Založ si blog

Cirkev: “Nezneuživajte ľudí pracujúcich za minimálnu mzdu v prospech majetku podnikateľov”.

„Rýchlo rastúce štvrte luxusných víl okolo väčšiny našich miest a zároveň vzrastajúci počet chudobných sú ilustráciou našej situácie: bohatí sa stávajú čoraz bohatšími, chudobní stále chudobnejšími. Je to jav spojený s ekonomickou globalizáciou. Ak sa súčasne nešíri aj globalizácia solidarity, spoločnosť sa ocitá vo vážnej kríze“.

„Cítime sa však zodpovední zaujať postoj k tejto vážnej sociálnej situácii“.

Týmito slovami apeluje Cirkev na politikov a vstupuje im do čierneho svedomia.

Myslím si, že bolo načase, aby zaznel apel hlásajúci základné princípy učenia Ježiša Krista.

Všetko, čo sa deje okolo nás má však svoju skrytú časť.

Posolstvo Cirkvi na Slovensku prišlo v čase, kedy bol pozitívny vývoj ekonomiky. V novembri roku 2005.

Dnes, kedy nožnice medzi blahobytom vyvolených a chudobnými občanmi už nemožno viac otvoriť, dnes všetci mlčia.

Ohluchli a onemeli.

Dnes, kedy Zbor povereníkov od sponzorov Smer-SD – „politologický“ nazývaný sponzori Istôt vlády Róberta Fica – nemo hľadí na dôsledky svojich amatérskych opatrení prinášajúce najvyššie čísla nezamestnaných občanov, oni neohluchli ani neonemeli. Divadelnými predstaveniami o životnej nevyhnutnosti organizovať Zimné olympijské hry prinášajú ďalší sen. Sen o budúcnosti, kedy bohatí schudobnejú a biedni zbohatnú.

Dnes, kedy Zbor povereníkov Róberta Fica zaviera oči nad stratou človečenskej dôstojnosti  v podobe prepúšťania z práce, nehovorí o zrušení svojich krokov, ktoré viedli k tomuto desivému stavu, ale mátoží o akomsi vyhodnotení v budúcnosti.

Dnes, kedy doposiaľ nepoznaným a najrýchlejšie rastúcim tempom ľudia chudobnejú, Cirkev zaryto mlčí.

Dnes, po nástupe pápeža Františka, je tým dňom, kedy Cirkev na Slovensku môže na prospech chudobných ľudí napĺňať slova Svätého Otca :

“Chcem, aby ste napáchli ovcami, aby ste boli rybármi ľudí,”.

Dnes sme však svedkami niečoho iného. Nie  Ježiš Kristus vyháňa hráčov s falošnými kockami z Chrámu, ale v niektorých chrámoch sú práve farizeji pod trvalou ochranou Cirkvi a ovce sú vyháňané „na pašu“ pokrytú snehom.

Dnes moc nemá chuť stáť sa rybárom pre ľudí a začať tak proces obnovy rovnováhy, ktorá tu bola obsahom moci Vladimíra Mečiara narušená v rokoch 1994 – 1998.

Dnešná moc naopak. Povýšila proces roztvárania nožníc medzi nezaslúžene bohatými a nezaslúžene chudobnými do polohy, ktorá už hraničí s hazardom a hovorí o podobnej závislosti, akou trpia hráči hracích automatov.

(c) kultúra.pravda.sk

 

 

Róbert Fico hovorí, že nie je hlupák a klamár.

21.07.2017

Veda o hlúposti preukázala, že hustota hlupákov je rovnaká medzi členmi vlády ako medzi pravidelnými návštevníkmi krčiem nižších cenových skupín. Tvrdí český lekár a propagátor vedy, viac »

Keď zaútočí Hlas podobný Ficovi na Brusel, aby doniesol Slovákom kvalitné potraviny aké majú Nemci, treba dobiť viac.

20.07.2017

Hneď z kraja treba tým zloduchom v Bruseli povedať, že žiadne „čierne opice“, ako im familiárne hovoria voliči Smer-SD a Kotlebu, žiadne kvóty utečencov, lebo je to vec strategická na ceste viac »

Žatevný pornoherec Fico „oslavuje“ Deklaráciu zvrchovanosti v štáte, kde Kaliňáková polícia masakruje Deti a Žigová manželka lesy.

17.07.2017

V štáte, kde sa nanovo, napriek skúsenosti z červených kaukliarov moci v desivosti prežitých štyroch desiatok rokov, pripomínajú slová velikána politiky, Winstona Churchila – „Komunizmus viac »

Viktor Orbán

Orbán: Integrácia zlyhá. Moslimovia sa považujú za silnejších, než sú kresťania

22.07.2017 14:11

Podpora migrácie nie je odpoveďou na ekonomické problémy, povedal maďarský konzervatívny premiér Viktor Orbán.

Viktor Orbán, prejav

Inkvizícia EÚ namierená proti Poľsku nikdy nemôže uspieť, tvrdí Orbán

22.07.2017 13:35

Maďarsko použije všetky právne prostriedky, aby v Európskej únii preukázalo solidaritu s Poľskom. Povedal to maďarský premiér Viktor Orbán.

grecko, protest, demonstracia

Zadlžení Gréci sú z najhoršieho vonku

22.07.2017 13:00

Grécku ešte vlani hrozil odchod z eurozóny, no teraz sa podľa mnohých makroekonomických ukazovateľov pomaly dostáva z najhoršieho.

grécko, kos, zemetrasenie, pláž, ľudia na pláži,

Ľudia na Kose spali druhú noc pod holým nebom, báli sa ďalších otrasov

22.07.2017 12:16

Stovky dovolenkárov na gréckom ostrove Kos, ktorý postihlo zemetrasenie, spali už druhú noc za sebou pod holým nebom v obavách pred ďalším zemetrasením.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 977
Celková čítanosť: 5461820x
Priemerná čítanosť článkov: 5590x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy