Založ si blog

1 134 280 voličov Smer-SD po 380 eur. A je vybavené.

Ján Počiatek, minister dopravy je človek Juraja Širokého, vedeného v zoznamoch štb. V rovnakej eštebáckej skupine zvýhodňovaných, ako bol ministrov otec, Izidor Počiatek. Informácia, ktorej hodnota je porovnateľná so škandálom ministra pri meraní teploty konverzného kurzu na jachte J&T. Rovnocenná s jeho výsluchom na polícií a ním absolvované drogové testy v zahraničí, či nekonečná vďaka kastelána Domu hrôzy Pavla Pašku, eštebákovi v podobe permanentnej “rekonštrukcie” bratislavského hradu.

O viac, ako ústretovom vzťahu medzi Róbertom Ficom a Jurajom Širokom sa mohli hokejoví fanúšikovia presvedčiť pri nadhodnotených nákladoch Zimného štadióna v Bratislave. Alebo pri spanilej, víťazstvami ovenčenej, “podnikateľskej” jazde Váhostavu v tendroch na diaľnice, kde “hlúpym Janom” je vždy štát a peniaze občana. Najnovšie aj pri rekonštrukcií železničných tratí, ktoré pôvodne chcela hradiť EK z eurofondov, no pre nebývalu mieru korupcie si ju uhradia občania z daní. Neopakovateľné peniaze, radosťou žiaril pred pár mesiacmi JUDr.Fico. A právom.

Česká firma Bögl a Krýsl, ktorá je partnerom Váhostavu všade, kde korupčné oko dovidí, mal už pred padnutým diaľničným mostom v Kurimanoch so štyrmi mŕtvymi robotníkmi podobnú staviteľskú etudu aj doma , v Čechách. Tiež jej padol most a tak sa zdá, že čím viac mostných konštrukcií jej padá, tým väčší úspech v nových tendroch. Partnerstvo s vplyvným mužom Smer-SD jej nielen otvára dvere všade tam, kde by mali byť zatvorené, ale jej aj vydáva „osvedčenie“ odbornej spôsobilosti. V decembri 2013 s ňou podpísali železnice ďalšiu zmluvu na dvadsaťkilometrový železničný úsek medzi Považskou Teplou a Žilinou za takmer 130 miliónov eur.

V apríli minulého, v inom blogu, som položil generálnemu riaditeľovi Štefanovi Hlinkovi otázku:

KTO je ten neznámy , s ktorým sa podpísala zmluva o dielo č.201038/PO, „neznámy“, ktorý napriek tomu, že nebol účastníkom verejného obstarávania na rekonštrukciu železničnej trate Zlatovce – Trenčianska Teplá, sa dostal k najväčším financiám v dejinách verejného obstarávania. K finančnej čiastke 244,970 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty. Po decembri 2013 takmer 375 miliónov eur.

Lobistický gambit netransparentnosti, kde záujmu „staviteľov“ nestojí nič v ceste čo by malo obhajovať záujem občana a štátu, vedie vždy k jedinému. Ku korupcií.

Neuralgickým bodom tejto rekonštrukcie je mesto Trenčín s jeho primátorom Richardom Rybníčkom a s podporou Smer-SD. Už pred rokom a pol dostávam odpoveď od bývalého predsedu predstavenstva TSS Grade a.s. ing.Ľuboša Hačka na otázku, či sa viedli rokovania s primátorom a obsah ich výsledku. Na záver minulého roku bola informácia potvrdená aj z prostredia nového vedenia TSS grade a.s. a jej predsedu predstavenstva Ing. Dušana Chovanca. Niet ideálnejšie riešenie, ako paralyzovaná verejná mienka.

Po štyroch mŕtvych na moste Kurimany má česká firma v Trenčíne na svedomí 80 ročnú.

 „Je to barbarstvo. S takýmto necitlivým prístupom sa stretávame po celom Slovensku, vzťah k architektonickým pamiatkam 20. storočia je tragický. Likvidácia budovy trenčianskej plavárne je stratou pre slovenskú modernú architektúru minulého storočia,“ zdôraznil Štefan Šlachta.

Čo je pre iných strata a barbarstvo, pre JUDr.Fica je to iba smietka stojaca v ceste vlastných záujmom a bohatnutia. Zmena podnikateľskej orientácie JUDr.Fica je viac, ako čitateľná. Z prostredia emísií americkej garáže do oblasti stavebníctva.

Potom, čo adept na prezidenta, Róbert Fico zbabelo zutekal pred otázkami novinárov, ukázal, že nemá odvahu zastávať post vrchného veliteľa ozbrojených síl. Preto pôjdem pomaly, krok za krokom, aby nový katolík Fico dostal možnosť vysvetliť svoje aktivity.

Takže otázky kandidátovi na prezidenta Slovenskej republiky.

Vyšetrovanie tragédie padnutého mosta pri Kurimanoch je dočasne „zmrazené“, aby nepadol tieň podozrenia na aktivity reštrukturalizácie TSS Grade a.s., ktorej nitky vedú až do pracovne  Róberta Fica ?

Podľa informácií z prostredia bývalej TSS.Grade a.s. a nových štatutárov akciovky „reštrukturalizovanej“ na slovenský spôsob a predovšetkým z okolia predsedu vlády hovoria, že to bol František Hodorovský, ktorý rokoval s predsedom vlády a takmer 400 miliónov eur „preSmeroval“ inam. Ide o podnikateľa , ktorý zostane v dejinách slovenského bankovníctva s jeho Slovenskou kreditnou bankou v konkurze, navždy zapísaný. Čo bolo motívom a kto je schovaný za jeho chrbtom ?

V oboch tendroch rekonštrukcie železničnej trate mocní vopred rátajú, že takmer 375 miliónov eur zaplatí občan prostredníctvom štátneho rozpočtu, pretože samotní „hráči“, moci i biznisu  vedia, že Brussel vyšetruje pozadie tohto tendra a s najväčšou mierou istoty sa rozhodne nepreplatiť náklady na reštrukturalizáciu železničnej trate. Ide o tak obrovské financie, ktoré v prípade preplatenia z eurofondov stačili pre učiteľov a zdravotné sestričky na tri roky.

Pán predseda vlády by mal dať občanom zrozumiteľnú odpoveď, prečo v čase, keď na nich sa šetrí a zvyšujú sa im dane a odvody dochádza ku konaniu, ktoré slovenskú ekonomiku oberá „o neskutočné peniaze“.

Vrcholiace úsilie predsedu vlády ovládnuť štát spôsobom porovnateľným s obdobím Čiernej diery Vladimíra Mečiara je čitateľné.

Rovnako, ako rozpadávajúci sa sen Róberta Fica o imunite a vrchole neprávneho štátu, o Amnestiách „udeľovaných“ prezidentom republiky.

Odchod Vladimíra Mečiara s touto formou právneho suterénu Slovensku už zažilo.

Teraz sa pripravuje jeho druhý diel.

Róbert Fico dnes, potom čo sa na NAKA Ladislav Baštrnák priznal k trestnému činu krátenia daní vo výške 2 milióny eur, odvolá Róberta Kaliňáka z funkcie ministra vnútra.

19.08.2017

Róbert Fico dnes, potom čo sa na NAKA Ladislav Baštrnák priznal k trestnému činu krátenia daní vo výške 2 milióny eur, odvolá Róberta Kaliňáka z funkcie ministra vnútra. Hneď po ňom podá viac »

Keď Červený Potkan vyvezie z ministerstva jednu miliardu a dvesto miliónov je ticho, ak to urobí Potkan vlastenecký a iba polovicu, pišťanie Potkanov Červených počujú až v Bruseli.

18.08.2017

„Konečne sa mohol ponoriť do svojej ničím nerušenej existencie. Zistil, že je to nádherné ! To sú slová vraha z románu Parfum od Patrika Süskinda. Po takmer 200 rokoch od čias Edgara Allana viac »

Opilcovi Slotovi bude vyvíjať auto bez šoféra SNS-ák za 6 miliónov eur, človek, ktorý v roku 2009 predal štátu vzduch za neuveriteľných 51 miliónov eur.

16.08.2017

A ak bude platiť opcia podpísaná a schválená vládou Fica, dostane ďalších 51 miliónov. Nominant SNS je „vedec“ na pohľadanie. Po „vývoji“ výstroja vojaka 21.storočia, kde iba nakúpil viac »

práca, kuchyňa. kuchár, zamestnanie, profesia

Čerstvosť dostáva na frak. Štát mení pravidlá hry

21.08.2017 00:00

Kauza holandských fipronilových vajec odkrýva, ako funguje moderné verejné stravovanie. Čerstvosť, jeden z princípov kvalitných jedál, dostáva na frak.

merkelova

Nič by som nemenila, vyhlásila Merkelová v súvislosti s otvorením dverí utečencom

20.08.2017 20:44

Na otázku, či by sa teraz, so súčasnými vedomosťami, zachovala inak, keby sa situácia z roku 2015 znova zopakovala, Merkelová odvetila, že nie.

dúhový pochod bratislava

Farby dúhy zdvihli napätie v koalícii

20.08.2017 20:00

Festival Dúhový Pride 2017, ktorého siedmy ročník sa konal počas víkendu v bratislavských uliciach, postavil proti sebe koaličné strany SNS a Most-Híd.

PREMIÉR, fico,

Premiér Fico o Sulíkovi: Moja vláda nie je dokonalá, avšak nepovalím ju ako Vy

20.08.2017 19:09

Premiér Robert Fico na svojom profile na sociálnej sieti ostro kritizoval šéfa opozície Richarda Sulíka.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 989
Celková čítanosť: 5556373x
Priemerná čítanosť článkov: 5618x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy