Založ si blog

Keď z troch ľudí dvaja sú hlupáci, nikdy sa nesmie hlasovať.

zatmenie-slnko-galeria

Keď človeka dvaja nemúdri oberú každý deň o slnko na dlhých 23 hodín a 18 minút a dajú si to potvrdiť zmanipulovanými inštitútmi a úradmi štátu, nejde o účastníkov seminára – „Ako sa stáť užitočným“.

Pretože ide o dvoch hlupákov treba prezradiť, že aj na Slovensku, nech to znie akokoľvek čudne, má deň 24 hodín. Podľa nich denne človeku úplne stačí 42 minút slnečných lúčov.

Rarít v tejto karpatskej krajine je toľko, že ak by sme sa orientovali iba na turistický ruch a v ňom ukazovali, ako sa dá spľundrovať štát a človek, patrili by sme medzi najbohatšie krajiny sveta.

Dnes už je hádam každému zrejmé, že Slovensko bude potrebovať hneď dva plány prežitia. Pre Nich a druhý pre ľudí.

V Nórskej horskej dedine Rjakan nemali po stáročia priame slnečné lúče. Od septembra do mája. Architekt obce (?) vytvoril obrovské zrkadla a umiestnil ich na horské štíty a dnes dedina sa doslova kúpe v lúčoch slnka a námestie je plné ľudí užívajúcich si život.

V bratislavskej Petržalke je zložité žiť, ale tiež tam nebol problém so slnečnými lúčmi.

Až do momentu, kým bratia Bajanovci a Miroslav Skovajsa, ďalší spoločník firmy Dobrý domov s.r.o., neprišli na to, ako sa dá zarobiť na nešťastí ľudí bývajúcich na Jasovskej ulici.

Úbytok zdravého rozumu v úrade starostu Bajana, na stavebnom úrade i na prokuratúre bol poľutovania hodnou udalosťou v prispôsobovaní si zákona proti slnku i ľuďom. Jeho úbytok vyvoláva podceňovanie ľudskej schopnosti rozhodovať sa múdro o svojej budúcnosti.

Nasledovali nové podania až po Najvyšší súd aj s krutým poznaním, že na Slovensku je sudcovský talár námetom na smiech a nie na spravodlivosť.

V štáte, ktorý nemá ambíciu doviesť koncept demokracie k dokonalosti, v štáte, ktorý  má všetky prvky zločinnosti, kde dominujúcim faktorom sú nezdravé peniaze a tak služby verejnej povahy majú podobu vrakoviska, sa dajú predpokladať nové a nové prvky politického dadaizmu.

Napriek poznaniu obyvatelia Jasovskej ulici oslovujú prezidenta republiky sťažnosťou a očakávajú, že svojou autoritou vymôže im nielen práva, ale hlavne viac slnka.

V nórskej dedine to nebol problém, lebo tam sa zišli traja múdri. Starosta, architekt a obyvatelia.

V Bajanovej Petržalke je tým múdrym iba zopár jej obyvateľov, ktorým sa úradne berú slnečné lúče, znehodnocuje majetok a prináša stres s priamym dopadom na zdravie.

To je ten magický bod nezlomnej vôle ľudí, ktorej sa moc obáva, lebo do tieňa kšeftov, podvodov, manipulácií i spravodlivosti so zlomenými hnátmi, sa púšťa svetlo.

Základnou slabosťou človeka nie je to, že nevie zvíťaziť, ale v tom, že nevie víťazstvo využiť.

Obyvatelia Jasovskej teraz môžu tradíciu posledných dvadsaťpäť rokov prepísať. Stačí tak málo.

Mali by začať agitovať v prospech dnešného starostu Bajana, aby bol znova zvolený.

V Petržalke je ešte mnoho voľným miest podobných Jasovskej ulici, kde trio Bajan & Bajan & Skovajsa môžu postaviť veľa podobných oblúd.

A potom, po nejakom čase, sa aj v Petržalke nájde „nórsky“ architekt, ktorý jedného dňa rozostaví na úbočí Karpát obrovité zrkadla, aby doviedol slnečné lúče do mesta duchov, do tmavej Petržalky.

Aby v ich svetle konečne našiel človek človeka.

A troch múdrych. Starostu, architekta a obyvateľov.

 

foto  (c) Pravda

Vy, odporcovia Smer-SD, nechoďte voliť, pretože všetko pokazíte ! Byť Ficom či Kotlebom tak vás nechám pozatvárať. Ako protištátne živly.

20.10.2017

Vy ste nechceli Slovensko Vladimíra Mečiara. Odmietate aj štát jeho pokračovateľa, Róberta Fica. Dlhých 11 rokov. Napriek tomu, že aj medzinárodné štatistiky uvádzajú trojnásobný nárast viac »

Boľševici z Auróry nevystrelili, včera, po sto rokoch, to za nich urobil Andrej Danko.

18.10.2017

Za Komédiou Lenina a jeho syfilitickej milenky Nadeždy, VOSR, s jej 100 miliónmi mŕtvych, konečne padla opona. Kapitán od slovenských bigošov (pre neznalých – pešiakov politiky) vypálil zo viac »

Keď sa muži vzdávajú bez boja , ženy padajú do zajatia a deti do otroctva.

16.10.2017

Pred rokmi som písal reportáž z južných Čiech, o praktikách s vodou i odpadovou v nekalých rukách jedného rakúskeho sociálneho demokrata. Nedalo sa dopriať očiam i sluchu odpočinku pri chlapíkovi, viac »

babiš

Česi už majú názor na šéfa ANO, pripomína expert

21.10.2017 11:39

Česi dnes rozhodnú o zložení Poslaneckej snemovne. Parlamentné voľby sa začali včera.

Konferencia smeru v Nitre Fico.

V Nitre sa zišli politici Smeru. Fico: Nenechajme sa učičíkať prieskumami

21.10.2017 10:00, aktualizované: 11:35

Delegáti Smeru sa od rána schádzajú na nitrianskom výstavisku Agrokomplex, kde sa koná programová konferencia vládnej strany.

hamáček

Neviem si predstaviť, že by bol vo vláde líder ANO Andrej Babiš

21.10.2017 09:30

Česká strana sociálnodemokratická (ČSSD) splnila vo vláde 90 percent svojho programu, prízvukuje jej podpredseda Jan Hamáček.

bitcoin, mena, virtuálna

Bitcoinový ošiaľ pokračuje, ľudia do neho vkladajú celé majetky

21.10.2017 09:29

Bitcoin prekonal hranicu šesťtisíc dolárov a prognózy hovoria o jeho ďalšom raste. Niektorí ľudia do neho vkladajú celý svoj majetok.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,022
Celková čítanosť: 5736596x
Priemerná čítanosť článkov: 5613x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy