Založ si blog

Cirkev: “Nezneuživajte ľudí pracujúcich za minimálnu mzdu v prospech majetku podnikateľov”.

„Rýchlo rastúce štvrte luxusných víl okolo väčšiny našich miest a zároveň vzrastajúci počet chudobných sú ilustráciou našej situácie: bohatí sa stávajú čoraz bohatšími, chudobní stále chudobnejšími. Je to jav spojený s ekonomickou globalizáciou. Ak sa súčasne nešíri aj globalizácia solidarity, spoločnosť sa ocitá vo vážnej kríze“.

„Cítime sa však zodpovední zaujať postoj k tejto vážnej sociálnej situácii“.

Týmito slovami apeluje Cirkev na politikov a vstupuje im do čierneho svedomia.

Myslím si, že bolo načase, aby zaznel apel hlásajúci základné princípy učenia Ježiša Krista.

Všetko, čo sa deje okolo nás má však svoju skrytú časť.

Posolstvo Cirkvi na Slovensku prišlo v čase, kedy bol pozitívny vývoj ekonomiky. V novembri roku 2005.

Dnes, kedy nožnice medzi blahobytom vyvolených a chudobnými občanmi už nemožno viac otvoriť, dnes všetci mlčia.

Ohluchli a onemeli.

Dnes, kedy Zbor povereníkov od sponzorov Smer-SD – „politologický“ nazývaný sponzori Istôt vlády Róberta Fica – nemo hľadí na dôsledky svojich amatérskych opatrení prinášajúce najvyššie čísla nezamestnaných občanov, oni neohluchli ani neonemeli. Divadelnými predstaveniami o životnej nevyhnutnosti organizovať Zimné olympijské hry prinášajú ďalší sen. Sen o budúcnosti, kedy bohatí schudobnejú a biedni zbohatnú.

Dnes, kedy Zbor povereníkov Róberta Fica zaviera oči nad stratou človečenskej dôstojnosti  v podobe prepúšťania z práce, nehovorí o zrušení svojich krokov, ktoré viedli k tomuto desivému stavu, ale mátoží o akomsi vyhodnotení v budúcnosti.

Dnes, kedy doposiaľ nepoznaným a najrýchlejšie rastúcim tempom ľudia chudobnejú, Cirkev zaryto mlčí.

Dnes, po nástupe pápeža Františka, je tým dňom, kedy Cirkev na Slovensku môže na prospech chudobných ľudí napĺňať slova Svätého Otca :

“Chcem, aby ste napáchli ovcami, aby ste boli rybármi ľudí,”.

Dnes sme však svedkami niečoho iného. Nie  Ježiš Kristus vyháňa hráčov s falošnými kockami z Chrámu, ale v niektorých chrámoch sú práve farizeji pod trvalou ochranou Cirkvi a ovce sú vyháňané „na pašu“ pokrytú snehom.

Dnes moc nemá chuť stáť sa rybárom pre ľudí a začať tak proces obnovy rovnováhy, ktorá tu bola obsahom moci Vladimíra Mečiara narušená v rokoch 1994 – 1998.

Dnešná moc naopak. Povýšila proces roztvárania nožníc medzi nezaslúžene bohatými a nezaslúžene chudobnými do polohy, ktorá už hraničí s hazardom a hovorí o podobnej závislosti, akou trpia hráči hracích automatov.

(c) kultúra.pravda.sk

 

 

Posledných 12 rokov vykrádania zdravotníctva ukázalo, že zdieranie ľudia milujú. Viac, ako svoje zdravie.

18.09.2017

Človek Pavla Pašku, podpredsedu Smer-SD, Marcel Forai, riaditeľ Všeobecnej zdravotnej poisťovne, s platom 4 500 eur mesačne nakupujúci honosné nehnuteľnosti po celom Slovensku, podpísal 69 zmlúv viac »

Elitná jednotka boja so zločinom zberá aj klebety. Napríklad na Danka. Finančným inštitúciám unikajú dôverné dokumenty s daňovým tajomstvom. Napríklad na prezidenta Kisku.

14.09.2017

„V kriminálnych informáciách, čo je zber klebiet po ulici, sú ich na každého politika stovky,” reagoval Kaliňák. Ak to je tak, potom by ma zaujímal dôvod, prečo NAKA nebola schopná rok viac »

Ak by mal Robert Fico zaplatiť všetky dane z neoprávnených výhod v prezidentskej kampani musel by predať rodinu do otroctva. Aj to Vrece zemiakov, do podoby ktorého sa premenil po vyhlásení výsledkov volieb.

13.09.2017

Kiskom prenajatá súkromná firma a Ficova súkromná firma s názvom Slovenská republika. Práve začal prezidentská kampaň, lebo tí, ktorí riadia Roberta Fica, potrebujú amnestie ešte vo väčšom viac »

RYANAIR

Ryanair zrušil Bratislave 12 letov

19.09.2017 20:00

Státisíce pasažierov so zrušenými letmi, milióny v neistote.

prezident Andrej Kiska dane kampan

Kiska chcel uplatniť vratku DPH v sume 146-tisíc eur

19.09.2017 19:34

O takmer 150–tisíc eur chcela prezidentova firma obrať štát pri dani z pridanej hodnoty.

taliansko, migranti, migrant

Francúzska polícia núti stovky imigrantov opustiť provizórny tábor

19.09.2017 18:46

Do provizórneho tábora neďaleko Lamanšského prielivu prichádzajú utečenci s nádejou, že sa im podarí dostať do Veľkej Británie.

viktor orbán, orbán, maďarsko,

EÚ kontrolovala železnice medzi dvomi dedinami. V jednej má Orbán dom, v druhej sa narodil

19.09.2017 17:44

Železničná trať má celkovo len tri zastávky.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,001
Celková čítanosť: 5643039x
Priemerná čítanosť článkov: 5637x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy