Založ si blog

Keď z troch ľudí dvaja sú hlupáci, nikdy sa nesmie hlasovať.

zatmenie-slnko-galeria

Keď človeka dvaja nemúdri oberú každý deň o slnko na dlhých 23 hodín a 18 minút a dajú si to potvrdiť zmanipulovanými inštitútmi a úradmi štátu, nejde o účastníkov seminára – „Ako sa stáť užitočným“.

Pretože ide o dvoch hlupákov treba prezradiť, že aj na Slovensku, nech to znie akokoľvek čudne, má deň 24 hodín. Podľa nich denne človeku úplne stačí 42 minút slnečných lúčov.

Rarít v tejto karpatskej krajine je toľko, že ak by sme sa orientovali iba na turistický ruch a v ňom ukazovali, ako sa dá spľundrovať štát a človek, patrili by sme medzi najbohatšie krajiny sveta.

Dnes už je hádam každému zrejmé, že Slovensko bude potrebovať hneď dva plány prežitia. Pre Nich a druhý pre ľudí.

V Nórskej horskej dedine Rjakan nemali po stáročia priame slnečné lúče. Od septembra do mája. Architekt obce (?) vytvoril obrovské zrkadla a umiestnil ich na horské štíty a dnes dedina sa doslova kúpe v lúčoch slnka a námestie je plné ľudí užívajúcich si život.

V bratislavskej Petržalke je zložité žiť, ale tiež tam nebol problém so slnečnými lúčmi.

Až do momentu, kým bratia Bajanovci a Miroslav Skovajsa, ďalší spoločník firmy Dobrý domov s.r.o., neprišli na to, ako sa dá zarobiť na nešťastí ľudí bývajúcich na Jasovskej ulici.

Úbytok zdravého rozumu v úrade starostu Bajana, na stavebnom úrade i na prokuratúre bol poľutovania hodnou udalosťou v prispôsobovaní si zákona proti slnku i ľuďom. Jeho úbytok vyvoláva podceňovanie ľudskej schopnosti rozhodovať sa múdro o svojej budúcnosti.

Nasledovali nové podania až po Najvyšší súd aj s krutým poznaním, že na Slovensku je sudcovský talár námetom na smiech a nie na spravodlivosť.

V štáte, ktorý nemá ambíciu doviesť koncept demokracie k dokonalosti, v štáte, ktorý  má všetky prvky zločinnosti, kde dominujúcim faktorom sú nezdravé peniaze a tak služby verejnej povahy majú podobu vrakoviska, sa dajú predpokladať nové a nové prvky politického dadaizmu.

Napriek poznaniu obyvatelia Jasovskej ulici oslovujú prezidenta republiky sťažnosťou a očakávajú, že svojou autoritou vymôže im nielen práva, ale hlavne viac slnka.

V nórskej dedine to nebol problém, lebo tam sa zišli traja múdri. Starosta, architekt a obyvatelia.

V Bajanovej Petržalke je tým múdrym iba zopár jej obyvateľov, ktorým sa úradne berú slnečné lúče, znehodnocuje majetok a prináša stres s priamym dopadom na zdravie.

To je ten magický bod nezlomnej vôle ľudí, ktorej sa moc obáva, lebo do tieňa kšeftov, podvodov, manipulácií i spravodlivosti so zlomenými hnátmi, sa púšťa svetlo.

Základnou slabosťou človeka nie je to, že nevie zvíťaziť, ale v tom, že nevie víťazstvo využiť.

Obyvatelia Jasovskej teraz môžu tradíciu posledných dvadsaťpäť rokov prepísať. Stačí tak málo.

Mali by začať agitovať v prospech dnešného starostu Bajana, aby bol znova zvolený.

V Petržalke je ešte mnoho voľným miest podobných Jasovskej ulici, kde trio Bajan & Bajan & Skovajsa môžu postaviť veľa podobných oblúd.

A potom, po nejakom čase, sa aj v Petržalke nájde „nórsky“ architekt, ktorý jedného dňa rozostaví na úbočí Karpát obrovité zrkadla, aby doviedol slnečné lúče do mesta duchov, do tmavej Petržalky.

Aby v ich svetle konečne našiel človek človeka.

A troch múdrych. Starostu, architekta a obyvateľov.

 

foto  (c) Pravda

O Tých, ktorí disponujú schopnosťou múdrosti, no prijali pozíciu Komparzu v komédií Hlupákov.

27.06.2017

Čo ti na živote na Slovensku najviac prekáža ? Nedostatok polárnych medveďov, žiadne oceánske prístavy a ani jedna skurvená pyramída! ANI JEDNA! (Bobo Bobo) Súhlasím, lebo pri červenom manipulátorovi, viac »

Kaliňák vie, kto je Gorila, no za 11 rokov nič nevyšetril. Kaliňák vedel, kto sú fašisti Kotlebu a predsa ich povolil.

23.06.2017

Článok vyradený súdruhom ministrom Kaliňákom ! Potomok fašistu, Ján Čarnogurský tvrdí, že protestujúci študenti proti korupcií sú „zradcovia Slovenska a gadžovia“. Potomok Mr.Čističa viac »

Už si dosť starý na to aby si vedel že komunizmus nebol nikde na svete.

22.06.2017

Prečítal som si včera pod blogom na debate Pravda. Dobrá správa po štyridsať plus 27 rokov. Dobrá, že aj vyznávačom najväčšieho podvodu v dejinách ľudstva konečne dokvapkáva. Včera najzbytočnejšia viac »

krádež, hacker, internet, bezpečnosť, lúpež, malvér, kyberzločin, zločinec, nebezpečenstvo

Pôvod nového počítačového vírusu nie je známy, má vraj šíriť chaos

28.06.2017 12:31

Kybernetickí experti špekulujú o pôvode škodlivého softvéru. Kto za útokom stál, ešte nie je známe.

Gazprom, plyn, Rusko

Gazprom zvažuje odchod z Turecka

28.06.2017 12:25

Ruský plynárenský gigant Gazprom sa rozhoduje, či sa nestiahne z tureckého trhu, kde má viaceré firmy. Zostal by len dodávateľom zemného plynu.

prezervatív, HIV, AIDS

Vlani sa na Slovensku objavilo rekordných 87 nových prípadov nákazy HIV

28.06.2017 12:17

Päť z nich bolo diagnostikovaných u cudzincov. Vlani lekári diagnostikovali desať nových prípadov AIDS a nahlásené boli aj tri úmrtia pacientov s HIV infekciou.

Glastonbury, corbyn

Britský expert: Corbyn teraz musí zvládnuť parlament

28.06.2017 12:00

"Britská vláda síce má na svojej strane väčšinu, ale predsa len v Dolnej snemovni nemá výraznú prevahu. Líder labouristov Jeremy Corbyn musí ukázať, že dokáže viesť efektívnu opozičnú politiku,“ povedal pre Pravdu expert na britskú politiku Peter Snowdon.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 971
Celková čítanosť: 5397120x
Priemerná čítanosť článkov: 5558x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy