Založ si blog

Pôjdeš do basy, ty hajzel, odkazuje Igor Matovič poslancovi Matovičovi !

vil_otazka

Polomúdry človiečik Matovič sa nechal obsadiť do hry, v ktorej v záverečnom dejstve z neho vymodelujú človeka nemúdreho.

Matovič verejne nevyzýva generálneho prokurátora a ani mandátový imunitný výbor parlamentu, aby bol vydaný na trestné stíhanie, Igor Matovič vyzýva Procházku, aby mu bremeno viac ako podozrenia z trestného činu pomohol zložiť.

Naopak, už koncom júna vyzýva generálnu prokuratúru, aby v zmysle zákona o prokuratúre formou písomného stanoviska usmernil všetkých prokurátorov tak, aby zverejnenie záznamu z rozhovoru medzi dvoma politikmi nemohlo byť považované za trestný čin.  

“Kto uskutočňuje nahrávky a zaznamenáva rozhovory a nahrávané osoby o tomto nevedia, ide o dôkaz, ktorý nie je získaný zákonným spôsobom,” vysvetľuje expertka na trestné právo Kurilovská.

Matovič sa nehrnie ani na Daňové riaditeľstvo s dokladmi od Procházku o podozrení z daňového podvodu, pretože by sám seba usvedčil, že peniaze šli jeho firme bez dokladu. Bolo by na svete druhé podozrenie zo spáchanie trestného činu, tentokrát krátenia daní, čo by mu definitívne zahatalo cestu k ďalším piatim miliónom štátneho príspevku na jeho politiku. „Politiku“, ktorá je taká blízka ďalšiemu amatérovi nelegálnych nahrávok, Marianovi Kočnerovi.

Na otázku či sa zúčastní parlamentných volieb 2012 a koho bude voliť, Kočner bez zaváhania uviedol stranu Igora Matoviča. Vraj medzi ním a lídrom Obyčajných ľudí je istá podobnosť, ktorá mu imponuje.

Istú podobnosť, v nedávnej minulosti, našiel Marián Kočner aj s Richardom Sulíkom, vtedy predsedom parlamentu, kedy spoločne vyberali nového generálneho prokurátora.

O to viac zaráža, keď dnes Richard Sulík, už doživotne zaopatrený bruselským sociálnym zabezpečením, káže Procházkovi o morálke.

Tu by mal byť koniec rozprávania.

Pointa je však kdesi inde. V honosnej manufaktúre na istoty „živnostníka“ politiky, Róberta Fica.

Svojho času, s neobyčajne aktívnym pôsobením „pravicovo“ zmýšľajúcich novinárov rozbil Mikuláša Dzurindu a jeho SDKÚ-DS, aby si otvoril cestu k vládnutiu minimálne na štyri volebné obdobia. Volič reforiem mu však zámery prekazil v roku 2010, čo ho pribrzdilo iba na malú chvíľu, keď sa vyspal, aby rozbehol deštrukciu a pád vlády Ivety Radičovej.

Dnes Procházka nie je hrozbou pre Matoviča, ten sa definitívne odpísal, ale pre Róberta Fica.

Hrozba nadobudne kontúry reálnosti iba v prípade, keď volič pravice pochopí, že komunista Fico a jeho marxisti a aj eštebáci, ktorých priviedol do súkolia vládnutia a moci, musia byť vystriedaní v parlamentných voľbách roku 2016.

Bude to pravicový volič, ktorý rozhodne, či tu bude Ficovo vládnutie „socializmu s neľudskou tvárou“, alebo sa štát definitívne vráti k princípom demokracie, právneho štátu i zdravých peňazí.

Dovtedy môže Igor Matovič odkazovať poslancovi Matovičovi čokoľvek, pretože vie, že ani ten najväčší hajzel Slovenska pôsobiaci v politike do basy nepôjde.

 

Róbert Fico dnes, potom čo sa na NAKA Ladislav Baštrnák priznal k trestnému činu krátenia daní vo výške 2 milióny eur, odvolá Róberta Kaliňáka z funkcie ministra vnútra.

19.08.2017

Róbert Fico dnes, potom čo sa na NAKA Ladislav Baštrnák priznal k trestnému činu krátenia daní vo výške 2 milióny eur, odvolá Róberta Kaliňáka z funkcie ministra vnútra. Hneď po ňom podá viac »

Keď Červený Potkan vyvezie z ministerstva jednu miliardu a dvesto miliónov je ticho, ak to urobí Potkan vlastenecký a iba polovicu, pišťanie Potkanov Červených počujú až v Bruseli.

18.08.2017

„Konečne sa mohol ponoriť do svojej ničím nerušenej existencie. Zistil, že je to nádherné ! To sú slová vraha z románu Parfum od Patrika Süskinda. Po takmer 200 rokoch od čias Edgara Allana viac »

Opilcovi Slotovi bude vyvíjať auto bez šoféra SNS-ák za 6 miliónov eur, človek, ktorý v roku 2009 predal štátu vzduch za neuveriteľných 51 miliónov eur.

16.08.2017

A ak bude platiť opcia podpísaná a schválená vládou Fica, dostane ďalších 51 miliónov. Nominant SNS je „vedec“ na pohľadanie. Po „vývoji“ výstroja vojaka 21.storočia, kde iba nakúpil viac »

práca, kuchyňa. kuchár, zamestnanie, profesia

Čerstvosť dostáva na frak. Štát mení pravidlá hry

21.08.2017 00:00

Kauza holandských fipronilových vajec odkrýva, ako funguje moderné verejné stravovanie. Čerstvosť, jeden z princípov kvalitných jedál, dostáva na frak.

merkelova

Nič by som nemenila, vyhlásila Merkelová v súvislosti s otvorením dverí utečencom

20.08.2017 20:44

Na otázku, či by sa teraz, so súčasnými vedomosťami, zachovala inak, keby sa situácia z roku 2015 znova zopakovala, Merkelová odvetila, že nie.

dúhový pochod bratislava

Farby dúhy zdvihli napätie v koalícii

20.08.2017 20:00

Festival Dúhový Pride 2017, ktorého siedmy ročník sa konal počas víkendu v bratislavských uliciach, postavil proti sebe koaličné strany SNS a Most-Híd.

PREMIÉR, fico,

Premiér Fico o Sulíkovi: Moja vláda nie je dokonalá, avšak nepovalím ju ako Vy

20.08.2017 19:09

Premiér Robert Fico na svojom profile na sociálnej sieti ostro kritizoval šéfa opozície Richarda Sulíka.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 989
Celková čítanosť: 5556384x
Priemerná čítanosť článkov: 5618x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy