Založ si blog

Keď z troch ľudí dvaja sú hlupáci, nikdy sa nesmie hlasovať.

zatmenie-slnko-galeria

Keď človeka dvaja nemúdri oberú každý deň o slnko na dlhých 23 hodín a 18 minút a dajú si to potvrdiť zmanipulovanými inštitútmi a úradmi štátu, nejde o účastníkov seminára – „Ako sa stáť užitočným“.

Pretože ide o dvoch hlupákov treba prezradiť, že aj na Slovensku, nech to znie akokoľvek čudne, má deň 24 hodín. Podľa nich denne človeku úplne stačí 42 minút slnečných lúčov.

Rarít v tejto karpatskej krajine je toľko, že ak by sme sa orientovali iba na turistický ruch a v ňom ukazovali, ako sa dá spľundrovať štát a človek, patrili by sme medzi najbohatšie krajiny sveta.

Dnes už je hádam každému zrejmé, že Slovensko bude potrebovať hneď dva plány prežitia. Pre Nich a druhý pre ľudí.

V Nórskej horskej dedine Rjakan nemali po stáročia priame slnečné lúče. Od septembra do mája. Architekt obce (?) vytvoril obrovské zrkadla a umiestnil ich na horské štíty a dnes dedina sa doslova kúpe v lúčoch slnka a námestie je plné ľudí užívajúcich si život.

V bratislavskej Petržalke je zložité žiť, ale tiež tam nebol problém so slnečnými lúčmi.

Až do momentu, kým bratia Bajanovci a Miroslav Skovajsa, ďalší spoločník firmy Dobrý domov s.r.o., neprišli na to, ako sa dá zarobiť na nešťastí ľudí bývajúcich na Jasovskej ulici.

Úbytok zdravého rozumu v úrade starostu Bajana, na stavebnom úrade i na prokuratúre bol poľutovania hodnou udalosťou v prispôsobovaní si zákona proti slnku i ľuďom. Jeho úbytok vyvoláva podceňovanie ľudskej schopnosti rozhodovať sa múdro o svojej budúcnosti.

Nasledovali nové podania až po Najvyšší súd aj s krutým poznaním, že na Slovensku je sudcovský talár námetom na smiech a nie na spravodlivosť.

V štáte, ktorý nemá ambíciu doviesť koncept demokracie k dokonalosti, v štáte, ktorý  má všetky prvky zločinnosti, kde dominujúcim faktorom sú nezdravé peniaze a tak služby verejnej povahy majú podobu vrakoviska, sa dajú predpokladať nové a nové prvky politického dadaizmu.

Napriek poznaniu obyvatelia Jasovskej ulici oslovujú prezidenta republiky sťažnosťou a očakávajú, že svojou autoritou vymôže im nielen práva, ale hlavne viac slnka.

V nórskej dedine to nebol problém, lebo tam sa zišli traja múdri. Starosta, architekt a obyvatelia.

V Bajanovej Petržalke je tým múdrym iba zopár jej obyvateľov, ktorým sa úradne berú slnečné lúče, znehodnocuje majetok a prináša stres s priamym dopadom na zdravie.

To je ten magický bod nezlomnej vôle ľudí, ktorej sa moc obáva, lebo do tieňa kšeftov, podvodov, manipulácií i spravodlivosti so zlomenými hnátmi, sa púšťa svetlo.

Základnou slabosťou človeka nie je to, že nevie zvíťaziť, ale v tom, že nevie víťazstvo využiť.

Obyvatelia Jasovskej teraz môžu tradíciu posledných dvadsaťpäť rokov prepísať. Stačí tak málo.

Mali by začať agitovať v prospech dnešného starostu Bajana, aby bol znova zvolený.

V Petržalke je ešte mnoho voľným miest podobných Jasovskej ulici, kde trio Bajan & Bajan & Skovajsa môžu postaviť veľa podobných oblúd.

A potom, po nejakom čase, sa aj v Petržalke nájde „nórsky“ architekt, ktorý jedného dňa rozostaví na úbočí Karpát obrovité zrkadla, aby doviedol slnečné lúče do mesta duchov, do tmavej Petržalky.

Aby v ich svetle konečne našiel človek človeka.

A troch múdrych. Starostu, architekta a obyvateľov.

 

foto  (c) Pravda

Róbert Fico dnes, potom čo sa na NAKA Ladislav Baštrnák priznal k trestnému činu krátenia daní vo výške 2 milióny eur, odvolá Róberta Kaliňáka z funkcie ministra vnútra.

19.08.2017

Róbert Fico dnes, potom čo sa na NAKA Ladislav Baštrnák priznal k trestnému činu krátenia daní vo výške 2 milióny eur, odvolá Róberta Kaliňáka z funkcie ministra vnútra. Hneď po ňom podá viac »

Keď Červený Potkan vyvezie z ministerstva jednu miliardu a dvesto miliónov je ticho, ak to urobí Potkan vlastenecký a iba polovicu, pišťanie Potkanov Červených počujú až v Bruseli.

18.08.2017

„Konečne sa mohol ponoriť do svojej ničím nerušenej existencie. Zistil, že je to nádherné ! To sú slová vraha z románu Parfum od Patrika Süskinda. Po takmer 200 rokoch od čias Edgara Allana viac »

Opilcovi Slotovi bude vyvíjať auto bez šoféra SNS-ák za 6 miliónov eur, človek, ktorý v roku 2009 predal štátu vzduch za neuveriteľných 51 miliónov eur.

16.08.2017

A ak bude platiť opcia podpísaná a schválená vládou Fica, dostane ďalších 51 miliónov. Nominant SNS je „vedec“ na pohľadanie. Po „vývoji“ výstroja vojaka 21.storočia, kde iba nakúpil viac »

práca, kuchyňa. kuchár, zamestnanie, profesia

Čerstvosť dostáva na frak. Štát mení pravidlá hry

21.08.2017 00:00

Kauza holandských fipronilových vajec odkrýva, ako funguje moderné verejné stravovanie. Čerstvosť, jeden z princípov kvalitných jedál, dostáva na frak.

merkelova

Nič by som nemenila, vyhlásila Merkelová v súvislosti s otvorením dverí utečencom

20.08.2017 20:44

Na otázku, či by sa teraz, so súčasnými vedomosťami, zachovala inak, keby sa situácia z roku 2015 znova zopakovala, Merkelová odvetila, že nie.

dúhový pochod bratislava

Farby dúhy zdvihli napätie v koalícii

20.08.2017 20:00

Festival Dúhový Pride 2017, ktorého siedmy ročník sa konal počas víkendu v bratislavských uliciach, postavil proti sebe koaličné strany SNS a Most-Híd.

PREMIÉR, fico,

Premiér Fico o Sulíkovi: Moja vláda nie je dokonalá, avšak nepovalím ju ako Vy

20.08.2017 19:09

Premiér Robert Fico na svojom profile na sociálnej sieti ostro kritizoval šéfa opozície Richarda Sulíka.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 989
Celková čítanosť: 5556419x
Priemerná čítanosť článkov: 5618x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy