Založ si blog

Chce byť prezidentom a kašle na štát a jeho občanov.

index

Počúval som slová Eduarda Chmelára na stanici Slovensko 1 a mal som nutkanie predať svoje uši, aby nemuseli čeliť ľavicovej demagógii pri obhajobe „ľavicových priateľov“. Priateľov, ktorým pod nohami „horí“ 20 miliónov eur.

Prijal som pozvanie, ako hosť, na Valné zhromaždenie v Martine. A urobil som dobre. Videl som veľa skvostných ľudí s nádherným vzťahom k životu i k svojmu štátu. Bohu vďaka. Počúvať príbehy dvoch takmer sto ročných priateľov, ktorých neoddelila ideológia, ale aj po dlhom čase vidieť cit priateľstva, úcty a rešpektu kdesi z pradávna, z dospievania, je nezabudnuteľný. Čosi človek čítal o partizánovi Žingorovi, ktorého komunisti popravili, lebo odhalil ich faloš je jedná strana histórie. No počúvať rozprávanie človeka, ktorý bojoval vedľa Žingora boli okamihy, keď človek mal pocit svätého Tomáša a jeho prstov v rane.

Podnes nezahojenej. Obetu židov z nás nikto nesníme tak ako z Nemcov. Ibaže oni sú dnes mocní a bohatí a my, aj vinou politikov po roku 1948 i 1989, na ich protipóle.

Videl som mladých ľudí, ktorým vonia vlastenectvo a keď som nedávno písal o mužoch odvahy, ktorí umiestnia kamennú dosku s Desatoro na svoj budúci úrad politika a budú sa nimi riadiť, dnes viem, že takí vyrastajú.

No videl a počul som aj to, čo je také charakteristické pre čas bláznovstva, ktorý žijeme. Manipulátorov odhodlaných za každú cenu vyhovieť tým z pozadia, ktorí sa ulakomili na národný poklad i na 20 miliónov eur z Podielového družstva. Keby boli ich telefóny odpočúvané v panike, po výprasku od tých, ktorí požadujú vrátiť peniaze, polícia by už mala páchateľov. Viem, chýbal súhlas sudcu.

Tu by človek očakával, že veci sa naozaj pohnú správnym smerom. Omyl.

Nebolo by to Slovensko, keby sa tu nevelebilo zlodejstvo. Eduard Chmelár takto v relácií slovenského rozhlasu na mňa takto pôsobil.

Každý, kto je zástancom humanizmu a odporcom zločinov spáchaných na židoch počas Slovenského štátu hovorí dosť zreteľne a nahlas svoje odsúdenie. Dnes už iba viny metafyzickej, pretože sme nemali dosť odvahy, v širšom zábere, na zodpovednosť z viny politickej či kriminálnej. A oháňať sa vinou morálnou na Slovensku je rovnako bizarné, ako veterné mlyny Dona Quijota.

V tradičných krajinách demokracie by sme márne a zložito hľadali potomkov zločinných ideológií – marxizmu a fašizmu – na pozíciách ústavných činiteľov, poslancov parlamentu či na miestach riadiacich samosprávu. Na Slovensku ich časť dospelej populácie nielen vyniesla na piedestál moci, ale dovoľuje im privádzať do zúfalstva ešte nenarodené generácie, ktoré budú platiť za ich lúpežníctvo.

Zákon NR SR č.125/1996 Z.z. je neodškriepiteľný. Už vo svojom názve – „Zákon o nemorálnosti a protiprávnosti komunistického systému – nesie znak nielen odsúdenia zločinov minulosti, ale varuje ich pred potomstvom s rovnakou genetickou výbavou. Im stačilo si jedného „krásneho“ rána vyzliecť montérky a opustiť „kachličky“, súdruh Pavol Paška, či vyliezť z ulity nevšímavosti Novembra ´89, súdruh Róbert Fico, alebo v garáži čakať na vyzdvihnutie Mečiarom, súdruh Ivan Gašparovič, umyť si zuby a ísť predstierať vládnutie na prospech ziskov svojich mecenášov. Čo preložené do reči sociálnych demokratov znamená rabovať štát, občanov, budúcnosť. K ním treba priradiť fakt, že 99,9 percenta členov „strany“ (?) Smer-SD tvoria bývalí členovia zločineckej KSČ ! A nielen to. Veľkému počtu sa máli jedna zločinnosť a tak ju kombinujú s obdivom k Tisovému režimu. Verejne, tak ako spochybnil holokaust krupinský primátor a člen Smer-SD. Ani steblo sa nepohlo, nepohne, pretože obsahom politiky Róberta Fica nie je ideológia vyznávajúca demokraciu, ale kšefty na škodu občana.

Zákon upozorňuje na zločiny minulosti a dnes ich tu máme znova. Napríklad, „Cieľavedomé ničenie tradičných hodnôt, úmyselné porušovanie ľudských práv a slobôd, justičné zločiny,  devastáciu hospodárstva, ničenie tradičných princípov vlastníckych práv, zneužívanie výchovy, vzdelávania, vedy a kultúry na politické a ideologické účely“.

Možno polemizovať o návrate metód minulosti od zločincov z KSČ v podaní Smer-SD dnes ?

Ako inač možno naformulovať, keď pri každom rokovaní Národnej rady človek vidí, že svojprávnosť, svedomie a vedomie 83 kolesíkovcov sa zmestí do palca ľavej ruky súdružky Zmajkovičovej či Lašákovej ? Palec dole, palec hore. Týchto 83 poslaneckých kreatúr si po Novembri ´89 nemuselo ani zuby umývať iba čakať na svoj veľký návrat, lebo pri opilstve a bitkách na pôde parlamentu je výhodou byť „špinavý“.

Ako inač, ako nedať do súvislosti správanie sa poslancov Smer-SD pri súdružke Vaľovej v komunistickej principiálnosti odmietnutia podania Občana z podozrenia porušenia ústavy. Rovnakej, s akou „hlasovali“ poslanci posledného (?) komunistického predsedu SNR, súdruha Viliama Šalgoviča, ktorý jediný nepochopil november a siahol si na život.

Presvedčte pána učiteľa Otta Žarnaya, prepusteného za to, že v škole nahlas ukázal na rozkrádanie !

Porozprávajte sa s novinárkami, matkami, Rutkayovou a Telekiovou o metódach polície dnes a porovnajte to s režimom Husákovým !

Povedzte to primárke pani Zuzane Pechočiakovej, ktorá upozornila na problém a prišla o zamestnanie.

Skúste sa postaviť pred zdravotné sestričky či učiteľov a povedzte im o nevyhnutnosti nevystierať ruky k vláde Róberta Fica a živote v skromnosti !

Inštitúciu je potrebné zrušiť, pretože jej činnosť vie štát urobiť lepšie a lacnejšie. Čierny humor, pán Chmelár, patrí na filmové plátna. Na Slovensku je to však vždy inak.

Iba ilustračne. Čas Duckého štátu vo forme zmeniek spláca občan dodnes. Rovnako, ako divočinu pištolníkov, rozumej privatizérov, od Vladimíra Mečiara. Čas, kedy občan kašľal na referendum o privatizácií strategických podnikov a ignoroval referendum o tejto otázke. Popravde. Úspech politiky Mikuláša Dzurindu, pri všetkej snahe, nie a nie odpárať. Pri nezmyselnom šafárení vlády Róberta Fica rokov 2006-2010, kde sú také perly „lepšieho a lacnejšieho“, ako dohadovanie teploty eura na jachte Ja a Ty, ako R1 a jej niekoľkonásobne predražená investícia aj s podielom jeho brata, ako nástenkový tender, ako predražený mýtny systém, ako pozemky na Slávkove. Môžem pokračovať ešte na veľa strán. Dnes je to SPP a jedna zdravotná poisťovňa.

Štát, za posledných 23 rokov, nemá jeden prípad, kde by to robil lepšie a lacnejšie.

Niet div, že postoj verejnosti je frustrujúci, pretože ani Vladimírovi Mečiarovi sa nepodarilo rozpoltiť občanov tak, ako sme svedkami dnes.

Vzájomné obviňovanie nedovoľuje pokračovať zmysluplnému životu, lebo nie „kapustné hlavy“, nie „hlupáci“, nie „jasajúci“ sú na vine. To my, ostatní, ktorí svojim nezáujmom umožňujú potomkom komunistov vystrájať.

Pán Chmelár vyzýva na zrušenie jednej ustanovizne.

Potom, čo som si prečítal analýzu Republikovej únie zamestnávateľov spred roka, môžem povedať, že je nemorálne, aby štát hovoril o finančnej kríze súčasnosti.

Dnes štát z peňazí občanov financuje viac ako 810 príspevkových a rozpočtových organizácií a na ich náklady vynakladá viac , ako jednu miliardu eur ročne.

Pri takmer polovici z nich je ich spoločenský a ekonomický prínos viac ako pochybný.

Bežný občan o ich existencií ani len netuší.

Problém Matice slovenskej nespočíva v neochote vidieť patriotizmus v širších geografických a mocenských súvislostiach 21.storočia.

Skutočným problémom je, že moc i lobistické skupiny ba aj tiene, ktorých „domovom“ je trestný zákon sú na ňu napojené pupočnou šnúrou záujmu, kde jej druhý koniec je v štátnej pokladnici.

Nezachytil som jeden relevantný hlas, ktorý by nabádal inštitúty štátu, aby zakročili. Nezaznel ani hlások, čo by volal po spoločenskej diskusií. Nečítal som jeden apel, aby štát vyšetril zločiny.

Namiesto práce na sebe, na spoločnosti a jej kvalitatívnych zmenách, hĺbime babylónske šachty zloby schémou vnesenou v roku 1938 a jej ponáškou červenej farby roku 1948.

 

  

Dovtedy sa chodí s Ficom na Colu, pokiaľ sa nezBaštrnákuje !

22.03.2017

„Oni sa mi smejú ! , povedal včera smutnú správu sám sebe predseda Smer-SD. História ponúka množstvo príkladov aj s návodom, ako sa vyhnúť pohŕdaniu a nenávisti. Ľuďmi. Benito Mussolini viac »

Viete si predstaviť, že by Mečiar dovolil Ficovi zbúrať jeho štát zločinu a otvoriť možnosť pre dnes mŕtvy Ficov zákon o preukazovaní pôvodu majetku ?

20.03.2017

Teda vrátiť všetko späť. A možno ešte o tri roky prv. Do času, kedy bolo veľa horúcich hláv a divokých pováh. Kedy bolo málo spravodlivosti a ešte menej ľudí. Príbeh pokračovateľa štátu viac »

Ak by som si musel vybrať medzi americkou základňou na Slovensku a Mariánom Kotlebom, vybral by som Mariána Kotlebu.

19.03.2017

Povedal na svojom fb profile Ján Čarnogurský. Ján Čarnogurský – „Ak budú vyostrovať štýl, máme na vyostrovanie aj my“. Áno, pán Čarnogurský, vaša rodina to už raz urobila, keď premenila viac »

Jemen, útok, Saudská Arábia

Nálety na dve rôzne oblasti v Sýrii zabili 32 ľudí vrátane 8 detí

25.03.2017 21:14

Osem detí sa nachádzalo medzi najmenej 32 ľuďmi zabitými pri dnešných náletoch na dve rôzne oblasti v Sýrii, ovládané povstalcami.

Erdogan

Turecko podľa Erdogana môže usporiadať referendum o členstve v EÚ

25.03.2017 19:27

"Teraz nás 16. apríla čaká referendum a potom sa môžeme rozhodnúť, že urobíme ešte jedno, o prístupových rozhovoroch," povedal turecký prezident.

výstava, poprad,

Rezidencia smrti je obrazom nacistických hrôz

25.03.2017 19:20

Dvadsať nafotografovaných grafických obrazov tvorí výstavu pod názvom Rezidencia smrti.

laptop, notebook, digitalizácia

V Istanbule balia počítače do fólie, do kabín lietadiel do USA nesmú

25.03.2017 17:35

Zákaz určitých elektronických prístrojov v kabínach mnohých dopravných lietadiel smerujúcich do Spojených štátov začal platiť v sobotu na letisku v Istanbule.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 927
Celková čítanosť: 5077964x
Priemerná čítanosť článkov: 5478x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy