Založ si blog

Blog nie je o Ficovi, ale o Voličovi samovrahovi, strmhlav padajúcemu do priepasti.

Mohácska katastrofa -7_ r_ október 2011_html_m4adc06ba

Ako sa ti darí, človeče, obeť klamstiev, podvodov a šálenia ?

Áno, teba sa pýtam, preto sa neotáčaj akoby sa ťa to netýkalo.

Tak dlho počúvaš sľuby a klamstva, že aj ty, tak ako mnohí, si uveril ľubozvučne znejúcim lžiam.

Veríš, že síce volíš na Slovensku, podľa jeho zákonov a nech volíš akokoľvek, vždy sa k moci dostáva Turek. A ten, ako vieš od detských čias a Sama Chalúpku, ten Turčin u neho skákal do jelšiny nad potokom a raboval i unášal , ale dnes skáče do úradov.

S tou istou náplňou práce, ako Turčin kedysi dávno davnúco lebo povinnosť ľudu poddanského platiť dane na zábavky pánom od politiky tu aj po päťsto rokoch zostala.

Ja mám rád iných Turkov, obzvlášť jedného. Hodžu Nasredina, lebo ten bral život žartom a nič preň nebolo sväté.

On, Hodža Nasredin, raz nahovoril ľuďom, že zajtra budú dávať chlieb na trhu zadarmo. Ľudia od skorého rána sa hrnuli na trh, ale chlieb nikto zadarmo nedával. Jeden z tých, čo uverili, videl Nasredina, ako sa tiež ponáhľa na trh, a pýta sa ho – „Kam utekáš, Nasredin“ ?

„Na trh, vraj dávajú chlieb zadarmo“ !

„Ale veď to je tvoj žart“, oponuje Nasredinovi.

„Ja viem, odpovedá Nasredin, ale keď vidím toľko ľudí, ako sa ponáhľajú na trh, povedal som si, čo keď bude na tom niečo pravdy“.

Človeče, akákoľvek podobnosť žartovania Nasredina so žartom o istotách, je čisto náhodná.

Náhodné nie je nič, vravievala žena môjho priateľa až do chvíle, kým sa jej nezbavil, lebo tiež rada lovila po cudzích revíroch.

Model zo života manželského sa dosť ťažko uplatňuje pri volených funkcionároch, lebo občan sa málokedy dostane až do postele politika.

U nás, na dedine, kde počnúc cisárom Karolom z Anju vkročilo 6 ďalších mocnárov sveta, aby sa poklonilo patrónke Slovenska, ide všetko po starom.

Chlapi hrešia ako pohania hľadiac na dno pohárika, akoby tam sa ukrýval svetobôľ sveta i riešenia.

Ženičky sa chodia pokorne modliť do prázdneho svätého údolia, na miesto, kde kedysi na púte chodievalo 90 tisíc veriacich.

Dedina si pred štyrmi rokmi volila medzi dvoma cestami.

Na jednej strane boli možnosti, ako financovať obec nad rámec podielových daní, ako poskytnúť väčší komfort občanom v podobe zníženia daňového zaťaženia, lacnejších zdrojov energie a tým docieliť rozvoj obce a nechať ľuďom viac peňazí v peňaženkách.

Na strane druhej boli vyššie dane, pokuty a strach ľudí z úradu. Voľba padla na túto stranu mince a dnes, po štyroch rokoch, zostala neopakovateľná rarita. Atrakcia presahujúcu akúkoľvek pochabosť aj v rámci Slovenska.

Starosta si na piatich miestach obce dal inštalovať mramorové tabule, na ktorých velebí sám seba a svoje budovateľské úsilie, kde právo platilo iba vtedy, keď to bolo na jeho úžitok.

Ako panovník.

A ľudia ? Ľudia, vedení zlomyseľnosťou za jeho judrovskú zlovôľu, mu nosia k ním kahančeky a kvety, ako prípravu na Dušičky.

Dnes sa história dediny opakuje. Na trvalý pobyt sa prihlásilo množstvo ľudí, aby mohli využiť svoje volebné právo a potom sa zdekovať do inej evidencie obyvateľstva a tam pokorne odvádzať podielové dane.

Čudná krajina.

Koľko potomkov tu zanechal Turek v rázovitom kroji rabovačov z čias bitky pri Moháči a ani jedného, čo by sa podal na Hodžu Nasredina.

© foto sultán Sulejman I. Wikipédia

 

Poslanec parlamentu za Smer-SD, Ľuboš Bláha, zaútočil na Úrad vlády s cieľom zastreliť zradcu Róberta Fica.

19.11.2017

"Áno, popravovali sme, popravujeme a budeme popravovať!" ("Sí, hemos fusilado, fusilamos y seguiremos fusilando!") Vypisoval poslanec Smer-SD na kapitalistickej sociálnej sieti na obranu tých, čo viac »

Píšem ti Faktúru, komunista. Na 42 miliárd a 388 miliónov eur.

17.11.2017

Píšem ti Faktúru, komunista. Na 42 miliárd a 388 miliónov eur. Na 7 593 eur na každého človeka žijúceho na Slovensku. To je DLH, ktorý si vytrovil za 11 rokov v pozícií, kedy oligarchovia viac »

Andrejovi Dankovi – Slovensko nie je Lesostav Revúca, aby ho priviedol do ruín a dlžôb, ako jeho otec.

16.11.2017

Slovensko a jeho občania – okrem darebákov eštebákov a komunistov registrovaných v SNS – odmietajú osud Lesostavu Revúca. Privatizácie na barbarský spôsob otca Andreja Danka. Privatizácie, viac »

bukamal, syria

Sýrska armáda dobyla poslednú baštu Islamského štátu

19.11.2017 20:22

Velenie armády vyhlásilo mesto za oslobodené už 9. novembra, nebolo tomu však tak.

potraviny, nakupovanie, obchod, potravina

Poráža pri potravinách kvalita cenu?

19.11.2017 20:00

Slovensko roku 2017 žije životom, aký si ľudia v roku 1989 nevedeli predstaviť.

Líbya, utečenci

Líbya prešetrí predaj migrantov do otroctva

19.11.2017 18:39

Americká televízia CNN zdokumentovala dražby migrantov v Líbyi. Muži sa predávajú za 1200 líbyjských dinárov (asi 340 eur).

danko

Danko: Zamýšľam sa, či sankcie proti Rusku fungujú

19.11.2017 18:00

Za každou vetou svojho prejavu v ruskej Štátnej dume si predseda parlamentu a šéf SNS Andrej Danko stojí a varuje pred čierno-bielym videním sveta.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,043
Celková čítanosť: 5815180x
Priemerná čítanosť článkov: 5575x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy