Založ si blog

Podnet na zrušenie strany Smer-SD adresovaný JUDr. Jaromírovi Čižnárovi, generálnemu prokurátorovi SR.

Moc, ktorá nezachováva právo a navyše vytvára domnienku, že ide o systémový prvok v činnosti politiky strany, je hroziacou mocou, ktorej výsledkom je porušovanie ústavy, zákonov a medzinárodných zmlúv.

Netvrdím to iba ja. Verejne o tom hovorí predseda vlády, verejne to dokladuje prezident republiky a v týchto intenciách verejne koná predseda parlamentu.

V súlade s čl.24 a 32 Ústavy Slovenskej republiky, ako občan tejto krajiny, podávam verejný podnet na zrušenie neštandardnej politickej strany Smer-SD. Dôvodom je obava, že činnosťou strany Smer-SD je založené podozrenie z porušovania článku 1. Ústavy SR, ktorej následkom je deštrukcia demokratických princípov a základov právneho štátu.

Toto podozrenie vychádza zo slov samotného predsedu vlády :

Dňa 16. Marca 2013 pre mienkotvorný denník na otázku, či je Slovensko po piatich rokoch, ktoré už odvtedy Fico absolvoval vo funkcii premiéra štandardný právny štát, odpovedal slovenský premiér jednoznačne: “Nie.”

Po šiestich rokoch na čele výkonnej moci, ktorá má všetky nástroje na nápravu, je stav štátu na úrovni štátu neprávneho.

V konkrétnostiach je občan konfrontovaný s podozrením z porušovania základných práv a slobôd občanov Slovenskej republiky. Napríklad trestné stíhanie Zuzany Piusi za slobodu prejavu zaručenú článkom 26. Ústavy. Napríklad podozrenie zo zneužitia právomoci verejného činiteľa a podozrenia z manipulácií vyšetrovania a nerešpektovaní základných ľudských práv Hedvigy Malinovej. Napríklad podozrenie zo zneužitia právomoci verejným činiteľom v kontexte zaručenia práva na informácie vyplývajúce z obmedzenia činnosti novinárov na pôde parlamentu. Napríklad podozrenie zo zneužitia právomoci verejného činiteľa pri presadzovaní iných súkromných záujmov, ktorých terčom sa stal Úrad ochrankyne  verejných práv a v konečnom dôsledku občan. Napríklad podozrenie z porušovania článku 55. Ústavy a jeho princípov „sociálne a ekologicky orientovanej trhovej ekonomiky“ v podobe legislatívnych opatrení vlády smerujúcich voči živnostníkom s následkom porušovania ochrany hospodárskej súťaže ( čl. 55/2 ústavy). Napríklad podozrenie z porušovania článku 40 ústavy o práve občana na ochranu zdravia v kontexte legislatívnych krokov smerujúcich k jednej zdravotnej poisťovni a vyvolanie reálnej hrozby škôd založených medzinárodnou arbitrážou. Napríklad podozrenie zo zneužitia právomoci verejného činiteľa pri práve občana na primerané hmotné zabezpečenie v starobe v segmente aj druhého piliera. Napríklad pri predsedom vlády verejne deklarovanom prejave rasizmu, ktorej výslednicou sú brutálne útoky s následkami smrti a poškodenia zdravia bezbranných seniorov.

Podľa dikcie § 2  zákona č. 85/2005 Z.z. a nasl., Zákona o politických stranách a politických hnutiach, politická strana nesmie svojimi stanovami, svojím programom alebo činnosťou porušovať Ústavu Slovenskej republiky, ústavné zákony, zákony a medzinárodné zmluvy.

Ignorovanie poslancov za stranu Smer-SD troch zasadnutí výborov v tak závažných otázkach, ako je dôvodné podozrenie z nehospodárnosti pri správe štátneho majetku s pokračovaním do oblasti pre každý štát citlivej a tou je národná bezpečnosť, či ignorovanie otázok zdravia a životov občanov v procese úvah o prechode na jednu štátnu zdravotnú poisťovňu, vytvára dôvodné podozrenie z porušovania ústavných princípov viazaných na slobodný výkon mandátu poslanca NR SR. ( článok 73 ústavy  Slovenskej republiky).

Politická strana Smer-SD je šesť rokov rozhodujúcim činiteľom výkonnej moci a za ten čas založila celý rad závažných podozrení zo zneužitia právomoci verejného činiteľa, ktorých dôsledkom je podozrenie z porušenia ochrany a podpory hospodárskej súťaže. Napríklad PPP projekt výstavy rýchlostnej cesty R1, napríklad verejné obstarávanie mýtneho systému -podnes prešetrované EK, napríklad predaj emisií firme so sídlom v garáži, napríklad odkúpenie SPP, napríklad utajované memorandum o predaji 49 percent akcií v Slovak Telekom.

Zmluva o dielo č.201038/PO, na rekonštrukciu železničnej trate Zlatovce – Trenčianska Teplá, vytvorila také podozrenie z prítomnosti politického lobizmu a korupcie, že Európska komisia odmietla preplatiť sumu 244,970 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty, čo vytvára nutnosť riešiť situáciu z prostriedkov štátneho rozpočtu. 

To všetko v čase, ktorému výkonná moc dala prívlastok čas krízy a zaťažuje občanov novými neodôvodnenými daňami a odvodmi. V čase, kedy iba na strane občana je povinnosť správať sa zodpovedne. V čase, kedy činnosťou politikov došlo k takému stupňu odcudzenia sa moci od občanov, že vytvorila živnú pôdu pre činnosť extrémistických zoskupení. Činnosť, ktorá vytvára živnú pôdu pre prostriedky nedemokratického nátlaku, psychického a fyzického násilia, ústiaca do bezohľadnosti a na úkor občanov Slovenskej republiky.

Zo zákona č. 85/2005 Z.z. a nasl. Zákona o politických stranách a politických hnutiach, z § 17, vyplýva, že na podanie návrhu na rozpustenie strany je oprávnený generálny prokurátor,   ak strana koná v rozpore s § 2 citovaného zákona.

O jeho návrhu rozhoduje najvyšší súd.

Podnet v pondelok doporučenou poštou zasielam generálnemu prokurátorovi Slovenskej republiky.

 

O Tých, ktorí disponujú schopnosťou múdrosti, no prijali pozíciu Komparzu v komédií Hlupákov.

27.06.2017

Čo ti na živote na Slovensku najviac prekáža ? Nedostatok polárnych medveďov, žiadne oceánske prístavy a ani jedna skurvená pyramída! ANI JEDNA! (Bobo Bobo) Súhlasím, lebo pri červenom manipulátorovi, viac »

Kaliňák vie, kto je Gorila, no za 11 rokov nič nevyšetril. Kaliňák vedel, kto sú fašisti Kotlebu a predsa ich povolil.

23.06.2017

Článok vyradený súdruhom ministrom Kaliňákom ! Potomok fašistu, Ján Čarnogurský tvrdí, že protestujúci študenti proti korupcií sú „zradcovia Slovenska a gadžovia“. Potomok Mr.Čističa viac »

Už si dosť starý na to aby si vedel že komunizmus nebol nikde na svete.

22.06.2017

Prečítal som si včera pod blogom na debate Pravda. Dobrá správa po štyridsať plus 27 rokov. Dobrá, že aj vyznávačom najväčšieho podvodu v dejinách ľudstva konečne dokvapkáva. Včera najzbytočnejšia viac »

krádež, hacker, internet, bezpečnosť, lúpež, malvér, kyberzločin, zločinec, nebezpečenstvo

Pôvod nového počítačového vírusu nie je známy, má vraj šíriť chaos

28.06.2017 12:31

Kybernetickí experti špekulujú o pôvode škodlivého softvéru. Kto za útokom stál, ešte nie je známe.

Gazprom, plyn, Rusko

Gazprom zvažuje odchod z Turecka

28.06.2017 12:25

Ruský plynárenský gigant Gazprom sa rozhoduje, či sa nestiahne z tureckého trhu, kde má viaceré firmy. Zostal by len dodávateľom zemného plynu.

prezervatív, HIV, AIDS

Vlani sa na Slovensku objavilo rekordných 87 nových prípadov nákazy HIV

28.06.2017 12:17

Päť z nich bolo diagnostikovaných u cudzincov. Vlani lekári diagnostikovali desať nových prípadov AIDS a nahlásené boli aj tri úmrtia pacientov s HIV infekciou.

Glastonbury, corbyn

Britský expert: Corbyn teraz musí zvládnuť parlament

28.06.2017 12:00

"Britská vláda síce má na svojej strane väčšinu, ale predsa len v Dolnej snemovni nemá výraznú prevahu. Líder labouristov Jeremy Corbyn musí ukázať, že dokáže viesť efektívnu opozičnú politiku,“ povedal pre Pravdu expert na britskú politiku Peter Snowdon.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 971
Celková čítanosť: 5397089x
Priemerná čítanosť článkov: 5558x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy