Založ si blog

Vstupovať do pekla peňazí nebom nerestí je úchylka !

122068-miskov-hospodarstvo-minister-nestandard2

Keď som svojho času zaregistroval občiansku aktivitu mladých ľudí, moje staré srdce zahorelo túžbou ľahkého atléta. Napísal som veľa blogov na tému Nie ropovodu pod nohami Petržalčanov.

Súčet rôznorodých aktivít docielil v kauze zvrat. Z projektu pripravovaného v tichosti úradov sa stala vec verejná.

Hráči museli vstúpiť do svetla verejnosti ba i Brussel odmietol prefinancovať prepojenie ropovodom medzi Bratislavou so Schwechatom. Udalosti posledných mesiacov ukazujú, že pravda bola na strane aktivistov i občanov.

Do dnešného dňa zostala jediná záhada.

Na akom právnom základe bolo vyplatených takmer 11 miliónov eur pre súkromného investora z Rakúska, z ktorých väčšia časť pravdepodobne slúžila na výkup pozemkov za hranicami Slovenska.

Vyplatila ich štátna firma, Transpetrol a.s., bez súhlasu vlády, bez schválenia projektu.

Miroslav Dragun má veľký podiel na tomto, dnes ešte úspechu. Nikto ani len netuší, čo bude s ropovodom zajtra.

Čo je to za impulz, kedy človek obetuje všetko, lebo odmieta sa vysporiadať zo životom a sám seba navlečie do zvieracej kazajky.

Keď som si prečítal blog kandidáta na post primátora Bratislavy, Miroslava Draguna – „Papalašizmus manažérov BVS“ – v duchu som chválil prácu.

Iba do chvíle, kým som neobjavil zmluvu uzatvorenú medzi BVS a Miroslavom Dragúnom. O zabezpečení propagácie obchodného mena a obchodnej značky BVS. (č. OST/205/2014/BVS).

Pre niekoho divné rozpoloženie, kde jedna ruka sa zaháňa nad vlastným zúfalstvom a druhá ruka toho istého človeka zahladzuje stopy po troskách tej prvej.

Pre iného jav charakteristický času, ktorý žijeme. Času, kedy aj dve ruky mnohých sú chabou výbavou.

Ak k tomu priradím iný blog Miroslava Draguna, „Chce Oliver Križ opäť rozkopať dvere“, napísaný proti inému občianskemu zduženiu – OZ Stop ropovodu – vidím obraz topiaceho sa a jeho úpornú snahu chytiť sa aj čiary tužkou nakreslenej.

Legenda o malom chlapcovi, ktorý po otcovi zdedil mačku, aby sa jej prispením stál starostom Londýna nedorazila do Bratislavy.

Mladý aktivista usilujúci o post primátora nemal žiadne zviera, ak nemyslíme zviera politické, a jednoducho vzdal svoj boj o výslnie. V prospech iného dravca.

Samoľúbosť znetvoruje v momente, keď utopený sníva sen o vlastnej záchrane.

Hovorí sa, že človek sa učí na vlastných chybách, teda nadobudol určité poznanie.

No ak je snaha predimenzovaná vydáva podozrenie, že usilovnosť nemá parametre priateľské.

Ako inak nazvať povestnú rozpoltenosť dvojakého bytia. majstrovský opísanú Stevensonom.

Mať zmluvu na propagáciu obchodného mena BVS, brať podporu a financie na kampaň proti ropovodu, tlačiť plagáty v režijných nákladoch BVS a zároveň brojiť proti nej, mi evokuje práve svet Dr.Jekylla a pána Hyda.

Biológ Robert Trivers má pravdu vo svojom vedeckom tvrdení:

Priateľstvo, vďačnosť, sympatie, pocit viny aj zmysel pre férovosť a spravodlivosť i morálky sú výsledkom našej skúsenosti recipročného altruizmu.

Na Slovensku je to však „tovar“, ktorý nejde na odbyt.

 

Foto © Pravda

 

Na fotografií – Minister hospodárstva a výstavby Juraj Miškov a Miroslav Dragun z občianského združenia Nie ropovodu cez Žitný ostrov vystúpili na tlačovej konferencii.

 

 

 

 

Róbert Fico hovorí, že nie je hlupák a klamár.

21.07.2017

Veda o hlúposti preukázala, že hustota hlupákov je rovnaká medzi členmi vlády ako medzi pravidelnými návštevníkmi krčiem nižších cenových skupín. Tvrdí český lekár a propagátor vedy, viac »

Keď zaútočí Hlas podobný Ficovi na Brusel, aby doniesol Slovákom kvalitné potraviny aké majú Nemci, treba dobiť viac.

20.07.2017

Hneď z kraja treba tým zloduchom v Bruseli povedať, že žiadne „čierne opice“, ako im familiárne hovoria voliči Smer-SD a Kotlebu, žiadne kvóty utečencov, lebo je to vec strategická na ceste viac »

Žatevný pornoherec Fico „oslavuje“ Deklaráciu zvrchovanosti v štáte, kde Kaliňáková polícia masakruje Deti a Žigová manželka lesy.

17.07.2017

V štáte, kde sa nanovo, napriek skúsenosti z červených kaukliarov moci v desivosti prežitých štyroch desiatok rokov, pripomínajú slová velikána politiky, Winstona Churchila – „Komunizmus viac »

Viktor Orbán

Orbán: Integrácia zlyhá. Moslimovia sa považujú za silnejších, než sú kresťania

22.07.2017 14:11

Podpora migrácie nie je odpoveďou na ekonomické problémy, povedal maďarský konzervatívny premiér Viktor Orbán.

Viktor Orbán, prejav

Inkvizícia EÚ namierená proti Poľsku nikdy nemôže uspieť, tvrdí Orbán

22.07.2017 13:35

Maďarsko použije všetky právne prostriedky, aby v Európskej únii preukázalo solidaritu s Poľskom. Povedal to maďarský premiér Viktor Orbán.

grecko, protest, demonstracia

Zadlžení Gréci sú z najhoršieho vonku

22.07.2017 13:00

Grécku ešte vlani hrozil odchod z eurozóny, no teraz sa podľa mnohých makroekonomických ukazovateľov pomaly dostáva z najhoršieho.

grécko, kos, zemetrasenie, pláž, ľudia na pláži,

Ľudia na Kose spali druhú noc pod holým nebom, báli sa ďalších otrasov

22.07.2017 12:16

Stovky dovolenkárov na gréckom ostrove Kos, ktorý postihlo zemetrasenie, spali už druhú noc za sebou pod holým nebom v obavách pred ďalším zemetrasením.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 977
Celková čítanosť: 5461783x
Priemerná čítanosť článkov: 5590x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy