Založ si blog

Pripravovaný zákon, ako štát ovládne bankové účty občanov.

Kľúče k bankovým účtom občana či e-mailom a ukradnutý jeden a pol miliardy eur, nebude  žiadna tragédia.

Zákonodarca Slovenska dostal objednávku od oligarchie, ktorá neprešla voľbami ale vládne, na nový zákon o prístupe SIS k účtom občanov.

Vzhľadom na krízu a nevyhnutnosť šetrenia verejnými financiami odporúčam zákon prijať.

V podobe testovacej verzie.

Zákon by bol spočiatku účinný iba voči politikom a oligarchii. Ak sa ukáže jeho opodstatnenosť, potom je úplne zbytočne zaťažovať občana, pretože štátna pokladnica bude naplnená peniazmi až po strop, financiami, ktoré sa práve z nej vykrádali k tým dvom skupinám.

Drobná a veľmi horúca aktualita opodstatňujúca nový zákon. Európska komisia má po kontrole eurofondov vážne podozrenia a pozastavila Slovensku ich čerpanie vo výške 1,5 miliárd eur.

Povedané ústami klasika českej politiky Václava Klausa, ide iba o hlboké nedorozumenie. Historický vzato, aj po rozdelení Československa platí, že disharmónia nikdy na Slovensku nebola dôvodom pre revoltu. Chce to iba štipku predstieranej úprimnosti, aby občan nepochopil pravidlá manipulačnej hry politikov, v ktorej každý jeden tají, čím v skutočnosti je až do chvíle, kým prestáva byť zaujímavým.

Premiérovo majstrovstvo v slovnom šerme sa za jedinú volebnú noc zmenilo na babráctvo neveriaceho Róberta a odhalilo arzenál politického invalida vlastnej morálky a cti i moci. Najvyšší čas, gestom humanizmu, vydať mu rozhodnutie o odchode na predčasný dôchodok. Overené a potvrdené v referende o premiérovi.

Pred necelým mesiacom Róbert Fico odporučil Štefanovi Harabínovi viac na post predsedu Najvyššieho súdu nekandidovať. Voliči prekukli klam treťocestného socialistu a Štefanovi Harabínovi sa otvoril priestor zahodiť za hlavu horúce bozky a vystaviť slabému premiérovi hodnotu jeho odporúčania. Vlastnoručne podanou prihláškou do konkurzu.

V slovenských podmienkach je striptér a politik super „povolaním“. Kým striptér odchádza z javiska nahý a za ovácií žien , politik naopak zaopatrený aj keď s nemilosrdnou tradíciou založenou Vladimírom Mečiarom. Spevom z obrazovky televízie.

Rozhodnutie Štefana Harabína nerešpektovať predsedu vlády vydáva dostatočný počet dôkazov, kto skutočne vládne na Slovensku.

V tejto situácií, kedy sa znova nenápadne pripomínajú časy zastupujúceho prezidenta Mečiara a jeho kvaltovanie k amnestiám, dnes oligarchia dotvára model štyroch poistných ventilov, A čuduj sa svete, nanovo je v tom Ivan Gašparovič.

Model Generálnej prokuratúry, ala Čižnár, je hotový dávnejšie.

Model Špeciálnej prokuratúry, ala Kováčik, je v pozícií vyhratého konkurzu jediného účastníka.

Model Najvyššieho súdu, ala Harabín, si zopakuje pretekársku rýchlosť Gašparoviča spred piatich rokov. Za 24 hodín.

Model Ústavného súdu, ale Macejková, pokrstilo 83 Kolesíkovcov pred pár dňami na dlhé obdobie.

Prekvapujúce hry oligarchie s občanmi ?

Kdeže.

Je to už iba hra mocných so slabým predsedom vlády, ktorý pre hustý dym kúdoliaci sa z hanebnej porážky vo voľbách nevidí, že dole, pod nohami, horí oheň.

Pôda pod nohami už horí jemu.

 

Róbert Fico dnes, potom čo sa na NAKA Ladislav Baštrnák priznal k trestnému činu krátenia daní vo výške 2 milióny eur, odvolá Róberta Kaliňáka z funkcie ministra vnútra.

19.08.2017

Róbert Fico dnes, potom čo sa na NAKA Ladislav Baštrnák priznal k trestnému činu krátenia daní vo výške 2 milióny eur, odvolá Róberta Kaliňáka z funkcie ministra vnútra. Hneď po ňom podá viac »

Keď Červený Potkan vyvezie z ministerstva jednu miliardu a dvesto miliónov je ticho, ak to urobí Potkan vlastenecký a iba polovicu, pišťanie Potkanov Červených počujú až v Bruseli.

18.08.2017

„Konečne sa mohol ponoriť do svojej ničím nerušenej existencie. Zistil, že je to nádherné ! To sú slová vraha z románu Parfum od Patrika Süskinda. Po takmer 200 rokoch od čias Edgara Allana viac »

Opilcovi Slotovi bude vyvíjať auto bez šoféra SNS-ák za 6 miliónov eur, človek, ktorý v roku 2009 predal štátu vzduch za neuveriteľných 51 miliónov eur.

16.08.2017

A ak bude platiť opcia podpísaná a schválená vládou Fica, dostane ďalších 51 miliónov. Nominant SNS je „vedec“ na pohľadanie. Po „vývoji“ výstroja vojaka 21.storočia, kde iba nakúpil viac »

práca, kuchyňa. kuchár, zamestnanie, profesia

Čerstvosť dostáva na frak. Štát mení pravidlá hry

21.08.2017 00:00

Kauza holandských fipronilových vajec odkrýva, ako funguje moderné verejné stravovanie. Čerstvosť, jeden z princípov kvalitných jedál, dostáva na frak.

merkelova

Nič by som nemenila, vyhlásila Merkelová v súvislosti s otvorením dverí utečencom

20.08.2017 20:44

Na otázku, či by sa teraz, so súčasnými vedomosťami, zachovala inak, keby sa situácia z roku 2015 znova zopakovala, Merkelová odvetila, že nie.

dúhový pochod bratislava

Farby dúhy zdvihli napätie v koalícii

20.08.2017 20:00

Festival Dúhový Pride 2017, ktorého siedmy ročník sa konal počas víkendu v bratislavských uliciach, postavil proti sebe koaličné strany SNS a Most-Híd.

PREMIÉR, fico,

Premiér Fico o Sulíkovi: Moja vláda nie je dokonalá, avšak nepovalím ju ako Vy

20.08.2017 19:09

Premiér Robert Fico na svojom profile na sociálnej sieti ostro kritizoval šéfa opozície Richarda Sulíka.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 989
Celková čítanosť: 5556383x
Priemerná čítanosť článkov: 5618x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy