Založ si blog

Pripravovaný zákon, ako štát ovládne bankové účty občanov.

Kľúče k bankovým účtom občana či e-mailom a ukradnutý jeden a pol miliardy eur, nebude  žiadna tragédia.

Zákonodarca Slovenska dostal objednávku od oligarchie, ktorá neprešla voľbami ale vládne, na nový zákon o prístupe SIS k účtom občanov.

Vzhľadom na krízu a nevyhnutnosť šetrenia verejnými financiami odporúčam zákon prijať.

V podobe testovacej verzie.

Zákon by bol spočiatku účinný iba voči politikom a oligarchii. Ak sa ukáže jeho opodstatnenosť, potom je úplne zbytočne zaťažovať občana, pretože štátna pokladnica bude naplnená peniazmi až po strop, financiami, ktoré sa práve z nej vykrádali k tým dvom skupinám.

Drobná a veľmi horúca aktualita opodstatňujúca nový zákon. Európska komisia má po kontrole eurofondov vážne podozrenia a pozastavila Slovensku ich čerpanie vo výške 1,5 miliárd eur.

Povedané ústami klasika českej politiky Václava Klausa, ide iba o hlboké nedorozumenie. Historický vzato, aj po rozdelení Československa platí, že disharmónia nikdy na Slovensku nebola dôvodom pre revoltu. Chce to iba štipku predstieranej úprimnosti, aby občan nepochopil pravidlá manipulačnej hry politikov, v ktorej každý jeden tají, čím v skutočnosti je až do chvíle, kým prestáva byť zaujímavým.

Premiérovo majstrovstvo v slovnom šerme sa za jedinú volebnú noc zmenilo na babráctvo neveriaceho Róberta a odhalilo arzenál politického invalida vlastnej morálky a cti i moci. Najvyšší čas, gestom humanizmu, vydať mu rozhodnutie o odchode na predčasný dôchodok. Overené a potvrdené v referende o premiérovi.

Pred necelým mesiacom Róbert Fico odporučil Štefanovi Harabínovi viac na post predsedu Najvyššieho súdu nekandidovať. Voliči prekukli klam treťocestného socialistu a Štefanovi Harabínovi sa otvoril priestor zahodiť za hlavu horúce bozky a vystaviť slabému premiérovi hodnotu jeho odporúčania. Vlastnoručne podanou prihláškou do konkurzu.

V slovenských podmienkach je striptér a politik super „povolaním“. Kým striptér odchádza z javiska nahý a za ovácií žien , politik naopak zaopatrený aj keď s nemilosrdnou tradíciou založenou Vladimírom Mečiarom. Spevom z obrazovky televízie.

Rozhodnutie Štefana Harabína nerešpektovať predsedu vlády vydáva dostatočný počet dôkazov, kto skutočne vládne na Slovensku.

V tejto situácií, kedy sa znova nenápadne pripomínajú časy zastupujúceho prezidenta Mečiara a jeho kvaltovanie k amnestiám, dnes oligarchia dotvára model štyroch poistných ventilov, A čuduj sa svete, nanovo je v tom Ivan Gašparovič.

Model Generálnej prokuratúry, ala Čižnár, je hotový dávnejšie.

Model Špeciálnej prokuratúry, ala Kováčik, je v pozícií vyhratého konkurzu jediného účastníka.

Model Najvyššieho súdu, ala Harabín, si zopakuje pretekársku rýchlosť Gašparoviča spred piatich rokov. Za 24 hodín.

Model Ústavného súdu, ale Macejková, pokrstilo 83 Kolesíkovcov pred pár dňami na dlhé obdobie.

Prekvapujúce hry oligarchie s občanmi ?

Kdeže.

Je to už iba hra mocných so slabým predsedom vlády, ktorý pre hustý dym kúdoliaci sa z hanebnej porážky vo voľbách nevidí, že dole, pod nohami, horí oheň.

Pôda pod nohami už horí jemu.

 

Boľševici z Auróry nevystrelili, včera, po sto rokoch, to za nich urobil Andrej Danko.

18.10.2017

Za Komédiou Lenina a jeho syfilitickej milenky Nadeždy, VOSR, s jej 100 miliónmi mŕtvych, konečne padla opona. Kapitán od slovenských bigošov (pre neznalých – pešiakov politiky) vypálil zo viac »

Keď sa muži vzdávajú bez boja , ženy padajú do zajatia a deti do otroctva.

16.10.2017

Pred rokmi som písal reportáž z južných Čiech, o praktikách s vodou i odpadovou v nekalých rukách jedného rakúskeho sociálneho demokrata. Nedalo sa dopriať očiam i sluchu odpočinku pri chlapíkovi, viac »

Je možné vysloviť domnienku o vážne poškodenom duševnom zdraví Róberta Fica. . . ?

15.10.2017

V sobotu na adresu prezidenta Kisku vyslovil návrh: „Nech ukáže všetky zmluvy, ako to robím ja“ ! Predseda Smer-SD doteraz ukázal jediné. Demagógiu a klamstva, ktoré za 11 rokov jeho vládnutia viac »

NEPOUZIVAT!

Z trhu sťahujú liek Theraflu Forte, môže obsahovať cudzorodé častice

18.10.2017 16:06

Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) informuje o stiahnutí lieku Theraflu Forte z úrovne distribučných spoločností a lekární.

tk, lipsic

Podľa Smeru Lipšicova právna zástupkyňa zavádza verejnosť

18.10.2017 16:03

Podľa právnej zástupkyne expolitik Lipšic ako minister spravodlivosti nikdy nepodal dovolanie, keď znalecké posudky konštatovali spoluzavinenie chodca, ako to bolo v jeho prípade.

sokol červenonohý

Sokol Lucky sa stal celebritou

18.10.2017 16:00

Jeden zo slovenských sokolov červenonohých prekvapil ornitológov trasou, akú si vybral na cestu do Afriky, pretože letel cez Francúzsko, a nie cez Balkán či Blízky východ.

Peniaze, lupa, graf, dolár, euro

Ťažobný gigant Rio Tinto v USA obvinili z podvodu

18.10.2017 15:48

Britsko-austrálsky ťažobný gigant Rio Tinto a jeho dvoch bývalých manažérov obvinili v USA z podvodu pre zatajovanie strát.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,021
Celková čítanosť: 5729368x
Priemerná čítanosť článkov: 5612x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy