Založ si blog

Vatikánska „poprava“ arcibiskupa Bezáka sa rozsypáva a 500 miliónov arcibiskupa Sokola v inom svetle.

Postaviť arcibiskupa Bezáka k oknu a vystaviť ho tak najhoršiemu údelu človeka, čakaniu, sa po posledných udalostiach vo Vatikáne ukazuje, že to bol veľmi uponáhľaný „proces“, ktorý urýchlil rozhodovanie pápeža.

Od štvrtého storočia nie je to nič iné, ako nepretržitá reťaz odstraňovania „bludárov“, kde motívom nie je čistota viery v učenie Ježiša.

Od jedenásteho storočia, kedy sa moc svetská účelovo spojila s mocou cirkevnou sú tu prítomné iba dva motívy.

Peniaze a moc.

Ruka v ruke celou históriou sprevádza človeka účelová demagógia, ktorá zaznieva z palácov i chrámov. Jemu, človeku, stačí život bez peňazí. Život v pokore, úcte a rešpektu k tým v honosných sídlach svetskej moci i moci cirkevnej. A oni, vo chvíľach zábavy, padajú do mdlôb od smiechu nad človekom viery. Od rehotu v poznaní, že tajomstvo spočíva v inom.

V utvrdzovaní obyvateľov Chatrčí ,že za peniaze sa šťastie nedá kúpiť a v utajovaní poznania darebákov, kde sa ono povestné šťastie predsa len dá kúpiť.

Arma Christi, zbrane Kristove, zbrane Spasiteľovho utrpenia a smrti sa vždy podsúvali do Chatrčí.

Symboly kresťanstva – Tri božské cnosti – viera , nádej a láska, boli tiež iba súčasťou torby života tých mimo chrámov a palácov.

Štyri kardinálne cnosti – zmužilosť, spravodlivosť, múdrosť a umiernenosť – boli bedlivo strážené mocou svetskou a cirkevnou. Lebo vo chvíľach nestrážených boli to ony, ktoré prinášali na paláce a chrámy ohnivé jazyky vzbúr, nepokojov, revolúcií i vojen.

Kto si spomenie na esej novinára Martina Kleina z čias Mečiara – Sedí Sokol na javori, Larry Flynt a sedem faciek pokrytcovi – o arcibiskupovi Sokolovi, za ktorú bol žalovaný, dnes pochopí obludnosť rozmeru kupčenia v Chráme trnavskom.

Kupčenia niekoľkých darebákov, kde šlo o stovky miliónov.

Kupčenia, kde svetská i cirkevná moc preukazuje, že „bludári“ jej viere, nádeji a láske k peniazom a bohatstvu, nebudú stáť v ceste.

Lebo na každom dome i chatrči je okno, ktoré čaká na svojho „bludára“, aby ho vystavilo tomu dehonestujucému.

Čakaniu na vlastnú „popravu“. Bez toho, aby sa museli stavať hranice stredoveku na ich upálenie.

„Blížia sa tí, ktorí sa ženú za nešľachetnosťou, tí, ktorí sa vzdialili od tvojho zákona“. Hovorí Žalm 119.150.

Neblížia sa !

Oni tu boli, sú aj budú.

 

(c) Wikipédia

Boľševici z Auróry nevystrelili, včera, po sto rokoch, to za nich urobil Andrej Danko.

18.10.2017

Za Komédiou Lenina a jeho syfilitickej milenky Nadeždy, VOSR, s jej 100 miliónmi mŕtvych, konečne padla opona. Kapitán od slovenských bigošov (pre neznalých – pešiakov politiky) vypálil zo viac »

Keď sa muži vzdávajú bez boja , ženy padajú do zajatia a deti do otroctva.

16.10.2017

Pred rokmi som písal reportáž z južných Čiech, o praktikách s vodou i odpadovou v nekalých rukách jedného rakúskeho sociálneho demokrata. Nedalo sa dopriať očiam i sluchu odpočinku pri chlapíkovi, viac »

Je možné vysloviť domnienku o vážne poškodenom duševnom zdraví Róberta Fica. . . ?

15.10.2017

V sobotu na adresu prezidenta Kisku vyslovil návrh: „Nech ukáže všetky zmluvy, ako to robím ja“ ! Predseda Smer-SD doteraz ukázal jediné. Demagógiu a klamstva, ktoré za 11 rokov jeho vládnutia viac »

NEPOUZIVAT!

Z trhu sťahujú liek Theraflu Forte, môže obsahovať cudzorodé častice

18.10.2017 16:06

Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) informuje o stiahnutí lieku Theraflu Forte z úrovne distribučných spoločností a lekární.

tk, lipsic

Podľa Smeru Lipšicova právna zástupkyňa zavádza verejnosť

18.10.2017 16:03

Podľa právnej zástupkyne expolitik Lipšic ako minister spravodlivosti nikdy nepodal dovolanie, keď znalecké posudky konštatovali spoluzavinenie chodca, ako to bolo v jeho prípade.

sokol červenonohý

Sokol Lucky sa stal celebritou

18.10.2017 16:00

Jeden zo slovenských sokolov červenonohých prekvapil ornitológov trasou, akú si vybral na cestu do Afriky, pretože letel cez Francúzsko, a nie cez Balkán či Blízky východ.

Peniaze, lupa, graf, dolár, euro

Ťažobný gigant Rio Tinto v USA obvinili z podvodu

18.10.2017 15:48

Britsko-austrálsky ťažobný gigant Rio Tinto a jeho dvoch bývalých manažérov obvinili v USA z podvodu pre zatajovanie strát.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,021
Celková čítanosť: 5729324x
Priemerná čítanosť článkov: 5611x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy