Založ si blog

1 134 280 voličov Smer-SD po 380 eur. A je vybavené.

Ján Počiatek, minister dopravy je človek Juraja Širokého, vedeného v zoznamoch štb. V rovnakej eštebáckej skupine zvýhodňovaných, ako bol ministrov otec, Izidor Počiatek. Informácia, ktorej hodnota je porovnateľná so škandálom ministra pri meraní teploty konverzného kurzu na jachte J&T. Rovnocenná s jeho výsluchom na polícií a ním absolvované drogové testy v zahraničí, či nekonečná vďaka kastelána Domu hrôzy Pavla Pašku, eštebákovi v podobe permanentnej “rekonštrukcie” bratislavského hradu.

O viac, ako ústretovom vzťahu medzi Róbertom Ficom a Jurajom Širokom sa mohli hokejoví fanúšikovia presvedčiť pri nadhodnotených nákladoch Zimného štadióna v Bratislave. Alebo pri spanilej, víťazstvami ovenčenej, “podnikateľskej” jazde Váhostavu v tendroch na diaľnice, kde “hlúpym Janom” je vždy štát a peniaze občana. Najnovšie aj pri rekonštrukcií železničných tratí, ktoré pôvodne chcela hradiť EK z eurofondov, no pre nebývalu mieru korupcie si ju uhradia občania z daní. Neopakovateľné peniaze, radosťou žiaril pred pár mesiacmi JUDr.Fico. A právom.

Česká firma Bögl a Krýsl, ktorá je partnerom Váhostavu všade, kde korupčné oko dovidí, mal už pred padnutým diaľničným mostom v Kurimanoch so štyrmi mŕtvymi robotníkmi podobnú staviteľskú etudu aj doma , v Čechách. Tiež jej padol most a tak sa zdá, že čím viac mostných konštrukcií jej padá, tým väčší úspech v nových tendroch. Partnerstvo s vplyvným mužom Smer-SD jej nielen otvára dvere všade tam, kde by mali byť zatvorené, ale jej aj vydáva „osvedčenie“ odbornej spôsobilosti. V decembri 2013 s ňou podpísali železnice ďalšiu zmluvu na dvadsaťkilometrový železničný úsek medzi Považskou Teplou a Žilinou za takmer 130 miliónov eur.

V apríli minulého, v inom blogu, som položil generálnemu riaditeľovi Štefanovi Hlinkovi otázku:

KTO je ten neznámy , s ktorým sa podpísala zmluva o dielo č.201038/PO, „neznámy“, ktorý napriek tomu, že nebol účastníkom verejného obstarávania na rekonštrukciu železničnej trate Zlatovce – Trenčianska Teplá, sa dostal k najväčším financiám v dejinách verejného obstarávania. K finančnej čiastke 244,970 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty. Po decembri 2013 takmer 375 miliónov eur.

Lobistický gambit netransparentnosti, kde záujmu „staviteľov“ nestojí nič v ceste čo by malo obhajovať záujem občana a štátu, vedie vždy k jedinému. Ku korupcií.

Neuralgickým bodom tejto rekonštrukcie je mesto Trenčín s jeho primátorom Richardom Rybníčkom a s podporou Smer-SD. Už pred rokom a pol dostávam odpoveď od bývalého predsedu predstavenstva TSS Grade a.s. ing.Ľuboša Hačka na otázku, či sa viedli rokovania s primátorom a obsah ich výsledku. Na záver minulého roku bola informácia potvrdená aj z prostredia nového vedenia TSS grade a.s. a jej predsedu predstavenstva Ing. Dušana Chovanca. Niet ideálnejšie riešenie, ako paralyzovaná verejná mienka.

Po štyroch mŕtvych na moste Kurimany má česká firma v Trenčíne na svedomí 80 ročnú.

 „Je to barbarstvo. S takýmto necitlivým prístupom sa stretávame po celom Slovensku, vzťah k architektonickým pamiatkam 20. storočia je tragický. Likvidácia budovy trenčianskej plavárne je stratou pre slovenskú modernú architektúru minulého storočia,“ zdôraznil Štefan Šlachta.

Čo je pre iných strata a barbarstvo, pre JUDr.Fica je to iba smietka stojaca v ceste vlastných záujmom a bohatnutia. Zmena podnikateľskej orientácie JUDr.Fica je viac, ako čitateľná. Z prostredia emísií americkej garáže do oblasti stavebníctva.

Potom, čo adept na prezidenta, Róbert Fico zbabelo zutekal pred otázkami novinárov, ukázal, že nemá odvahu zastávať post vrchného veliteľa ozbrojených síl. Preto pôjdem pomaly, krok za krokom, aby nový katolík Fico dostal možnosť vysvetliť svoje aktivity.

Takže otázky kandidátovi na prezidenta Slovenskej republiky.

Vyšetrovanie tragédie padnutého mosta pri Kurimanoch je dočasne „zmrazené“, aby nepadol tieň podozrenia na aktivity reštrukturalizácie TSS Grade a.s., ktorej nitky vedú až do pracovne  Róberta Fica ?

Podľa informácií z prostredia bývalej TSS.Grade a.s. a nových štatutárov akciovky „reštrukturalizovanej“ na slovenský spôsob a predovšetkým z okolia predsedu vlády hovoria, že to bol František Hodorovský, ktorý rokoval s predsedom vlády a takmer 400 miliónov eur „preSmeroval“ inam. Ide o podnikateľa , ktorý zostane v dejinách slovenského bankovníctva s jeho Slovenskou kreditnou bankou v konkurze, navždy zapísaný. Čo bolo motívom a kto je schovaný za jeho chrbtom ?

V oboch tendroch rekonštrukcie železničnej trate mocní vopred rátajú, že takmer 375 miliónov eur zaplatí občan prostredníctvom štátneho rozpočtu, pretože samotní „hráči“, moci i biznisu  vedia, že Brussel vyšetruje pozadie tohto tendra a s najväčšou mierou istoty sa rozhodne nepreplatiť náklady na reštrukturalizáciu železničnej trate. Ide o tak obrovské financie, ktoré v prípade preplatenia z eurofondov stačili pre učiteľov a zdravotné sestričky na tri roky.

Pán predseda vlády by mal dať občanom zrozumiteľnú odpoveď, prečo v čase, keď na nich sa šetrí a zvyšujú sa im dane a odvody dochádza ku konaniu, ktoré slovenskú ekonomiku oberá „o neskutočné peniaze“.

Vrcholiace úsilie predsedu vlády ovládnuť štát spôsobom porovnateľným s obdobím Čiernej diery Vladimíra Mečiara je čitateľné.

Rovnako, ako rozpadávajúci sa sen Róberta Fica o imunite a vrchole neprávneho štátu, o Amnestiách „udeľovaných“ prezidentom republiky.

Odchod Vladimíra Mečiara s touto formou právneho suterénu Slovensku už zažilo.

Teraz sa pripravuje jeho druhý diel.

Boľševici z Auróry nevystrelili, včera, po sto rokoch, to za nich urobil Andrej Danko.

18.10.2017

Za Komédiou Lenina a jeho syfilitickej milenky Nadeždy, VOSR, s jej 100 miliónmi mŕtvych, konečne padla opona. Kapitán od slovenských bigošov (pre neznalých – pešiakov politiky) vypálil zo viac »

Keď sa muži vzdávajú bez boja , ženy padajú do zajatia a deti do otroctva.

16.10.2017

Pred rokmi som písal reportáž z južných Čiech, o praktikách s vodou i odpadovou v nekalých rukách jedného rakúskeho sociálneho demokrata. Nedalo sa dopriať očiam i sluchu odpočinku pri chlapíkovi, viac »

Je možné vysloviť domnienku o vážne poškodenom duševnom zdraví Róberta Fica. . . ?

15.10.2017

V sobotu na adresu prezidenta Kisku vyslovil návrh: „Nech ukáže všetky zmluvy, ako to robím ja“ ! Predseda Smer-SD doteraz ukázal jediné. Demagógiu a klamstva, ktoré za 11 rokov jeho vládnutia viac »

NEPOUZIVAT!

Z trhu sťahujú liek Theraflu Forte, môže obsahovať cudzorodé častice

18.10.2017 16:06

Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) informuje o stiahnutí lieku Theraflu Forte z úrovne distribučných spoločností a lekární.

tk, lipsic

Podľa Smeru Lipšicova právna zástupkyňa zavádza verejnosť

18.10.2017 16:03

Podľa právnej zástupkyne expolitik Lipšic ako minister spravodlivosti nikdy nepodal dovolanie, keď znalecké posudky konštatovali spoluzavinenie chodca, ako to bolo v jeho prípade.

sokol červenonohý

Sokol Lucky sa stal celebritou

18.10.2017 16:00

Jeden zo slovenských sokolov červenonohých prekvapil ornitológov trasou, akú si vybral na cestu do Afriky, pretože letel cez Francúzsko, a nie cez Balkán či Blízky východ.

Peniaze, lupa, graf, dolár, euro

Ťažobný gigant Rio Tinto v USA obvinili z podvodu

18.10.2017 15:48

Britsko-austrálsky ťažobný gigant Rio Tinto a jeho dvoch bývalých manažérov obvinili v USA z podvodu pre zatajovanie strát.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,021
Celková čítanosť: 5729316x
Priemerná čítanosť článkov: 5611x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy