Založ si blog

Kaník bol „sociálny netvor“, no súdruh Richter je priateľská „sociálna príšera“.

„Poznám štruktúry Smeru a viem, o čo ide, ako funguje. Dnes je to najstabilnejšia politická strana na Slovensku. Prečo by som išiel do takéhoto rozhodnutia, keby som bol presvedčený o tom, že to bude znamenať pokles popularity Smeru, drobenie a konflikty?”

Povedal to predseda podivuhodnej strany pri pompéznom ohlásení kandidatúry na prezidenta pred pár mesiacmi.

Uplynul krátky čas, no aj ten stačil, aby mu preukázal, že aj domáce, stranícke pomery vykresľuje v ružových farbách. Aby mu nastavil zrkadlo ponižujúcej prehry v prezidentských voľbách a dostal ho do defenzívy, z ktorej je jediné východisko.

„Môžem vás ubezpečiť, že v roku 2014 už v politike nebudem“ !

Dôvody opakovaného nutkania správať sa “ako bez rozumu” zostávajú zahalené tajomstvom. No vývoj k hystérií už veda pozná.

Čas, kedy najväčšia sľubotechna vládla pevnou rukou (ne)vlastnej strane, márne vyprchal. Strane, kde jediným prvkom spájajúcim mafiánov vo vysokých štátnych funkciách, potomkov arizátorov, glorifikátorov Tisovho fašizmu čakajúcich na povestný Zmajkovičovej palec, vnúčikov zločineckej komunistickej strany, zastrešenej honosným epiteton „sociálna demokracia“, bola, je a už  nebude takzvaná prichmatizácia.

Hneď na začiatku Kaliňákom ohlasovanej  „reformy“ ESO, ktorá mala ušetriť stovky miliónov eur, bolo zrejmé, že ide o papierového draka, z ktorého si súdruhovia a polosúdruhovia urobia zdrap papiera.

Najhlasnejšie to povedal povestný bonviván, viagrový pôžitkár, súdruh Richter. Ten spúšťa vlastnú reformu ministerstva s najväčším rozpočtom.

Ako vyzerá „reforma“ bývalého brúsiča z Calexu ?

Napríklad takto.

Prognózy vývoja na trhu práce v SR a prognózy vývoja na trhu práce v BSK
Dátum zverejnenia: 24.06.2014
Dátum platnosti do: 30.11.2015
Rezort: Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR
Objednávateľ: Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny
Špitálska ulica č. 8, 812 67, Bratislava,
IČO: 30794536
Dodávateľ: TREXIMA s.r.o.
Drobného 29, 844 07 Bratislava
IČO: 31364381
Názov zmluvy: Prognózy vývoja na trhu práce v SR a prognózy vývoja na trhu práce v BSK
Číslo zmluvy: 239/OIaMIS/2014
Posledná zmena: 24.06.2014
Cenové plnenie:
Zmluvne dohodnutá čiastka: 2 440 380 €
Celková čiastka: 2 440 380 €

Ministerstvo súdruha Richtera má vo svojej organizačnej štruktúre Analytické centrum, ktoré je prierezovou analytickou zložkou MPSVR SR.

K pracovným zmluvám šéfov i zamestnancov ministerstva sa človek nedostane. A tak sa môže iba pýtať. Ak spoločnosť s ručením obmedzeným podpísala z rezortom za posledných 8 rokov „analytické zmluvy“ za objem prevyšujúci desať miliónov eur, čo obmedzuje úradníkov rezortu vo výkone ich povinnosti ?

Príklady priťahujú.

Keď predseda strany má priateľa a pobočníka Výboha, ktorý je vyšetrovaný v dvoch štátoch pri zákazke za 558 miliónov eur a úplatku za 18 miliónov eur pre iného pobočníka bývalého českého premiéra, a toho nebude zatracovať, potom nikto nemôže súdruhovi Richterovi uprieť neústavné právo priateľstva v inom priereze činnosti štátu.

Jediným živočíšnym druhom, ktorého sa raz za niekoľko rokov zmocní pomätenosť je Lemmus lemmus. Myš, ktorej učarovala drsnosť Nórska.

Má tupý obličaj, malé ušká a hustý kožuch, ktorý jej zakrýva nohy.

Keď sa premnožia zvyšuje sa agresivita, ktorá kulminuje až do chvíle, keď sa lemmus lemmus zoradia do šíkov a už ich nič nezastaví.

Pochodujú vo svojom sebavražednom pochode do mora, kde hynú.

Lemmus lemmus.

Dôvody opakovaného nutkania správať sa “ako bez rozumu” zostávajú zahalené tajomstvom. No vývoj k hystérií už veda pozná.

Každý cyklus začína malým množstvom Lemmus Lemmus na veľkej rozlohe.

O strane úpadku, strane Smer-SD, možno s určitosťou povedať, že dnes je premnožená a zoradená v šíkoch naSmerovaných do hlbín mora korupcie.

 

 

Róbert Fico dnes, potom čo sa na NAKA Ladislav Baštrnák priznal k trestnému činu krátenia daní vo výške 2 milióny eur, odvolá Róberta Kaliňáka z funkcie ministra vnútra.

19.08.2017

Róbert Fico dnes, potom čo sa na NAKA Ladislav Baštrnák priznal k trestnému činu krátenia daní vo výške 2 milióny eur, odvolá Róberta Kaliňáka z funkcie ministra vnútra. Hneď po ňom podá viac »

Keď Červený Potkan vyvezie z ministerstva jednu miliardu a dvesto miliónov je ticho, ak to urobí Potkan vlastenecký a iba polovicu, pišťanie Potkanov Červených počujú až v Bruseli.

18.08.2017

„Konečne sa mohol ponoriť do svojej ničím nerušenej existencie. Zistil, že je to nádherné ! To sú slová vraha z románu Parfum od Patrika Süskinda. Po takmer 200 rokoch od čias Edgara Allana viac »

Opilcovi Slotovi bude vyvíjať auto bez šoféra SNS-ák za 6 miliónov eur, človek, ktorý v roku 2009 predal štátu vzduch za neuveriteľných 51 miliónov eur.

16.08.2017

A ak bude platiť opcia podpísaná a schválená vládou Fica, dostane ďalších 51 miliónov. Nominant SNS je „vedec“ na pohľadanie. Po „vývoji“ výstroja vojaka 21.storočia, kde iba nakúpil viac »

práca, kuchyňa. kuchár, zamestnanie, profesia

Čerstvosť dostáva na frak. Štát mení pravidlá hry

21.08.2017 00:00

Kauza holandských fipronilových vajec odkrýva, ako funguje moderné verejné stravovanie. Čerstvosť, jeden z princípov kvalitných jedál, dostáva na frak.

merkelova

Nič by som nemenila, vyhlásila Merkelová v súvislosti s otvorením dverí utečencom

20.08.2017 20:44

Na otázku, či by sa teraz, so súčasnými vedomosťami, zachovala inak, keby sa situácia z roku 2015 znova zopakovala, Merkelová odvetila, že nie.

dúhový pochod bratislava

Farby dúhy zdvihli napätie v koalícii

20.08.2017 20:00

Festival Dúhový Pride 2017, ktorého siedmy ročník sa konal počas víkendu v bratislavských uliciach, postavil proti sebe koaličné strany SNS a Most-Híd.

PREMIÉR, fico,

Premiér Fico o Sulíkovi: Moja vláda nie je dokonalá, avšak nepovalím ju ako Vy

20.08.2017 19:09

Premiér Robert Fico na svojom profile na sociálnej sieti ostro kritizoval šéfa opozície Richarda Sulíka.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 989
Celková čítanosť: 5556439x
Priemerná čítanosť článkov: 5618x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy