Založ si blog

Pôjdeš do basy, ty hajzel, odkazuje Igor Matovič poslancovi Matovičovi !

vil_otazka

Polomúdry človiečik Matovič sa nechal obsadiť do hry, v ktorej v záverečnom dejstve z neho vymodelujú človeka nemúdreho.

Matovič verejne nevyzýva generálneho prokurátora a ani mandátový imunitný výbor parlamentu, aby bol vydaný na trestné stíhanie, Igor Matovič vyzýva Procházku, aby mu bremeno viac ako podozrenia z trestného činu pomohol zložiť.

Naopak, už koncom júna vyzýva generálnu prokuratúru, aby v zmysle zákona o prokuratúre formou písomného stanoviska usmernil všetkých prokurátorov tak, aby zverejnenie záznamu z rozhovoru medzi dvoma politikmi nemohlo byť považované za trestný čin.  

“Kto uskutočňuje nahrávky a zaznamenáva rozhovory a nahrávané osoby o tomto nevedia, ide o dôkaz, ktorý nie je získaný zákonným spôsobom,” vysvetľuje expertka na trestné právo Kurilovská.

Matovič sa nehrnie ani na Daňové riaditeľstvo s dokladmi od Procházku o podozrení z daňového podvodu, pretože by sám seba usvedčil, že peniaze šli jeho firme bez dokladu. Bolo by na svete druhé podozrenie zo spáchanie trestného činu, tentokrát krátenia daní, čo by mu definitívne zahatalo cestu k ďalším piatim miliónom štátneho príspevku na jeho politiku. „Politiku“, ktorá je taká blízka ďalšiemu amatérovi nelegálnych nahrávok, Marianovi Kočnerovi.

Na otázku či sa zúčastní parlamentných volieb 2012 a koho bude voliť, Kočner bez zaváhania uviedol stranu Igora Matoviča. Vraj medzi ním a lídrom Obyčajných ľudí je istá podobnosť, ktorá mu imponuje.

Istú podobnosť, v nedávnej minulosti, našiel Marián Kočner aj s Richardom Sulíkom, vtedy predsedom parlamentu, kedy spoločne vyberali nového generálneho prokurátora.

O to viac zaráža, keď dnes Richard Sulík, už doživotne zaopatrený bruselským sociálnym zabezpečením, káže Procházkovi o morálke.

Tu by mal byť koniec rozprávania.

Pointa je však kdesi inde. V honosnej manufaktúre na istoty „živnostníka“ politiky, Róberta Fica.

Svojho času, s neobyčajne aktívnym pôsobením „pravicovo“ zmýšľajúcich novinárov rozbil Mikuláša Dzurindu a jeho SDKÚ-DS, aby si otvoril cestu k vládnutiu minimálne na štyri volebné obdobia. Volič reforiem mu však zámery prekazil v roku 2010, čo ho pribrzdilo iba na malú chvíľu, keď sa vyspal, aby rozbehol deštrukciu a pád vlády Ivety Radičovej.

Dnes Procházka nie je hrozbou pre Matoviča, ten sa definitívne odpísal, ale pre Róberta Fica.

Hrozba nadobudne kontúry reálnosti iba v prípade, keď volič pravice pochopí, že komunista Fico a jeho marxisti a aj eštebáci, ktorých priviedol do súkolia vládnutia a moci, musia byť vystriedaní v parlamentných voľbách roku 2016.

Bude to pravicový volič, ktorý rozhodne, či tu bude Ficovo vládnutie „socializmu s neľudskou tvárou“, alebo sa štát definitívne vráti k princípom demokracie, právneho štátu i zdravých peňazí.

Dovtedy môže Igor Matovič odkazovať poslancovi Matovičovi čokoľvek, pretože vie, že ani ten najväčší hajzel Slovenska pôsobiaci v politike do basy nepôjde.

 

Boľševici z Auróry nevystrelili, včera, po sto rokoch, to za nich urobil Andrej Danko.

18.10.2017

Za Komédiou Lenina a jeho syfilitickej milenky Nadeždy, VOSR, s jej 100 miliónmi mŕtvych, konečne padla opona. Kapitán od slovenských bigošov (pre neznalých – pešiakov politiky) vypálil zo viac »

Keď sa muži vzdávajú bez boja , ženy padajú do zajatia a deti do otroctva.

16.10.2017

Pred rokmi som písal reportáž z južných Čiech, o praktikách s vodou i odpadovou v nekalých rukách jedného rakúskeho sociálneho demokrata. Nedalo sa dopriať očiam i sluchu odpočinku pri chlapíkovi, viac »

Je možné vysloviť domnienku o vážne poškodenom duševnom zdraví Róberta Fica. . . ?

15.10.2017

V sobotu na adresu prezidenta Kisku vyslovil návrh: „Nech ukáže všetky zmluvy, ako to robím ja“ ! Predseda Smer-SD doteraz ukázal jediné. Demagógiu a klamstva, ktoré za 11 rokov jeho vládnutia viac »

NEPOUZIVAT!

Z trhu sťahujú liek Theraflu Forte, môže obsahovať cudzorodé častice

18.10.2017 16:06

Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) informuje o stiahnutí lieku Theraflu Forte z úrovne distribučných spoločností a lekární.

tk, lipsic

Podľa Smeru Lipšicova právna zástupkyňa zavádza verejnosť

18.10.2017 16:03

Podľa právnej zástupkyne expolitik Lipšic ako minister spravodlivosti nikdy nepodal dovolanie, keď znalecké posudky konštatovali spoluzavinenie chodca, ako to bolo v jeho prípade.

sokol červenonohý

Sokol Lucky sa stal celebritou

18.10.2017 16:00

Jeden zo slovenských sokolov červenonohých prekvapil ornitológov trasou, akú si vybral na cestu do Afriky, pretože letel cez Francúzsko, a nie cez Balkán či Blízky východ.

Peniaze, lupa, graf, dolár, euro

Ťažobný gigant Rio Tinto v USA obvinili z podvodu

18.10.2017 15:48

Britsko-austrálsky ťažobný gigant Rio Tinto a jeho dvoch bývalých manažérov obvinili v USA z podvodu pre zatajovanie strát.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,021
Celková čítanosť: 5729364x
Priemerná čítanosť článkov: 5612x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy