Založ si blog

Kaník bol „sociálny netvor“, no súdruh Richter je priateľská „sociálna príšera“.

„Poznám štruktúry Smeru a viem, o čo ide, ako funguje. Dnes je to najstabilnejšia politická strana na Slovensku. Prečo by som išiel do takéhoto rozhodnutia, keby som bol presvedčený o tom, že to bude znamenať pokles popularity Smeru, drobenie a konflikty?”

Povedal to predseda podivuhodnej strany pri pompéznom ohlásení kandidatúry na prezidenta pred pár mesiacmi.

Uplynul krátky čas, no aj ten stačil, aby mu preukázal, že aj domáce, stranícke pomery vykresľuje v ružových farbách. Aby mu nastavil zrkadlo ponižujúcej prehry v prezidentských voľbách a dostal ho do defenzívy, z ktorej je jediné východisko.

„Môžem vás ubezpečiť, že v roku 2014 už v politike nebudem“ !

Dôvody opakovaného nutkania správať sa “ako bez rozumu” zostávajú zahalené tajomstvom. No vývoj k hystérií už veda pozná.

Čas, kedy najväčšia sľubotechna vládla pevnou rukou (ne)vlastnej strane, márne vyprchal. Strane, kde jediným prvkom spájajúcim mafiánov vo vysokých štátnych funkciách, potomkov arizátorov, glorifikátorov Tisovho fašizmu čakajúcich na povestný Zmajkovičovej palec, vnúčikov zločineckej komunistickej strany, zastrešenej honosným epiteton „sociálna demokracia“, bola, je a už  nebude takzvaná prichmatizácia.

Hneď na začiatku Kaliňákom ohlasovanej  „reformy“ ESO, ktorá mala ušetriť stovky miliónov eur, bolo zrejmé, že ide o papierového draka, z ktorého si súdruhovia a polosúdruhovia urobia zdrap papiera.

Najhlasnejšie to povedal povestný bonviván, viagrový pôžitkár, súdruh Richter. Ten spúšťa vlastnú reformu ministerstva s najväčším rozpočtom.

Ako vyzerá „reforma“ bývalého brúsiča z Calexu ?

Napríklad takto.

Prognózy vývoja na trhu práce v SR a prognózy vývoja na trhu práce v BSK
Dátum zverejnenia: 24.06.2014
Dátum platnosti do: 30.11.2015
Rezort: Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR
Objednávateľ: Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny
Špitálska ulica č. 8, 812 67, Bratislava,
IČO: 30794536
Dodávateľ: TREXIMA s.r.o.
Drobného 29, 844 07 Bratislava
IČO: 31364381
Názov zmluvy: Prognózy vývoja na trhu práce v SR a prognózy vývoja na trhu práce v BSK
Číslo zmluvy: 239/OIaMIS/2014
Posledná zmena: 24.06.2014
Cenové plnenie:
Zmluvne dohodnutá čiastka: 2 440 380 €
Celková čiastka: 2 440 380 €

Ministerstvo súdruha Richtera má vo svojej organizačnej štruktúre Analytické centrum, ktoré je prierezovou analytickou zložkou MPSVR SR.

K pracovným zmluvám šéfov i zamestnancov ministerstva sa človek nedostane. A tak sa môže iba pýtať. Ak spoločnosť s ručením obmedzeným podpísala z rezortom za posledných 8 rokov „analytické zmluvy“ za objem prevyšujúci desať miliónov eur, čo obmedzuje úradníkov rezortu vo výkone ich povinnosti ?

Príklady priťahujú.

Keď predseda strany má priateľa a pobočníka Výboha, ktorý je vyšetrovaný v dvoch štátoch pri zákazke za 558 miliónov eur a úplatku za 18 miliónov eur pre iného pobočníka bývalého českého premiéra, a toho nebude zatracovať, potom nikto nemôže súdruhovi Richterovi uprieť neústavné právo priateľstva v inom priereze činnosti štátu.

Jediným živočíšnym druhom, ktorého sa raz za niekoľko rokov zmocní pomätenosť je Lemmus lemmus. Myš, ktorej učarovala drsnosť Nórska.

Má tupý obličaj, malé ušká a hustý kožuch, ktorý jej zakrýva nohy.

Keď sa premnožia zvyšuje sa agresivita, ktorá kulminuje až do chvíle, keď sa lemmus lemmus zoradia do šíkov a už ich nič nezastaví.

Pochodujú vo svojom sebavražednom pochode do mora, kde hynú.

Lemmus lemmus.

Dôvody opakovaného nutkania správať sa “ako bez rozumu” zostávajú zahalené tajomstvom. No vývoj k hystérií už veda pozná.

Každý cyklus začína malým množstvom Lemmus Lemmus na veľkej rozlohe.

O strane úpadku, strane Smer-SD, možno s určitosťou povedať, že dnes je premnožená a zoradená v šíkoch naSmerovaných do hlbín mora korupcie.

 

 

Boľševici z Auróry nevystrelili, včera, po sto rokoch, to za nich urobil Andrej Danko.

18.10.2017

Za Komédiou Lenina a jeho syfilitickej milenky Nadeždy, VOSR, s jej 100 miliónmi mŕtvych, konečne padla opona. Kapitán od slovenských bigošov (pre neznalých – pešiakov politiky) vypálil zo viac »

Keď sa muži vzdávajú bez boja , ženy padajú do zajatia a deti do otroctva.

16.10.2017

Pred rokmi som písal reportáž z južných Čiech, o praktikách s vodou i odpadovou v nekalých rukách jedného rakúskeho sociálneho demokrata. Nedalo sa dopriať očiam i sluchu odpočinku pri chlapíkovi, viac »

Je možné vysloviť domnienku o vážne poškodenom duševnom zdraví Róberta Fica. . . ?

15.10.2017

V sobotu na adresu prezidenta Kisku vyslovil návrh: „Nech ukáže všetky zmluvy, ako to robím ja“ ! Predseda Smer-SD doteraz ukázal jediné. Demagógiu a klamstva, ktoré za 11 rokov jeho vládnutia viac »

NEPOUZIVAT!

Z trhu sťahujú liek Theraflu Forte, môže obsahovať cudzorodé častice

18.10.2017 16:06

Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) informuje o stiahnutí lieku Theraflu Forte z úrovne distribučných spoločností a lekární.

tk, lipsic

Podľa Smeru Lipšicova právna zástupkyňa zavádza verejnosť

18.10.2017 16:03

Podľa právnej zástupkyne expolitik Lipšic ako minister spravodlivosti nikdy nepodal dovolanie, keď znalecké posudky konštatovali spoluzavinenie chodca, ako to bolo v jeho prípade.

sokol červenonohý

Sokol Lucky sa stal celebritou

18.10.2017 16:00

Jeden zo slovenských sokolov červenonohých prekvapil ornitológov trasou, akú si vybral na cestu do Afriky, pretože letel cez Francúzsko, a nie cez Balkán či Blízky východ.

Peniaze, lupa, graf, dolár, euro

Ťažobný gigant Rio Tinto v USA obvinili z podvodu

18.10.2017 15:48

Britsko-austrálsky ťažobný gigant Rio Tinto a jeho dvoch bývalých manažérov obvinili v USA z podvodu pre zatajovanie strát.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,021
Celková čítanosť: 5729350x
Priemerná čítanosť článkov: 5612x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy