac »

Už si dosť starý na to aby si vedel že komunizmus nebol nikde na svete.

22.06.2017

Prečítal som si včera pod blogom na debate Pravda. Dobrá správa po štyridsať plus 27 rokov. Dobrá, že aj vyznávačom najväčšieho podvodu v dejinách ľudstva konečne dokvapkáva. Včera najzbytočnejšia viac »

krádež, hacker, internet, bezpečnosť, lúpež, malvér, kyberzločin, zločinec, nebezpečenstvo

Pôvod nového počítačového vírusu nie je známy, má vraj šíriť chaos

28.06.2017 12:31

Kybernetickí experti špekulujú o pôvode škodlivého softvéru. Kto za útokom stál, ešte nie je známe.

Gazprom, plyn, Rusko

Gazprom zvažuje odchod z Turecka

28.06.2017 12:25

Ruský plynárenský gigant Gazprom sa rozhoduje, či sa nestiahne z tureckého trhu, kde má viaceré firmy. Zostal by len dodávateľom zemného plynu.

prezervatív, HIV, AIDS

Vlani sa na Slovensku objavilo rekordných 87 nových prípadov nákazy HIV

28.06.2017 12:17

Päť z nich bolo diagnostikovaných u cudzincov. Vlani lekári diagnostikovali desať nových prípadov AIDS a nahlásené boli aj tri úmrtia pacientov s HIV infekciou.

Glastonbury, corbyn

Britský expert: Corbyn teraz musí zvládnuť parlament

28.06.2017 12:00

"Britská vláda síce má na svojej strane väčšinu, ale predsa len v Dolnej snemovni nemá výraznú prevahu. Líder labouristov Jeremy Corbyn musí ukázať, že dokáže viesť efektívnu opozičnú politiku,“ povedal pre Pravdu expert na britskú politiku Peter Snowdon.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 971
Celková čítanosť: 5397152x
Priemerná čítanosť článkov: 5558x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy