Založ si blog

Vstupovať do pekla peňazí nebom nerestí je úchylka !

122068-miskov-hospodarstvo-minister-nestandard2

Keď som svojho času zaregistroval občiansku aktivitu mladých ľudí, moje staré srdce zahorelo túžbou ľahkého atléta. Napísal som veľa blogov na tému Nie ropovodu pod nohami Petržalčanov.

Súčet rôznorodých aktivít docielil v kauze zvrat. Z projektu pripravovaného v tichosti úradov sa stala vec verejná.

Hráči museli vstúpiť do svetla verejnosti ba i Brussel odmietol prefinancovať prepojenie ropovodom medzi Bratislavou so Schwechatom. Udalosti posledných mesiacov ukazujú, že pravda bola na strane aktivistov i občanov.

Do dnešného dňa zostala jediná záhada.

Na akom právnom základe bolo vyplatených takmer 11 miliónov eur pre súkromného investora z Rakúska, z ktorých väčšia časť pravdepodobne slúžila na výkup pozemkov za hranicami Slovenska.

Vyplatila ich štátna firma, Transpetrol a.s., bez súhlasu vlády, bez schválenia projektu.

Miroslav Dragun má veľký podiel na tomto, dnes ešte úspechu. Nikto ani len netuší, čo bude s ropovodom zajtra.

Čo je to za impulz, kedy človek obetuje všetko, lebo odmieta sa vysporiadať zo životom a sám seba navlečie do zvieracej kazajky.

Keď som si prečítal blog kandidáta na post primátora Bratislavy, Miroslava Draguna – „Papalašizmus manažérov BVS“ – v duchu som chválil prácu.

Iba do chvíle, kým som neobjavil zmluvu uzatvorenú medzi BVS a Miroslavom Dragúnom. O zabezpečení propagácie obchodného mena a obchodnej značky BVS. (č. OST/205/2014/BVS).

Pre niekoho divné rozpoloženie, kde jedna ruka sa zaháňa nad vlastným zúfalstvom a druhá ruka toho istého človeka zahladzuje stopy po troskách tej prvej.

Pre iného jav charakteristický času, ktorý žijeme. Času, kedy aj dve ruky mnohých sú chabou výbavou.

Ak k tomu priradím iný blog Miroslava Draguna, „Chce Oliver Križ opäť rozkopať dvere“, napísaný proti inému občianskemu zduženiu – OZ Stop ropovodu – vidím obraz topiaceho sa a jeho úpornú snahu chytiť sa aj čiary tužkou nakreslenej.

Legenda o malom chlapcovi, ktorý po otcovi zdedil mačku, aby sa jej prispením stál starostom Londýna nedorazila do Bratislavy.

Mladý aktivista usilujúci o post primátora nemal žiadne zviera, ak nemyslíme zviera politické, a jednoducho vzdal svoj boj o výslnie. V prospech iného dravca.

Samoľúbosť znetvoruje v momente, keď utopený sníva sen o vlastnej záchrane.

Hovorí sa, že človek sa učí na vlastných chybách, teda nadobudol určité poznanie.

No ak je snaha predimenzovaná vydáva podozrenie, že usilovnosť nemá parametre priateľské.

Ako inak nazvať povestnú rozpoltenosť dvojakého bytia. majstrovský opísanú Stevensonom.

Mať zmluvu na propagáciu obchodného mena BVS, brať podporu a financie na kampaň proti ropovodu, tlačiť plagáty v režijných nákladoch BVS a zároveň brojiť proti nej, mi evokuje práve svet Dr.Jekylla a pána Hyda.

Biológ Robert Trivers má pravdu vo svojom vedeckom tvrdení:

Priateľstvo, vďačnosť, sympatie, pocit viny aj zmysel pre férovosť a spravodlivosť i morálky sú výsledkom našej skúsenosti recipročného altruizmu.

Na Slovensku je to však „tovar“, ktorý nejde na odbyt.

 

Foto © Pravda

 

Na fotografií – Minister hospodárstva a výstavby Juraj Miškov a Miroslav Dragun z občianského združenia Nie ropovodu cez Žitný ostrov vystúpili na tlačovej konferencii.

 

 

 

 

Posledných 12 rokov vykrádania zdravotníctva ukázalo, že zdieranie ľudia milujú. Viac, ako svoje zdravie.

18.09.2017

Človek Pavla Pašku, podpredsedu Smer-SD, Marcel Forai, riaditeľ Všeobecnej zdravotnej poisťovne, s platom 4 500 eur mesačne nakupujúci honosné nehnuteľnosti po celom Slovensku, podpísal 69 zmlúv viac »

Elitná jednotka boja so zločinom zberá aj klebety. Napríklad na Danka. Finančným inštitúciám unikajú dôverné dokumenty s daňovým tajomstvom. Napríklad na prezidenta Kisku.

14.09.2017

„V kriminálnych informáciách, čo je zber klebiet po ulici, sú ich na každého politika stovky,” reagoval Kaliňák. Ak to je tak, potom by ma zaujímal dôvod, prečo NAKA nebola schopná rok viac »

Ak by mal Robert Fico zaplatiť všetky dane z neoprávnených výhod v prezidentskej kampani musel by predať rodinu do otroctva. Aj to Vrece zemiakov, do podoby ktorého sa premenil po vyhlásení výsledkov volieb.

13.09.2017

Kiskom prenajatá súkromná firma a Ficova súkromná firma s názvom Slovenská republika. Práve začal prezidentská kampaň, lebo tí, ktorí riadia Roberta Fica, potrebujú amnestie ešte vo väčšom viac »

RYANAIR

Ryanair zrušil Bratislave 12 letov

19.09.2017 20:00

Státisíce pasažierov so zrušenými letmi, milióny v neistote.

prezident Andrej Kiska dane kampan

Kiska chcel uplatniť vratku DPH v sume 146-tisíc eur

19.09.2017 19:34

O takmer 150–tisíc eur chcela prezidentova firma obrať štát pri dani z pridanej hodnoty.

taliansko, migranti, migrant

Francúzska polícia núti stovky imigrantov opustiť provizórny tábor

19.09.2017 18:46

Do provizórneho tábora neďaleko Lamanšského prielivu prichádzajú utečenci s nádejou, že sa im podarí dostať do Veľkej Británie.

viktor orbán, orbán, maďarsko,

EÚ kontrolovala železnice medzi dvomi dedinami. V jednej má Orbán dom, v druhej sa narodil

19.09.2017 17:44

Železničná trať má celkovo len tri zastávky.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,001
Celková čítanosť: 5642994x
Priemerná čítanosť článkov: 5637x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy