Založ si blog

Pri neužitočných idiotoch Slovenska sa tmolia aj vyznávači fašizmu, arizácie a holokaustu.

300px-Punishment_sisyph

Človek dostane iba to, čo sám vyznáva.

Aké šťastie pochopiť, že zem, na ktorej stojíš, nemôže byť väčšia, než čo zakrývajú obe chodidlá.

V slovenskej občianskej spoločnosti, cúvajúcej od svojej primitívnej formy do ficovskej otrokárskej, slová Franza Kafku sa dostanú tak akurát do uší mučeníkom na kríži. Ich nohy sa zeme nedotýkajú. V krajine, kde kandidát na úrad prezidenta kropí „živou vodou“ nostalgiu za časom pochodujúcich čiernych, kde mnoho cirkevných hodnostárov podnes opatruje relikvie tej doby, na Slovensku, kde predseda vlády uplatňuje princípy starej marxistickej školy zo začiatku minulého storočia z perá Gyorgy Lukácsa – „treba zničiť staré hodnoty a vytvoriť nových revolucionárov“ – niet div, že zo slovenského kresťanského kríža ušiel Ježiš Kristus a zostali iba dvaja lotri. S istou dávkou sarkazmu, členov strany imitujúcej „sociálnu demokraciu“.

V krajine, kde „ľavičiar z povolania“ Roman Michelko, sa nevzoprie poslancovi za Smer-SD, Jánovi Podmanickému, potom, čo sa prevalí jeho spochybňovanie tradícií antifašizmu, jeho oslava Jozefa Tisa i poetické velebenie ľudáctva a ďalej mu robí poslaneckého asistenta, dáva priestor presvedčeniu, že noví socialisti prevzali učenie Gottwaldových poradcov.

Učenie sovietov, ktoré Reagan svojho času charakterizoval, ako „privlastnenie si práva na lož, krádež a podvod“.

Prečítal som si rozhovor v Literárnom týždenníku s ľavičiarom Romanom Michelkom. Kandidátom na post predsedu Matice slovenskej, ktorému odporúčanie napísali marxisti zoskupení okolo dr. Jána Bobáka, bývalého pracovníka Ústavu marxizmu-leninizmu ÚV KSS. A aby sarkazmus postavičiek zo zločineckej KSČ dosiahol magický bod výsmechu všetkým jej obetiam, Ján Bobák nejaký čas pracuje na Ústave pamäti národa.

Zoskupenia komunistov, ktoré voľne prešlo do SDĽ a Smer-SD, aj dnes deštruuje občiansku spoločnosť spochybňovaním západnej kultúry, demokracie, kresťanstva, tradícií, morálky, aby vyvolalo pesimizmus, beznádej či zúfalstvo. Napriek tomu, že sú to práve „oni“, ktorí žijú v blahobyte na úkor občanov.

Napísať, ľavičiar Michelko, že Matica zmobilizovala desaťtisíce ľudí na obranu jazykového zákona v roku 1990, je nič iné, ako pokus o „socialistický realizmus“, ktorému sa v slušnej spoločnosti hovorí klamstvo.

Prvá kapitola – Lož :

V tom čase som bol prítomný v štúdiu, kde sedeli dvaja protagonisti k debate o jazykovom zákone – Vladimír Mečiar a Jozef Markuš. A ešte dvaja ďalší, Anna Nagyová a Jan Ruml.

Minister vnútra Ruml sedel na tom istom mieste, no po chvíli ticho chrápal ako zarezaný napriek tomu, že prišiel chrániť predsedu vlády pred atentátom. Ako tvrdil.

V štúdiu boli v tom čase už dvaja zarezaný.

Aj Jozef Markuš, lebo lavína argumentov Vladimíra Mečiara by zvalcovala aj väčšie rétorické kalibre antického sveta.

Bol to najznámejší televízny dialóg. O jazykovom zákone, v ktorom stáli proti sebe dva princípy a jeden národ. Písali denníky z Čiech aj Slovenska.

Po otázke – Pán premiér, koho ste mysleli tým falošným kazateľom? – prišla smršť :

V. Mečiar: Toho, kto považuje slovenský národ za opustený a za úbohý, toho, kto dlhý čas manipuloval verejnú mienku spôsobom úplne neprípustným.

Kto v ten októbrový štvrtok vydržal až do neskorých nočných hodín neľutoval. Bol to zážitok, ktorý sa už nezopakoval. Bol to vnem, ktorý predurčil mnohé udalosti po Novembri.

Bonusom navyše bol fakt, že Mečiar odišiel zo štúdia veselý a zdravý, Markuš pripomínal zbitého psa a ministra vnútra sa podarilo zobudiť až keď bolo po všetkom.

O šesť dní na to, napísal Mečiar abdikačný list, zabalil sa a odišiel po prvý krát „na medvede“.

„Ako takí hlupáci sme postávali pred premiérovou vilou a prosili ho, aby stiahol demisiu.“

Bol to Fedor Gál, ktorý takto okomentoval osobnú aktivitu, aby viedla k nájdeniu „duševnej rovnováhy“ a aj návratu Vladimíra Mečiara k moci.

Bol to začiatok prvej etapy, kedy Mečiar dokázal obludne naplniť to, proti čomu brojil – že „slovenský národ je opustený a úbohý“.

„To je hra o fazuľky ? Alebo je to hra o moc“ ?

Keď si človek vypočuje odpoveď Jozefa Markuša, musí po obraze štátu, spoločnosti i morálky politikov, dostať záchvat :

Jozef Markuš : „Kto tú hru hra ? Tú hru hra ľud. Moc patrí ľudu“.

Odpoveď na otázku vtedajšieho predsedu Matice slovenskej je ľahká a tak príznačná tej dobe. Bola to pravá ruka predsedu vlády, ktorý si jazykový zákon napokon upravil do svojej podoby.

Ani Vladimír Mečiar, ani vy, ľavičiar Michelko, ste nedvihli svoj hlas proti Jozefovi Markušovi. Vtedy, ani do konca jeho predsedovaniu Matice slovenskej.

Najenergickejšia osobnosť novembrových dní , spoločenstvo ľudí , s rovnakou historickou skúsenosťou rozhodujúcich okamihov, ochromila vlastného Ducha a zmocnila sa ho nerozhodnosť. Až neskôr, keď už o „nič“ nešlo, dostala informácie o obchode, kde oni , ľudia a ich túžba po slobode ,boli zobchodované. Diktátori minulosti poznali analógiu dejín i ten povestný bod, kedy sa odvaha  u „demokratov“ budúcnosti vytráca.

Kapitola druhá – Krádež :

Pokiaľ zlodeji národného pokladu nebudú za mrežami, pokoja nebude.

Tak to vidia Slováci žijúci v civilizovaných krajinách západnej kultúry.

Zabudli, že krádež, dalo by sa povedať svätokrádež, tu je nielen vstupenkou do spoločnosti podnikateľov, ministrov, poslancov a mafiánov v bielych golieroch, tu na Slovensku je nosená na obdiv.

Kapitola tretia – Podvod :

Výzva na „morálnu očistu“ kultúrnej ustanovizne ma dojala.

Práve tu by si spravodlivosť našla meno blízke zmiznutému národnému pokladu i krachu Podielového družstva.

Keď som si prečítal zoznam jej signatárov môžem povedať, že rátajú nielen so slepou a hluchou spravodlivosťou, ale aj so „slabou“ pamäťou ľudí.

Dostanem sa k ním, no najprv niekoľko slov k pozadiu a motívom „očistného procesu“.

Pozerám na oznam pre veriteľov Podielového družstva Slovenské investície a oči sú presvedčené o tom, čo vidia, no myseľ vzdoruje.

Družstva, ktoré bolo personálne prepojené s Maticou slovenskou. Podpredsedom PDSI bol Jozef Markuš, áno ten istý, ktorý stál na čele Matice Slovenskej. Zdeněk Jurica bol jeho predsedom a hlavným predstaviteľom CI Holdingu, personálne prepojenou s družstvom.

Dnes, po dlhých rokoch, je rozhodujúcim správca konkurznej podstaty. Píše žaloby, ktorými sa voči PDSI domáha :

Vrátenia investícií PDSI do personálne prepojených spoločnosti vo výške najmenej 10 miliónov eur.

Náhrady škody voči členom predstavenstva PDSI z poistky vo francúzskej poisťovni Chartis 8,29 miliónov eur.

Vrátenia výberov z PDSI v poslednom období vo výške 2 milióny eur.

Vrátenia sumy 210 tisíc eur vyplatenej advokátskej firme.

Vrátenia akcií personálne prepojených spoločností PDSI na projektoch v Tatrách a Bratislave.

Spočítané, ide o sumu minimálne 20 miliónov eur, kde punc dôveryhodnosti investovania dodávala Matica Slovenska. Inštitúcie málokedy znetvorujú našu povahu.

Ľudia z bývalého vedenia Matice slovenskej môžu, spolu s tými ktorí podvod spáchali, pokojne „spávať“, lebo tlak mocných na vyparenie sa tohto podliactva silnie.

Prečítal si si víziu Romana Michelku a všetky jeho verejne dostupné blogy. Nikde som sa nedočíta, že by za viac ako dvadsať rokov mal výhrady k Jozefovi Markušovi, k problému ukradnutého národného pokladu či podvodu v Podielom družstve.

 

Musíme získať intelektuálnu a morálnu elitu znie názov rozhovoru, čo je zároveň krédo ľavičiara Michelku.

Podivuhodná výzva pre intelektuálov a moralistov, ktorí už majú dosť čestného života, aby priali ponuku a svojim menom zahladili stopy po klamstvách, svätokrádežiach i podvodoch.

 

pre Adninistrátora :

 

TRI dni nie ste v stave, pane, nájsť vhodný dôvod môjho zablokovania na Pravde. Zato s “chladnokrvnosťou” prizeráte porušovaniu pravidiel Debaty. Vedený osobný útok, navyše plný klamstva !!!

 

Keď Mečiar prvýkrát „odišiel za svojimi medveďmi“, čo neskôr opakoval vždy, keď trucoval, Fedor Gál ho prosil, aby sa vrátil. Myslíte, že keby ho vtedy nikto neprivolal naspäť, tak by bol od neho neskôr pokoj a dal by politike zbohom?

http://www.oks.sk/article.php?80

Peter Zajac: Mečiar pred Havlom plakal, odvtedy má k nemu zlý vzťah

[SME.sk, Rozhovory, 21.8.2006]

22 tisíc dôchodcov chce štátne zdravotná poisťovňa nechať oslepnúť, lebo ozdravuje to, čo rozkradla.

21.02.2017

Jedna injekcia na liečenie vekom podmienenej degenerácie makuly stojí 767 eur. Jeden pacient ich ročne potrebuje len do jedného oka päť až sedem. Liečba injekciami trvá dva roky. Potiaľ zdroj viac »

Andrej Danko začal vydierať Róberta Fica !

20.02.2017

Siedmeho februára 1997 pred hotelom Holiday Inn postrieľali Sýkorovcov. Média písali o nezhodách pri delení lupu z VÚB vo výške 173 miliónov Sk. Pár týždňov predtým, ako reakciu na „splnenie viac »

Róbert Fico odchádza z Bonaparte aj z politiky.

19.02.2017

Róbert Fico odišiel z politiky v roku 2014. Tak, ako sľuboval. Odvtedy už nie je „politik“, ale sprostý zlodej ! Zlodej budúcnosti ešte nenarodených generácií. Pred pár hodinami mu podržali viac »

elektrina, energie, peniaze, poplatky

Faktúry za elektrinu a vodu idú po starom ešte týždeň

21.02.2017 13:00

Do týždňa Úrad pre reguláciu sieťových odvetví úplne opraví cenové rozhodnutia pri vode a elektrine. Denník Pravda o tom informoval zdroj blízky regulačnému úradu.

Izrael, vojak

Izraelského vojaka odsúdili na 18 mesiacov za zastrelenie Palestínčana

21.02.2017 12:56

Izraelského vojaka Elora Azariu odsúdili v utorok na 18 mesiacov väzenia za vlaňajšie zabitie zraneného a neozbrojeného Palestínčana.

najvyšší súd, kancelária súdnej rady,

Sudcovia Najvyššieho súdu dostanú výnimku

21.02.2017 12:00

Dvojaký meter na sudcov. Verejnosť by v budúcnosti mala poznať, ako kvalitne pracujú sudcovia. Toto však nebude platiť pre všetkých.

demonštrant, demonštrácia, vlak, rádioaktivita

Sedem krajín Európy hlási rádioaktívny jód, nebezpečenstvo nehrozí

21.02.2017 11:44

Meracie stanice v siedmich európskych štátoch v ovzduší namerali nepatrné množstvo rádioaktívneho izotopu jódu 131.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 906
Celková čítanosť: 4959004x
Priemerná čítanosť článkov: 5474x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy