Založ si blog

Pripravovaný zákon, ako štát ovládne bankové účty občanov.

Kľúče k bankovým účtom občana či e-mailom a ukradnutý jeden a pol miliardy eur, nebude  žiadna tragédia.

Zákonodarca Slovenska dostal objednávku od oligarchie, ktorá neprešla voľbami ale vládne, na nový zákon o prístupe SIS k účtom občanov.

Vzhľadom na krízu a nevyhnutnosť šetrenia verejnými financiami odporúčam zákon prijať.

V podobe testovacej verzie.

Zákon by bol spočiatku účinný iba voči politikom a oligarchii. Ak sa ukáže jeho opodstatnenosť, potom je úplne zbytočne zaťažovať občana, pretože štátna pokladnica bude naplnená peniazmi až po strop, financiami, ktoré sa práve z nej vykrádali k tým dvom skupinám.

Drobná a veľmi horúca aktualita opodstatňujúca nový zákon. Európska komisia má po kontrole eurofondov vážne podozrenia a pozastavila Slovensku ich čerpanie vo výške 1,5 miliárd eur.

Povedané ústami klasika českej politiky Václava Klausa, ide iba o hlboké nedorozumenie. Historický vzato, aj po rozdelení Československa platí, že disharmónia nikdy na Slovensku nebola dôvodom pre revoltu. Chce to iba štipku predstieranej úprimnosti, aby občan nepochopil pravidlá manipulačnej hry politikov, v ktorej každý jeden tají, čím v skutočnosti je až do chvíle, kým prestáva byť zaujímavým.

Premiérovo majstrovstvo v slovnom šerme sa za jedinú volebnú noc zmenilo na babráctvo neveriaceho Róberta a odhalilo arzenál politického invalida vlastnej morálky a cti i moci. Najvyšší čas, gestom humanizmu, vydať mu rozhodnutie o odchode na predčasný dôchodok. Overené a potvrdené v referende o premiérovi.

Pred necelým mesiacom Róbert Fico odporučil Štefanovi Harabínovi viac na post predsedu Najvyššieho súdu nekandidovať. Voliči prekukli klam treťocestného socialistu a Štefanovi Harabínovi sa otvoril priestor zahodiť za hlavu horúce bozky a vystaviť slabému premiérovi hodnotu jeho odporúčania. Vlastnoručne podanou prihláškou do konkurzu.

V slovenských podmienkach je striptér a politik super „povolaním“. Kým striptér odchádza z javiska nahý a za ovácií žien , politik naopak zaopatrený aj keď s nemilosrdnou tradíciou založenou Vladimírom Mečiarom. Spevom z obrazovky televízie.

Rozhodnutie Štefana Harabína nerešpektovať predsedu vlády vydáva dostatočný počet dôkazov, kto skutočne vládne na Slovensku.

V tejto situácií, kedy sa znova nenápadne pripomínajú časy zastupujúceho prezidenta Mečiara a jeho kvaltovanie k amnestiám, dnes oligarchia dotvára model štyroch poistných ventilov, A čuduj sa svete, nanovo je v tom Ivan Gašparovič.

Model Generálnej prokuratúry, ala Čižnár, je hotový dávnejšie.

Model Špeciálnej prokuratúry, ala Kováčik, je v pozícií vyhratého konkurzu jediného účastníka.

Model Najvyššieho súdu, ala Harabín, si zopakuje pretekársku rýchlosť Gašparoviča spred piatich rokov. Za 24 hodín.

Model Ústavného súdu, ale Macejková, pokrstilo 83 Kolesíkovcov pred pár dňami na dlhé obdobie.

Prekvapujúce hry oligarchie s občanmi ?

Kdeže.

Je to už iba hra mocných so slabým predsedom vlády, ktorý pre hustý dym kúdoliaci sa z hanebnej porážky vo voľbách nevidí, že dole, pod nohami, horí oheň.

Pôda pod nohami už horí jemu.

 

O Tých, ktorí disponujú schopnosťou múdrosti, no prijali pozíciu Komparzu v komédií Hlupákov.

27.06.2017

Čo ti na živote na Slovensku najviac prekáža ? Nedostatok polárnych medveďov, žiadne oceánske prístavy a ani jedna skurvená pyramída! ANI JEDNA! (Bobo Bobo) Súhlasím, lebo pri červenom manipulátorovi, viac »

Kaliňák vie, kto je Gorila, no za 11 rokov nič nevyšetril. Kaliňák vedel, kto sú fašisti Kotlebu a predsa ich povolil.

23.06.2017

Článok vyradený súdruhom ministrom Kaliňákom ! Potomok fašistu, Ján Čarnogurský tvrdí, že protestujúci študenti proti korupcií sú „zradcovia Slovenska a gadžovia“. Potomok Mr.Čističa viac »

Už si dosť starý na to aby si vedel že komunizmus nebol nikde na svete.

22.06.2017

Prečítal som si včera pod blogom na debate Pravda. Dobrá správa po štyridsať plus 27 rokov. Dobrá, že aj vyznávačom najväčšieho podvodu v dejinách ľudstva konečne dokvapkáva. Včera najzbytočnejšia viac »

krádež, hacker, internet, bezpečnosť, lúpež, malvér, kyberzločin, zločinec, nebezpečenstvo

Pôvod nového počítačového vírusu nie je známy, má vraj šíriť chaos

28.06.2017 12:31

Kybernetickí experti špekulujú o pôvode škodlivého softvéru. Kto za útokom stál, ešte nie je známe.

Gazprom, plyn, Rusko

Gazprom zvažuje odchod z Turecka

28.06.2017 12:25

Ruský plynárenský gigant Gazprom sa rozhoduje, či sa nestiahne z tureckého trhu, kde má viaceré firmy. Zostal by len dodávateľom zemného plynu.

prezervatív, HIV, AIDS

Vlani sa na Slovensku objavilo rekordných 87 nových prípadov nákazy HIV

28.06.2017 12:17

Päť z nich bolo diagnostikovaných u cudzincov. Vlani lekári diagnostikovali desať nových prípadov AIDS a nahlásené boli aj tri úmrtia pacientov s HIV infekciou.

Glastonbury, corbyn

Britský expert: Corbyn teraz musí zvládnuť parlament

28.06.2017 12:00

"Britská vláda síce má na svojej strane väčšinu, ale predsa len v Dolnej snemovni nemá výraznú prevahu. Líder labouristov Jeremy Corbyn musí ukázať, že dokáže viesť efektívnu opozičnú politiku,“ povedal pre Pravdu expert na britskú politiku Peter Snowdon.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 971
Celková čítanosť: 5397082x
Priemerná čítanosť článkov: 5558x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy