Založ si blog

Majský ohrozil Mečiara a Hodorovský rozkladá Fica.

images

Rýchlosť, dôslednosť a predovšetkým účinnosť s akou sa ohrození vysporiadali s Jozefom Majským dávala predpoklad, že sa nenájdu ďalší, ktorí by ťahali „čerta za chvost“.

Omyl patrí k výbave človeka a je akousi výhybkou, kde aj nebesá onemejú, keď človek po druhýkrát prichádza, aby získal druhé ponaučenie.

Jozef Majský v roku končiacej strastiplnej politickej kariéry Vladimíra Mečiara v celostránkovom rozhovore pre Domina fórum, okrem iného povedal :

„Korumpoval som, korumpuje a budem korumpovať“ !

Každý, kto žil to šialené obdobie novodobej histórie Slovenska vie, že týmto výrokom sa zoznam ohrozených dal do pohybu, pretože šlo o miliardy štátneho majetku, ktoré sa strácali u korumpujúcich nevídanou rýchlosťou.

Prapodivným manipuláciám s najdrahším tendrom v dejinách Slovenska, sa venujem 28 mesiacov. Za ten krátky čas sa trikrát menila vláda a trikrát vopred určený jeho „víťaz“. Bol som presvedčený, že človeka už nič nemôže prekvapiť.

A čuduj sa svete. Tak ako sa korumpovalo v tomto tendri, a to v podmienkach troch ministrov dopravy, tak sa nekorumpovalo nikdy. Hádam aj preto sa prokuratúra poponáhľala so stanoviskom, že „všetko prebehlo podľa pravidiel“.

Áno, pravidiel lobistov, kde najvyššie vytŕča František Hodorovský, ktorého púť začala pri dohode s Róbertom Ficom a končila nenásytnosťou pri pokuse ovládnuť Doprastav. Tiež pri „postoji“ predsedu vlády.

Pointou tohto prípadu nie je ani tak korupcia, veď samotný ekonomický poradca Róberta Fica ju stanovil úctyhodnou korupčnou sumou na úrovni štyroch miliárd.

Vyvrcholením je tvrdá slovenská realita.

V tomto prípade sa vopred ráta, že takmer 300 miliónov eur zaplatí občan prostredníctvom štátneho rozpočtu, pretože samotní „hráči“, moci i biznisu  vedia, že Brussel šetrí pozadie tohto tendra a s najväčšou mierou istoty sa rozhodne nepreplatiť náklady na reštrukturalizáciu železničnej trate.

Keď zaznie hrozba z úst vládcu na adresu podnikateľa v podobe pripomenutia kauzy Jozef Majský, potom je to dobrá správa.

Za pár mesiacov Vladimír Mečiar prehral svoj mocenský boj o ovládnutie Slovenska.

Slovensko sa vzápätí vydalo na šesťročnú cestu, pred ktorou sa koril svet obdivom.

 

PS :

Kosenie lekváru na slovenskej železnici za 245 miliónov eur.

http://www.blogovisko.sk/kosenie-lekvaru-na-slovenskej-zeleznici-za-245-milionov-eur-2.html

Róbert Fico dnes, potom čo sa na NAKA Ladislav Baštrnák priznal k trestnému činu krátenia daní vo výške 2 milióny eur, odvolá Róberta Kaliňáka z funkcie ministra vnútra.

19.08.2017

Róbert Fico dnes, potom čo sa na NAKA Ladislav Baštrnák priznal k trestnému činu krátenia daní vo výške 2 milióny eur, odvolá Róberta Kaliňáka z funkcie ministra vnútra. Hneď po ňom podá viac »

Keď Červený Potkan vyvezie z ministerstva jednu miliardu a dvesto miliónov je ticho, ak to urobí Potkan vlastenecký a iba polovicu, pišťanie Potkanov Červených počujú až v Bruseli.

18.08.2017

„Konečne sa mohol ponoriť do svojej ničím nerušenej existencie. Zistil, že je to nádherné ! To sú slová vraha z románu Parfum od Patrika Süskinda. Po takmer 200 rokoch od čias Edgara Allana viac »

Opilcovi Slotovi bude vyvíjať auto bez šoféra SNS-ák za 6 miliónov eur, človek, ktorý v roku 2009 predal štátu vzduch za neuveriteľných 51 miliónov eur.

16.08.2017

A ak bude platiť opcia podpísaná a schválená vládou Fica, dostane ďalších 51 miliónov. Nominant SNS je „vedec“ na pohľadanie. Po „vývoji“ výstroja vojaka 21.storočia, kde iba nakúpil viac »

práca, kuchyňa. kuchár, zamestnanie, profesia

Čerstvosť dostáva na frak. Štát mení pravidlá hry

21.08.2017 00:00

Kauza holandských fipronilových vajec odkrýva, ako funguje moderné verejné stravovanie. Čerstvosť, jeden z princípov kvalitných jedál, dostáva na frak.

merkelova

Nič by som nemenila, vyhlásila Merkelová v súvislosti s otvorením dverí utečencom

20.08.2017 20:44

Na otázku, či by sa teraz, so súčasnými vedomosťami, zachovala inak, keby sa situácia z roku 2015 znova zopakovala, Merkelová odvetila, že nie.

dúhový pochod bratislava

Farby dúhy zdvihli napätie v koalícii

20.08.2017 20:00

Festival Dúhový Pride 2017, ktorého siedmy ročník sa konal počas víkendu v bratislavských uliciach, postavil proti sebe koaličné strany SNS a Most-Híd.

PREMIÉR, fico,

Premiér Fico o Sulíkovi: Moja vláda nie je dokonalá, avšak nepovalím ju ako Vy

20.08.2017 19:09

Premiér Robert Fico na svojom profile na sociálnej sieti ostro kritizoval šéfa opozície Richarda Sulíka.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 989
Celková čítanosť: 5556398x
Priemerná čítanosť článkov: 5618x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy