Založ si blog

Chcem sa priznať, lebo ide o 20 miliónov eur , ako je to s pavlom kaplanom.

images

Priznávam, keď ide o sumu tak obrovskú, kto by odolal pokušeniu, lebo pri toľkých peniazoch sa o morálke či svedomí nedá hovoriť. Keď k tomu prirátam ešte dve činnosti, suma narastá o ďalšie dva – tri milióny. A to už je len svet, kedy fantázia o letnom sídle na teplučkých Bahamách či vile v Monaku naberá reálne kontúry.

Desiateho novembra roku 2010 som uverejnil prvý blog s príznačným názvom – Montážnici socializmu“. V ňom hovorím – „Pokušenia sa však zjavujú nečakane. Tie isté slaboduché komunistické kreatúry z obdobia Husákovej normalizácie, ktoré nedokázali riadiť spoločnosť a spravovať štát, voľne prešli do pozície nomenklaturizácie ekonomiky z obdobia Vladimíra Mečiara. Beztrestne“ ! Dnes, pretože „Starý“ už bol vystriedaný, sú inde. Tam, kde je moc a peniaze.

Odkaz na stránku o mne – „Vážení matičiari a priaznivci Matice slovenskej, za blogérmi v denníku Pravda Pavol Kaplan a Pavol Varga sa údajne ukrýva predseda Matice slovenskej Marián Tkáč. Krycie meno „Varga“ si Tkáč zvolil pravdepodobne podľa rodného mena svojej matky“. http://www.obrodenamatica.sk/

Neviete klamať, súdruhovia od Dr.Bobáka a spol. účelovo a honosne organizovaných v „Obrodenej Matici slovenskej. Stačilo mi napísať odkaz autorovi mailom a bol by som rád prišiel na kus reči. Rovnako, ako pri štúdiu Dialóg s Jozefom Markušom a Vladimírom Mečiarom o jazykovom zákone vysielanom v STV. Som existujúci človek a mám svoje meno. Vy iba manipulujete, aby ste Tkáčovi mohli prišiť cudziu kožu, moju, pretože moje názory vyjadrené v blogoch by mu mohli poškodiť. Ste trápni, vyznávači marxistického bludu a obdivovatelia fašizmu, súdruh Bobák, pán Michelko či pán Petranský.

Overiť si to môžete aj v archívoch STV, ale to by vám padla maska falše a manipulácie. A keď už som zabŕdol do začiatku času formujúcej sa demokracie, kde ľudia ešte verili a demonštrovali na námestiach, vy, kovaní marxisti ste v tom čase deštruovali človečenskú radosť z pádu vlády komunistov a nádej na lepší život. V tom čase vy ste vyvážali kompromitujúce dokumenty a ja som s Jankom Langošom dokumentoval vašu zločinnosť. Spochybňujete, účelovo, ním vydané lustračné osvedčenia. Každý, aj ja, kto vstupoval do ponovembrových pozícií, musel prejsť týmto procesom a dokladovať svoju bezúhonnosť. Na rozdiel od vás, môj spis vedený Štb bol na druhej strane, ako nepriateľ socializmu. To si tiež môžete overiť v archívoch. Nespochybňujte najčestnejšieho muža Novembra ´89, Jána Langoša, pretože je to nemorálne a neúctivé k životu človeka, ktorého zastavila až multikára. Podivuhodným je, že v spojitosti s „krachom“ Podielového družstva a multikáry, sa objavuje to isté meno.

Dnes, po neviem koľký krát čítam oznam pre veriteľov Podielového družstva Slovenské investície účelovo odčlenenej od Matice slovenskej. Neuveriteľné, minimálne 20 miliónov eur sa „vyparilo“ a nikomu „nestúpa teplota“. Okrem podvedených.

Nanovo sa vraciam k správam o tajomnej kovovej skrini s kovovou časťou národného pokladu a cítim jediné. Chlad nezáujmu o jeho osud.

 

V noci čítam maily Slovákov žijúcich za veľkou mlákou bez našej dennej dávky stresu. Všetci sa pýtajú – Kam sa stratil národný poklad. Peňažné dary, staré cennosti v podobe obrazov, šperkov či vzácnych listín i filatelistických skvostov. Desiatky miliónov sa presunú do rúk konkrétnych ľudí a ani list sa nepohne.

Vraj obrodená Matica slovenská. Choďte s tým do čerta. Váš svet je svetom odklonu od mravov a morálky dedov a ich poctivého prístupu k životu. Vy, súdruh Dr.Bobák a pán Petranský, ste sa neštítili založiť dvojčlenné odbory, Svornosť a spolupráca na UPN v čase, kedy vám hrozil nútený odchod z pracovných pozícií v tomto ústave. Marxista a vyznávač fašizmu v ústave, ktorého poslaním, ako ho pri jeho zakladaní naformuloval práve Ján Langoš, bolo skúmať zločiny dvoch najnehumánnejších ideológií 20-tého storočia. Výsmech do tváre ľudí vyznávajúcich demokraciu a slobody, od slovenských Dr.Jekyll a Mr.Hyde.

Vy začínate tam, kde bol začiatok konca Gottwalda a jeho podvod na občanoch v roku 1946 – „KSČ bude pokračovateľom tradícií demokracie Masaryka“. Koho „pokračovateľmi“ dnes, nie je otázkou zložitou !

Vaša manipulácia graduje v posledných dňoch prípravy Valného zhromaždenia Matice slovenskej. Potom, čo ste zistili, že ľavičiar Michelko nemá podporu a je nepravdepodobné, že ho zvolia, aby zlodeji od Markuša mohli ďalej pokojne spať, pripravujete pre delegátov nový machiavelliho ťah. Pán Pertranský má byť novým „koňom“ a má byť predstavený, ako ďalší protikandidát na predsedu Matice slovenskej. Glorifikácia fašizmu je v slovenských pomeroch, kde Desatoro Božích prikázaní bolo zašliapaných do zeme, tou najlepšou kvalifikáciou.

Na Slovensku sa nenašiel jeden človek, ktorý by bol, po páde socializmu, napísal taký esejistický skvost ako Karl Jaspers  v knihe Otázka viny po páde Hitlera a jeho nacizmu. Ak by nás bolo viac, čo mali a majú úctu k vlastnému štátu, spoločnosti a k sebe a zároveň disponovali disciplinovanosťou ako Nemci, vy marxisti a vyznávači fašizmu, by ste nikdy neboli prešli do štruktúr mocenských či spoločenských po Novembri 1989. Iba naša typická slovenská vlastnosť z obdobia rokov 1948 až 1989 – predstieranie, imitácia a nezodpovednosť – vám dala šancu zmäkčiť váš podiel viny. Vy ste ju nielen premrhali, vy ju zneužívate na vlastný prospech. A na rozdiel od iných národov, vám je Slovensko a jeho ľudia ukradnutých rovnako, ako Národný poklad.

Prečo Nemci nezbúrajú berlínsku operu, v ktorej Adolf Hitler počúval hudbu Richarda Wagnera z opery Prsteň Nibelungov ?

Prečo Japonci nezbúrajú unikátnu detskú knižnicu v mestečku Iwaki pri Fukušime, keď je zrejme, že od obrázkových a rozprávkových kníh časom deti prejdú aj ku knihám Sartra, Russela či Hemingwaya ? Amerických autorov zo spoločenstva tých, ktorí neváhali zhodiť atómové bomby na Hirošimu a Nagasaki, spisovateľov, ktorí na zlomok prepadli ďalšej zločinnosti, marxizmu, aby po prvom osobnom poznaní sa ho zriekli.

Prečo obyvatelia Vatikánu nezoberú dláta a zbíjačky a nezlikvidujú Michalangelovú genialitu v podobe fresky na strope Sixtínskej kaplnky s názvom Posledný súd, keď niekoľko pápežov a viac kardinálov a biskupov uhli, tak ako apoštol Peter, učeniu Ježiša Krista ?

Prečo Nemci nezbúrajú berlínsky Reichstag , ale dnes upravujú legislatívu, aby zločinci, dozorcovia z Osvienčimu, mohli byť po takmer sedemdesiatich rokoch postavený pred súd a niesť následky za zločiny desivosti spáchaných  na Židoch ?

Prečo my, Slováci, nezbúrame katedrálu Sv.Martina, keď na jeho pôde participovali na reklamnej kampani súkromného vydavateľstva arcibiskup s prezidentom republiky – Biblia pre zbohatlíkov ?

Lebo všade inde chcú politikov čo netúžia po zbohatnutí v tak strašidelnom rozmere, ako u nás. Lebo pochopili, že dosiahnutým úspechom i rešpektu predchádza „Liečba Ducha i Tela“ spoločnosti.

Zostali piliera našej úcty k viere v diabla, že to bude on, ktorý nás prenesie do krajiny dobra a vymaže to najcharakteristickejšie slovo našich pováh. Zradu.

Nepočul som váš hlas, „Obrodenci“, keď STV dehonestovala hymnu Slovenska tak, ako to urobili zahraniční Slováci, ktorým zostala v krvi úcta k tejto krajine a k jej symbolom. Ja vám rozumiem, „obrodenci“, kto z vás by sa postavil a žiadal „hlavu“ riaditeľa STV, keď je protežantom najsilnejšieho  „muža“  Smer-SD. V pozadí. 

Stačí, ak neveriaci načúvajú svojmu svedomiu, a peklo im nehrozí, hovorí pápež František. Vaším svedomím sú však peniaze a spreneverený národný poklad.

Keď vás odmieta odsúdiť spravodlivosť po slovensky, žalujem ja vás, pretože v Matici slovenskej dovtedy nebude pokoja, pokiaľ zlodejom národného pokladu neklepnú po prstoch.

Keby mala Matica slovenská nohy, musela by pred vami „obrodilcami“ utiecť a zachrániť si posledné zvyšky čestnosti úsilia i obetavosti tých, ktorí sú v nej a priezračné vlastenectvo. Takým, ako mi ho popísal významný Angličan. Demokracia i jej slobody občanov a monarchia Veľkej Británie nikdy nepadne, pretože jej ľudia, a to ani v prípade výrazného zníženia životnej úrovne, to nepripustia.

Naši Dedovia a Otcovia vám, marxistom a ľudákom dali ráznu odpoveď v roku 1944 a aj v roku 1946 pri slobodných parlamentných voľbách. Slovensko nemalo a nemá tradíciu marxistického blúznenia.

Vina Mariána Tkáča spočíva v úsilí o vyšetrenie radu podozrení z obdobia Jozefa Markuša, ktoré naráža na záujem prekaziť zámer a prostredníctvom svojho človeka – Bobákovho nominanta – zabezpečiť, aby sa všetko po podliakoch „upratalo“.

Vy, vyznávači marxizmu a obdivovatelia fašizmu, Slovensko nenávidíte a urobili ste si z neho Dojnú kravu.

Takú Ryšavú jalovicu ! To, súdruhovia, nie je omyl v Kukučínovi.

 

 foto z filmu Dr.Jekyll Mr.Hyde

Poslanec parlamentu za Smer-SD, Ľuboš Bláha, zaútočil na Úrad vlády s cieľom zastreliť zradcu Róberta Fica.

19.11.2017

"Áno, popravovali sme, popravujeme a budeme popravovať!" ("Sí, hemos fusilado, fusilamos y seguiremos fusilando!") Vypisoval poslanec Smer-SD na kapitalistickej sociálnej sieti na obranu tých, čo viac »

Píšem ti Faktúru, komunista. Na 42 miliárd a 388 miliónov eur.

17.11.2017

Píšem ti Faktúru, komunista. Na 42 miliárd a 388 miliónov eur. Na 7 593 eur na každého človeka žijúceho na Slovensku. To je DLH, ktorý si vytrovil za 11 rokov v pozícií, kedy oligarchovia viac »

Andrejovi Dankovi – Slovensko nie je Lesostav Revúca, aby ho priviedol do ruín a dlžôb, ako jeho otec.

16.11.2017

Slovensko a jeho občania – okrem darebákov eštebákov a komunistov registrovaných v SNS – odmietajú osud Lesostavu Revúca. Privatizácie na barbarský spôsob otca Andreja Danka. Privatizácie, viac »

cukrovka, pacient, doktor, vyšetrenie, ordinácia

Lekári môžu obísť Druckera: Zámer rozšíriť ordinačné hodiny nemusí vyjsť

21.11.2017 07:00

Po novom by v ambulanciách lekári mali odpracovať minimálne sedem hodín každý deň, teda 35 hodín za týždeň.

Bialowiežský prales, Poľsko

Poľsku hrozí za výrub v pralese pokuta 100 000 eur denne

20.11.2017 22:05

Poľsko musí okamžite prestať rúbať v chránenom Bialowiežskom pralese, alebo zaplatí každý deň pokutu 100 000 eur. Rozhodol o tom súdny dvor Európskej únie.

bitcoin, mena, platidlo

Hodnota bitcoinu prekročila hranicu 8-tisíc dolárov

20.11.2017 21:34

Digitálna mena bitcoin pokračuje v raste na nové rekordy a prvýkrát prekonala 8000 dolárov.

trump

Trump: USA opäť zaradí KĽDR na zoznam podporovateľov terorizmu

20.11.2017 20:27, aktualizované: 22:07

Spojené štáty opäť začlení KĽDR na zoznam krajín podporujúcich terorizmus. V pondelok to podľa agentúry Reuters oznámil americký prezident Donald Trump.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,043
Celková čítanosť: 5817709x
Priemerná čítanosť článkov: 5578x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy