Založ si blog

Média tri mesiace “spali” ?

Aký hlúpy musí byť náš štát, aká nízka odborná spôsobilosť musí byť tých, čo ho riadia, ak malý obecný úrad z Horných Plachtiniec radí štátu v obratoch za miliardy ?

Napísal som pred troma mesiacmi blog so znepokojujúcim konštatovaním v nadpise.

Je to istá forma satisfakcie pre blogéra, keď média s veľkým odstupom času pochopili, že je to zlomový bod politiky Ficových „socialistov“.

Bod zlomu, kde už aj ten najľahostajnejší volič musí pochopiť, že hranica barbarstva je posadená veľmi nízko. Tak nízko, až je zanedbateľná z pohľadu skutočného záujmu o vlastný štát, o seba a svoju rodinu..

Nie je hodné sa posmievať voličom Mečiara, že sa preskupili do košiara Fica. Oni, nie sú v stave pochopiť rozmer slobody a demokracie, ktorý sa tu Novembrom ´89 otvoril a hľadajú „lekára“, ktorí by im vyliečil ich telo. Márne, pretože sú to hriechy ich duše, ktoré už raz prešli procesom hanby a do druhej sú už dvere doširoka roztvorené.

Kladiem si otázky, nespokojné a naplnené obavami, kto bude ten spravodlivý, ktorý zodvihne.

Nie meč, ani prázdne slovo, ale sebavedomie ľudí Slovenska.

Pravica ?

Neexistuje, lebo SDKÚ-DS dalo prednosť malým funkciám na bratislavskej župe a vzdalo sa, aby následne podpísalo kapituláciu  o veľkých snoch, o prosperujúcich občanoch, bohatom štáte a bohabojnej spoločnosti, ktorá zavrhne mravný relativizmus vnesený paholkami Moskvy po druhej svetovej vojne.

Bolo to SDKÚ-DS , ktoré nemalo za dlhý rok pod vedením Pavla Freša odvahu hodnú veľkých mužov politiky.

Odvahu prekročiť tieň Trnku za Janišovou postavou, alebo prelomiť Kaníkovú hranicu záujmov v druhom pilieri a vydať tak sporiteľov lúpežným chúťkam Fica, či „hluchota“  po priznaní sa hlavného protagonistu na politickej likvidácií Mikuláša Dzurindu, alebo neochota riešiť tieň Mikulčíka prekrývajúci Ministerstvo financií a to všetko uhládzať plytkým gestom ospravedlnenia sa Radičovej za iný rozmer politiky, chce čosi viac, ako prechod na stravu vitariána.

Neprekvapuje ma už nič, hovorím si pri večernej modlitbe a ďakovaní za nádherný deň a kladiem si otázku.

Bože , je socialistická tragikomédia dokonale implantovaná Vladimírom Mečiarom dovedená do frašky Róbertom Ficom, vlastná tradíciám kedysi Bohabojného Slovenska ?

Ako komu.

Teraz spokojne čakám, kedy média pochopia obludnosť, ktorú som otvoril v spojitosti s prepojením ropovodu Bratislava Schwechat.

Tajomnosťou opradené postavy nových „Horných Plachtiniec“ sa môžu ešte chvíľu tešiť.

Viem o vás už všetko, len ešte nedozrel čas, aby som vám dal dole masky.

 

 

Príde čas, kedy média dostanú obrovské množstvo utajovaných informácií o porušeniach zákona Robertom Ficom.

20.09.2017

Najlepší minister vnútra Kaliňák by mal niekde nájsť odvahu, zatknúť Róberta Fica a odovzdať ho kamarátovi, generálnemu prokurátorovi. Útok na prezidenta republiky začal 30 marca 2014 viac »

Posledných 12 rokov vykrádania zdravotníctva ukázalo, že zdieranie ľudia milujú. Viac, ako svoje zdravie.

18.09.2017

Človek Pavla Pašku, podpredsedu Smer-SD, Marcel Forai, riaditeľ Všeobecnej zdravotnej poisťovne, s platom 4 500 eur mesačne nakupujúci honosné nehnuteľnosti po celom Slovensku, podpísal 69 zmlúv viac »

Elitná jednotka boja so zločinom zberá aj klebety. Napríklad na Danka. Finančným inštitúciám unikajú dôverné dokumenty s daňovým tajomstvom. Napríklad na prezidenta Kisku.

14.09.2017

„V kriminálnych informáciách, čo je zber klebiet po ulici, sú ich na každého politika stovky,” reagoval Kaliňák. Ak to je tak, potom by ma zaujímal dôvod, prečo NAKA nebola schopná rok viac »

Kim Čong-un

Kim pohrozil USA najtvrdšou odvetou, KĽDR sa vyhráža ďalším jadrovým testom

22.09.2017 05:50

Slová Donalda Trumpa o zničení KĽDR ospravedlňujú náš jadrový program, tvrdí vodca Kim. Dodal, že je to cesta, po ktorej chce ísť až do konca.

Trump

Trump vyhlásil bankovú blokádu KĽDR

21.09.2017 22:43

Banky budú stáť pred jasnou voľbou - buď obchodovať so Spojenými štátmi, alebo so zločinným režimom v KĽDR, vyhlásil Donald Trump.

rakka, syria

Arabsko-kurdskí ozbrojenci strieľali na sýrske jednotky vlády

21.09.2017 22:31

Ak sa takéto incidenty zopakujú, Rusko podnikne príslušné kroky, varovala Moskva Washington.

LOREAL-BETTENCOURT/

Zomrela najbohatšia žena sveta Liliane Bettencourtová

21.09.2017 20:50

Vo veku 94 rokov zomrela vo Francúzsku podnikateľka a dedička kozmetickej spoločnosti L'Oréal Liliane Bettencourtová.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,002
Celková čítanosť: 5653099x
Priemerná čítanosť článkov: 5642x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy