Založ si blog

Generálny prokurátor býva v ukradnutom dome.

generalna-prokuratura-nestandard2Rok 1978.Naši susedia sa vybrali na dovolenku do Juhoslávie.Skončili v Taliansku a odtiaľ viedla ich cesta do Austrálie.Dvaja dospelí, 4 deti.Emigrácia ako z učebnice “Nepriatelia štátu a iné opovrhnutia hodné tvory”.Proces ktorý nastal bol úplne bežný a úplne  v súlade s vtedy platnými zákonmi.V neprítomnosti boli osúdení na 3 ročnú basu a ich dom a celý majetok prepadol v prospech socialistickej vlasti.Až trošku neskôr sme zistili, že tá socialistická vlasť bol politický pracovník okresného výboru komunistickej strany.V okresných štruktúrach boľševickej partaje bezvýznamný, ale dôležito a revolučne sa tváriaci šašo, ktorý neustále hľadal triednych nepriateľov a nachádzal len triednych spolupijanov v našej krčme.Obsadil dom, ktorý ukradol aj so svojimi spolupáchateľmi našim susedom.Paradoxom je, že ho ukradol úplne legálne, v súlade s vtedy platnými komunistickými zákonmi.Zapelešil sa v ňom ako potkan pri hrante v chlieve.

Rok 1991.Naši susedia sa vrátili z Austrálie a začali si uplatňovať nárok na dom, ktorý im boľševik ukradol.Verte, neverte, trvalo celých 6 rokov, kým sa domohli svojho majetku.Boľševik, najskôr vystrašený, neskôr po Mečiarovom nástupe povzbudený, odmietal opustiť ukradnutý dom.Susedia na letenky z Austrálie  a právnika vyhodili toĺko peňazí, že si mohli postaviť možno 2 nové.Raz som sa spýtal suseda, či mu to za to stojí.Odpovedal najskôr jedným slovm.Áno! Až trochu neskôr, možno o rok, sa rozhovoril.Vieš chlapče, ak raz ustúpiš takejto hávädi, neprehral si dom, ale sám seba.Kúpa domu bola legálna,  v súlade s právnym poriadkom Slovenskej socialistickej republiky!Oháňal sa na súde zákonom a paragrafmi zlodej. Po 6 rokoch sa okupant domu musel zdvihnúť a odísť.Susedia vzápätí venovali dom charite.A vrátili sa asi už navždy do Austrálie.

Rok 2012.Do funkcie generálneho prokurátora SR bol zvolený Jozef Čentéš.Prezident Gašparovič ho odmietol vymenovať.Rok 2013.Do funkcie generálneho prokurátora bol zvolený a Gašparovičom vymenovaný Jarolav Čižnár.Nasťahoval sa do kancelárie generálneho prokurátora a začal v nej úradovať.Rok 2014.Ústavný súd svojím nálezom rozhodol, že Gašparovič porušil ústavné práva Čentéša.Čižnár oznámil:”Moja voľba prebehla legálne, v súlade so všetkými právnymi predpismi, čo nakoniec potvrdil aj Ústavný súd. Keď niekomu začalo prekážať, že prokuratúra začína fungovať a teraz ma vyzýva na odstúpenie, tak bohužiaľ. Týmto prianiam nevyhoviem,” vyhlásil.
Nuž pán, či súdruh generálny prokurátor.Tu vôbec nejde o to, či chcete, alebo nechcete vyhovieť  “prianiam”niekoho.Tu ide o to, že bývate v dome, ktorý presne ako kedysi ten náš susedný ukradli vaši spolupáchatelia.A vás v ňom ubytovali.Aj vaša obhajoba je presne rovnaká, akou bola obhajoba malého komunistického spratka, keď sa naťahoval do cudzieho domu -Všetko prebehlo v súlade so zákonom!

Takže máte dve možnosti.Buď sa zachováte ako chlap a nie ako typický Slovák a z funkcie generálneho prokurátora odstúpite, alebo počkáte  na sťahovaciu čatu.Chlapi si vraj už obliekajú montérky.Choďte sa na nich  pozrieť  10.decembra na námestie SNP.

(c) foto Pravda

Napísal Karol Janik – uverejnené so súhlasom autora

Róbert Fico dnes, potom čo sa na NAKA Ladislav Baštrnák priznal k trestnému činu krátenia daní vo výške 2 milióny eur, odvolá Róberta Kaliňáka z funkcie ministra vnútra.

19.08.2017

Róbert Fico dnes, potom čo sa na NAKA Ladislav Baštrnák priznal k trestnému činu krátenia daní vo výške 2 milióny eur, odvolá Róberta Kaliňáka z funkcie ministra vnútra. Hneď po ňom podá viac »

Keď Červený Potkan vyvezie z ministerstva jednu miliardu a dvesto miliónov je ticho, ak to urobí Potkan vlastenecký a iba polovicu, pišťanie Potkanov Červených počujú až v Bruseli.

18.08.2017

„Konečne sa mohol ponoriť do svojej ničím nerušenej existencie. Zistil, že je to nádherné ! To sú slová vraha z románu Parfum od Patrika Süskinda. Po takmer 200 rokoch od čias Edgara Allana viac »

Opilcovi Slotovi bude vyvíjať auto bez šoféra SNS-ák za 6 miliónov eur, človek, ktorý v roku 2009 predal štátu vzduch za neuveriteľných 51 miliónov eur.

16.08.2017

A ak bude platiť opcia podpísaná a schválená vládou Fica, dostane ďalších 51 miliónov. Nominant SNS je „vedec“ na pohľadanie. Po „vývoji“ výstroja vojaka 21.storočia, kde iba nakúpil viac »

práca, kuchyňa. kuchár, zamestnanie, profesia

Čerstvosť dostáva na frak. Štát mení pravidlá hry

21.08.2017 00:00

Kauza holandských fipronilových vajec odkrýva, ako funguje moderné verejné stravovanie. Čerstvosť, jeden z princípov kvalitných jedál, dostáva na frak.

merkelova

Nič by som nemenila, vyhlásila Merkelová v súvislosti s otvorením dverí utečencom

20.08.2017 20:44

Na otázku, či by sa teraz, so súčasnými vedomosťami, zachovala inak, keby sa situácia z roku 2015 znova zopakovala, Merkelová odvetila, že nie.

dúhový pochod bratislava

Farby dúhy zdvihli napätie v koalícii

20.08.2017 20:00

Festival Dúhový Pride 2017, ktorého siedmy ročník sa konal počas víkendu v bratislavských uliciach, postavil proti sebe koaličné strany SNS a Most-Híd.

PREMIÉR, fico,

Premiér Fico o Sulíkovi: Moja vláda nie je dokonalá, avšak nepovalím ju ako Vy

20.08.2017 19:09

Premiér Robert Fico na svojom profile na sociálnej sieti ostro kritizoval šéfa opozície Richarda Sulíka.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 989
Celková čítanosť: 5556378x
Priemerná čítanosť článkov: 5618x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy