Založ si blog

Budete kolaborovať, páni Mikloško, Bútora i slečna Mistríková ?

72916-nezna-revolucia-v-bratislave-nestandard2

Vy, kedysi Symboly odporu voči diktatúre komunistov, symbol Sviečkovej demonštrácie, symbol odvahy mladých ľudí, ktorí ostatným ukázali mieru svojej odvahy ?

Nie, nebudete spevákom Mertom, ktorý v činohernom Pražskom klube dna dni po sedemnástom Novembri povedal – „Jsem tady za zbabělé“. Nebudete ani Jiřím Svobodom, ktorý tam bol „za komunistov“. Ba nebudete ani mať podobu Mariána Labudu, ktorému „komunisti zneužívali tvár“.

Vy tam budete za „baníkov“. Agentov podobných eštebákom, ktorých posledná z plejády komunistických atráp dvadsiateho storočia, Karel Urbánek – generálny tajomník KSČ – obliekol do banícky šiat, aby demonštrovali jednotu „ľudu a komunistickej strany“.

História je ako predajná žena, niektorí podľahnú pokušeniu, aby si ho aj nechali zaplatiť iba preto, aby šmahom ruky dali zabudnúť na jej odkazy o veľkých mužoch, ktorí povzniesli celé generácie. Mužov, ktorí vdýchli krajine zmysel, slobodu i život.

Malý chlapec zdedil po otcovi mačku a jej prispením sa stal starostom Londýna. Mesta, ktoré nikto nepokoril, neokupoval, mesta hrdých občanov, ktorých žiadna noha okupanta nevystavila poníženiu

Slováci z povolania, tragédia pre bohatého občana a ich zmysluplný štát.

Slováci z povolania sú zvláštnou kategóriou. Slovákov z povolania za ich vlastenectvo, za vzťah k štátu, o ktorom vraj celé tisícročie snívali, nikto neplatí a tak niet div, že skutočný život odmietajú žiť. Unavení Životom, v oddelených spálňach, kde občan nejaví záujem o štát a ten mu je umelou náhradou za manželstvo i potomkov.

Gesto ničnerobenia, na konci ktorého sa priam biblickým príbehom rodia Povolaní Slováci.

Každých dvadsať rokov, tak sa traduje, Slováci z povolania prichádzajú s pokušením zbaviť sa Povolaných Slovákov. Nekrvavo, nežne či zamatovo, čo ich vracia do momentu, kedy už nechcú aj keď môžu.

Prvého januára roku 1993 sa Slováci z povolania zbavili, za buchotu šampanského i rachotu ohňostroja, svojej sedemdesiat ročnej Mačky. Leva.

A šli si vládnuť sami, aby oni vyhlasovali zákon a z neho plynúce šťastie, aby stavali prekážky svetu diktátorov, kde iba „zákonodarca“ je slobodný.

Slovákov z povolania opojenie historickou chvíľou natoľko zmohlo, že nepostrehli moment, kedy sa ich štát zmenil na čiernu dieru, aby zmutoval do podoby tretej cesty. Oba historické momenty mali jedno spoločné.

Plno červených mačiek, kde nerozhodovalo, či je mačka čierna alebo biela, ale či vie chytať myší.

V novembri 1989 slušní ľudia prestali kachličkovať kúpeľne a šli do ulíc, aby sa raz mohli s pokojným svedomím pozrieť do očí svojim malým deťom, keď vyrastú.

Komu sa vy, slečna Mistríková, Ferko Mikloško i pán Bútora, pozriete do očí po tej nechutnej a odpornej „oslave“ 25 výročia Novembra pozriete do tváre ?

Nie, nepozriete sa do tváre ľudí, ktorí sa smejú tomu, čo včera zbabelo zutekal predčasne z tlačovej besedy, a dodnes veria, že Slovensko je historický predurčené pre život v Slobode a Demokracii.

Vy sa pozriete do tváre komunistických miliardárov, ktorí okrádaním zúbožili občanov Slovenska. Do tváre Povolaných Slovákov.

Vy sa pozriete do tvári tých, ktorí v neskutočne dlhej histórií ľudstva budú prví, čo v amoku „pomätenosti“ budú oslavovať pod týmto sloganom – „Komunisti oslavujú svoju porážku z Novembra 1989“ !

Vy sa nemôžete pozrieť do tvári českých osobností, ktoré zavrhli nemravnosť ich prezidenta a odmietli vyznamenávania.

Vy sa napokon pozriete už iba do zrkadla, aby ste videli vlastné tváre, ktoré komunistov zo Smer-SD vrátili z minulosti do tupých rokov diktátu v podobe slov kachličkujúceho – „Vyhraj voľby a môžeš všetko“ !

Choďte, žranica zaplatená občanmi by mohla vychladnú rovnako, ako účinkujúci, ako „vybraní“ študenti.

Choďte a zožerte všetko, čo tu ešte v podobe zvyškov Novembra ´89 váľajúcich sa pod stolom hodujúcich komunistov zostalo.

Lebo tak, ako štvrtina voličov – Slovákov z povolania – nenávidí Demokraciu a volí chamraď, ktorá pred štvrťstoročím mala byť odstránená z možnosti byť súčasťou verejného života, vy potrebujete vliať im a spoločnosti „odvahu“ na ich množenie.

Nezabudnite, keď už budete trinásteho o trinástej „baníkmi“ a oslavovať u slovenského Karola Urbánka, generálneho tajomníka Smer-SD (KSS), nezabudnite zobrať si aj banícke kahance.

To, aby vám bolo vidieť do tvári.

Začiernených.
 

© foto Archív Pravda

Róbert Fico dnes, potom čo sa na NAKA Ladislav Baštrnák priznal k trestnému činu krátenia daní vo výške 2 milióny eur, odvolá Róberta Kaliňáka z funkcie ministra vnútra.

19.08.2017

Róbert Fico dnes, potom čo sa na NAKA Ladislav Baštrnák priznal k trestnému činu krátenia daní vo výške 2 milióny eur, odvolá Róberta Kaliňáka z funkcie ministra vnútra. Hneď po ňom podá viac »

Keď Červený Potkan vyvezie z ministerstva jednu miliardu a dvesto miliónov je ticho, ak to urobí Potkan vlastenecký a iba polovicu, pišťanie Potkanov Červených počujú až v Bruseli.

18.08.2017

„Konečne sa mohol ponoriť do svojej ničím nerušenej existencie. Zistil, že je to nádherné ! To sú slová vraha z románu Parfum od Patrika Süskinda. Po takmer 200 rokoch od čias Edgara Allana viac »

Opilcovi Slotovi bude vyvíjať auto bez šoféra SNS-ák za 6 miliónov eur, človek, ktorý v roku 2009 predal štátu vzduch za neuveriteľných 51 miliónov eur.

16.08.2017

A ak bude platiť opcia podpísaná a schválená vládou Fica, dostane ďalších 51 miliónov. Nominant SNS je „vedec“ na pohľadanie. Po „vývoji“ výstroja vojaka 21.storočia, kde iba nakúpil viac »

práca, kuchyňa. kuchár, zamestnanie, profesia

Čerstvosť dostáva na frak. Štát mení pravidlá hry

21.08.2017 00:00

Kauza holandských fipronilových vajec odkrýva, ako funguje moderné verejné stravovanie. Čerstvosť, jeden z princípov kvalitných jedál, dostáva na frak.

merkelova

Nič by som nemenila, vyhlásila Merkelová v súvislosti s otvorením dverí utečencom

20.08.2017 20:44

Na otázku, či by sa teraz, so súčasnými vedomosťami, zachovala inak, keby sa situácia z roku 2015 znova zopakovala, Merkelová odvetila, že nie.

dúhový pochod bratislava

Farby dúhy zdvihli napätie v koalícii

20.08.2017 20:00

Festival Dúhový Pride 2017, ktorého siedmy ročník sa konal počas víkendu v bratislavských uliciach, postavil proti sebe koaličné strany SNS a Most-Híd.

PREMIÉR, fico,

Premiér Fico o Sulíkovi: Moja vláda nie je dokonalá, avšak nepovalím ju ako Vy

20.08.2017 19:09

Premiér Robert Fico na svojom profile na sociálnej sieti ostro kritizoval šéfa opozície Richarda Sulíka.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 989
Celková čítanosť: 5556428x
Priemerná čítanosť článkov: 5618x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy