Založ si blog

Média tri mesiace “spali” ?

Aký hlúpy musí byť náš štát, aká nízka odborná spôsobilosť musí byť tých, čo ho riadia, ak malý obecný úrad z Horných Plachtiniec radí štátu v obratoch za miliardy ?

Napísal som pred troma mesiacmi blog so znepokojujúcim konštatovaním v nadpise.

Je to istá forma satisfakcie pre blogéra, keď média s veľkým odstupom času pochopili, že je to zlomový bod politiky Ficových „socialistov“.

Bod zlomu, kde už aj ten najľahostajnejší volič musí pochopiť, že hranica barbarstva je posadená veľmi nízko. Tak nízko, až je zanedbateľná z pohľadu skutočného záujmu o vlastný štát, o seba a svoju rodinu..

Nie je hodné sa posmievať voličom Mečiara, že sa preskupili do košiara Fica. Oni, nie sú v stave pochopiť rozmer slobody a demokracie, ktorý sa tu Novembrom ´89 otvoril a hľadajú „lekára“, ktorí by im vyliečil ich telo. Márne, pretože sú to hriechy ich duše, ktoré už raz prešli procesom hanby a do druhej sú už dvere doširoka roztvorené.

Kladiem si otázky, nespokojné a naplnené obavami, kto bude ten spravodlivý, ktorý zodvihne.

Nie meč, ani prázdne slovo, ale sebavedomie ľudí Slovenska.

Pravica ?

Neexistuje, lebo SDKÚ-DS dalo prednosť malým funkciám na bratislavskej župe a vzdalo sa, aby následne podpísalo kapituláciu  o veľkých snoch, o prosperujúcich občanoch, bohatom štáte a bohabojnej spoločnosti, ktorá zavrhne mravný relativizmus vnesený paholkami Moskvy po druhej svetovej vojne.

Bolo to SDKÚ-DS , ktoré nemalo za dlhý rok pod vedením Pavla Freša odvahu hodnú veľkých mužov politiky.

Odvahu prekročiť tieň Trnku za Janišovou postavou, alebo prelomiť Kaníkovú hranicu záujmov v druhom pilieri a vydať tak sporiteľov lúpežným chúťkam Fica, či „hluchota“  po priznaní sa hlavného protagonistu na politickej likvidácií Mikuláša Dzurindu, alebo neochota riešiť tieň Mikulčíka prekrývajúci Ministerstvo financií a to všetko uhládzať plytkým gestom ospravedlnenia sa Radičovej za iný rozmer politiky, chce čosi viac, ako prechod na stravu vitariána.

Neprekvapuje ma už nič, hovorím si pri večernej modlitbe a ďakovaní za nádherný deň a kladiem si otázku.

Bože , je socialistická tragikomédia dokonale implantovaná Vladimírom Mečiarom dovedená do frašky Róbertom Ficom, vlastná tradíciám kedysi Bohabojného Slovenska ?

Ako komu.

Teraz spokojne čakám, kedy média pochopia obludnosť, ktorú som otvoril v spojitosti s prepojením ropovodu Bratislava Schwechat.

Tajomnosťou opradené postavy nových „Horných Plachtiniec“ sa môžu ešte chvíľu tešiť.

Viem o vás už všetko, len ešte nedozrel čas, aby som vám dal dole masky.

 

 

Je nejaká špinavosť, kde by ste pán Kaliňák neboli ? Nové 4 milióny do kešene na „upratovanie“.

27.07.2017

Sú nejaké drahé hodinky, súdruh predseda Smer-SD, ktoré majú schopnosť odtikať tie povestné tri sekundy, kedy bude každý odvolaný ? Hovorím o firme Forest. Tá včera iba upratovala a dnes viac »

O uväznení Mečiara rozhodovali slovenskí miliardári dávno predtým ako budú súdy od Harabína dnes.

25.07.2017

Ukážte mi jedného ponovembrového slovenského miliardára vyklíčeného bez semena zodpovednosti a poctivosti ako podnikateľ Baťa, miliardára ktorému bolo darované bohatstvo ľudí privatizáciou, viac »

Už aj Smer-SD má svojho Fruniho a BMG Invest a desaťtisíce poškodených klientov.

22.07.2017

Smer-SD si v baniach uhľobaróna zriadil ilegálne legálnu Alobalovú baliareň jednej miliardy eur, no zriadiť si Alobalovú dielničku v Národnej banke Slovenska vypovedá o politickom hulvátstve viac »

Charlie Gard

Smrteľne chorého britského chlapčeka prevezú do hospicu, rozhodol sudca

27.07.2017 21:15

Sudca o presune nevyliečiteľne chorého Charlieho rozhodol po tom, čo sa rodičia a nemocnica nedohodli, kde a ako 11-mesačné dieťa strávi svoje posledné dni.

cesta, r2, kamene

Padajúce kamene vystrašili aj vodičov na R2 pri Zvolene

27.07.2017 20:00

Komplikácií v doprave sa po vodičoch jazdiacich pod Strečnom dočkali aj šoféri na rýchlostnej ceste R2 pri Zvolene, ktorej časť úseku je neprejazdná.

Vladimir Putin, Krym, Rusko, Ukrajina,

Putin: Rusko je zdržanlivé voči USA, ale trpezlivosť má svoje medze

27.07.2017 19:12

Rusko reaguje na akcie USA zdržanlivo, ale v určitej chvíli už nebude možné hrubé konanie ďalej trpieť. Uviedol ruský prezident Putin ohľadom možnej reakcie na sankcie USA.

MV SR: Vládny Airbus A319

Zraneného mladíka privezie domov z Grécka vládny špeciál

27.07.2017 19:00

Prvý pobyt Michala pri mori v Grécku sa neskončil šťastne. Po operácii leží tri týždne v nemocnici a dýchajú za neho prístroje. Minister vnútra Kaliňák ponúkol na prevoz špeciál.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 980
Celková čítanosť: 5487450x
Priemerná čítanosť článkov: 5599x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy