Založ si blog

Majský ohrozil Mečiara a Hodorovský rozkladá Fica.

images

Rýchlosť, dôslednosť a predovšetkým účinnosť s akou sa ohrození vysporiadali s Jozefom Majským dávala predpoklad, že sa nenájdu ďalší, ktorí by ťahali „čerta za chvost“.

Omyl patrí k výbave človeka a je akousi výhybkou, kde aj nebesá onemejú, keď človek po druhýkrát prichádza, aby získal druhé ponaučenie.

Jozef Majský v roku končiacej strastiplnej politickej kariéry Vladimíra Mečiara v celostránkovom rozhovore pre Domina fórum, okrem iného povedal :

„Korumpoval som, korumpuje a budem korumpovať“ !

Každý, kto žil to šialené obdobie novodobej histórie Slovenska vie, že týmto výrokom sa zoznam ohrozených dal do pohybu, pretože šlo o miliardy štátneho majetku, ktoré sa strácali u korumpujúcich nevídanou rýchlosťou.

Prapodivným manipuláciám s najdrahším tendrom v dejinách Slovenska, sa venujem 28 mesiacov. Za ten krátky čas sa trikrát menila vláda a trikrát vopred určený jeho „víťaz“. Bol som presvedčený, že človeka už nič nemôže prekvapiť.

A čuduj sa svete. Tak ako sa korumpovalo v tomto tendri, a to v podmienkach troch ministrov dopravy, tak sa nekorumpovalo nikdy. Hádam aj preto sa prokuratúra poponáhľala so stanoviskom, že „všetko prebehlo podľa pravidiel“.

Áno, pravidiel lobistov, kde najvyššie vytŕča František Hodorovský, ktorého púť začala pri dohode s Róbertom Ficom a končila nenásytnosťou pri pokuse ovládnuť Doprastav. Tiež pri „postoji“ predsedu vlády.

Pointou tohto prípadu nie je ani tak korupcia, veď samotný ekonomický poradca Róberta Fica ju stanovil úctyhodnou korupčnou sumou na úrovni štyroch miliárd.

Vyvrcholením je tvrdá slovenská realita.

V tomto prípade sa vopred ráta, že takmer 300 miliónov eur zaplatí občan prostredníctvom štátneho rozpočtu, pretože samotní „hráči“, moci i biznisu  vedia, že Brussel šetrí pozadie tohto tendra a s najväčšou mierou istoty sa rozhodne nepreplatiť náklady na reštrukturalizáciu železničnej trate.

Keď zaznie hrozba z úst vládcu na adresu podnikateľa v podobe pripomenutia kauzy Jozef Majský, potom je to dobrá správa.

Za pár mesiacov Vladimír Mečiar prehral svoj mocenský boj o ovládnutie Slovenska.

Slovensko sa vzápätí vydalo na šesťročnú cestu, pred ktorou sa koril svet obdivom.

 

PS :

Kosenie lekváru na slovenskej železnici za 245 miliónov eur.

http://www.blogovisko.sk/kosenie-lekvaru-na-slovenskej-zeleznici-za-245-milionov-eur-2.html

Boľševici z Auróry nevystrelili, včera, po sto rokoch, to za nich urobil Andrej Danko.

18.10.2017

Za Komédiou Lenina a jeho syfilitickej milenky Nadeždy, VOSR, s jej 100 miliónmi mŕtvych, konečne padla opona. Kapitán od slovenských bigošov (pre neznalých – pešiakov politiky) vypálil zo viac »

Keď sa muži vzdávajú bez boja , ženy padajú do zajatia a deti do otroctva.

16.10.2017

Pred rokmi som písal reportáž z južných Čiech, o praktikách s vodou i odpadovou v nekalých rukách jedného rakúskeho sociálneho demokrata. Nedalo sa dopriať očiam i sluchu odpočinku pri chlapíkovi, viac »

Je možné vysloviť domnienku o vážne poškodenom duševnom zdraví Róberta Fica. . . ?

15.10.2017

V sobotu na adresu prezidenta Kisku vyslovil návrh: „Nech ukáže všetky zmluvy, ako to robím ja“ ! Predseda Smer-SD doteraz ukázal jediné. Demagógiu a klamstva, ktoré za 11 rokov jeho vládnutia viac »

NEPOUZIVAT!

Z trhu sťahujú liek Theraflu Forte, môže obsahovať cudzorodé častice

18.10.2017 16:06

Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) informuje o stiahnutí lieku Theraflu Forte z úrovne distribučných spoločností a lekární.

tk, lipsic

Podľa Smeru Lipšicova právna zástupkyňa zavádza verejnosť

18.10.2017 16:03

Podľa právnej zástupkyne expolitik Lipšic ako minister spravodlivosti nikdy nepodal dovolanie, keď znalecké posudky konštatovali spoluzavinenie chodca, ako to bolo v jeho prípade.

sokol červenonohý

Sokol Lucky sa stal celebritou

18.10.2017 16:00

Jeden zo slovenských sokolov červenonohých prekvapil ornitológov trasou, akú si vybral na cestu do Afriky, pretože letel cez Francúzsko, a nie cez Balkán či Blízky východ.

Peniaze, lupa, graf, dolár, euro

Ťažobný gigant Rio Tinto v USA obvinili z podvodu

18.10.2017 15:48

Britsko-austrálsky ťažobný gigant Rio Tinto a jeho dvoch bývalých manažérov obvinili v USA z podvodu pre zatajovanie strát.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,021
Celková čítanosť: 5729375x
Priemerná čítanosť článkov: 5612x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy