Založ si blog

Média tri mesiace “spali” ?

Aký hlúpy musí byť náš štát, aká nízka odborná spôsobilosť musí byť tých, čo ho riadia, ak malý obecný úrad z Horných Plachtiniec radí štátu v obratoch za miliardy ?

Napísal som pred troma mesiacmi blog so znepokojujúcim konštatovaním v nadpise.

Je to istá forma satisfakcie pre blogéra, keď média s veľkým odstupom času pochopili, že je to zlomový bod politiky Ficových „socialistov“.

Bod zlomu, kde už aj ten najľahostajnejší volič musí pochopiť, že hranica barbarstva je posadená veľmi nízko. Tak nízko, až je zanedbateľná z pohľadu skutočného záujmu o vlastný štát, o seba a svoju rodinu..

Nie je hodné sa posmievať voličom Mečiara, že sa preskupili do košiara Fica. Oni, nie sú v stave pochopiť rozmer slobody a demokracie, ktorý sa tu Novembrom ´89 otvoril a hľadajú „lekára“, ktorí by im vyliečil ich telo. Márne, pretože sú to hriechy ich duše, ktoré už raz prešli procesom hanby a do druhej sú už dvere doširoka roztvorené.

Kladiem si otázky, nespokojné a naplnené obavami, kto bude ten spravodlivý, ktorý zodvihne.

Nie meč, ani prázdne slovo, ale sebavedomie ľudí Slovenska.

Pravica ?

Neexistuje, lebo SDKÚ-DS dalo prednosť malým funkciám na bratislavskej župe a vzdalo sa, aby následne podpísalo kapituláciu  o veľkých snoch, o prosperujúcich občanoch, bohatom štáte a bohabojnej spoločnosti, ktorá zavrhne mravný relativizmus vnesený paholkami Moskvy po druhej svetovej vojne.

Bolo to SDKÚ-DS , ktoré nemalo za dlhý rok pod vedením Pavla Freša odvahu hodnú veľkých mužov politiky.

Odvahu prekročiť tieň Trnku za Janišovou postavou, alebo prelomiť Kaníkovú hranicu záujmov v druhom pilieri a vydať tak sporiteľov lúpežným chúťkam Fica, či „hluchota“  po priznaní sa hlavného protagonistu na politickej likvidácií Mikuláša Dzurindu, alebo neochota riešiť tieň Mikulčíka prekrývajúci Ministerstvo financií a to všetko uhládzať plytkým gestom ospravedlnenia sa Radičovej za iný rozmer politiky, chce čosi viac, ako prechod na stravu vitariána.

Neprekvapuje ma už nič, hovorím si pri večernej modlitbe a ďakovaní za nádherný deň a kladiem si otázku.

Bože , je socialistická tragikomédia dokonale implantovaná Vladimírom Mečiarom dovedená do frašky Róbertom Ficom, vlastná tradíciám kedysi Bohabojného Slovenska ?

Ako komu.

Teraz spokojne čakám, kedy média pochopia obludnosť, ktorú som otvoril v spojitosti s prepojením ropovodu Bratislava Schwechat.

Tajomnosťou opradené postavy nových „Horných Plachtiniec“ sa môžu ešte chvíľu tešiť.

Viem o vás už všetko, len ešte nedozrel čas, aby som vám dal dole masky.

 

 

Kto zastaví šialencov z „My sme les“ a Erika Baláža ?

22.11.2017

Les, je to posledné, čo bude Človeku chýbať vo svete kotlov prikurujúcich planétu. Les, je po Jablku Evy, druhým pokušiteľom sveta nových hriechov. Páchaných na : Hriech na deťoch a starých viac »

Vyrábam ti smútočné parte, komunista. Smútočné oznámenie o politickej smrti Smer-SD.

21.11.2017

Súdruhovia - vyradili ste mi blog ? Fajn, že potvrdzujete strach, ktorý už sa pevne usídlil na pleciach, komunistu i vás. Ak sa nikomu nepodarilo dostať státisíce ľudí na námestia, komunista, viac »

Poslanec parlamentu za Smer-SD, Ľuboš Bláha, zaútočil na Úrad vlády s cieľom zastreliť zradcu Róberta Fica.

19.11.2017

"Áno, popravovali sme, popravujeme a budeme popravovať!" ("Sí, hemos fusilado, fusilamos y seguiremos fusilando!") Vypisoval poslanec Smer-SD na kapitalistickej sociálnej sieti na obranu tých, čo viac »

merkel, schulz

Otázky a odpovede o Nemecku: Menšinová vláda je možná a komplikovaná zároveň

23.11.2017 11:46

Pred pár dňami sa zdalo, že ide len o nerozumný nápad, teraz ale naberá debata o vytvorení menšinovej vlády v Nemecku na sile.

euro, bankovky, mince, peniaze

Firmy odkazujú vláde: Namiesto zavedenia príplatkov znížte dane a odvody

23.11.2017 11:46

Vláda by namiesto zavedenia vyšších príplatkov mala radšej zamestnancom znížiť dane a odvody, tvrdia firmy.

Putin, Vladimir Putin,

’Varovanie pre Putina’, okomentovala ruská tlačová agentúra škandál webu Zvezda

23.11.2017 11:13

Ústredná línia televízneho kanálu Zvezda je podľa autora komentára jasná: Rusko je nadovšetko a západ krajinu ohovára.

06-hore-4x

V Bratislave sa začínajú mestské aj Staromestské vianočné trhy

23.11.2017 11:02

O 17.00 na Hlavnom námestí rozsvietia vianočný stromček. Atmosféru Vianoc zažijú Bratislavčania a návštevníci na každom rohu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,045
Celková čítanosť: 5825019x
Priemerná čítanosť článkov: 5574x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy