Založ si blog

Generálny prokurátor býva v ukradnutom dome.

generalna-prokuratura-nestandard2Rok 1978.Naši susedia sa vybrali na dovolenku do Juhoslávie.Skončili v Taliansku a odtiaľ viedla ich cesta do Austrálie.Dvaja dospelí, 4 deti.Emigrácia ako z učebnice “Nepriatelia štátu a iné opovrhnutia hodné tvory”.Proces ktorý nastal bol úplne bežný a úplne  v súlade s vtedy platnými zákonmi.V neprítomnosti boli osúdení na 3 ročnú basu a ich dom a celý majetok prepadol v prospech socialistickej vlasti.Až trošku neskôr sme zistili, že tá socialistická vlasť bol politický pracovník okresného výboru komunistickej strany.V okresných štruktúrach boľševickej partaje bezvýznamný, ale dôležito a revolučne sa tváriaci šašo, ktorý neustále hľadal triednych nepriateľov a nachádzal len triednych spolupijanov v našej krčme.Obsadil dom, ktorý ukradol aj so svojimi spolupáchateľmi našim susedom.Paradoxom je, že ho ukradol úplne legálne, v súlade s vtedy platnými komunistickými zákonmi.Zapelešil sa v ňom ako potkan pri hrante v chlieve.

Rok 1991.Naši susedia sa vrátili z Austrálie a začali si uplatňovať nárok na dom, ktorý im boľševik ukradol.Verte, neverte, trvalo celých 6 rokov, kým sa domohli svojho majetku.Boľševik, najskôr vystrašený, neskôr po Mečiarovom nástupe povzbudený, odmietal opustiť ukradnutý dom.Susedia na letenky z Austrálie  a právnika vyhodili toĺko peňazí, že si mohli postaviť možno 2 nové.Raz som sa spýtal suseda, či mu to za to stojí.Odpovedal najskôr jedným slovm.Áno! Až trochu neskôr, možno o rok, sa rozhovoril.Vieš chlapče, ak raz ustúpiš takejto hávädi, neprehral si dom, ale sám seba.Kúpa domu bola legálna,  v súlade s právnym poriadkom Slovenskej socialistickej republiky!Oháňal sa na súde zákonom a paragrafmi zlodej. Po 6 rokoch sa okupant domu musel zdvihnúť a odísť.Susedia vzápätí venovali dom charite.A vrátili sa asi už navždy do Austrálie.

Rok 2012.Do funkcie generálneho prokurátora SR bol zvolený Jozef Čentéš.Prezident Gašparovič ho odmietol vymenovať.Rok 2013.Do funkcie generálneho prokurátora bol zvolený a Gašparovičom vymenovaný Jarolav Čižnár.Nasťahoval sa do kancelárie generálneho prokurátora a začal v nej úradovať.Rok 2014.Ústavný súd svojím nálezom rozhodol, že Gašparovič porušil ústavné práva Čentéša.Čižnár oznámil:”Moja voľba prebehla legálne, v súlade so všetkými právnymi predpismi, čo nakoniec potvrdil aj Ústavný súd. Keď niekomu začalo prekážať, že prokuratúra začína fungovať a teraz ma vyzýva na odstúpenie, tak bohužiaľ. Týmto prianiam nevyhoviem,” vyhlásil.
Nuž pán, či súdruh generálny prokurátor.Tu vôbec nejde o to, či chcete, alebo nechcete vyhovieť  “prianiam”niekoho.Tu ide o to, že bývate v dome, ktorý presne ako kedysi ten náš susedný ukradli vaši spolupáchatelia.A vás v ňom ubytovali.Aj vaša obhajoba je presne rovnaká, akou bola obhajoba malého komunistického spratka, keď sa naťahoval do cudzieho domu -Všetko prebehlo v súlade so zákonom!

Takže máte dve možnosti.Buď sa zachováte ako chlap a nie ako typický Slovák a z funkcie generálneho prokurátora odstúpite, alebo počkáte  na sťahovaciu čatu.Chlapi si vraj už obliekajú montérky.Choďte sa na nich  pozrieť  10.decembra na námestie SNP.

(c) foto Pravda

Napísal Karol Janik – uverejnené so súhlasom autora

O Tých, ktorí disponujú schopnosťou múdrosti, no prijali pozíciu Komparzu v komédií Hlupákov.

27.06.2017

Čo ti na živote na Slovensku najviac prekáža ? Nedostatok polárnych medveďov, žiadne oceánske prístavy a ani jedna skurvená pyramída! ANI JEDNA! (Bobo Bobo) Súhlasím, lebo pri červenom manipulátorovi, viac »

Kaliňák vie, kto je Gorila, no za 11 rokov nič nevyšetril. Kaliňák vedel, kto sú fašisti Kotlebu a predsa ich povolil.

23.06.2017

Článok vyradený súdruhom ministrom Kaliňákom ! Potomok fašistu, Ján Čarnogurský tvrdí, že protestujúci študenti proti korupcií sú „zradcovia Slovenska a gadžovia“. Potomok Mr.Čističa viac »

Už si dosť starý na to aby si vedel že komunizmus nebol nikde na svete.

22.06.2017

Prečítal som si včera pod blogom na debate Pravda. Dobrá správa po štyridsať plus 27 rokov. Dobrá, že aj vyznávačom najväčšieho podvodu v dejinách ľudstva konečne dokvapkáva. Včera najzbytočnejšia viac »

krádež, hacker, internet, bezpečnosť, lúpež, malvér, kyberzločin, zločinec, nebezpečenstvo

Pôvod nového počítačového vírusu nie je známy, má vraj šíriť chaos

28.06.2017 12:31

Kybernetickí experti špekulujú o pôvode škodlivého softvéru. Kto za útokom stál, ešte nie je známe.

Gazprom, plyn, Rusko

Gazprom zvažuje odchod z Turecka

28.06.2017 12:25

Ruský plynárenský gigant Gazprom sa rozhoduje, či sa nestiahne z tureckého trhu, kde má viaceré firmy. Zostal by len dodávateľom zemného plynu.

prezervatív, HIV, AIDS

Vlani sa na Slovensku objavilo rekordných 87 nových prípadov nákazy HIV

28.06.2017 12:17

Päť z nich bolo diagnostikovaných u cudzincov. Vlani lekári diagnostikovali desať nových prípadov AIDS a nahlásené boli aj tri úmrtia pacientov s HIV infekciou.

Glastonbury, corbyn

Britský expert: Corbyn teraz musí zvládnuť parlament

28.06.2017 12:00

"Britská vláda síce má na svojej strane väčšinu, ale predsa len v Dolnej snemovni nemá výraznú prevahu. Líder labouristov Jeremy Corbyn musí ukázať, že dokáže viesť efektívnu opozičnú politiku,“ povedal pre Pravdu expert na britskú politiku Peter Snowdon.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 971
Celková čítanosť: 5397083x
Priemerná čítanosť článkov: 5558x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy