Založ si blog

Generálny prokurátor býva v ukradnutom dome.

generalna-prokuratura-nestandard2Rok 1978.Naši susedia sa vybrali na dovolenku do Juhoslávie.Skončili v Taliansku a odtiaľ viedla ich cesta do Austrálie.Dvaja dospelí, 4 deti.Emigrácia ako z učebnice “Nepriatelia štátu a iné opovrhnutia hodné tvory”.Proces ktorý nastal bol úplne bežný a úplne  v súlade s vtedy platnými zákonmi.V neprítomnosti boli osúdení na 3 ročnú basu a ich dom a celý majetok prepadol v prospech socialistickej vlasti.Až trošku neskôr sme zistili, že tá socialistická vlasť bol politický pracovník okresného výboru komunistickej strany.V okresných štruktúrach boľševickej partaje bezvýznamný, ale dôležito a revolučne sa tváriaci šašo, ktorý neustále hľadal triednych nepriateľov a nachádzal len triednych spolupijanov v našej krčme.Obsadil dom, ktorý ukradol aj so svojimi spolupáchateľmi našim susedom.Paradoxom je, že ho ukradol úplne legálne, v súlade s vtedy platnými komunistickými zákonmi.Zapelešil sa v ňom ako potkan pri hrante v chlieve.

Rok 1991.Naši susedia sa vrátili z Austrálie a začali si uplatňovať nárok na dom, ktorý im boľševik ukradol.Verte, neverte, trvalo celých 6 rokov, kým sa domohli svojho majetku.Boľševik, najskôr vystrašený, neskôr po Mečiarovom nástupe povzbudený, odmietal opustiť ukradnutý dom.Susedia na letenky z Austrálie  a právnika vyhodili toĺko peňazí, že si mohli postaviť možno 2 nové.Raz som sa spýtal suseda, či mu to za to stojí.Odpovedal najskôr jedným slovm.Áno! Až trochu neskôr, možno o rok, sa rozhovoril.Vieš chlapče, ak raz ustúpiš takejto hávädi, neprehral si dom, ale sám seba.Kúpa domu bola legálna,  v súlade s právnym poriadkom Slovenskej socialistickej republiky!Oháňal sa na súde zákonom a paragrafmi zlodej. Po 6 rokoch sa okupant domu musel zdvihnúť a odísť.Susedia vzápätí venovali dom charite.A vrátili sa asi už navždy do Austrálie.

Rok 2012.Do funkcie generálneho prokurátora SR bol zvolený Jozef Čentéš.Prezident Gašparovič ho odmietol vymenovať.Rok 2013.Do funkcie generálneho prokurátora bol zvolený a Gašparovičom vymenovaný Jarolav Čižnár.Nasťahoval sa do kancelárie generálneho prokurátora a začal v nej úradovať.Rok 2014.Ústavný súd svojím nálezom rozhodol, že Gašparovič porušil ústavné práva Čentéša.Čižnár oznámil:”Moja voľba prebehla legálne, v súlade so všetkými právnymi predpismi, čo nakoniec potvrdil aj Ústavný súd. Keď niekomu začalo prekážať, že prokuratúra začína fungovať a teraz ma vyzýva na odstúpenie, tak bohužiaľ. Týmto prianiam nevyhoviem,” vyhlásil.
Nuž pán, či súdruh generálny prokurátor.Tu vôbec nejde o to, či chcete, alebo nechcete vyhovieť  “prianiam”niekoho.Tu ide o to, že bývate v dome, ktorý presne ako kedysi ten náš susedný ukradli vaši spolupáchatelia.A vás v ňom ubytovali.Aj vaša obhajoba je presne rovnaká, akou bola obhajoba malého komunistického spratka, keď sa naťahoval do cudzieho domu -Všetko prebehlo v súlade so zákonom!

Takže máte dve možnosti.Buď sa zachováte ako chlap a nie ako typický Slovák a z funkcie generálneho prokurátora odstúpite, alebo počkáte  na sťahovaciu čatu.Chlapi si vraj už obliekajú montérky.Choďte sa na nich  pozrieť  10.decembra na námestie SNP.

(c) foto Pravda

Napísal Karol Janik – uverejnené so súhlasom autora

Vy, odporcovia Smer-SD, nechoďte voliť, pretože všetko pokazíte ! Byť Ficom či Kotlebom tak vás nechám pozatvárať. Ako protištátne živly.

20.10.2017

Vy ste nechceli Slovensko Vladimíra Mečiara. Odmietate aj štát jeho pokračovateľa, Róberta Fica. Dlhých 11 rokov. Napriek tomu, že aj medzinárodné štatistiky uvádzajú trojnásobný nárast viac »

Boľševici z Auróry nevystrelili, včera, po sto rokoch, to za nich urobil Andrej Danko.

18.10.2017

Za Komédiou Lenina a jeho syfilitickej milenky Nadeždy, VOSR, s jej 100 miliónmi mŕtvych, konečne padla opona. Kapitán od slovenských bigošov (pre neznalých – pešiakov politiky) vypálil zo viac »

Keď sa muži vzdávajú bez boja , ženy padajú do zajatia a deti do otroctva.

16.10.2017

Pred rokmi som písal reportáž z južných Čiech, o praktikách s vodou i odpadovou v nekalých rukách jedného rakúskeho sociálneho demokrata. Nedalo sa dopriať očiam i sluchu odpočinku pri chlapíkovi, viac »

babiš

Česi už majú názor na šéfa ANO, pripomína expert

21.10.2017 11:39

Česi dnes rozhodnú o zložení Poslaneckej snemovne. Parlamentné voľby sa začali včera.

Konferencia smeru v Nitre Fico.

V Nitre sa zišli politici Smeru. Fico: Nenechajme sa učičíkať prieskumami

21.10.2017 10:00, aktualizované: 11:35

Delegáti Smeru sa od rána schádzajú na nitrianskom výstavisku Agrokomplex, kde sa koná programová konferencia vládnej strany.

hamáček

Neviem si predstaviť, že by bol vo vláde líder ANO Andrej Babiš

21.10.2017 09:30

Česká strana sociálnodemokratická (ČSSD) splnila vo vláde 90 percent svojho programu, prízvukuje jej podpredseda Jan Hamáček.

bitcoin, mena, virtuálna

Bitcoinový ošiaľ pokračuje, ľudia do neho vkladajú celé majetky

21.10.2017 09:29

Bitcoin prekonal hranicu šesťtisíc dolárov a prognózy hovoria o jeho ďalšom raste. Niektorí ľudia do neho vkladajú celý svoj majetok.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,022
Celková čítanosť: 5736589x
Priemerná čítanosť článkov: 5613x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy