Založ si blog

Majský ohrozil Mečiara a Hodorovský rozkladá Fica.

images

Rýchlosť, dôslednosť a predovšetkým účinnosť s akou sa ohrození vysporiadali s Jozefom Majským dávala predpoklad, že sa nenájdu ďalší, ktorí by ťahali „čerta za chvost“.

Omyl patrí k výbave človeka a je akousi výhybkou, kde aj nebesá onemejú, keď človek po druhýkrát prichádza, aby získal druhé ponaučenie.

Jozef Majský v roku končiacej strastiplnej politickej kariéry Vladimíra Mečiara v celostránkovom rozhovore pre Domina fórum, okrem iného povedal :

„Korumpoval som, korumpuje a budem korumpovať“ !

Každý, kto žil to šialené obdobie novodobej histórie Slovenska vie, že týmto výrokom sa zoznam ohrozených dal do pohybu, pretože šlo o miliardy štátneho majetku, ktoré sa strácali u korumpujúcich nevídanou rýchlosťou.

Prapodivným manipuláciám s najdrahším tendrom v dejinách Slovenska, sa venujem 28 mesiacov. Za ten krátky čas sa trikrát menila vláda a trikrát vopred určený jeho „víťaz“. Bol som presvedčený, že človeka už nič nemôže prekvapiť.

A čuduj sa svete. Tak ako sa korumpovalo v tomto tendri, a to v podmienkach troch ministrov dopravy, tak sa nekorumpovalo nikdy. Hádam aj preto sa prokuratúra poponáhľala so stanoviskom, že „všetko prebehlo podľa pravidiel“.

Áno, pravidiel lobistov, kde najvyššie vytŕča František Hodorovský, ktorého púť začala pri dohode s Róbertom Ficom a končila nenásytnosťou pri pokuse ovládnuť Doprastav. Tiež pri „postoji“ predsedu vlády.

Pointou tohto prípadu nie je ani tak korupcia, veď samotný ekonomický poradca Róberta Fica ju stanovil úctyhodnou korupčnou sumou na úrovni štyroch miliárd.

Vyvrcholením je tvrdá slovenská realita.

V tomto prípade sa vopred ráta, že takmer 300 miliónov eur zaplatí občan prostredníctvom štátneho rozpočtu, pretože samotní „hráči“, moci i biznisu  vedia, že Brussel šetrí pozadie tohto tendra a s najväčšou mierou istoty sa rozhodne nepreplatiť náklady na reštrukturalizáciu železničnej trate.

Keď zaznie hrozba z úst vládcu na adresu podnikateľa v podobe pripomenutia kauzy Jozef Majský, potom je to dobrá správa.

Za pár mesiacov Vladimír Mečiar prehral svoj mocenský boj o ovládnutie Slovenska.

Slovensko sa vzápätí vydalo na šesťročnú cestu, pred ktorou sa koril svet obdivom.

 

PS :

Kosenie lekváru na slovenskej železnici za 245 miliónov eur.

http://www.blogovisko.sk/kosenie-lekvaru-na-slovenskej-zeleznici-za-245-milionov-eur-2.html

O Tých, ktorí disponujú schopnosťou múdrosti, no prijali pozíciu Komparzu v komédií Hlupákov.

27.06.2017

Čo ti na živote na Slovensku najviac prekáža ? Nedostatok polárnych medveďov, žiadne oceánske prístavy a ani jedna skurvená pyramída! ANI JEDNA! (Bobo Bobo) Súhlasím, lebo pri červenom manipulátorovi, viac »

Kaliňák vie, kto je Gorila, no za 11 rokov nič nevyšetril. Kaliňák vedel, kto sú fašisti Kotlebu a predsa ich povolil.

23.06.2017

Článok vyradený súdruhom ministrom Kaliňákom ! Potomok fašistu, Ján Čarnogurský tvrdí, že protestujúci študenti proti korupcií sú „zradcovia Slovenska a gadžovia“. Potomok Mr.Čističa viac »

Už si dosť starý na to aby si vedel že komunizmus nebol nikde na svete.

22.06.2017

Prečítal som si včera pod blogom na debate Pravda. Dobrá správa po štyridsať plus 27 rokov. Dobrá, že aj vyznávačom najväčšieho podvodu v dejinách ľudstva konečne dokvapkáva. Včera najzbytočnejšia viac »

krádež, hacker, internet, bezpečnosť, lúpež, malvér, kyberzločin, zločinec, nebezpečenstvo

Pôvod nového počítačového vírusu nie je známy, má vraj šíriť chaos

28.06.2017 12:31

Kybernetickí experti špekulujú o pôvode škodlivého softvéru. Kto za útokom stál, ešte nie je známe.

Gazprom, plyn, Rusko

Gazprom zvažuje odchod z Turecka

28.06.2017 12:25

Ruský plynárenský gigant Gazprom sa rozhoduje, či sa nestiahne z tureckého trhu, kde má viaceré firmy. Zostal by len dodávateľom zemného plynu.

prezervatív, HIV, AIDS

Vlani sa na Slovensku objavilo rekordných 87 nových prípadov nákazy HIV

28.06.2017 12:17

Päť z nich bolo diagnostikovaných u cudzincov. Vlani lekári diagnostikovali desať nových prípadov AIDS a nahlásené boli aj tri úmrtia pacientov s HIV infekciou.

Glastonbury, corbyn

Britský expert: Corbyn teraz musí zvládnuť parlament

28.06.2017 12:00

"Britská vláda síce má na svojej strane väčšinu, ale predsa len v Dolnej snemovni nemá výraznú prevahu. Líder labouristov Jeremy Corbyn musí ukázať, že dokáže viesť efektívnu opozičnú politiku,“ povedal pre Pravdu expert na britskú politiku Peter Snowdon.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 971
Celková čítanosť: 5397137x
Priemerná čítanosť článkov: 5558x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy