Založ si blog

Pri neužitočných idiotoch Slovenska sa tmolia aj vyznávači fašizmu, arizácie a holokaustu.

300px-Punishment_sisyph

Človek dostane iba to, čo sám vyznáva.

Aké šťastie pochopiť, že zem, na ktorej stojíš, nemôže byť väčšia, než čo zakrývajú obe chodidlá.

V slovenskej občianskej spoločnosti, cúvajúcej od svojej primitívnej formy do ficovskej otrokárskej, slová Franza Kafku sa dostanú tak akurát do uší mučeníkom na kríži. Ich nohy sa zeme nedotýkajú. V krajine, kde kandidát na úrad prezidenta kropí „živou vodou“ nostalgiu za časom pochodujúcich čiernych, kde mnoho cirkevných hodnostárov podnes opatruje relikvie tej doby, na Slovensku, kde predseda vlády uplatňuje princípy starej marxistickej školy zo začiatku minulého storočia z perá Gyorgy Lukácsa – „treba zničiť staré hodnoty a vytvoriť nových revolucionárov“ – niet div, že zo slovenského kresťanského kríža ušiel Ježiš Kristus a zostali iba dvaja lotri. S istou dávkou sarkazmu, členov strany imitujúcej „sociálnu demokraciu“.

V krajine, kde „ľavičiar z povolania“ Roman Michelko, sa nevzoprie poslancovi za Smer-SD, Jánovi Podmanickému, potom, čo sa prevalí jeho spochybňovanie tradícií antifašizmu, jeho oslava Jozefa Tisa i poetické velebenie ľudáctva a ďalej mu robí poslaneckého asistenta, dáva priestor presvedčeniu, že noví socialisti prevzali učenie Gottwaldových poradcov.

Učenie sovietov, ktoré Reagan svojho času charakterizoval, ako „privlastnenie si práva na lož, krádež a podvod“.

Prečítal som si rozhovor v Literárnom týždenníku s ľavičiarom Romanom Michelkom. Kandidátom na post predsedu Matice slovenskej, ktorému odporúčanie napísali marxisti zoskupení okolo dr. Jána Bobáka, bývalého pracovníka Ústavu marxizmu-leninizmu ÚV KSS. A aby sarkazmus postavičiek zo zločineckej KSČ dosiahol magický bod výsmechu všetkým jej obetiam, Ján Bobák nejaký čas pracuje na Ústave pamäti národa.

Zoskupenia komunistov, ktoré voľne prešlo do SDĽ a Smer-SD, aj dnes deštruuje občiansku spoločnosť spochybňovaním západnej kultúry, demokracie, kresťanstva, tradícií, morálky, aby vyvolalo pesimizmus, beznádej či zúfalstvo. Napriek tomu, že sú to práve „oni“, ktorí žijú v blahobyte na úkor občanov.

Napísať, ľavičiar Michelko, že Matica zmobilizovala desaťtisíce ľudí na obranu jazykového zákona v roku 1990, je nič iné, ako pokus o „socialistický realizmus“, ktorému sa v slušnej spoločnosti hovorí klamstvo.

Prvá kapitola – Lož :

V tom čase som bol prítomný v štúdiu, kde sedeli dvaja protagonisti k debate o jazykovom zákone – Vladimír Mečiar a Jozef Markuš. A ešte dvaja ďalší, Anna Nagyová a Jan Ruml.

Minister vnútra Ruml sedel na tom istom mieste, no po chvíli ticho chrápal ako zarezaný napriek tomu, že prišiel chrániť predsedu vlády pred atentátom. Ako tvrdil.

V štúdiu boli v tom čase už dvaja zarezaný.

Aj Jozef Markuš, lebo lavína argumentov Vladimíra Mečiara by zvalcovala aj väčšie rétorické kalibre antického sveta.

Bol to najznámejší televízny dialóg. O jazykovom zákone, v ktorom stáli proti sebe dva princípy a jeden národ. Písali denníky z Čiech aj Slovenska.

Po otázke – Pán premiér, koho ste mysleli tým falošným kazateľom? – prišla smršť :

V. Mečiar: Toho, kto považuje slovenský národ za opustený a za úbohý, toho, kto dlhý čas manipuloval verejnú mienku spôsobom úplne neprípustným.

Kto v ten októbrový štvrtok vydržal až do neskorých nočných hodín neľutoval. Bol to zážitok, ktorý sa už nezopakoval. Bol to vnem, ktorý predurčil mnohé udalosti po Novembri.

Bonusom navyše bol fakt, že Mečiar odišiel zo štúdia veselý a zdravý, Markuš pripomínal zbitého psa a ministra vnútra sa podarilo zobudiť až keď bolo po všetkom.

O šesť dní na to, napísal Mečiar abdikačný list, zabalil sa a odišiel po prvý krát „na medvede“.

„Ako takí hlupáci sme postávali pred premiérovou vilou a prosili ho, aby stiahol demisiu.“

Bol to Fedor Gál, ktorý takto okomentoval osobnú aktivitu, aby viedla k nájdeniu „duševnej rovnováhy“ a aj návratu Vladimíra Mečiara k moci.

Bol to začiatok prvej etapy, kedy Mečiar dokázal obludne naplniť to, proti čomu brojil – že „slovenský národ je opustený a úbohý“.

„To je hra o fazuľky ? Alebo je to hra o moc“ ?

Keď si človek vypočuje odpoveď Jozefa Markuša, musí po obraze štátu, spoločnosti i morálky politikov, dostať záchvat :

Jozef Markuš : „Kto tú hru hra ? Tú hru hra ľud. Moc patrí ľudu“.

Odpoveď na otázku vtedajšieho predsedu Matice slovenskej je ľahká a tak príznačná tej dobe. Bola to pravá ruka predsedu vlády, ktorý si jazykový zákon napokon upravil do svojej podoby.

Ani Vladimír Mečiar, ani vy, ľavičiar Michelko, ste nedvihli svoj hlas proti Jozefovi Markušovi. Vtedy, ani do konca jeho predsedovaniu Matice slovenskej.

Najenergickejšia osobnosť novembrových dní , spoločenstvo ľudí , s rovnakou historickou skúsenosťou rozhodujúcich okamihov, ochromila vlastného Ducha a zmocnila sa ho nerozhodnosť. Až neskôr, keď už o „nič“ nešlo, dostala informácie o obchode, kde oni , ľudia a ich túžba po slobode ,boli zobchodované. Diktátori minulosti poznali analógiu dejín i ten povestný bod, kedy sa odvaha  u „demokratov“ budúcnosti vytráca.

Kapitola druhá – Krádež :

Pokiaľ zlodeji národného pokladu nebudú za mrežami, pokoja nebude.

Tak to vidia Slováci žijúci v civilizovaných krajinách západnej kultúry.

Zabudli, že krádež, dalo by sa povedať svätokrádež, tu je nielen vstupenkou do spoločnosti podnikateľov, ministrov, poslancov a mafiánov v bielych golieroch, tu na Slovensku je nosená na obdiv.

Kapitola tretia – Podvod :

Výzva na „morálnu očistu“ kultúrnej ustanovizne ma dojala.

Práve tu by si spravodlivosť našla meno blízke zmiznutému národnému pokladu i krachu Podielového družstva.

Keď som si prečítal zoznam jej signatárov môžem povedať, že rátajú nielen so slepou a hluchou spravodlivosťou, ale aj so „slabou“ pamäťou ľudí.

Dostanem sa k ním, no najprv niekoľko slov k pozadiu a motívom „očistného procesu“.

Pozerám na oznam pre veriteľov Podielového družstva Slovenské investície a oči sú presvedčené o tom, čo vidia, no myseľ vzdoruje.

Družstva, ktoré bolo personálne prepojené s Maticou slovenskou. Podpredsedom PDSI bol Jozef Markuš, áno ten istý, ktorý stál na čele Matice Slovenskej. Zdeněk Jurica bol jeho predsedom a hlavným predstaviteľom CI Holdingu, personálne prepojenou s družstvom.

Dnes, po dlhých rokoch, je rozhodujúcim správca konkurznej podstaty. Píše žaloby, ktorými sa voči PDSI domáha :

Vrátenia investícií PDSI do personálne prepojených spoločnosti vo výške najmenej 10 miliónov eur.

Náhrady škody voči členom predstavenstva PDSI z poistky vo francúzskej poisťovni Chartis 8,29 miliónov eur.

Vrátenia výberov z PDSI v poslednom období vo výške 2 milióny eur.

Vrátenia sumy 210 tisíc eur vyplatenej advokátskej firme.

Vrátenia akcií personálne prepojených spoločností PDSI na projektoch v Tatrách a Bratislave.

Spočítané, ide o sumu minimálne 20 miliónov eur, kde punc dôveryhodnosti investovania dodávala Matica Slovenska. Inštitúcie málokedy znetvorujú našu povahu.

Ľudia z bývalého vedenia Matice slovenskej môžu, spolu s tými ktorí podvod spáchali, pokojne „spávať“, lebo tlak mocných na vyparenie sa tohto podliactva silnie.

Prečítal si si víziu Romana Michelku a všetky jeho verejne dostupné blogy. Nikde som sa nedočíta, že by za viac ako dvadsať rokov mal výhrady k Jozefovi Markušovi, k problému ukradnutého národného pokladu či podvodu v Podielom družstve.

 

Musíme získať intelektuálnu a morálnu elitu znie názov rozhovoru, čo je zároveň krédo ľavičiara Michelku.

Podivuhodná výzva pre intelektuálov a moralistov, ktorí už majú dosť čestného života, aby priali ponuku a svojim menom zahladili stopy po klamstvách, svätokrádežiach i podvodoch.

 

pre Adninistrátora :

 

TRI dni nie ste v stave, pane, nájsť vhodný dôvod môjho zablokovania na Pravde. Zato s “chladnokrvnosťou” prizeráte porušovaniu pravidiel Debaty. Vedený osobný útok, navyše plný klamstva !!!

 

Keď Mečiar prvýkrát „odišiel za svojimi medveďmi“, čo neskôr opakoval vždy, keď trucoval, Fedor Gál ho prosil, aby sa vrátil. Myslíte, že keby ho vtedy nikto neprivolal naspäť, tak by bol od neho neskôr pokoj a dal by politike zbohom?

http://www.oks.sk/article.php?80

Peter Zajac: Mečiar pred Havlom plakal, odvtedy má k nemu zlý vzťah

[SME.sk, Rozhovory, 21.8.2006]

Po návrhu zrušiť Kotlebových fašistov musí prísť rovnaký návrh aj na Ficových komunistov.

26.05.2017

Tak, ako o tom hovorí Ústava. Tak, ako o tom hovorí Trestný zákon. Tak, ako klasifikuje komunistov Zákon o nemorálnosti a protiprávnosti komunistického režimu. Tak, ako o tom hovorí historická viac »

Komplex Bonaparte bol postavený v rámci efektivizácie štátnej správy.

24.05.2017

Tne do mokvajúceho vredu Smer-SD Cynická obluda. Policajný prezident z Kaliňákovej realitnej agentúry „Pomáhať a chrániť“ nebude debatovať so študentmi. Tými, ktorí chcú odstrániť viac »

Kaliňák končí a s ním aj čas „Skutok sa nestal“ ! Po 11 rokoch ho Róbert Fico nachytal na klamstvách.

23.05.2017

Korupcia na najvyšších miestach neexistuje ! Vítal tohtoročných Troch kráľov Kaliňák v krajine, kde zločinec už tri dni pred spáchaním trestného činu si prečíta policajný vyšetrovací viac »

Emmanuel Macron

Neznámy muž poškodil hrob Charlesa de Gaulla. Je to čin proti Francúzsku, hovorí premiér

28.05.2017 08:45

Neznámy muž poškodil v sobotu hrob francúzskeho generála a zakladateľa Piatej republiky Charlesa de Gaulla, ktorý je pochovaný v meste Colombey-les-Deux-Eglises.

Kim Čong-un, deti, dieťa, KĽDR, vystúpenie

Kim Čong-un nariadil masovú výrobu nového systému protivzdušnej obrany

28.05.2017 08:12

Severokórejský vodca Kim Čong-un dohliadal na skúšku nového systému protivzdušnej obrany a nariadil jej masovú výrobu a rozmiestnenie po celej krajine.

Taraneh Alidoostiová

Súd obvinil z vraždy Američana, ktorý zabil dvoch ľudí brániacich moslimské ženy

28.05.2017 07:58

Muža z mesta Portland obvinili z vraždy, ktorej sa dopustil, keď v prímestskom vlaku na smrť dobodal dvoch mužov brániacich pred ním dvojicu žien.

potraviny, obchod, nákup, nákupné centrum, dôchodca, nákupný košík

Dvojakú kvalitu potravín skontrolujú aj Bulhari

28.05.2017 07:09

Bulharsko oznámilo, že sa chystá vykonať rozsiahle kontroly potravín, ktoré v krajine predávajú nadnárodné spoločnosti.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 952
Celková čítanosť: 5261454x
Priemerná čítanosť článkov: 5527x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy