Založ si blog

Eštebáci od Fica s eštebákmi od Zvolenského.

538371_488863947796470_343559559_n

Áno, som zhrozený násilnými udalosťami, ktoré málokoho nechajú ľahostajného. O to viac, že pri všetkých troch zločinoch bolo príliš veľa očitých svedkov, ktorí so strachom radšej odvrátili svoju tvár a pridali do kroku. Zrýchlenej chôdze, ktorou z miesta činu sa strácali kdesi za rohom. Utekali, ako keby v takýchto prípadoch bolo kde ujsť.Otrasné, jedna znásilnená, druhá brutálne olúpená, tretia tehotná pred samovraždou.

“Iste viete, že za ostatných 50 rokov sa svet zmenil viac ako možno v minulosti za 1000 rokov. Preto ste teraz tu v Bratislave, aby ste uvažovali o starých a dobrých veciach s novými pohľadmi, so životnou skúsenosťou a múdrosťou.”   

Takýto text je schopný vypustiť z úst Róbert Fico, bývalý člen komunistickej strany, zločineckého zoskupenia, ako ho hodnotí zákon platný na Slovensku, na konferencií CCEE pred viac ako tridsiatkou biskupov Európy. Jej témou je „Boh a štát medzi laicitou a laicizmom“.

Pozeral som video s prejavom. Cirkevní hodnostári s kamennými tvárami zabúdali na mŕtvych z radov kňazov a biskupov. Prekročili veriacich, ktorých komunistický zločinecký režim obral o životy, majetok, vyhnal ich z domovov a zbavil v dôstojnosti v podobe nemožnosti robiť svoju prácu.

Eštebáci z radov úradníkov Ficovej vlády našli spoločný bod, ktorý ich spája s predstaviteľmi Cirkvi vedenými v zoznamoch štátnej bezpečnosti.

A tak niet div, že výraz laicita, ktorý je obsahom konferencie, mení svoj pôvodný význam, kde neodbornosť sa objíma sa nemravnosťou.

Prvá a znásilnená , Demokracia. Rovnako, ako v roku 1947, kedy opilec Gottwald ubezpečoval, že komunisti „budú pokračovateľmi Masarykovej demokracie“.

Druhá a brutálne olúpená, Ekonomika. Rovnako, ako pri „znárodňovaní“ komunistami a o niečo neskôr „menovej reforme“ v roku 1953.

Tretia a tehotná pred samovraždou, Sloboda. Rovnako, ako vo februári roku 1948, kedy funkcia generálneho tajomníka KSČ a funkcia prezidenta sa ocitla v rukách jedného človeka.

A kultúra odpadu ešte raz. V médiách.

Cirkev v krajine Od Samo Istôt Džejentí po Samo Defenestráciu Fica.

Média vnášaním tém, kde „zrazu“ je plno „znásilnených“, „zabíjaných“ či „týraných, iba plnia objednávku mocných. Presne, ako zostava Ficovej vlády, ktorá poslušne plní príkazy tých, ktorí neprešli voľbami.

Mecenášov neštandardnej “strany” Smer-SD.

 

Foto : Pravý obraz vlády komunistov za Husákových čias.

 

pre spochybňovačov z debaty :

3-acde65630fdbca15ac260070faf0f7b3deb0302f“Iste viete, že za ostatných 50 rokov sa svet zmenil viac ako možno v minulosti za 1000 rokov. Preto ste teraz tu v Bratislave, aby ste uvažovali o starých a dobrých veciach s novými pohľadmi, so životnou skúsenosťou a múdrosťou,” uviedol v príhovore premiér.

 

Premiér Fico oceňuje konštruktívny a vecný dialóg medzi vládou a KBS

TASR, 3. októbra 2013 17:18

V Bratislave sa dnes začalo štvordňové zasadnutie CCEE. Témou stretnutia je Boh a štát medzi laicitou a laicizmom.

Róbert Fico dnes, potom čo sa na NAKA Ladislav Baštrnák priznal k trestnému činu krátenia daní vo výške 2 milióny eur, odvolá Róberta Kaliňáka z funkcie ministra vnútra.

19.08.2017

Róbert Fico dnes, potom čo sa na NAKA Ladislav Baštrnák priznal k trestnému činu krátenia daní vo výške 2 milióny eur, odvolá Róberta Kaliňáka z funkcie ministra vnútra. Hneď po ňom podá viac »

Keď Červený Potkan vyvezie z ministerstva jednu miliardu a dvesto miliónov je ticho, ak to urobí Potkan vlastenecký a iba polovicu, pišťanie Potkanov Červených počujú až v Bruseli.

18.08.2017

„Konečne sa mohol ponoriť do svojej ničím nerušenej existencie. Zistil, že je to nádherné ! To sú slová vraha z románu Parfum od Patrika Süskinda. Po takmer 200 rokoch od čias Edgara Allana viac »

Opilcovi Slotovi bude vyvíjať auto bez šoféra SNS-ák za 6 miliónov eur, človek, ktorý v roku 2009 predal štátu vzduch za neuveriteľných 51 miliónov eur.

16.08.2017

A ak bude platiť opcia podpísaná a schválená vládou Fica, dostane ďalších 51 miliónov. Nominant SNS je „vedec“ na pohľadanie. Po „vývoji“ výstroja vojaka 21.storočia, kde iba nakúpil viac »

práca, kuchyňa. kuchár, zamestnanie, profesia

Čerstvosť dostáva na frak. Štát mení pravidlá hry

21.08.2017 00:00

Kauza holandských fipronilových vajec odkrýva, ako funguje moderné verejné stravovanie. Čerstvosť, jeden z princípov kvalitných jedál, dostáva na frak.

merkelova

Nič by som nemenila, vyhlásila Merkelová v súvislosti s otvorením dverí utečencom

20.08.2017 20:44

Na otázku, či by sa teraz, so súčasnými vedomosťami, zachovala inak, keby sa situácia z roku 2015 znova zopakovala, Merkelová odvetila, že nie.

dúhový pochod bratislava

Farby dúhy zdvihli napätie v koalícii

20.08.2017 20:00

Festival Dúhový Pride 2017, ktorého siedmy ročník sa konal počas víkendu v bratislavských uliciach, postavil proti sebe koaličné strany SNS a Most-Híd.

PREMIÉR, fico,

Premiér Fico o Sulíkovi: Moja vláda nie je dokonalá, avšak nepovalím ju ako Vy

20.08.2017 19:09

Premiér Robert Fico na svojom profile na sociálnej sieti ostro kritizoval šéfa opozície Richarda Sulíka.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 989
Celková čítanosť: 5556407x
Priemerná čítanosť článkov: 5618x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy