Založ si blog

Podnet na zrušenie strany Smer-SD adresovaný JUDr. Jaromírovi Čižnárovi, generálnemu prokurátorovi SR.

Moc, ktorá nezachováva právo a navyše vytvára domnienku, že ide o systémový prvok v činnosti politiky strany, je hroziacou mocou, ktorej výsledkom je porušovanie ústavy, zákonov a medzinárodných zmlúv.

Netvrdím to iba ja. Verejne o tom hovorí predseda vlády, verejne to dokladuje prezident republiky a v týchto intenciách verejne koná predseda parlamentu.

V súlade s čl.24 a 32 Ústavy Slovenskej republiky, ako občan tejto krajiny, podávam verejný podnet na zrušenie neštandardnej politickej strany Smer-SD. Dôvodom je obava, že činnosťou strany Smer-SD je založené podozrenie z porušovania článku 1. Ústavy SR, ktorej následkom je deštrukcia demokratických princípov a základov právneho štátu.

Toto podozrenie vychádza zo slov samotného predsedu vlády :

Dňa 16. Marca 2013 pre mienkotvorný denník na otázku, či je Slovensko po piatich rokoch, ktoré už odvtedy Fico absolvoval vo funkcii premiéra štandardný právny štát, odpovedal slovenský premiér jednoznačne: “Nie.”

Po šiestich rokoch na čele výkonnej moci, ktorá má všetky nástroje na nápravu, je stav štátu na úrovni štátu neprávneho.

V konkrétnostiach je občan konfrontovaný s podozrením z porušovania základných práv a slobôd občanov Slovenskej republiky. Napríklad trestné stíhanie Zuzany Piusi za slobodu prejavu zaručenú článkom 26. Ústavy. Napríklad podozrenie zo zneužitia právomoci verejného činiteľa a podozrenia z manipulácií vyšetrovania a nerešpektovaní základných ľudských práv Hedvigy Malinovej. Napríklad podozrenie zo zneužitia právomoci verejným činiteľom v kontexte zaručenia práva na informácie vyplývajúce z obmedzenia činnosti novinárov na pôde parlamentu. Napríklad podozrenie zo zneužitia právomoci verejného činiteľa pri presadzovaní iných súkromných záujmov, ktorých terčom sa stal Úrad ochrankyne  verejných práv a v konečnom dôsledku občan. Napríklad podozrenie z porušovania článku 55. Ústavy a jeho princípov „sociálne a ekologicky orientovanej trhovej ekonomiky“ v podobe legislatívnych opatrení vlády smerujúcich voči živnostníkom s následkom porušovania ochrany hospodárskej súťaže ( čl. 55/2 ústavy). Napríklad podozrenie z porušovania článku 40 ústavy o práve občana na ochranu zdravia v kontexte legislatívnych krokov smerujúcich k jednej zdravotnej poisťovni a vyvolanie reálnej hrozby škôd založených medzinárodnou arbitrážou. Napríklad podozrenie zo zneužitia právomoci verejného činiteľa pri práve občana na primerané hmotné zabezpečenie v starobe v segmente aj druhého piliera. Napríklad pri predsedom vlády verejne deklarovanom prejave rasizmu, ktorej výslednicou sú brutálne útoky s následkami smrti a poškodenia zdravia bezbranných seniorov.

Podľa dikcie § 2  zákona č. 85/2005 Z.z. a nasl., Zákona o politických stranách a politických hnutiach, politická strana nesmie svojimi stanovami, svojím programom alebo činnosťou porušovať Ústavu Slovenskej republiky, ústavné zákony, zákony a medzinárodné zmluvy.

Ignorovanie poslancov za stranu Smer-SD troch zasadnutí výborov v tak závažných otázkach, ako je dôvodné podozrenie z nehospodárnosti pri správe štátneho majetku s pokračovaním do oblasti pre každý štát citlivej a tou je národná bezpečnosť, či ignorovanie otázok zdravia a životov občanov v procese úvah o prechode na jednu štátnu zdravotnú poisťovňu, vytvára dôvodné podozrenie z porušovania ústavných princípov viazaných na slobodný výkon mandátu poslanca NR SR. ( článok 73 ústavy  Slovenskej republiky).

Politická strana Smer-SD je šesť rokov rozhodujúcim činiteľom výkonnej moci a za ten čas založila celý rad závažných podozrení zo zneužitia právomoci verejného činiteľa, ktorých dôsledkom je podozrenie z porušenia ochrany a podpory hospodárskej súťaže. Napríklad PPP projekt výstavy rýchlostnej cesty R1, napríklad verejné obstarávanie mýtneho systému -podnes prešetrované EK, napríklad predaj emisií firme so sídlom v garáži, napríklad odkúpenie SPP, napríklad utajované memorandum o predaji 49 percent akcií v Slovak Telekom.

Zmluva o dielo č.201038/PO, na rekonštrukciu železničnej trate Zlatovce – Trenčianska Teplá, vytvorila také podozrenie z prítomnosti politického lobizmu a korupcie, že Európska komisia odmietla preplatiť sumu 244,970 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty, čo vytvára nutnosť riešiť situáciu z prostriedkov štátneho rozpočtu. 

To všetko v čase, ktorému výkonná moc dala prívlastok čas krízy a zaťažuje občanov novými neodôvodnenými daňami a odvodmi. V čase, kedy iba na strane občana je povinnosť správať sa zodpovedne. V čase, kedy činnosťou politikov došlo k takému stupňu odcudzenia sa moci od občanov, že vytvorila živnú pôdu pre činnosť extrémistických zoskupení. Činnosť, ktorá vytvára živnú pôdu pre prostriedky nedemokratického nátlaku, psychického a fyzického násilia, ústiaca do bezohľadnosti a na úkor občanov Slovenskej republiky.

Zo zákona č. 85/2005 Z.z. a nasl. Zákona o politických stranách a politických hnutiach, z § 17, vyplýva, že na podanie návrhu na rozpustenie strany je oprávnený generálny prokurátor,   ak strana koná v rozpore s § 2 citovaného zákona.

O jeho návrhu rozhoduje najvyšší súd.

Podnet v pondelok doporučenou poštou zasielam generálnemu prokurátorovi Slovenskej republiky.

 

Róbert Fico dnes, potom čo sa na NAKA Ladislav Baštrnák priznal k trestnému činu krátenia daní vo výške 2 milióny eur, odvolá Róberta Kaliňáka z funkcie ministra vnútra.

19.08.2017

Róbert Fico dnes, potom čo sa na NAKA Ladislav Baštrnák priznal k trestnému činu krátenia daní vo výške 2 milióny eur, odvolá Róberta Kaliňáka z funkcie ministra vnútra. Hneď po ňom podá viac »

Keď Červený Potkan vyvezie z ministerstva jednu miliardu a dvesto miliónov je ticho, ak to urobí Potkan vlastenecký a iba polovicu, pišťanie Potkanov Červených počujú až v Bruseli.

18.08.2017

„Konečne sa mohol ponoriť do svojej ničím nerušenej existencie. Zistil, že je to nádherné ! To sú slová vraha z románu Parfum od Patrika Süskinda. Po takmer 200 rokoch od čias Edgara Allana viac »

Opilcovi Slotovi bude vyvíjať auto bez šoféra SNS-ák za 6 miliónov eur, človek, ktorý v roku 2009 predal štátu vzduch za neuveriteľných 51 miliónov eur.

16.08.2017

A ak bude platiť opcia podpísaná a schválená vládou Fica, dostane ďalších 51 miliónov. Nominant SNS je „vedec“ na pohľadanie. Po „vývoji“ výstroja vojaka 21.storočia, kde iba nakúpil viac »

práca, kuchyňa. kuchár, zamestnanie, profesia

Čerstvosť dostáva na frak. Štát mení pravidlá hry

21.08.2017 00:00

Kauza holandských fipronilových vajec odkrýva, ako funguje moderné verejné stravovanie. Čerstvosť, jeden z princípov kvalitných jedál, dostáva na frak.

merkelova

Nič by som nemenila, vyhlásila Merkelová v súvislosti s otvorením dverí utečencom

20.08.2017 20:44

Na otázku, či by sa teraz, so súčasnými vedomosťami, zachovala inak, keby sa situácia z roku 2015 znova zopakovala, Merkelová odvetila, že nie.

dúhový pochod bratislava

Farby dúhy zdvihli napätie v koalícii

20.08.2017 20:00

Festival Dúhový Pride 2017, ktorého siedmy ročník sa konal počas víkendu v bratislavských uliciach, postavil proti sebe koaličné strany SNS a Most-Híd.

PREMIÉR, fico,

Premiér Fico o Sulíkovi: Moja vláda nie je dokonalá, avšak nepovalím ju ako Vy

20.08.2017 19:09

Premiér Robert Fico na svojom profile na sociálnej sieti ostro kritizoval šéfa opozície Richarda Sulíka.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 989
Celková čítanosť: 5556450x
Priemerná čítanosť článkov: 5618x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy