Založ si blog

Blog nie je o Ficovi, ale o Voličovi samovrahovi, strmhlav padajúcemu do priepasti.

Mohácska katastrofa -7_ r_ október 2011_html_m4adc06ba

Ako sa ti darí, človeče, obeť klamstiev, podvodov a šálenia ?

Áno, teba sa pýtam, preto sa neotáčaj akoby sa ťa to netýkalo.

Tak dlho počúvaš sľuby a klamstva, že aj ty, tak ako mnohí, si uveril ľubozvučne znejúcim lžiam.

Veríš, že síce volíš na Slovensku, podľa jeho zákonov a nech volíš akokoľvek, vždy sa k moci dostáva Turek. A ten, ako vieš od detských čias a Sama Chalúpku, ten Turčin u neho skákal do jelšiny nad potokom a raboval i unášal , ale dnes skáče do úradov.

S tou istou náplňou práce, ako Turčin kedysi dávno davnúco lebo povinnosť ľudu poddanského platiť dane na zábavky pánom od politiky tu aj po päťsto rokoch zostala.

Ja mám rád iných Turkov, obzvlášť jedného. Hodžu Nasredina, lebo ten bral život žartom a nič preň nebolo sväté.

On, Hodža Nasredin, raz nahovoril ľuďom, že zajtra budú dávať chlieb na trhu zadarmo. Ľudia od skorého rána sa hrnuli na trh, ale chlieb nikto zadarmo nedával. Jeden z tých, čo uverili, videl Nasredina, ako sa tiež ponáhľa na trh, a pýta sa ho – „Kam utekáš, Nasredin“ ?

„Na trh, vraj dávajú chlieb zadarmo“ !

„Ale veď to je tvoj žart“, oponuje Nasredinovi.

„Ja viem, odpovedá Nasredin, ale keď vidím toľko ľudí, ako sa ponáhľajú na trh, povedal som si, čo keď bude na tom niečo pravdy“.

Človeče, akákoľvek podobnosť žartovania Nasredina so žartom o istotách, je čisto náhodná.

Náhodné nie je nič, vravievala žena môjho priateľa až do chvíle, kým sa jej nezbavil, lebo tiež rada lovila po cudzích revíroch.

Model zo života manželského sa dosť ťažko uplatňuje pri volených funkcionároch, lebo občan sa málokedy dostane až do postele politika.

U nás, na dedine, kde počnúc cisárom Karolom z Anju vkročilo 6 ďalších mocnárov sveta, aby sa poklonilo patrónke Slovenska, ide všetko po starom.

Chlapi hrešia ako pohania hľadiac na dno pohárika, akoby tam sa ukrýval svetobôľ sveta i riešenia.

Ženičky sa chodia pokorne modliť do prázdneho svätého údolia, na miesto, kde kedysi na púte chodievalo 90 tisíc veriacich.

Dedina si pred štyrmi rokmi volila medzi dvoma cestami.

Na jednej strane boli možnosti, ako financovať obec nad rámec podielových daní, ako poskytnúť väčší komfort občanom v podobe zníženia daňového zaťaženia, lacnejších zdrojov energie a tým docieliť rozvoj obce a nechať ľuďom viac peňazí v peňaženkách.

Na strane druhej boli vyššie dane, pokuty a strach ľudí z úradu. Voľba padla na túto stranu mince a dnes, po štyroch rokoch, zostala neopakovateľná rarita. Atrakcia presahujúcu akúkoľvek pochabosť aj v rámci Slovenska.

Starosta si na piatich miestach obce dal inštalovať mramorové tabule, na ktorých velebí sám seba a svoje budovateľské úsilie, kde právo platilo iba vtedy, keď to bolo na jeho úžitok.

Ako panovník.

A ľudia ? Ľudia, vedení zlomyseľnosťou za jeho judrovskú zlovôľu, mu nosia k ním kahančeky a kvety, ako prípravu na Dušičky.

Dnes sa história dediny opakuje. Na trvalý pobyt sa prihlásilo množstvo ľudí, aby mohli využiť svoje volebné právo a potom sa zdekovať do inej evidencie obyvateľstva a tam pokorne odvádzať podielové dane.

Čudná krajina.

Koľko potomkov tu zanechal Turek v rázovitom kroji rabovačov z čias bitky pri Moháči a ani jedného, čo by sa podal na Hodžu Nasredina.

© foto sultán Sulejman I. Wikipédia

 

Príde čas, kedy média dostanú obrovské množstvo utajovaných informácií o porušeniach zákona Robertom Ficom.

20.09.2017

Najlepší minister vnútra Kaliňák by mal niekde nájsť odvahu, zatknúť Róberta Fica a odovzdať ho kamarátovi, generálnemu prokurátorovi. Útok na prezidenta republiky začal 30 marca 2014 viac »

Posledných 12 rokov vykrádania zdravotníctva ukázalo, že zdieranie ľudia milujú. Viac, ako svoje zdravie.

18.09.2017

Človek Pavla Pašku, podpredsedu Smer-SD, Marcel Forai, riaditeľ Všeobecnej zdravotnej poisťovne, s platom 4 500 eur mesačne nakupujúci honosné nehnuteľnosti po celom Slovensku, podpísal 69 zmlúv viac »

Elitná jednotka boja so zločinom zberá aj klebety. Napríklad na Danka. Finančným inštitúciám unikajú dôverné dokumenty s daňovým tajomstvom. Napríklad na prezidenta Kisku.

14.09.2017

„V kriminálnych informáciách, čo je zber klebiet po ulici, sú ich na každého politika stovky,” reagoval Kaliňák. Ak to je tak, potom by ma zaujímal dôvod, prečo NAKA nebola schopná rok viac »

Kim Čong-un

Kim pohrozil USA najtvrdšou odvetou, KĽDR sa vyhráža ďalším jadrovým testom

22.09.2017 05:50

Slová Donalda Trumpa o zničení KĽDR ospravedlňujú náš jadrový program, tvrdí vodca Kim. Dodal, že je to cesta, po ktorej chce ísť až do konca.

Trump

Trump vyhlásil bankovú blokádu KĽDR

21.09.2017 22:43

Banky budú stáť pred jasnou voľbou - buď obchodovať so Spojenými štátmi, alebo so zločinným režimom v KĽDR, vyhlásil Donald Trump.

rakka, syria

Arabsko-kurdskí ozbrojenci strieľali na sýrske jednotky vlády

21.09.2017 22:31

Ak sa takéto incidenty zopakujú, Rusko podnikne príslušné kroky, varovala Moskva Washington.

LOREAL-BETTENCOURT/

Zomrela najbohatšia žena sveta Liliane Bettencourtová

21.09.2017 20:50

Vo veku 94 rokov zomrela vo Francúzsku podnikateľka a dedička kozmetickej spoločnosti L'Oréal Liliane Bettencourtová.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,002
Celková čítanosť: 5653162x
Priemerná čítanosť článkov: 5642x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy