Založ si blog

Blog nie je o Ficovi, ale o Voličovi samovrahovi, strmhlav padajúcemu do priepasti.

Mohácska katastrofa -7_ r_ október 2011_html_m4adc06ba

Ako sa ti darí, človeče, obeť klamstiev, podvodov a šálenia ?

Áno, teba sa pýtam, preto sa neotáčaj akoby sa ťa to netýkalo.

Tak dlho počúvaš sľuby a klamstva, že aj ty, tak ako mnohí, si uveril ľubozvučne znejúcim lžiam.

Veríš, že síce volíš na Slovensku, podľa jeho zákonov a nech volíš akokoľvek, vždy sa k moci dostáva Turek. A ten, ako vieš od detských čias a Sama Chalúpku, ten Turčin u neho skákal do jelšiny nad potokom a raboval i unášal , ale dnes skáče do úradov.

S tou istou náplňou práce, ako Turčin kedysi dávno davnúco lebo povinnosť ľudu poddanského platiť dane na zábavky pánom od politiky tu aj po päťsto rokoch zostala.

Ja mám rád iných Turkov, obzvlášť jedného. Hodžu Nasredina, lebo ten bral život žartom a nič preň nebolo sväté.

On, Hodža Nasredin, raz nahovoril ľuďom, že zajtra budú dávať chlieb na trhu zadarmo. Ľudia od skorého rána sa hrnuli na trh, ale chlieb nikto zadarmo nedával. Jeden z tých, čo uverili, videl Nasredina, ako sa tiež ponáhľa na trh, a pýta sa ho – „Kam utekáš, Nasredin“ ?

„Na trh, vraj dávajú chlieb zadarmo“ !

„Ale veď to je tvoj žart“, oponuje Nasredinovi.

„Ja viem, odpovedá Nasredin, ale keď vidím toľko ľudí, ako sa ponáhľajú na trh, povedal som si, čo keď bude na tom niečo pravdy“.

Človeče, akákoľvek podobnosť žartovania Nasredina so žartom o istotách, je čisto náhodná.

Náhodné nie je nič, vravievala žena môjho priateľa až do chvíle, kým sa jej nezbavil, lebo tiež rada lovila po cudzích revíroch.

Model zo života manželského sa dosť ťažko uplatňuje pri volených funkcionároch, lebo občan sa málokedy dostane až do postele politika.

U nás, na dedine, kde počnúc cisárom Karolom z Anju vkročilo 6 ďalších mocnárov sveta, aby sa poklonilo patrónke Slovenska, ide všetko po starom.

Chlapi hrešia ako pohania hľadiac na dno pohárika, akoby tam sa ukrýval svetobôľ sveta i riešenia.

Ženičky sa chodia pokorne modliť do prázdneho svätého údolia, na miesto, kde kedysi na púte chodievalo 90 tisíc veriacich.

Dedina si pred štyrmi rokmi volila medzi dvoma cestami.

Na jednej strane boli možnosti, ako financovať obec nad rámec podielových daní, ako poskytnúť väčší komfort občanom v podobe zníženia daňového zaťaženia, lacnejších zdrojov energie a tým docieliť rozvoj obce a nechať ľuďom viac peňazí v peňaženkách.

Na strane druhej boli vyššie dane, pokuty a strach ľudí z úradu. Voľba padla na túto stranu mince a dnes, po štyroch rokoch, zostala neopakovateľná rarita. Atrakcia presahujúcu akúkoľvek pochabosť aj v rámci Slovenska.

Starosta si na piatich miestach obce dal inštalovať mramorové tabule, na ktorých velebí sám seba a svoje budovateľské úsilie, kde právo platilo iba vtedy, keď to bolo na jeho úžitok.

Ako panovník.

A ľudia ? Ľudia, vedení zlomyseľnosťou za jeho judrovskú zlovôľu, mu nosia k ním kahančeky a kvety, ako prípravu na Dušičky.

Dnes sa história dediny opakuje. Na trvalý pobyt sa prihlásilo množstvo ľudí, aby mohli využiť svoje volebné právo a potom sa zdekovať do inej evidencie obyvateľstva a tam pokorne odvádzať podielové dane.

Čudná krajina.

Koľko potomkov tu zanechal Turek v rázovitom kroji rabovačov z čias bitky pri Moháči a ani jedného, čo by sa podal na Hodžu Nasredina.

© foto sultán Sulejman I. Wikipédia

 

Je nejaká špinavosť, kde by ste pán Kaliňák neboli ? Nové 4 milióny do kešene na „upratovanie“.

27.07.2017

Sú nejaké drahé hodinky, súdruh predseda Smer-SD, ktoré majú schopnosť odtikať tie povestné tri sekundy, kedy bude každý odvolaný ? Hovorím o firme Forest. Tá včera iba upratovala a dnes viac »

O uväznení Mečiara rozhodovali slovenskí miliardári dávno predtým ako budú súdy od Harabína dnes.

25.07.2017

Ukážte mi jedného ponovembrového slovenského miliardára vyklíčeného bez semena zodpovednosti a poctivosti ako podnikateľ Baťa, miliardára ktorému bolo darované bohatstvo ľudí privatizáciou, viac »

Už aj Smer-SD má svojho Fruniho a BMG Invest a desaťtisíce poškodených klientov.

22.07.2017

Smer-SD si v baniach uhľobaróna zriadil ilegálne legálnu Alobalovú baliareň jednej miliardy eur, no zriadiť si Alobalovú dielničku v Národnej banke Slovenska vypovedá o politickom hulvátstve viac »

Charlie Gard

Smrteľne chorého britského chlapčeka prevezú do hospicu, rozhodol sudca

27.07.2017 21:15

Sudca o presune nevyliečiteľne chorého Charlieho rozhodol po tom, čo sa rodičia a nemocnica nedohodli, kde a ako 11-mesačné dieťa strávi svoje posledné dni.

cesta, r2, kamene

Padajúce kamene vystrašili aj vodičov na R2 pri Zvolene

27.07.2017 20:00

Komplikácií v doprave sa po vodičoch jazdiacich pod Strečnom dočkali aj šoféri na rýchlostnej ceste R2 pri Zvolene, ktorej časť úseku je neprejazdná.

Vladimir Putin, Krym, Rusko, Ukrajina,

Putin: Rusko je zdržanlivé voči USA, ale trpezlivosť má svoje medze

27.07.2017 19:12

Rusko reaguje na akcie USA zdržanlivo, ale v určitej chvíli už nebude možné hrubé konanie ďalej trpieť. Uviedol ruský prezident Putin ohľadom možnej reakcie na sankcie USA.

MV SR: Vládny Airbus A319

Zraneného mladíka privezie domov z Grécka vládny špeciál

27.07.2017 19:00

Prvý pobyt Michala pri mori v Grécku sa neskončil šťastne. Po operácii leží tri týždne v nemocnici a dýchajú za neho prístroje. Minister vnútra Kaliňák ponúkol na prevoz špeciál.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 980
Celková čítanosť: 5487539x
Priemerná čítanosť článkov: 5600x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy