Založ si blog

Budete kolaborovať, páni Mikloško, Bútora i slečna Mistríková ?

72916-nezna-revolucia-v-bratislave-nestandard2

Vy, kedysi Symboly odporu voči diktatúre komunistov, symbol Sviečkovej demonštrácie, symbol odvahy mladých ľudí, ktorí ostatným ukázali mieru svojej odvahy ?

Nie, nebudete spevákom Mertom, ktorý v činohernom Pražskom klube dna dni po sedemnástom Novembri povedal – „Jsem tady za zbabělé“. Nebudete ani Jiřím Svobodom, ktorý tam bol „za komunistov“. Ba nebudete ani mať podobu Mariána Labudu, ktorému „komunisti zneužívali tvár“.

Vy tam budete za „baníkov“. Agentov podobných eštebákom, ktorých posledná z plejády komunistických atráp dvadsiateho storočia, Karel Urbánek – generálny tajomník KSČ – obliekol do banícky šiat, aby demonštrovali jednotu „ľudu a komunistickej strany“.

História je ako predajná žena, niektorí podľahnú pokušeniu, aby si ho aj nechali zaplatiť iba preto, aby šmahom ruky dali zabudnúť na jej odkazy o veľkých mužoch, ktorí povzniesli celé generácie. Mužov, ktorí vdýchli krajine zmysel, slobodu i život.

Malý chlapec zdedil po otcovi mačku a jej prispením sa stal starostom Londýna. Mesta, ktoré nikto nepokoril, neokupoval, mesta hrdých občanov, ktorých žiadna noha okupanta nevystavila poníženiu

Slováci z povolania, tragédia pre bohatého občana a ich zmysluplný štát.

Slováci z povolania sú zvláštnou kategóriou. Slovákov z povolania za ich vlastenectvo, za vzťah k štátu, o ktorom vraj celé tisícročie snívali, nikto neplatí a tak niet div, že skutočný život odmietajú žiť. Unavení Životom, v oddelených spálňach, kde občan nejaví záujem o štát a ten mu je umelou náhradou za manželstvo i potomkov.

Gesto ničnerobenia, na konci ktorého sa priam biblickým príbehom rodia Povolaní Slováci.

Každých dvadsať rokov, tak sa traduje, Slováci z povolania prichádzajú s pokušením zbaviť sa Povolaných Slovákov. Nekrvavo, nežne či zamatovo, čo ich vracia do momentu, kedy už nechcú aj keď môžu.

Prvého januára roku 1993 sa Slováci z povolania zbavili, za buchotu šampanského i rachotu ohňostroja, svojej sedemdesiat ročnej Mačky. Leva.

A šli si vládnuť sami, aby oni vyhlasovali zákon a z neho plynúce šťastie, aby stavali prekážky svetu diktátorov, kde iba „zákonodarca“ je slobodný.

Slovákov z povolania opojenie historickou chvíľou natoľko zmohlo, že nepostrehli moment, kedy sa ich štát zmenil na čiernu dieru, aby zmutoval do podoby tretej cesty. Oba historické momenty mali jedno spoločné.

Plno červených mačiek, kde nerozhodovalo, či je mačka čierna alebo biela, ale či vie chytať myší.

V novembri 1989 slušní ľudia prestali kachličkovať kúpeľne a šli do ulíc, aby sa raz mohli s pokojným svedomím pozrieť do očí svojim malým deťom, keď vyrastú.

Komu sa vy, slečna Mistríková, Ferko Mikloško i pán Bútora, pozriete do očí po tej nechutnej a odpornej „oslave“ 25 výročia Novembra pozriete do tváre ?

Nie, nepozriete sa do tváre ľudí, ktorí sa smejú tomu, čo včera zbabelo zutekal predčasne z tlačovej besedy, a dodnes veria, že Slovensko je historický predurčené pre život v Slobode a Demokracii.

Vy sa pozriete do tváre komunistických miliardárov, ktorí okrádaním zúbožili občanov Slovenska. Do tváre Povolaných Slovákov.

Vy sa pozriete do tvári tých, ktorí v neskutočne dlhej histórií ľudstva budú prví, čo v amoku „pomätenosti“ budú oslavovať pod týmto sloganom – „Komunisti oslavujú svoju porážku z Novembra 1989“ !

Vy sa nemôžete pozrieť do tvári českých osobností, ktoré zavrhli nemravnosť ich prezidenta a odmietli vyznamenávania.

Vy sa napokon pozriete už iba do zrkadla, aby ste videli vlastné tváre, ktoré komunistov zo Smer-SD vrátili z minulosti do tupých rokov diktátu v podobe slov kachličkujúceho – „Vyhraj voľby a môžeš všetko“ !

Choďte, žranica zaplatená občanmi by mohla vychladnú rovnako, ako účinkujúci, ako „vybraní“ študenti.

Choďte a zožerte všetko, čo tu ešte v podobe zvyškov Novembra ´89 váľajúcich sa pod stolom hodujúcich komunistov zostalo.

Lebo tak, ako štvrtina voličov – Slovákov z povolania – nenávidí Demokraciu a volí chamraď, ktorá pred štvrťstoročím mala byť odstránená z možnosti byť súčasťou verejného života, vy potrebujete vliať im a spoločnosti „odvahu“ na ich množenie.

Nezabudnite, keď už budete trinásteho o trinástej „baníkmi“ a oslavovať u slovenského Karola Urbánka, generálneho tajomníka Smer-SD (KSS), nezabudnite zobrať si aj banícke kahance.

To, aby vám bolo vidieť do tvári.

Začiernených.
 

© foto Archív Pravda

O Tých, ktorí disponujú schopnosťou múdrosti, no prijali pozíciu Komparzu v komédií Hlupákov.

27.06.2017

Čo ti na živote na Slovensku najviac prekáža ? Nedostatok polárnych medveďov, žiadne oceánske prístavy a ani jedna skurvená pyramída! ANI JEDNA! (Bobo Bobo) Súhlasím, lebo pri červenom manipulátorovi, viac »

Kaliňák vie, kto je Gorila, no za 11 rokov nič nevyšetril. Kaliňák vedel, kto sú fašisti Kotlebu a predsa ich povolil.

23.06.2017

Článok vyradený súdruhom ministrom Kaliňákom ! Potomok fašistu, Ján Čarnogurský tvrdí, že protestujúci študenti proti korupcií sú „zradcovia Slovenska a gadžovia“. Potomok Mr.Čističa viac »

Už si dosť starý na to aby si vedel že komunizmus nebol nikde na svete.

22.06.2017

Prečítal som si včera pod blogom na debate Pravda. Dobrá správa po štyridsať plus 27 rokov. Dobrá, že aj vyznávačom najväčšieho podvodu v dejinách ľudstva konečne dokvapkáva. Včera najzbytočnejšia viac »

krádež, hacker, internet, bezpečnosť, lúpež, malvér, kyberzločin, zločinec, nebezpečenstvo

Pôvod nového počítačového vírusu nie je známy, má vraj šíriť chaos

28.06.2017 12:31

Kybernetickí experti špekulujú o pôvode škodlivého softvéru. Kto za útokom stál, ešte nie je známe.

Gazprom, plyn, Rusko

Gazprom zvažuje odchod z Turecka

28.06.2017 12:25

Ruský plynárenský gigant Gazprom sa rozhoduje, či sa nestiahne z tureckého trhu, kde má viaceré firmy. Zostal by len dodávateľom zemného plynu.

prezervatív, HIV, AIDS

Vlani sa na Slovensku objavilo rekordných 87 nových prípadov nákazy HIV

28.06.2017 12:17

Päť z nich bolo diagnostikovaných u cudzincov. Vlani lekári diagnostikovali desať nových prípadov AIDS a nahlásené boli aj tri úmrtia pacientov s HIV infekciou.

Glastonbury, corbyn

Britský expert: Corbyn teraz musí zvládnuť parlament

28.06.2017 12:00

"Britská vláda síce má na svojej strane väčšinu, ale predsa len v Dolnej snemovni nemá výraznú prevahu. Líder labouristov Jeremy Corbyn musí ukázať, že dokáže viesť efektívnu opozičnú politiku,“ povedal pre Pravdu expert na britskú politiku Peter Snowdon.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 971
Celková čítanosť: 5397121x
Priemerná čítanosť článkov: 5558x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy