Založ si blog

Róbert Fico a jeho “účel svätí prostriedky” ku kreslu prezidenta.

Znásilnil, zneužil a zneuctil, aby svoju ohavnosť vystavil spoločnosti na obdiv. V antickom svete formou nevídanou. V realite života dneška , kde sú uctievané pravidla džungle v politike aj v živote spoločnosti, spôsobom, ktorému časť spoločnosti nastavuje uši a aplauduje.

Napísal blog , aby sa vyznal z pocitov zábavy a smiechu, no pozorný čitateľ nevidí nič nové. Dvadsaťtri rokov nudného ohlúpovania bez vyšších ambícií volajúcich po kvalitatívnom posune spoločnosti. Stav predstieraného “mravného pobúrenia“ komunikačnou technikou manipulujúcou ľudí, kde sa očakávania osobného prospechu zaodievajú do hávu daru tupej nedôstojnosti, aby privodili jediný možný koniec.

Strácame krajinu, kde sme sa narodili.

Svet politiky póz a prázdnoty je svetom neprinášajúcim bolesť , lebo je veľa tých, ktorých netrápi otázka Piláta :

„Čo je pravda ?

Nikto, za plných 150 rokov, nedokázal zasadiť takú smrteľnú ranu Matici slovenskej, ako predseda vlády na konferencií pri jej oslavách spomínaného okrúhleho výročia.

Lebo nešlo o vyvolanie spoločenskej rozpravy o budúcnosti ťažko skúšanej Matice slovenskej.

Lebo motívom boli len osobné ambície s vyvrcholením v roku 2014, kedy aj pomocník autora Čiernej diery, Ivan Gašparovič, bude vypoklonkovaný do minulosti za hlasného odsúdenia spoločnosti.

Prirovnanie k Vladimírovi Mečiarovi by bolo falošné. On mal vlastný názor, svoje zámery a nie on slúžil, ale strelke jeho politického kompasu sa prispôsobovali a slúžili iní.

Róbertovi Ficovi začínajú rednúť rady „veriacich na istoty“ pod krutou realitou všednosti dňa.

A tak, ako vyprázdňujúca sa nádrž núti vodiča natankovať aj Róbert Fico pochopil, že je potrebné pohroziť osvedčenou rukou zväčšujúcej sa sociálnej katastrofe nezamestnanosti.

Maďarskou kartou, ktorá voľných voličov štátom sponzorovaného „vlastenca“ Jána Slotu, dvihne z hrobu vždy a za každých okolností.

Róbert Fico napísal svoju predstavu kandidáta na prezidenta. Ak by som ju historický chcel systémovo zaradiť, potom by bolo treba cestovať v čase až do obdobia filozofa Platóna. Jeho Ústavy a demokracie a aj súboru cnosti muža vládcu.

V krajinách rešpektujúcich židovsko-kresťanskú kultúru nenájdem jediného aktívneho politika, ktorý by bol tak vzdialený nárokom na budúceho prezidenta, ktoré vypočítava samotný predseda vlády.

Nanovo hrozí maďarskou kartou, aby delil občanov princípom rozporu s pravidlami demokracie. Vyťahuje ju, lebo vie, že jej danosti červeného súkna dvíhajú zlobu býkov i divákov zo sedadiel. Niektorí ľudia si jednoducho neželajú, aby sa otázka národnostných menšín stratila, pretože nechcú prísť o dobre platenú funkciu.

Pod tlakom osobných záujmov je potrebné zničiť Artušov okrúhly stôl, kde každý prísediaci bol rovnoprávny iným.

Roky sú tu prítomné dôvodné podozrenia o podozreniach s machináciou Národného pokladu.

Roky sa hovorí o prapodivných obchodoch Podielového družstva spojeného práve s Maticou slovenskou.

Roky sa tu „šepká“ o utlmovaní vyšetrovania spomínaných konaní, ktoré zakladajú domnienku trestnej činnosti.

Roky tu stoja podozrenia s matičnou Neografiou.

Ani raz za niekoľko rokov nezaznel  hlas predsedu vlády, ktorému zákony moci ukladajú nielen zákon ustanovovať, ale aj využívať všetky mocenské nástroje na jeho dodržiavanie.

Hlas predsedu vlády nezaznel ani v čase, kedy sa ju jej bývalý predseda, Jozef Markuš, pokúšal zrušiť.

V prípadoch vyššie spomínaných však „fungujú“ ľudia spätí s komunistickou minulosťou a sponzorskou prítomnosťou a tak je príznačné, že „bolesť“ predsedu vlády má vyšší prah necitlivosti.

Každá spoločnosť vsádza do svojho krvného  obehu vlastný mravný kódex svojho času.

Zločiny ideológií iba dvadsiateho storočia hovoria viac, ako zrozumiteľne. Každá z nich má vlastný katalóg zločinov proti mravnosti spolu so súpisom desiatok miliónov nevinných obetí.

Pred storočím dvadsiatym prvým stoja dva základné kamene, ktoré viac ako dvetisíc rokov trvajúcej židovsko-kresťanskej tradícií umožnia žiť ďalej, alebo ju dostanú do prachu zabudnutia iných kultúr.

Mravnosť a kultúra.

Prvky, ktoré  boli tŕňom v oku komunistov minulého storočia márne usilujúcim o svetovú hegemóniu.

Prvky, ktoré dnes popierajú „socialisti“ vo svojej horúčke formovania základného konfliktu tohto storočia. Konfliktu nového šatu globálnej veľmoci a jej „svetoobčana“.

Napriek poznaniu, že sú to národy skryvajúce v sebe bohatstvo, lebo ony sú pre ľudstvo tým skvostom, ktorý bol od samého začiatku zámerom Stvoriteľa.

Biskup F.Sheen na konci minulého storočia vyriekol veľkú pravdu, ktorá zrejme bude platiť ešte nejaký čas :

„Moderní „kazatelia“, aj politickí, stoja jednou nohou na pravde kraviny a druhou na nevedomosti hlupáka“.

Platnosť tejto myšlienky živia tí politici, ktorým vyhovuje svet zvrátenosti, kde kresťanstvo zomiera a v ňom sa formuje jednorozmerný človek.

Tu a teraz !

Za misu šošovice.

 

 

Róbert Fico hovorí, že nie je hlupák a klamár.

21.07.2017

Veda o hlúposti preukázala, že hustota hlupákov je rovnaká medzi členmi vlády ako medzi pravidelnými návštevníkmi krčiem nižších cenových skupín. Tvrdí český lekár a propagátor vedy, viac »

Keď zaútočí Hlas podobný Ficovi na Brusel, aby doniesol Slovákom kvalitné potraviny aké majú Nemci, treba dobiť viac.

20.07.2017

Hneď z kraja treba tým zloduchom v Bruseli povedať, že žiadne „čierne opice“, ako im familiárne hovoria voliči Smer-SD a Kotlebu, žiadne kvóty utečencov, lebo je to vec strategická na ceste viac »

Žatevný pornoherec Fico „oslavuje“ Deklaráciu zvrchovanosti v štáte, kde Kaliňáková polícia masakruje Deti a Žigová manželka lesy.

17.07.2017

V štáte, kde sa nanovo, napriek skúsenosti z červených kaukliarov moci v desivosti prežitých štyroch desiatok rokov, pripomínajú slová velikána politiky, Winstona Churchila – „Komunizmus viac »

Viktor Orbán

Orbán: Integrácia zlyhá. Moslimovia sa považujú za silnejších, než sú kresťania

22.07.2017 14:11

Podpora migrácie nie je odpoveďou na ekonomické problémy, povedal maďarský konzervatívny premiér Viktor Orbán.

Viktor Orbán, prejav

Inkvizícia EÚ namierená proti Poľsku nikdy nemôže uspieť, tvrdí Orbán

22.07.2017 13:35

Maďarsko použije všetky právne prostriedky, aby v Európskej únii preukázalo solidaritu s Poľskom. Povedal to maďarský premiér Viktor Orbán.

grecko, protest, demonstracia

Zadlžení Gréci sú z najhoršieho vonku

22.07.2017 13:00

Grécku ešte vlani hrozil odchod z eurozóny, no teraz sa podľa mnohých makroekonomických ukazovateľov pomaly dostáva z najhoršieho.

grécko, kos, zemetrasenie, pláž, ľudia na pláži,

Ľudia na Kose spali druhú noc pod holým nebom, báli sa ďalších otrasov

22.07.2017 12:16

Stovky dovolenkárov na gréckom ostrove Kos, ktorý postihlo zemetrasenie, spali už druhú noc za sebou pod holým nebom v obavách pred ďalším zemetrasením.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 977
Celková čítanosť: 5461771x
Priemerná čítanosť článkov: 5590x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy