Založ si blog

Prepáčte starene, ste trpiaci Slováci v krajine tolerančných ediktov.

leA_458892_m

Prepáčte starej žene, že bude trochu prostoreká, možno viac drsná ako je zvykom na dámu. Že odmietne vybrať si vreckovku a prijať váš zvyk trpiteľstva, lebo nič sa nezmenilo. Beznázorovosť zamrzla na úrovni šomrania, ba i pohyby a pohľady ľudí majú v sebe tú istú trpkosť, ako pred pätnástimi rokmi.

Vtedy som zabuchla dvere a vybrala sa svojim princípom úspechu.

Vlastne, to, čo mi prekážalo vtedy tu zostalo podnes, ako dobre ošetrovaná „zlatá žila“, na ktorú sa neumiera ani neprekáža, iba svrbí. Prehrabávanie sa v problémoch a nie v riešeniach tu bolo vtedy, spolu s neochotou žiť a užívať si život, a aj zostalo.

Môj manžel, keď ešte žil vedel, že nepatrím medzi „ženy, ktoré majú vždy pravdu“. Vystúpiť na hlavnej železničnej stanici v Bratislave znamená, že po prvom šoku z prechodu do inej dimenzie civilizácie, máte chuť prijať domáce utrpenie, ako posledný krok k dokonalosti a pochopeniu krajiny, kde som sa naučila úcte. K matke a spravodlivosti, otcovi a práci. Ibaže tu, už je to dnes chodenie po tenkom ľade.

Slovensko je krajina „tolerančných ediktov“, bol môj pocit po niekoľkých dňoch v Bratislave. Akési novodobé prikázania znášanlivosti nie rešpektu nad schopnosťami, ale tá povestná otrocká poslušnosť formátovaná strachom aj po dvadsiatich piatich rokoch.

Vidím a vnímam život bratislavský vo forme akéhosi núdzového východu, o ktorom všetci vedia, že na konci je zamurovaný, no halucinácie normálnosti zvádzajú k pokušeniu správať sa ako „fena“ oňuchávajúca čosi, čo sa dávno vytratilo z pamäti.

Pán primátor Nesrovnal, chce „nepriestrelný a nezvratný dôkaz o investorovej schopnosti“ zrealizovať projekt hlavnej stanice. Po štvorročnej skúsenosti s Transprojektom, ktorý drží Ďurkovským podpísané dve zmluvy, musí vedieť, že z nich je jediný únik. Bratislava zaplatí 33 miliónov eur odškodné pre „investora“ bez toho, aby videla novú zrekonštruovanú podobu stanice.

Predseda parlamentu, Peter Pellegríny, obhajuje devastáciu vzácnych keltských pamiatok na bratislavskom hrade odkazom, že garáže sú určené pre verejnosť. V momente, keď verejnosť protestuje, ohluchne a pridá ďalšie milióny „staviteľovi“ a filantropovi diaľničných živnostníkov v jednej osobe, aby dokumentoval historickú šablónu marxistov. Dejiny Slovenska začínajú až ich nástupom k moci. Primátor Nesrovnal urobil názorovú špirálu a teraz čaká s Pelegrínim na lepší čas. Meteorologický ústav je opatrný v dlhodobejšej predpovedí.

Hľadám mužov s vysokými morálnymi a etickými nárokmi a veľkými schopnosťami a nachádzam rastúce charakterové metastázy, ako symbol vládnych princípov i moci.

Keď mi známi ráno, pri prosbe prejsť sa po starom moste, odporúčali pevnejšiu obuv, pochopila som už na Štúrovej ulici. Akoby Rusi nebojoval v Debaľceve a aspoň takouto formou exprimátor Ftáčnik pridal na akej takej dôveryhodnosti predsedovi vlády, ktorý straší vojnou na slovenských humnách.

Politika šetrnosti, prebleslo mi hlavou, keď po zdolaní pouličných zákopov pohľad zavadil o priestor, v ktorom som si pamätala Starý most. Prečo sa nepokúsiť o experiment, preletelo mi mysľou pokušenie, v ktorom možno dokázať výhodnosť odmietnutia peňazí, daru európskej únie a následne navštíviť vrecká daňových poplatníkov.

Podpísať zmluvu s firmou , pri ktorej referencie hovoria, že má výskyt väčšieho množstva padnutých mostov v porovnaní s počtom tých, čo im ešte stoja, možno iba v podmienkach názorovej špirály, kde egocentrizmu ustupuje šuchotu provízií.

Svet naozaj neobjavil množstvo slovenských pokladov súčasnosti, ktorými by sa dostal na stopu najväčších politických tajomstiev, kde neformálne fungujú školy, v ktorých aj hlúposti sa dá učiť.

Tlačím svoj ženský mozog, aby našiel čo i len zrnko rozumnosti, no on si hudie svoje. Bezmocný omyl, v ktorom málo chce poznať odpovede, prečo sa musí človek trápiť, prečo nedôverovať, prečo nesmie žiť v princípe svojho úspechu.

Voda, čo ma drží nad vodou. A keby len mňa a popleteného speváka.

U nás, tam, kde sa už 15 rokov cítim doma, občianski aktivisti stúpajú na prsty mocným.

U vás, občianski aktivisti menia svoje „skupenstvo“ a využívajú svoju úspešnú minulosť, aby v záujme mocných sa nahí postavili im, „umelcom“ klamu, ako predloha k personálnym zmenám.

Otvárajú sa kauzy a kauzičky, napríklad pri Bratislavskej vodárenskej spoločnosti, aby sa mohol uplatniť princíp iného úspechu. Politického, kde výhodnosť možno merať jednotkou jeden kedysi modrý Trstenský.

Dvanásť pozícií v spoločnostiach v správe štátu a jeden trvalý pracovný pomer.

Veď aj iní potrebujú žiť, po slovenský a na úkor iných, ale zato blahobytne a miesto v BVS nie je na zahodenie.

V dlhom rade pred primaciálnym palácom vyčkávajú na svoj „tolerančný edikt“ do vysnívaného sveta štátom spravovaných organizácií i spoločnosti.

Prepáčte starej žene, že bola prostoreká.

Zajtra odchádzam a vy budete písať svoje novodobé dejiny s poznaním, že ak by ste v nich nemali politikov zlodejov, im slúžiacich potrimiskárov slintajúcich po dobre platenom mieste a občanov trpiteľov, zostali by nepopísané.

 

foto (c) Pravda

Róbert Fico dnes, potom čo sa na NAKA Ladislav Baštrnák priznal k trestnému činu krátenia daní vo výške 2 milióny eur, odvolá Róberta Kaliňáka z funkcie ministra vnútra.

19.08.2017

Róbert Fico dnes, potom čo sa na NAKA Ladislav Baštrnák priznal k trestnému činu krátenia daní vo výške 2 milióny eur, odvolá Róberta Kaliňáka z funkcie ministra vnútra. Hneď po ňom podá viac »

Keď Červený Potkan vyvezie z ministerstva jednu miliardu a dvesto miliónov je ticho, ak to urobí Potkan vlastenecký a iba polovicu, pišťanie Potkanov Červených počujú až v Bruseli.

18.08.2017

„Konečne sa mohol ponoriť do svojej ničím nerušenej existencie. Zistil, že je to nádherné ! To sú slová vraha z románu Parfum od Patrika Süskinda. Po takmer 200 rokoch od čias Edgara Allana viac »

Opilcovi Slotovi bude vyvíjať auto bez šoféra SNS-ák za 6 miliónov eur, človek, ktorý v roku 2009 predal štátu vzduch za neuveriteľných 51 miliónov eur.

16.08.2017

A ak bude platiť opcia podpísaná a schválená vládou Fica, dostane ďalších 51 miliónov. Nominant SNS je „vedec“ na pohľadanie. Po „vývoji“ výstroja vojaka 21.storočia, kde iba nakúpil viac »

práca, kuchyňa. kuchár, zamestnanie, profesia

Čerstvosť dostáva na frak. Štát mení pravidlá hry

21.08.2017 00:00

Kauza holandských fipronilových vajec odkrýva, ako funguje moderné verejné stravovanie. Čerstvosť, jeden z princípov kvalitných jedál, dostáva na frak.

merkelova

Nič by som nemenila, vyhlásila Merkelová v súvislosti s otvorením dverí utečencom

20.08.2017 20:44

Na otázku, či by sa teraz, so súčasnými vedomosťami, zachovala inak, keby sa situácia z roku 2015 znova zopakovala, Merkelová odvetila, že nie.

dúhový pochod bratislava

Farby dúhy zdvihli napätie v koalícii

20.08.2017 20:00

Festival Dúhový Pride 2017, ktorého siedmy ročník sa konal počas víkendu v bratislavských uliciach, postavil proti sebe koaličné strany SNS a Most-Híd.

PREMIÉR, fico,

Premiér Fico o Sulíkovi: Moja vláda nie je dokonalá, avšak nepovalím ju ako Vy

20.08.2017 19:09

Premiér Robert Fico na svojom profile na sociálnej sieti ostro kritizoval šéfa opozície Richarda Sulíka.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 989
Celková čítanosť: 5556403x
Priemerná čítanosť článkov: 5618x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy