Založ si blog

Prepáčte starene, ste trpiaci Slováci v krajine tolerančných ediktov.

leA_458892_m

Prepáčte starej žene, že bude trochu prostoreká, možno viac drsná ako je zvykom na dámu. Že odmietne vybrať si vreckovku a prijať váš zvyk trpiteľstva, lebo nič sa nezmenilo. Beznázorovosť zamrzla na úrovni šomrania, ba i pohyby a pohľady ľudí majú v sebe tú istú trpkosť, ako pred pätnástimi rokmi.

Vtedy som zabuchla dvere a vybrala sa svojim princípom úspechu.

Vlastne, to, čo mi prekážalo vtedy tu zostalo podnes, ako dobre ošetrovaná „zlatá žila“, na ktorú sa neumiera ani neprekáža, iba svrbí. Prehrabávanie sa v problémoch a nie v riešeniach tu bolo vtedy, spolu s neochotou žiť a užívať si život, a aj zostalo.

Môj manžel, keď ešte žil vedel, že nepatrím medzi „ženy, ktoré majú vždy pravdu“. Vystúpiť na hlavnej železničnej stanici v Bratislave znamená, že po prvom šoku z prechodu do inej dimenzie civilizácie, máte chuť prijať domáce utrpenie, ako posledný krok k dokonalosti a pochopeniu krajiny, kde som sa naučila úcte. K matke a spravodlivosti, otcovi a práci. Ibaže tu, už je to dnes chodenie po tenkom ľade.

Slovensko je krajina „tolerančných ediktov“, bol môj pocit po niekoľkých dňoch v Bratislave. Akési novodobé prikázania znášanlivosti nie rešpektu nad schopnosťami, ale tá povestná otrocká poslušnosť formátovaná strachom aj po dvadsiatich piatich rokoch.

Vidím a vnímam život bratislavský vo forme akéhosi núdzového východu, o ktorom všetci vedia, že na konci je zamurovaný, no halucinácie normálnosti zvádzajú k pokušeniu správať sa ako „fena“ oňuchávajúca čosi, čo sa dávno vytratilo z pamäti.

Pán primátor Nesrovnal, chce „nepriestrelný a nezvratný dôkaz o investorovej schopnosti“ zrealizovať projekt hlavnej stanice. Po štvorročnej skúsenosti s Transprojektom, ktorý drží Ďurkovským podpísané dve zmluvy, musí vedieť, že z nich je jediný únik. Bratislava zaplatí 33 miliónov eur odškodné pre „investora“ bez toho, aby videla novú zrekonštruovanú podobu stanice.

Predseda parlamentu, Peter Pellegríny, obhajuje devastáciu vzácnych keltských pamiatok na bratislavskom hrade odkazom, že garáže sú určené pre verejnosť. V momente, keď verejnosť protestuje, ohluchne a pridá ďalšie milióny „staviteľovi“ a filantropovi diaľničných živnostníkov v jednej osobe, aby dokumentoval historickú šablónu marxistov. Dejiny Slovenska začínajú až ich nástupom k moci. Primátor Nesrovnal urobil názorovú špirálu a teraz čaká s Pelegrínim na lepší čas. Meteorologický ústav je opatrný v dlhodobejšej predpovedí.

Hľadám mužov s vysokými morálnymi a etickými nárokmi a veľkými schopnosťami a nachádzam rastúce charakterové metastázy, ako symbol vládnych princípov i moci.

Keď mi známi ráno, pri prosbe prejsť sa po starom moste, odporúčali pevnejšiu obuv, pochopila som už na Štúrovej ulici. Akoby Rusi nebojoval v Debaľceve a aspoň takouto formou exprimátor Ftáčnik pridal na akej takej dôveryhodnosti predsedovi vlády, ktorý straší vojnou na slovenských humnách.

Politika šetrnosti, prebleslo mi hlavou, keď po zdolaní pouličných zákopov pohľad zavadil o priestor, v ktorom som si pamätala Starý most. Prečo sa nepokúsiť o experiment, preletelo mi mysľou pokušenie, v ktorom možno dokázať výhodnosť odmietnutia peňazí, daru európskej únie a následne navštíviť vrecká daňových poplatníkov.

Podpísať zmluvu s firmou , pri ktorej referencie hovoria, že má výskyt väčšieho množstva padnutých mostov v porovnaní s počtom tých, čo im ešte stoja, možno iba v podmienkach názorovej špirály, kde egocentrizmu ustupuje šuchotu provízií.

Svet naozaj neobjavil množstvo slovenských pokladov súčasnosti, ktorými by sa dostal na stopu najväčších politických tajomstiev, kde neformálne fungujú školy, v ktorých aj hlúposti sa dá učiť.

Tlačím svoj ženský mozog, aby našiel čo i len zrnko rozumnosti, no on si hudie svoje. Bezmocný omyl, v ktorom málo chce poznať odpovede, prečo sa musí človek trápiť, prečo nedôverovať, prečo nesmie žiť v princípe svojho úspechu.

Voda, čo ma drží nad vodou. A keby len mňa a popleteného speváka.

U nás, tam, kde sa už 15 rokov cítim doma, občianski aktivisti stúpajú na prsty mocným.

U vás, občianski aktivisti menia svoje „skupenstvo“ a využívajú svoju úspešnú minulosť, aby v záujme mocných sa nahí postavili im, „umelcom“ klamu, ako predloha k personálnym zmenám.

Otvárajú sa kauzy a kauzičky, napríklad pri Bratislavskej vodárenskej spoločnosti, aby sa mohol uplatniť princíp iného úspechu. Politického, kde výhodnosť možno merať jednotkou jeden kedysi modrý Trstenský.

Dvanásť pozícií v spoločnostiach v správe štátu a jeden trvalý pracovný pomer.

Veď aj iní potrebujú žiť, po slovenský a na úkor iných, ale zato blahobytne a miesto v BVS nie je na zahodenie.

V dlhom rade pred primaciálnym palácom vyčkávajú na svoj „tolerančný edikt“ do vysnívaného sveta štátom spravovaných organizácií i spoločnosti.

Prepáčte starej žene, že bola prostoreká.

Zajtra odchádzam a vy budete písať svoje novodobé dejiny s poznaním, že ak by ste v nich nemali politikov zlodejov, im slúžiacich potrimiskárov slintajúcich po dobre platenom mieste a občanov trpiteľov, zostali by nepopísané.

 

foto (c) Pravda

Boľševici z Auróry nevystrelili, včera, po sto rokoch, to za nich urobil Andrej Danko.

18.10.2017

Za Komédiou Lenina a jeho syfilitickej milenky Nadeždy, VOSR, s jej 100 miliónmi mŕtvych, konečne padla opona. Kapitán od slovenských bigošov (pre neznalých – pešiakov politiky) vypálil zo viac »

Keď sa muži vzdávajú bez boja , ženy padajú do zajatia a deti do otroctva.

16.10.2017

Pred rokmi som písal reportáž z južných Čiech, o praktikách s vodou i odpadovou v nekalých rukách jedného rakúskeho sociálneho demokrata. Nedalo sa dopriať očiam i sluchu odpočinku pri chlapíkovi, viac »

Je možné vysloviť domnienku o vážne poškodenom duševnom zdraví Róberta Fica. . . ?

15.10.2017

V sobotu na adresu prezidenta Kisku vyslovil návrh: „Nech ukáže všetky zmluvy, ako to robím ja“ ! Predseda Smer-SD doteraz ukázal jediné. Demagógiu a klamstva, ktoré za 11 rokov jeho vládnutia viac »

NEPOUZIVAT!

Z trhu sťahujú liek Theraflu Forte, môže obsahovať cudzorodé častice

18.10.2017 16:06

Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) informuje o stiahnutí lieku Theraflu Forte z úrovne distribučných spoločností a lekární.

tk, lipsic

Podľa Smeru Lipšicova právna zástupkyňa zavádza verejnosť

18.10.2017 16:03

Podľa právnej zástupkyne expolitik Lipšic ako minister spravodlivosti nikdy nepodal dovolanie, keď znalecké posudky konštatovali spoluzavinenie chodca, ako to bolo v jeho prípade.

sokol červenonohý

Sokol Lucky sa stal celebritou

18.10.2017 16:00

Jeden zo slovenských sokolov červenonohých prekvapil ornitológov trasou, akú si vybral na cestu do Afriky, pretože letel cez Francúzsko, a nie cez Balkán či Blízky východ.

Peniaze, lupa, graf, dolár, euro

Ťažobný gigant Rio Tinto v USA obvinili z podvodu

18.10.2017 15:48

Britsko-austrálsky ťažobný gigant Rio Tinto a jeho dvoch bývalých manažérov obvinili v USA z podvodu pre zatajovanie strát.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,021
Celková čítanosť: 5729348x
Priemerná čítanosť článkov: 5612x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy