Založ si blog

Budete kolaborovať, páni Mikloško, Bútora i slečna Mistríková ?

72916-nezna-revolucia-v-bratislave-nestandard2

Vy, kedysi Symboly odporu voči diktatúre komunistov, symbol Sviečkovej demonštrácie, symbol odvahy mladých ľudí, ktorí ostatným ukázali mieru svojej odvahy ?

Nie, nebudete spevákom Mertom, ktorý v činohernom Pražskom klube dna dni po sedemnástom Novembri povedal – „Jsem tady za zbabělé“. Nebudete ani Jiřím Svobodom, ktorý tam bol „za komunistov“. Ba nebudete ani mať podobu Mariána Labudu, ktorému „komunisti zneužívali tvár“.

Vy tam budete za „baníkov“. Agentov podobných eštebákom, ktorých posledná z plejády komunistických atráp dvadsiateho storočia, Karel Urbánek – generálny tajomník KSČ – obliekol do banícky šiat, aby demonštrovali jednotu „ľudu a komunistickej strany“.

História je ako predajná žena, niektorí podľahnú pokušeniu, aby si ho aj nechali zaplatiť iba preto, aby šmahom ruky dali zabudnúť na jej odkazy o veľkých mužoch, ktorí povzniesli celé generácie. Mužov, ktorí vdýchli krajine zmysel, slobodu i život.

Malý chlapec zdedil po otcovi mačku a jej prispením sa stal starostom Londýna. Mesta, ktoré nikto nepokoril, neokupoval, mesta hrdých občanov, ktorých žiadna noha okupanta nevystavila poníženiu

Slováci z povolania, tragédia pre bohatého občana a ich zmysluplný štát.

Slováci z povolania sú zvláštnou kategóriou. Slovákov z povolania za ich vlastenectvo, za vzťah k štátu, o ktorom vraj celé tisícročie snívali, nikto neplatí a tak niet div, že skutočný život odmietajú žiť. Unavení Životom, v oddelených spálňach, kde občan nejaví záujem o štát a ten mu je umelou náhradou za manželstvo i potomkov.

Gesto ničnerobenia, na konci ktorého sa priam biblickým príbehom rodia Povolaní Slováci.

Každých dvadsať rokov, tak sa traduje, Slováci z povolania prichádzajú s pokušením zbaviť sa Povolaných Slovákov. Nekrvavo, nežne či zamatovo, čo ich vracia do momentu, kedy už nechcú aj keď môžu.

Prvého januára roku 1993 sa Slováci z povolania zbavili, za buchotu šampanského i rachotu ohňostroja, svojej sedemdesiat ročnej Mačky. Leva.

A šli si vládnuť sami, aby oni vyhlasovali zákon a z neho plynúce šťastie, aby stavali prekážky svetu diktátorov, kde iba „zákonodarca“ je slobodný.

Slovákov z povolania opojenie historickou chvíľou natoľko zmohlo, že nepostrehli moment, kedy sa ich štát zmenil na čiernu dieru, aby zmutoval do podoby tretej cesty. Oba historické momenty mali jedno spoločné.

Plno červených mačiek, kde nerozhodovalo, či je mačka čierna alebo biela, ale či vie chytať myší.

V novembri 1989 slušní ľudia prestali kachličkovať kúpeľne a šli do ulíc, aby sa raz mohli s pokojným svedomím pozrieť do očí svojim malým deťom, keď vyrastú.

Komu sa vy, slečna Mistríková, Ferko Mikloško i pán Bútora, pozriete do očí po tej nechutnej a odpornej „oslave“ 25 výročia Novembra pozriete do tváre ?

Nie, nepozriete sa do tváre ľudí, ktorí sa smejú tomu, čo včera zbabelo zutekal predčasne z tlačovej besedy, a dodnes veria, že Slovensko je historický predurčené pre život v Slobode a Demokracii.

Vy sa pozriete do tváre komunistických miliardárov, ktorí okrádaním zúbožili občanov Slovenska. Do tváre Povolaných Slovákov.

Vy sa pozriete do tvári tých, ktorí v neskutočne dlhej histórií ľudstva budú prví, čo v amoku „pomätenosti“ budú oslavovať pod týmto sloganom – „Komunisti oslavujú svoju porážku z Novembra 1989“ !

Vy sa nemôžete pozrieť do tvári českých osobností, ktoré zavrhli nemravnosť ich prezidenta a odmietli vyznamenávania.

Vy sa napokon pozriete už iba do zrkadla, aby ste videli vlastné tváre, ktoré komunistov zo Smer-SD vrátili z minulosti do tupých rokov diktátu v podobe slov kachličkujúceho – „Vyhraj voľby a môžeš všetko“ !

Choďte, žranica zaplatená občanmi by mohla vychladnú rovnako, ako účinkujúci, ako „vybraní“ študenti.

Choďte a zožerte všetko, čo tu ešte v podobe zvyškov Novembra ´89 váľajúcich sa pod stolom hodujúcich komunistov zostalo.

Lebo tak, ako štvrtina voličov – Slovákov z povolania – nenávidí Demokraciu a volí chamraď, ktorá pred štvrťstoročím mala byť odstránená z možnosti byť súčasťou verejného života, vy potrebujete vliať im a spoločnosti „odvahu“ na ich množenie.

Nezabudnite, keď už budete trinásteho o trinástej „baníkmi“ a oslavovať u slovenského Karola Urbánka, generálneho tajomníka Smer-SD (KSS), nezabudnite zobrať si aj banícke kahance.

To, aby vám bolo vidieť do tvári.

Začiernených.
 

© foto Archív Pravda

Boľševici z Auróry nevystrelili, včera, po sto rokoch, to za nich urobil Andrej Danko.

18.10.2017

Za Komédiou Lenina a jeho syfilitickej milenky Nadeždy, VOSR, s jej 100 miliónmi mŕtvych, konečne padla opona. Kapitán od slovenských bigošov (pre neznalých – pešiakov politiky) vypálil zo viac »

Keď sa muži vzdávajú bez boja , ženy padajú do zajatia a deti do otroctva.

16.10.2017

Pred rokmi som písal reportáž z južných Čiech, o praktikách s vodou i odpadovou v nekalých rukách jedného rakúskeho sociálneho demokrata. Nedalo sa dopriať očiam i sluchu odpočinku pri chlapíkovi, viac »

Je možné vysloviť domnienku o vážne poškodenom duševnom zdraví Róberta Fica. . . ?

15.10.2017

V sobotu na adresu prezidenta Kisku vyslovil návrh: „Nech ukáže všetky zmluvy, ako to robím ja“ ! Predseda Smer-SD doteraz ukázal jediné. Demagógiu a klamstva, ktoré za 11 rokov jeho vládnutia viac »

NEPOUZIVAT!

Z trhu sťahujú liek Theraflu Forte, môže obsahovať cudzorodé častice

18.10.2017 16:06

Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) informuje o stiahnutí lieku Theraflu Forte z úrovne distribučných spoločností a lekární.

tk, lipsic

Podľa Smeru Lipšicova právna zástupkyňa zavádza verejnosť

18.10.2017 16:03

Podľa právnej zástupkyne expolitik Lipšic ako minister spravodlivosti nikdy nepodal dovolanie, keď znalecké posudky konštatovali spoluzavinenie chodca, ako to bolo v jeho prípade.

sokol červenonohý

Sokol Lucky sa stal celebritou

18.10.2017 16:00

Jeden zo slovenských sokolov červenonohých prekvapil ornitológov trasou, akú si vybral na cestu do Afriky, pretože letel cez Francúzsko, a nie cez Balkán či Blízky východ.

Peniaze, lupa, graf, dolár, euro

Ťažobný gigant Rio Tinto v USA obvinili z podvodu

18.10.2017 15:48

Britsko-austrálsky ťažobný gigant Rio Tinto a jeho dvoch bývalých manažérov obvinili v USA z podvodu pre zatajovanie strát.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,021
Celková čítanosť: 5729322x
Priemerná čítanosť článkov: 5611x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy